Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Ben de bu hafta sonu motoruma kavuştum. Şu anda 70 km deyim ve iyiki bu motoru almışım diyorum. Ve hala kararsız arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Bu arada motoru çalıştırmak için boşa almama gerek kalmıyor debriyaja basınca çalıştırabiliyorum. Sizinkilerde de böylemi?

Bir de motorun suyunu nerden kontrol ettiğimizi sormayı unuttum servise yardımcı olurmusunuz.
    Acı yoksa kazançta yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ertem55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Alıntı nightwatcher adlı üyeden alıntı
    ben 1000 km yi bu hafta gezide geçtim. egsozlarla ilgili iletilerimi 1-2 sayfa geride bulabilirsin. eğer olanagın varsa gönderdiğim resimleri bastır. ayrıca o ince boruyu ben yaptırdım. içinde öyle bişe yok. egsozundan zıngırtı gelen arkadaşların dikkatine egsozun ilk çıkış noktasındaki borularda yani susturucudan önceki bölümde çift kat boru var. oradan geliyo olabilir. minik bir delik açtırıp puntalattım ben.

nightwatcher bilgi için sağol resimlerine baktım ve yakın çekim olanı bastırdım eksozcuya göstericem bunu yapabilmesi için tekrar saol kardeş yardımın için

işte buda benim Allah'tan sonra tabbi

http://img127.imageshack.us/img127/6...erim0074qs.jpg

http://img517.imageshack.us/img517/6...erim0042bb.jpg

http://img122.imageshack.us/img122/7...erim0100bu.jpg

http://img413.imageshack.us/img413/4...erim0068ip.jpg
    REGAL RAPTOR DADYW 250 DD250E-9 --- 55 SZ 659 KIRMIZI ŞEYTAN

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok.
    Ben motora heybelerini değişik bir biçimde bağladım. Burada Arkaya kimse binemiyor. ama çanta bağlamak için güzel zeminde oluşabiliyor.Naçizane kendi imalatım.
    Ben beğeniyorum. Çünkü motorda engüzel görüntü veren kendi yalın hali. Motoru genelde heybesiz kullanıyorum. Zaten heybeleri (çantaları) iki gergi lastiği ile tesbit ediyorsunuz pratik bir tak çıkar olayı.... Aynen ata heybe bağlar gibi. İlgili link te resmi görebilirsiniz. Sevgiyle kalın

http://img84.imageshack.us/slideshow...656670143.smil
    {[ /***\ ]} Milli Benliğini Bilmeyen Milletler, başka Milletlere yem olurlar.(Mustafa Kemal ATATÜRK)
    {[/=W=\]}

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok.
    SİS farları gidon üzerine kelepçe ile bağladım. amaç biraz daha yüksek görünüm kazandırmak. ama farlar çok ince durdu . değişik bir görünüm oldu. ilk deneme de işe yarıyor. farlar için beslemeyi korna devresinden aldım. çünkü korna tesisatı farlar için gereken akıma cevap verebilecek kapasitede. Kontak la beraber devreye giriyor ayrıca bir anahtar da monte ettim. Kablo ve anahtar akımı taşıyacak kadar iyi seçildi. Ek olarak röle ye ihtiyaç duymadım. İlave olarak Röle ve sigorta da takıla bilir.
    Sisili havalarda ve şehirler arası yolda farkedilmek üzere kullanıyorum.Özellikle gece karşıdan gelen sürücüler motor farını tek yaktığımda mopet zannedip taciz ediyorlar. Tabiki sis farlarımı nizami odaklama ile karşıdan gelen sürücüyü rahatsız etmeyecek fakat dikkatini çekecek şekilde ayarladım. şehir içinde kullanmaya gerek yok. Sis farlarını tabiki motor çalışırken yakmalı. Çünkü alternatör (şarj dinamosu veya bobini) gereken akımı üretsin. Aküye yüklenmesin diye.
    motor çalışmadığı zaman da farları açık bırakmayın veya çalıştırmayın.akünün sağlığı açısından.
    Ben kendim yaptım sis lambasını kendi bağlayacak arkadaşlar elektrik bilgisine sahip olmalı yoksa bir oto elektrikçisine veya servise müracaat etsin derim. işin içinde tesisatı yakmak ta var??? Bilinçli olalım derim.

aşağıdaki linkte sis farların duruşu ve görüşü var sevgiyle kalın Sebahattin YANAR Çanakkale

{[ /***\ ]} Milli Benliğini Bilmeyen Milletler, başka Milletlere yem olurlar.(Mustafa Kemal ATATÜRK)
    {[/=W=\]}

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastiklerrrrrrr... kimse lastiklerin ne tür olduğunu bilmiyor mu. tube tip mi.. tube less mi..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Arkadaşlar dün motorun kullanma kılavuzuna bakıyordum aklıma birşey takıldı. Motorun bakımlarının yapıldığına dair servis tarafından kaşelenmesi gereken kısımlar 12000 km de bitiyor.
    Bu motorun ekonomik ömrü 12000 km mi? Yoksa 12000 en sonra motora bakmasakta olur mu?

BLACK_WHİTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar regalcıler toplanıp gezelim, tanışalım bir yerlere gidelim.

Hafta sonu gezerken beni yoldan cevirip aramıza katılırmısın dediler. ben de arkadaşlara katılıp gezdik.

Bütün regalcilerden haber beklıyorum

inşallah en kısa sürede görüşmek dileğiyle

[IMG][/IMG]

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı BLACK_WHİTE adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar regalcıler toplanıp gezelim, tanışalım bir yerlere gidelimBütün regalcilerden haber beklıyorum
    inşallah en kısa sürede görüşmek dileğiyl
    +1000 ya bende bağırıp duruyom ama şu havalardan sanırım.bu arada siz istanbuldanmısınız..?
    ya cemaat şu nicklerinizin altına yazarmısınız nerdensiniz nerelerdesiniz motor varmı yokmu bilelim bazen ben hatırlayamıyorum mesala.

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    lastiklerrrrrrr... kimse lastiklerin ne tür olduğunu bilmiyor mu. tube tip mi.. tube less mi..
    biliyoz ya ne barıyon,evet o dediğinden içinde şamriyel yok yani tupeless

Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı
    Dostum olurmu hiç öööle şey... Sizleri bırakırmıyız... Sadece havaların azizliğine uğramış durumdayız o kadar..Şu fuar bir geçsin... Nisan ayında bol bol gezeceğiz İSTANBUL grubu olarak...:
    evet gws katılıyorum sana.gerçi ben yalnız dolaşıyorum ama grup olarak sıkıntı yaşayabiliriz bu havalarda..hadi bakalım.bu ayda tek tabancayız

Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Bu arada motoru çalıştırmak için boşa almama gerek kalmıyor debriyaja basınca çalıştırabiliyorum. Sizinkilerde de böylemi.
    hönk..! sanırım şaka yapıyor.

Alıntı dogma adlı üyeden alıntı
    Motorum 450 km yeni geldi. henüz bakıma götürmedim.
    bence ilk fırsatta götürmeni tavsiye ederim. içindeki yağ tam 10 W40 mı ben emin değilim şahsen.servisler ne kullanıyor bilmiyorum ama shell in castrolun mobil ın içindeki katkı maddeleri iyi.menşeini bilmemektense yağı değiştirmek daha iyidir..

Motosikleti
    DS 650 ADAY
    bu makina 1 yılı bulmaz cruıserlerin baştacı olacak gibi.Çoğu kişi ağız birliği yapmışçasına çinlilerin en sağlamı diyorlar.Bir de V-TWIN olsalar.

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    butun regalcılere slmlar
    oncelıkle basıma gelen bi olayı anlatmak istiyorum gercı bu benım basıma deıl regalımın basına geldı
    2 gun once sabah kalktıım da ragalıme bındım kontak ı cevırdım marsa bastım
    sureklı mars sesı gelmesıne ragmen bı turlu gaz yemıyordu uzun süreli ugraslarım sonuc getırmeyın ce otomobıle talım ettık
    bugun servısı aradık ve servısten ilhan usta geldı
    ne yazıkkı ben tamır asamasın da yanın da deıldım benım yerıme babam ılgılendı saolsun
    babamın anlattına gore ılhan usta motorun her yerını kontrol ettıkten sonra hiç birsey bulamamış yanı motor saglam mış
    daha sonra yakıt depo kapagını acmıs içinii kokladıktan sonra nıye gaz yemedıını anlamıs
    ben benzıncıden biobenzın almısım buda sorun yapabılıormus hemen depoyu bosaltmıslar ve gidip super benzın getırmısler onu da motora koyduktan sonra bi kac denemede calısmıs hehe ne güzel sorun hemen halloldu
    sizinle bi paylaşııım dedım bu arada Adana da son iki gun havalar super dı
    ne yazııkı gezemedım insallah yarın gezmeye başlıcam yanı bu sabah saat 1 olmus
    hade hepınıze bol ruzgarlı ve guneslı gunler...

Motosikleti
    Ben de bu hafta sonu motoruma kavuştum. Şu anda 70 km deyim ve iyiki bu motoru almışım diyorum. Ve hala kararsız arkadaşlara tavsiye ediyorum.

Bu arada motoru çalıştırmak için boşa almama gerek kalmıyor debriyaja basınca çalıştırabiliyorum. Sizinkilerde de böylemi?

Bir de motorun suyunu nerden kontrol ettiğimizi sormayı unuttum servise yardımcı olurmusunuz.

petitfalcon motorun hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip eylesin Allah... Ewet çalıştırırken motoru boşa almana gerek yok debriyaja bastığında motor çalışıyor hepsi öyle.. radyatörün suyunu radyatörün sol tarafında ki kapaktan ekleme yapacaksın ama tabbi motor soğukken sıcakken açmaya kalkarsan yanarsın allah korusun....

Motosikleti
    Regal-Raptor
    kaldera

Alıntı:
    petitfalcon´isimli üyeden Alıntı
    Bu arada motoru çalıştırmak için boşa almama gerek kalmıyor debriyaja basınca çalıştırabiliyorum. Sizinkilerde de böylemi.

hönk..! sanırım şaka yapıyor.
    Diyelim 1. viteste kalkış yaparken stop ettirdim debriyaja basıp marşa basıyorum çalışıyor. Sonra debriyajı gevşetiyorum kalkış yapıyor. Sizinkiler böyle değilmi gerçekten.
    Acı yoksa kazançta yok.

Motosikleti
    Diyelim 1. viteste kalkış yaparken stop ettirdim debriyaja basıp marşa basıyorum çalışıyor. Sonra debriyajı gevşetiyorum kalkış yapıyor. Sizinkiler böyle değilmi gerçekten.
    Evet aynen dediğin gibi boşa almana gerek kalmıyor hepsi bu şekilde makinelerin yalnızca debriyaja basman gerekiyor yoksa zaten motor çalışmıyor viteste olduğu için

Motosikleti
    Regal-Raptor
    ertem55
    Teşekkürler.

Geçenlerde bir Keeway sl 150 gördüm tüm kromları paslanmaya başlamıştı. Sanırım sahibi pek özenli bir arkadaş değil. Acaba bu krom parçaların ıslandığında paslanmaması için ö<zel bir bakım yapmamız gerekiyormu.
    Acı yoksa kazançta yok.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar;
    onrbab, biobenzin diye bir yakıt türünden bahsetmiş. daha önce biobenzin duymadım. biodizel vardı. biobenzin de mi çıktı.

ayrıca daha önce motorlara, 95 oktan kurşunsuz benzin alınmalı diye yazılmıştı.

bilge@gölge'den de epeydir bir ses çıkmıyor. gören var mı? cdı'ın motor stop durumunda iken bile elektirik çektiğini ifade etmişti. ancak son olarak, motor stop ettirildikten sonra cdı ateşleme düğmesinin elektrik akımı çekemeyeceği, çünkü düğmenin zaten off konumunda olduğu yazılmıştı. biz de sormuştuk, acaba bilge motoru nasıl stop ettiriyor, cdı düğmesi off konumunda olmuyor mu? diye. bu sorunun cevabını bilge'den hala alamadık.

aslında bu konu ile ilgili forumun başlarında bir yerde zannedersem gws tarafından şu manada bir yazı da vardı:
    motoru çalıştırırken de.. stop ederken de cdı düğmesini kullanın. anahtar ile (kontak) stop ettirmeyin.

bazı uygulamaların niye sini daha sonradan anlıyoruz galiba. çünkü buna benzer bir sorun da benzin musluğu ile ilgili vardı. çoğu kullanıcı motoru stop ettirdikten sonra benzin musluğunu kapalı pozisyona almıyordu. bu nedenle de depodan karbüratöre benzin sızıntısı olabiliyordu. sonra da marş esnasında motor çalışamayabiliyordu. biz de bunu motorun çalışmama sorunu olarak algılıyorduk ve bujilerin değişmesi gerektiği şeklinde yorumluyorduk. hatırlarsanız bu konu bir ara forumda çok yazıldı. hatta regaller için bu durumun bir kronik hastalık olduğu zannedildi. halbuki kullanıcı hatasından başka bir şey değilmiş. ama, bunu sonradan tecrübeli kullanıcıların uyarıları sonucu farkedebildik.

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Ertem 55 ve diğer sevgili arkadaşlarım.Radyatör suyu için aynı arabalarda olduğu gibi sağ tarafta radyatör tahliye kabı var.İsterseniz oradanda ikmal yapabilirsiniz.TOPUZ kardeşimizin dediği gibi lütfen cikle açıkken gaz vermeyin.Çiğ gaz bujilerde kurum yapıyor.Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    yan ayaklıktayken çalışmama olayını da iptal ettircem. sabahları hafif rampada çalıştırıyorum, sol el jiklede (jikle çektiğim yerde kalmıyor), sağ el ön frende, zaman öldürmek için ağzımda sigara... çekilcek çile değil
    arkadaşım ayaklığın tam üzerinde bir swıch var soket gibi çıkar onu kurtul.çalışırken motorun üzerinde beklemene gerek yok...

Motosikleti
    Alıntı bozkurt adlı üyeden alıntı
    Ertem 55 ve diğer sevgili arkadaşlarım.Radyatör suyu için aynı arabalarda olduğu gibi sağ tarafta radyatör tahliye kabı var.İsterseniz oradanda ikmal yapabilirsiniz.TOPUZ kardeşimizin dediği gibi lütfen cikle açıkken gaz vermeyin.Çiğ gaz bujilerde kurum yapıyor.Sağlıcakla kalın.

Arkadaş suyu nasıl tahliye edeceğini değilde nasıl su takviye edeceğini sormuştu bende radyatörün sol tarafındaki kapaktan ekleneceğini sölemiştim bozkurt ama sayende nerden tahliye edileceğinide öğrendik sağolasın

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti

Chamurlandım

İşte size çamurlu R & R.....

Motora 95 oktan kurşunsuz alın arkadaşlar...
    Jiklede fazla uzun çalıştırırsanız stop edebilir...
    Motorun ısınması ile jikleyi kapatmanız lazım...
    Sıcak motoru tekrar çalıştırmak için jikle kullanmayın, boğarsınız...
    Bu arada jikleyi el ile tutmanıza gerek yok, eğer durmuyorsa sorun var demektir... Servise baktırınız...
    Evet motoru kırmızı düğme ile stop edin ama arkasından anahtarı da kapatın... Anahtarı uzun süreli açık durumda bırakmayın...
    Radyatörün kapağını açmayın (sıcaksa hiç açmayın), sadece arkadaki plastik bidondaki antifriz seviyesi düşmüş ise oradan takviye yapın...
    Radyatördeki suyun fazlası bu depoya gidiyor ve radyatör su ihtiyacı olunca bu depodan temin ediyor)
    Radyatör bakımı zor iş, hava soğutmalı daha iyi diyenler için söylüyorum radyatöre bugüne kadar hiç su yada antifriz eklemedim. Bakım falan yapılmıyor sanıldığı gibi...
    Sadece ilk bakımda Ali Usta yarım bardak kadar antifriz eklemişti o kadar...

Rüzgarınız bol olsun... Fuarda görüşmek dileğiyle...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    ya benim makine daha 155 km de bugü çalışmadı akşam üzeri servise götürdüm bujilerden dediler ikisinide değiştiler tek marşta bastı başına bu olay gelen var mı hiç bilmiyorum bu sorun garantiye giriyormu nuda merak ediyorum çünki 10 ytl para aldılar benden buji parası olarak bilen varsa cevaplarsa sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler