Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jar Jar Binks! 34 EF 1622
    herkese selam! yine uzun bi aradan sonra ancak yazma fırsatı bulabiliyorum! regal'imle işler yolunda aslında... yani ufak tefek sorunları göze alarak satın almıştım motorumu, göze aldığımdan daha büyük sorunlar çıkarmadı şimdilik. ya da şöyle söliyim: onunla o kadar eğleniyoruz ki ara sıra bozuşan iki iyi arkadaş gibi hemen barışıyoruz. aslında çok çok az yol yapıyorum sadece zevk için kullandığımdan... henüz 1000 kilometreye soldan yaklaşıyorum. geride kalan zaman diliminde bir kez beni sırtından attı lastikleri yüzünden; iki kere de yolda bıraktı. Birinde henüz 500 kilometredeydik ve bakım için fırsat kolluyordum. Arabalı vapura güzelce bindik Sirkeci'den, ama Harem'e vardığımızda çalışmak istemediğini söyledi Bütün vapura reklam etti beni terbiyesiz!! İttire kaktıra indik vapurdan, şöleydi böleydi derken bi baktım ki beyni yanmış! Nasıl oldu ben de anlamadım, servis de anlamamış zaten! Biraz kamyonet parası sıkışmış beynin biyerlerine sanırım! Allahtan garanti kapsamında değişti! İkinci kez beni yolda bıraktığında da zaten pek gönülsüz çıkmıştım yola. Tam Suadiye sahil yolundayken durdum, bi arkadaşıma telefon ettim "5 dakika sonra ordayım" demek için.. Bastım marşa, 100 metre gittik sonra yine "gitmem" dedi... Birazdan farkettim ki benzin koymayı unutmuşum adama!! Çok güldüm kendime! Ama düşünün artık nasıl ekonomik alet!! Reklam sloganı bile olur bundan!! Dikkat!! Benzin koymayı unutabilirsiniz!

Ben motorumu seviyorum. Gerçekten paramı sokağa atmadığımı hissettiriyor bana. Keyif alıyorum ondan!! Umarım herkes en az benim kadar memnundur motorundan!! Keyifli, kazasız sürüşler!!
    [FONT="Comic Sans MS"]And you run and you run to catch up with the sun, but it’s sinking...[/FONT]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı ilkerkoparal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    regalimi bu sene başlarında aykondan aldım . hatta o.
    Kardeşim seni hatırladım topiğe sık girmediğinden gözden ırak misali seni unutabilirdim ama hatırladım, senin bütün yazdıklarına katılıyorum doğru yoldasın, dün yaylada önümdeydin sana işaret ettim ama duymadın keşke dursaydın muhabbet ederdik, neyse kardeşim bu motora güvenin Türkiyenin motoru olacak , oldu bile, regal bence bir numara.

Alıntı moonchild adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam! yine uzun bi aradan sonra ancak yazma fırsatı bulabiliyorum! regal'imle!!
    Kardeşim senin dediğin gibi her güzelin bir kusuru olur, ama bu kusurun kimseye zarar verilmeden giderilmesi regalin kusur gidermedeki ilgisizliğini hepimiz biliyoruz ama son gelişmeler bu konuyu halletti gibi önümüzde iyi günler bizi bekliyor
    [COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Arkadaslar bılıyorsunuz cuma gunu benım fanlar acılmadıgı ıcın ve hararet ısıgı devamlı yandıgı ıcın motorumu ilk defa forumunda etkisiyle kartaldaki ALTAN motora goturdum hem zaten 2600 olmustu bu arada hem 2500 bakımını yaptırdım hemde subap ayarı falan anlıyacagınız full bakıma gırdı cumartesi ALTAN motordan beni aradılar motorunuz hazır tek sorun fanların acmama nedenı musırın bozulmasıymıs onuda su an sarıkayalarla konustuk eger gelıp motoru alırsanız aykona goturursenız onuda zaten kapandıgı ıcın yenı bı aletten sokup takıcaklarını soyledıler ve aceleyle evden cıktım 3:30 gibi saat 4:45 gibide ALTAn motorda oldum orda helallesıp hemen AYKONA gittim baktım hersey kutluanmıs ne oldu dedım kapandı dedıler yarı obur gunde motorlarıda gonderıcez dedıler sonra Ali usta geldi zaten beni beklıyordu saolsun hemen baska allettten sokup benım motora bagladı bayada ılgılendı kendısını ılk defa gormustum emegı ve cabası ıcın cok tesekkurler.O sorunda hallolunca motor canavar gıbı oldu subap ayarı yapılınca motor farkedılır sevoyede degısmeler oldu motor sesı daha duzgun cıktı ALTAN motorun dedıgıne gore benımde ayarlar fazla cıkmıs sımdı vıtes gecıslerıde kaymak gıbı oldu motorumdan cok memnunum
    NOT:herseyı sorun etmeyın hararet müşiri akü elektrik sorunları sankı sadece regallerde oluyor her makınada olabılır yamahadada hondadada oluyorda

Motorlarınıza gozunuz gıbı bakın
    saglıcaklı kalın arkadaslar

wolky34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL650 V-STROM
    arkadaşlar merhaba , forumun bu topiğini ilk sayfalarından beri okuyorum, daha bitiremedim ama regal almaya yeterince ikna oldum, artık daha fazla sey öğrenmek için okuyorum.. bu aralar bi regal raptor almak niyetindeyim, acaba aletin sıfır fiyatı nedir aykonda. bi de DD250E-9b ile DD250E-9 arasında ne gibi teknik farklar var acaba, sanırım B versiyonunda vites göstergesi de var..

ilkerkoparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor/DADYW DD250E-9

lastik arıyorum

dostlar merhaba malum önümüz kış ve benim regalimin lastikleri çok kötü . ıslak zeminde yol tutuşu SIFIR. içinizde son zaman larda lastik alan varmı. yada bu konuda bilgisi olupta tavsiye edebilecek biri. ekonomik ve olabildiğince kaliteli lastik almalıyım. lütfen yardımcı olun. herkeze keyifli sürüşler dilerim

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Lastiklerinden şikayet eden arkadaşıma cevaben yazıyorum.
    Yakın zamanda iki adet metzeller lastik taktırdım çokta memnunum.295 ytl lastiklere verdim 25 ytl de takma parası aldılar. Kenda marka lastikleride sormuştum 135 ytl istemişlerdi benim çıkan lastiklerimde kenda marka eğer düşünürsen çok uygun fiayata veririm.550 km yol yaptılar. Herkese kazasız sürüşler.

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Arkadaşlar merhaba
    uzun zamandır işlerimin yoğunluğu nedeni ile foruma giremedim
    fazla uzatmadan hemen konuya gireyim
    regal raptor umu satıyorum
    1900 kmde siyah renk üstünde biraz aksesuar var bakımları yapılmış
    en önemlisi noter masrafı yok faturası alan arkadaşımızın üstüne kesilecek.
    iletişim için aytu@ay-tu.net msn adresim buradan ulaşabilirsiniz fiyat konusunda bayağı uygun olduğunu söyliyebilirim...
    Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz Yada boşver tutsada farketmez

infinitedreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Dadyw
    7300 kilometredeyim... ve %100 emin olduğum iki şey var!..

Birincisi bu motosikleti almakla gerçekten çok doğru bir iş yapmışım. Bu fiyata daha iyi motosiklete binmem, tutkumu tatmin etmem mümkün değildi. (Kullandığım süre zarfında sadece iki sorun çıkardı... akü garantiden hemen değişti, bir kez de far ampulu kesti o kadar)

İkincisi bu kadar iyi motoru emanet edebileceğim sadece ama sadece tek bir yer var. Kartal'da Altan Motor. İşini sevmek, büyük bir aşkla yapmak budur. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Almaya niyetlenenlere alın derim. Budur!
    Son zamanlarda düzenlediğimiz (burası değil) buluşmalarda RR'lerin oranı %50'lere yaklaşıyor. Satanların ya da satmak isteyenlerin hepsi 600'den başlayan cc'lere geçiyor ve bu RR'nin kendi sınıfında rakipsiz olduğunu söylüyor.

Ufak tefek danışmalar, basit bir iki buji-yakıt tüketimi sorusuları haricinde bu başlık amacına ulaşmıştır. Hatta bir kitap olabilecek seviyelere de çıkabilmiştir. İlgilenen ve bugüne kadar RR seçimi konusunda büyük rol oynayan bir çok kişiye teşekkür ediyorum...

...

Nereden nereye... bu motoru aldığımda İstanbul'da 20 tane ya vardı ya yoktu
    [B][SIZE="2"][COLOR="Purple"]infinitedreams... [/COLOR][COLOR="DarkRed"]ama siz onu demonicdreams olarak tanıdınız.[/COLOR][/SIZE][/B] 25.12.2005'den beri

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Alıntı infinitedreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda düzenlediğimiz (burası değil) buluşmalarda RR'lerin oranı %50'lere yaklaşıyor. Satanların ya da satmak isteyenlerin hepsi 600'den başlayan cc'lere geçiyor ve bu RR'nin kendi sınıfında rakipsiz olduğunu söylüyor.

Ufak tefek danışmalar, basit bir iki buji-yakıt tüketimi sorusuları haricinde bu başlık amacına ulaşmıştır. Hatta bir kitap olabilecek seviyelere de çıkabilmiştir. İlgilenen ve bugüne kadar RR seçimi konusunda büyük rol oynayan bir çok kişiye teşekkür ediyorum...

...

Nereden nereye... bu motoru aldığımda İstanbul'da 20 tane ya vardı ya yoktu

Sanırım ben de ilk alıp, problemleri görünce anında ilk satanlardanım.
    RR gerçekten çinliler içindeki en kaliteli marka bence.
    İyi bir başlangıç motoru. Bu topik altında birçok problemi tespit edildi ve nasıl giderlieceği diğer kullanıcılar gösterildi. Olası problemler ve önleme yolları anlatıldı.
    Bu topik bence çoktan amacına ulaştı.
    Artık ustalaşan sürücüler sizleride gelecek sene büyük cc li ve çinli olmayan makineler üzerinde görmek isteriz.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    arkadaşlar bende bişiler yazayım diyorum ama sağolsun öle bi sorun çıkardığıda yok motorumun iyi bi seçim yaptığıma inanıyorum sadece bi sorunum war oda sabah çalışmasında motorumu vitesde bıraktıysam eğer boşa geçmesi çok zor oluyor(çalıştırmadan) eğer çalıştırmak için debriyajı sıkıp marşa basarsamda büyük bir tranklama sesiyle beraber öne atlıyo
    eğer vitesi boşta bırakmışsam ki genelde öle yapmak zorunda kalıyorum boşta çalıştırıp ısttıktan sora vitese geçirirken gene trak die bi sesle beraber stop ediyor soraki marş basmamda ise ilk yazdığım şeyler oluyor
    çoğu arkadaş debriyaj ayarsız ondan dedi ama onuda ayarlamama rağmen sorun dewam ediyor motorum 1350 km de alalı daha 1 ay bile olmadı düzelir die bekliyorum bakalım ne olacak
    bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim hepinize kazasız belasız sürüşler
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

simerof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dady 250

resımler devam edıcek ama herkestende beklıyorum

arkadaslar resimlerı sevdıgınıze sevındim daha cektıkce gonderıcem bu motora yakısıyor ben en cok sarıkayaların tanıtım fotolarına sınır olmustum onun ıcınde bu resımlerı cektım bu motora bence bu yakısıyor

[IMG][/IMG]

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende bişiler yazayım diyorum ama sağolsun öle bi sorun çıkardığıda yok motorumun iyi bi seçim yaptığıma inanıyorum sadece bi sorunum war oda sabah çalışmasında motorumu vitesde bıraktıysam eğer boşa geçmesi çok zor oluyor(çalıştırmadan) eğer çalıştırmak için debriyajı sıkıp marşa basarsamda büyük bir tranklama sesiyle beraber öne atlıyo ....
    motorum 1350 km de alalı daha 1 ay bile olmadı düzelir die bekliyorum bakalım ne olacak bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim hepinize kazasız belasız sürüşler
    Sevgili alper_tim, RR aldığına çok sevindim. Uzun bir süre seninle görüşmemişiz..
    1.ci vitese ilk geçişinde birçok farklı marka motosiklette de aynı şey olur. Motorunu jiklede ısıtırken ve sonra jikleyi bırakıp boşta wııın,wııın diye gaz verirken debriyajı sıkılı tut. Sonra rölantide çalışırken yavaşça vitese geçir. Muhtemelen atlayıp zıplamayacaktır güzelim RR.

Alıntı infinitedreams adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7300 kilometredeyim... ve %100 emin olduğum iki şey var!..

İkincisi bu kadar iyi motoru emanet edebileceğim sadece ama sadece tek bir yer var. Kartal'da Altan Motor. İşini sevmek, büyük bir aşkla yapmak budur. Kendilerine teşekkür ediyorum.
    Bu gün çeşitli motosiklet sitelerine üye arkadaşlardan aldığım tavsiyeler üzerine ALTAN MOTOR'a, Kartal'a gittim. RR oğlumun 4000 bakımını yaptırayım dedim.
    Öyle bir süprizin beni beklediğini nereden bilecektim ki!?
    Taner ve Tamer Altan kardeşler 14 yıl önce "Honda Kinetik" motorumun bakımını yapan - o zamanlar 20'li yaşlardaki - gençler değil mi?
    Babaları - birkaç ay önce rahmetli olmuş- yılların motor sevdalısı ve teknisyeni bir kişi, oğulları da o yaşta bile sıkı ustalardı. Değmeyin sohbetimize artık..

Nihat kardeşim ustayı gözünden mi anlıyorsun sen ??

Sıkı bir bakımdan sonra adeta (benim gibi) gençleşen motorumla düştüm dönüş yoluna;ve, ilk sağnak yağmurda sürüş (ıslanış desem daha doğru olur) denememi de Altan Motordan dönüşte yaşadım dersem inanın.
    dogma .

Motosikleti
    dady 250
    [IMG][/IMG]

Spydx(unicorn) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250CC -- 34 Bh 1032
    selam alper tim......
    motoru çalıştırdıktan sonra 35 40 saniye debriyaja basılı tut ve motoru ileri geri az bişey oynat vites daha rahat geçecek ve stop etmeyecek
    benimkide aynı şeyi yapıyosu banada bi arkadaş rr ci izmirden özel mesaj attı benim sorunum çözüldü.. galiba debriyaj ilk çalışmalarda biraz zor ayırıyor...
    sevgiler saygılar

Motosikleti
    dady 250
    [IMG][/IMG]

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650

selamlar

Arkadaşlar merhaba. Uzun süreden sonra şu anda saat 05 :25 itibarı ile forumdayım.
    20 yıl aradan sonra kardeşim ve eniştemle görüşebildim, ayrıca iş değişikliğide oldu.bu nedenle çoktandır katılamıyorum. hepinizi hoş gördük.
    İlk haberdar olduğum konu Aykonun kapandığı oldu.Önceden Emre limitet ile yazışmiştım, sarıkayaların ithal ettiği motorların garantisini üstlenmiyordu. Şu an durum nasıldır. Ayrıca mesela BİR SONY MARKA CİHAZ ALDIĞINDA SERVİS GARANTİ KAPSAMINDA İTHALATÇI FİRMA ŞARTI KOŞMUYOR,KAŞAMAZ DA. Peki bu durumu emre limitet ile nasıl çözebiliriz? Tüketici haklarınndan yardım alabilir miyiz dersiniz?.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Spydx(unicorn) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam alper tim......
    motoru çalıştırdıktan sonra 35 40 saniye debriyaja basılı tut ve motoru ileri geri az bişey oynat vites daha rahat geçecek ve stop etmeyecek
    benimkide aynı şeyi yapıyosu banada bi arkadaş rr ci izmirden özel mesaj attı benim sorunum çözüldü.. galiba debriyaj ilk çalışmalarda biraz zor ayırıyor...
    sevgiler saygılar
    teşekkür ederim dostum peki bu dediğini vites boşta bıraktığımda mı yapıyorum

Alıntı dogma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili alper_tim, RR aldığına çok sevindim. Uzun bir süre seninle görüşmemişiz..
    1.ci vitese ilk geçişinde birçok farklı marka motosiklette de aynı şey olur. Motorunu jiklede ısıtırken ve sonra jikleyi bırakıp boşta wııın,wııın diye gaz verirken debriyajı sıkılı tut. Sonra rölantide çalışırken yavaşça vitese geçir. Muhtemelen atlayıp zıplamayacaktır güzelim RR.
    abi tavsiyeni deneyeceğim teşekkürler
    artık bende aranızayım

simerof dostum resimler süper walla ellerine sağlık benim resim arşivime atıyorum saol walla
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Debriyaj ayarı da iyi yapılmalı ne altta ne üstte olmalı, ayrıca debriyaj teli boşluğunu da koldaki ayar somunlarından yaparak telin gergin olmasını sağlayalım ki kavrama noktası iyice belirlensin. Ne olur debriyaj kolu biraz sertleşir ama kavrama noktası netleşir en azından.
    Geçen hafta mondial MCT 250 si olan bir arkadaşla bayağı dik bir yokuşda 3. vitesdeyken yanyana beraberce aynı anda güç denemesi yaptık sanki Regal 250 değil de 500 lüktü bayağı fark attı yani. Motorlarımızın kıymetini bilelim, piysaya göre biz 4.500 YTL. lik değil 7.500 YTL. lik motora biniyoruz diye düşünüyorum. Tüm motosiklet sevdalılarına kazasız sağlıklı günler dilerim.

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı catman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok uzun zamandır akü ile başım dertte kendiliğinden boşalan bir akü durumu var benim yakışıklıda her gün aracı vurdurarak çalıştırmaktan sıkıntı geldi sizlerde bu problemi yaşayan var mı acep
    Hemen suyuna bak, akünün üstünde plastik kapak var bütün odaları kapatıyor
    onu aç içindeki suyunu komtrol et, su görünmüyorsa üstüne saf su ilave ete, ama sakın fazla koyma suyu görünce bırak.

Arkadaşlar dün yağmuru kolladım ve yağdığını görünce motorumla yağmurda yola çıktım inanın 4 saat boyunca çok zevkli anlar geçirdim, önce perpa ticaret odasında işim vardı, gittim onu hallettim tabii giderken sağanak yağmur üstümde yağmurluk ama yine ayakkabımı unutmuşum normal ayakkabı giymişim, olsun ıslanması umurumda olmadı.

İnanın yağmurun kaskıma yaptığı sesler sanki mermi tanesi gibiydi, giderken 4 tekerlerin sıçrattığı çamurlu sular hiç umurumda olmadı, bazıları sadistçe çamur sıçratmak için çamurlu sulardan özellikle geçti ama yine aldırmadım, ve dönüşte yine sağnak yağış altında haliç köprüsünü geçtim sağdan gidiyorum derken su birikintisi içinden bi şeyin üstünden geçtim, lastiğe bi şeyin girdiğini hissettim, az sonra arka lastik yerde, yağmur sağanak şeklinde yağıyor, bildiğim bütün küfürler ağzımda, durdum, daha önce aldığım lastik spreini bastım lastik şişti ama kesik yerden köpük fışkırıyor, neyse kendimi bir otobüs durağına attım, ve KATRANCIYI aradım, bana derhal yol yardımı gönderdiler ve motoru yükledik doğru tamirhaneye.

Lastik söküldü 3 Cm yarık ne girdiyse, tamir ettiler ve taktık ama ben en kısa zamanda o lastiği değiştireceğim, dönüşe başladım ama kafamda lastiğin patladığı yer var, haliç köprüsünü geçtim sağdan devam ederken birde ne göreyim, yolun sağında bir demir kapak, yanlış anlamadınız otobanda bir demir kapak, durdum gittim baktım, sanki bir logar kapağı kenarı kırılmış ve jilet gibi olmuş, ben o kenardan geçmişim, gözlerime inanamadım.

Allah bizi bu devletten korusun.
    [COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

Spydx(unicorn) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250CC -- 34 Bh 1032
    selam tim..
    evet aracı boşta bırakmaya çalış eğer kapalı garajda bırakıyorsan yani kimsenin elleyemeyeceği bir yerin varsa.... ben öyle yapıyorum şuan için ilk günlereki acemiliğim ve vites sorunum pek kalmadı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler