Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım o 3 ayın da ayrı bir zevki güzelliği var. Üst baş çamur oluyor belki ama uygun ekipmanla bir nebze sıkıntı gidiyor.
    Haa bi dakka, o 3 ay hiç gitmiyor değilim, kışın da hava aşırı soğuk değilse bazen yağmurda bile gidiyorum, hele hele hava açıksa soğukta olsa gidiyorum ama diğer 9 ay gibi devamlı gitmiyorum hepsi bu, yani motoru kapatıp yatırmıyorum yanlış anlaşımasın.Bu 5.motosikletim daha hiç kışın motor yatırmış değilim. Sadece kışın aşırı yağmur, kar, ve 10 derece altı soğuk olunca işe gitmiyorum, bunu kendime prensip edindim, zaten var olan riski 3'e 5'e katlamanın alemi yok. Yoksa kışın soğukta da binmek için kurye tipi elcik kılıfı bile aldım tip mip umursamadan. Ayağıma lastik çizme giyip otoparkta spor ayakkabilarla değişip ofise çıktığım da oldu geçen kış. Kısaca kullanabildiğim kadar kullanıyorum diyeyim mevsim düşünmeden. Ama aşırı yağmur ve aşırı soğukta eziyete dönüştüğü için toplu taşımaya talim edip vapurda metroda kitabımı okuyup çayımı içiyorum onu da özlüyor insan koymuyor o yüzden. Hem motosikleti de özletiyor adama güzel oluyor.
    böyle bir şehirde 9 - 10 ay kesintisiz motosiklete binmek büyük bir avantaj zaten varsın 2 - 3 ay da her zaman binmeyeyim diyorum.
    tommygun ve eracer bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Ben metrobüsten nefret ettiğim için çok ayaklarım sırılsıklam gittim işe. Güzelliği falan olmuyor. Bildiğin hamallık ama metrobüse binmekten iyidir. Minibüs-metrobüs-otobüs. 3 vesayit gidip 2 vesayit dönüyorum. Belden ameliyatlıyım, malum metrobüste yaşlı ve çocuklu bol oluyor. Yer verince canım yanıyor, vermeyince kan çıkıyor. O yüzden motor candır gerisi heyecan. Param olursa kışa birde sym fiddle 2 düşürürsem değme keyfime. Pıtı pıtı giderim genelde metrobüsten iyidir. Lakin Pulsar daha avantajlı idi

Ben nedense Pulsarımı daha çok seviyordum. Zaten tur camından sonra arka çantada takasım geliyor. Gene nakeddan enduro devşireceğim galiba. Hiç hoşuma gitmiyor.
    eracer bunu beğendi.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben metrobüsten nefret ettiğim için çok ayaklarım sırılsıklam gittim işe. Güzelliği falan olmuyor. Bildiğin hamallık ama metrobüse binmekten iyidir. Minibüs-metrobüs-otobüs. 3 vesayit gidip 2 vesayit dönüyorum. Belden ameliyatlıyım, malum metrobüste yaşlı ve çocuklu bol oluyor. Yer verince canım yanıyor, vermeyince kan çıkıyor. O yüzden motor candır gerisi heyecan. Param olursa kışa birde sym fiddle 2 düşürürsem değme keyfime. Pıtı pıtı giderim genelde metrobüsten iyidir. Lakin Pulsar daha avantajlı idi

Ben nedense Pulsarımı daha çok seviyordum. Zaten tur camından sonra arka çantada takasım geliyor. Gene nakeddan enduro devşireceğim galiba. Hiç hoşuma gitmiyor.
    Ben sırf metrobüse binmemek için minibüs metro, vapur ve kısa mesafeli de olsa otobüs yapıyorum. Metrobüse binsem bir vasıta daha az bineceğim ve daha çabuk gideceğim ama o metrobüse bineceğime bir vasıta fazla binip vapurda çay ve kitap keyfi yapa yapa gidiyorum. metrobüs hele hele iş saatlerinde binilecek gibi değil. Yazın da bayıltır adammı kokudan, şöförler babalarının malı gibi klima açmıyor insanı çıldırtıyorlar v.s. Bunları hep yaşadım, kendimce çözümler ürettim, ama motosikletin sunduğu çözümü henüz hiç bir şey sunmuyor istanbul'da, havaadan gitmedikçe hala en hızlı ve bireysel kullanım için uygun olanı bence de motosiklet.
    Bu arada metrobüs güzergahına esasında doğru çözüm metro olmasıdır bana göre, metrobüs adeta eziyet hatta işkence gibi.

Bu arada Dominar yerine abs'li pulsar200ns alacakken Dominar'ı aldım ben de, umarım bu titreşme mevzusundan pişman etmez beni. Zira NS150'deki titreşim ne aynada ne gidonda yoktu, ve hiç rahatsız etmiyordu. bundaki titreşim (en azından rodajda iken hissettiğim bu) çok alt devirde başlıyor, merak ediyorum 110 - 120 ile rahat gitsin diye aldık o hızlarda deli gibi titreşmez umarım diyorum. sizlerden gelen yorumlar öyle değil gibi ama bilemedim, bu kadar düşük devirde titreşmesi hatta 6.viteste şu anda 80 üstünde fena titreyecek gibi bir gidişatı var, umarım rodaj sonrası yanıltır beni. Sizler ne dersiniz bilemem. Ama ulan ben bizim Ns150'yi biraz daha kullansa mıydım acaba dedim bu sabah bi ara. Onun haricinde şüphesiz acaip fazla artısı var tabii. İkisi arasında şimdilik titreşim seviyesi dışında bariz fark var her anlamda Dominar daha iyi tabii. Şu aynaları titretmeyeydi iyiydi.
    Şu rodaj bi bitsin hele bakalım. İleride muhtemelen dişliyi küçülteceğim ben de daha rahat gitsin diye.

Motosikleti
    MT-07
    Aslında bende işe giderken E5 yerine sahil yolundan gitsem daha fazla keyif alacağım da lastikleri değiştirmedim. İBB park ve Bahçeler saolsun sabah 7.00’da açıyorlar fışkiyeleri sonra her yer göl. Barbaros Bulvarına geliyorsun, Niagara Şelalesi olmuş. Üstünde ne var ne yok hepsi çamur oluyor.

Aslında bende işe giderken E5 yerine sahil yolundan gitsem daha fazla keyif alacağım da lastikleri değiştirmedim. İBB park ve Bahçeler saolsun sabah 7.00’da açıyorlar fışkiyeleri sonra her yer göl. Barbaros Bulvarına geliyorsun, Niagara Şelalesi olmuş. Üstünde ne var ne yok hepsi çamur oluyor.
    Ben taşındığım semtten TEM kullanılarak gidildiğini bilmiyordum 6 ay motorla e5'te eziyet çektim. işi fark edince son 1,5 yıldır e5'ten hiç motorla işe gitmedim büyük rahat ettim. E5 tam bi çılgınlık halinde, motosiklet için acayip tehlike arz ediyor. TEM'de en azından adam gibi emniyet şeridi var ve minibüsçüsüydü, zırt pırt tali yoluydu yok, çok daha güvenli.

Motosikleti
    MT-07
    Sabah Bahçeşehir’de tam bir keşmekeş var. O yüzden E5 daha bir ferah oluyor. Akşam dönerken Polis amcalarla konvoy yapıyoruz.

Birgün Polis arkamda onda siren bende beyaz çakarlar, yardık gidiyoruz trafiği. Artık başım ağrıdı sürekli arkamdan bağırıyor. Yol verdim. Arabalara saydırdı cezalar eve gelecek die, bana da motor sende yavaş git dedi. Sonuç; dayanamayıp gene geçtim. Bu sefer yakalayamadı da
    kdiner ve levend84 bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    beyler bizim dominar'da discover aynası kullananınız var mı acaba? Ayna uzatma aparatı alacağıma ayna alırım aynı para. Önemli olan güzel görüş veriyor mu? Tvs aynası gördüm resimlerde ama görünüşü bence çirkin gibiydi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Benim aynadan yana bir rahatsızlığım yok. Cumartesi günü ilk bakımı yaptırdım 600kmde. Motor biraz rahatladı sanki sıkışık trafikte düşük hız düşük devir eskisine göre daha rahat gidiyor gibi bir hisse kapıldım. bir de bugün yağmurda 2nci 3ncü viteste yaramazlıklar yapayım dedim arka lastik felaket atıyor orijinal lastikler ıslak zeminde çok sıkıntılı
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    MT-07
    Aldığım günden beridir bas bas bağırıyorum. O lastiklere kuruda bile gücenmeyin. Ani hareketleri tolere edemiyor hele ki ıslakta aman ha. Isındıktan sonra kuru asfaltta ( aynalı) olmayan yerlerde sorun yok fazla ama ivedilikle değiştirilmesi gerekiyor.

Motosikleti
    D400
    Aldığım günden beridir bas bas bağırıyorum. O lastiklere kuruda bile gücenmeyin. Ani hareketleri tolere edemiyor hele ki ıslakta aman ha. Isındıktan sonra kuru asfaltta ( aynalı) olmayan yerlerde sorun yok fazla ama ivedilikle değiştirilmesi gerekiyor.
    Yok zaten biliyorum daha önce kuruda da attı. Bu sefer adrenalin olsun diye yaptım felakeeet
    instagram.com/gerivites

Motosikleti
    MT-07
    Şuna powertronic takıp 10k rpm bastırıp, arka dişliyi 40’lık yapıp 200 basabilir miyiz acaba?

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aynadan yana bir rahatsızlığım yok. Cumartesi günü ilk bakımı yaptırdım 600kmde. Motor biraz rahatladı sanki sıkışık trafikte düşük hız düşük devir eskisine göre daha rahat gidiyor gibi bir hisse kapıldım. bir de bugün yağmurda 2nci 3ncü viteste yaramazlıklar yapayım dedim arka lastik felaket atıyor orijinal lastikler ıslak zeminde çok sıkıntılı
    kurudada sıkıntı hocam ışıklarda kalkış yaparken ani gazla kalk motor samba yapmaya başlıyor 50 metre yanlayarak gidiyorum

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bizim dominar'da discover aynası kullananınız var mı acaba? Ayna uzatma aparatı alacağıma ayna alırım aynı para. Önemli olan güzel görüş veriyor mu? Tvs aynası gördüm resimlerde ama görünüşü bence çirkin gibiydi.
    YBR125 aynalarına da bir bakın, çok güzel görüş sağlar, hatta cbf150'de takanlar vardır memnundurlar. O kadar ki fabrika çıkışı 1200super tenere de bile orjinal ybr aynaları vardır. Görünüşü de haklısınız tvs'nin o incecik borularından iyi. Ama TVS aynaları müthiş görüş sağlıyor. Ben şimdilik orjinalleri geri taktım ama ön camla o yüksek görüntü kapanacak, (pulsarda ön cam olunca iyi durmuştu) o zaman sanırım ya tvs aynalarına döneceğim ya da ybr125 aynası takacağım. Siz de ön cam var tvs aynaları da kötü durmaz. Ama ybr aynalarını düşünebilirsiniz, görüntüsü de iyidir. Ben muhtemelen TVS aynalarını bırakıp ybr 125 aynası alıp takacağım, görüntüsü daha orjinal aynalara yakın tip olarak, üstelik ybr aynalarında bizimki ya da tvs'ninki gibi yanlara doğru bozulmalar olmuyordu. Bizim Hint aynalarda niyeyse tvs, bajaj hep bir balık gözü ayna gibi yanlara doğru bozulma var.(Gerçi ilginçtir, dominar'ın orjinal aynalar pulsarla aynı olmasına rağmen bozulma fark etmedim sadece fazla geniş açılı gibi normalden aşırı uzak gösteriyorlar, gidon yükseltme ile fena da olmadı ama yine de TVS'ninkiler daha yüksek ve dışta olduğu için çok daha iyi oldu. Ybr aynasından tek korkum onlarda biraz boyutu kısa acaba yine içte kalır mı korkusu. Bir yerlerde gidip orjinal ayna ile ölçmek lazım ayna kolunun uzunluğunu. Ön camla birlikte TVS'nin duruşu kötü olmaz, ön camsız bende de biraz fazla yüksek oldu sırıttı haklısınız bu konuda. Ama ön cam öncesi takıp onlarla devam edebilirim de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurudada sıkıntı hocam ışıklarda kalkış yaparken ani gazla kalk motor samba yapmaya başlıyor 50 metre yanlayarak gidiyorum
    Ben aldığımdan beri hiç yanlamadı, ama gaz ve debriyajı öyle bir yumuşak kullanıyorum ki sorma.
    Test sürüşünde o gaz açmaların neler yaptığını görünce elime eskisinden de iyi hakim olmaya başladım. Ama ben de en geç Kasım gibi kaliteli bir lastikle değişirim muhtemelen. Şu an gram masraf edecek durum yok gibi, bu yazı çıkartacağım bunlarla. Kışın zaman zaman kuruda çıkıp yağmura yakalanabiliyorum özellikle sonbaharda. O zaman Pulsarda Michelin Pilot Street'ler çok işe yarıyordu. Bakalım bunda da belki yine michelin düşünebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:08 ----------

Şuna powertronic takıp 10k rpm bastırıp, arka dişliyi 40’lık yapıp 200 basabilir miyiz acaba?
    Dişliyle ilgili benim derdim de hız artırmaktan ziyade vites aralıklarını azıcık uzatmak ve işe yarayacaksa bir nebze daha vibrasyonu azaltmak. Hız 120 ile titremeden gitse uzun süreli yeter bana. Çünkü işe gitgelde 120 üstüne hiç çıkmıyorum ortalamam 90 - 110 aralığı. Gezme işini ancak günübürlük ve yakın civar yaparım o da içimden gelirse 2 yıl Pulsarla sadece 2 kez keyfi gezmiştim o da yakın yerlere. Bununla da en uzun yapacağım belki bir kez babamın kabrini ziyarete gitmek olabilir. Gerisi şehir etrafında dolaşmak olur o da içimden gelirse. eskisi gibi gezme keyfim pek yok. Bu yüzden yüksek hıza çok fazla ihtiyacım olmaz.
    gerçi benim gezerken de yüksek hıza ihtiyacıkm yok 120 ile rahat rahat gidecekse Dominar benim için tamamdır, alma sebebim budur. NS150 gidiyordu ama redline sınırında gidiyor ve yoruluyordu, bu aynı hızı düşük devirde yapacaksa ve abs ile adam gibi duracaksa benim için tamamdır zaten bunları da düşünerek almaya karar verdim. Ha nedir, önümde delirmiş bir boş kasalı kamyon ya da otobüs hızlı giderken onun oluşturacağı tehlikeyi atlamak için 130 - 140 a saniyelik çıkması yeterlidir benim için. topspeed'in 160 olması önemli değildir. Kimse ile yarışacak değilim. öyle olsa racing seven biri olurdum, ki hayatım boyunca racing almayacağımı biliyorum.

Motosikleti
    bi dominar gezisi yapsak hocam yakında günübirlik filan katılan olurmu önce benim iyileşmem lazım gerçi

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi dominar gezisi yapsak hocam yakında günübirlik filan katılan olurmu önce benim iyileşmem lazım gerçi
    Gezi gününe, mesafesine, dönüş saatine bağlı olarak ben düşünebilirim(yeni gelin gibiyim di mi), ama şu rodajı bitirmem şart, yağmur bugün sekteye uğrattı mesela, ne güzel plan yapmıştım, Darlık yoluna gideceğidim

Şaka bir yana benim boş günlerimde ana okulundan belli saatte almam gereken bir çocuğum var ve günübirlik dediğin gezi benim için yarım günlük olabiliyor ancak, ben ancak sabah saatlerinde ve öğleden sonra 16:00 da dönmek üzere katılabilirim şehir içi ve civarı buluşmalara yani benim işim yaş.

Motosikleti
    D400
    cumartesi olursa ben de katılabilirim.
    instagram.com/gerivites

Motosikleti
    gidip bi ağva turu yapsak orada çay içer kahvaltı yapar 2 gibi dönüş yoluna çıkarız yada sizde organize edebilirsiniz

Bu hafta sonu rotayı bize doğru çevirin...

ozan1991 ve kdiner bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Dominarıma yeni koruma demirini de montaj yaptım, sis farı ile küçük işim vardı onu da hallettim, dörtlü ikazımız sıkıntısız çalışıyor. Hafta sonu bir aksilik olmaz ise kamp yapacağız oradan etkinliğe geçmeyi düşünüyoruz bakalım biraz da hava durumuna bağlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

mavellen ve levend84 bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Yeni koruma demiri güzelmiş hafiften ktm havası vermiş. Maliyeti nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)