Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli efendy06;

Uzun değerlendirmenizi okudum. Bir şeyler yaşamışsınız ve biz sizlere gerekli memnuniyeti sağlayamamışız anlaşılan. Notlarıma bakacağım. Bana hangi isminiz ile mesaj yazdığınızı rica edeceğim. Eğer gerçekten bir çözüm üretilmedi ise özür dileriz.

Bajaj’ın sektöre dâhil olduğu 2014 yılından itibaren Ankara’da yarayan kanamız yetkili servislerimizin yetersizliği idi. Birçok olumsuz geri dönüşler ürün eksenli değil, servis eksenli idi. Mengü16 arkadaşımız da konuyu haklı olarak birkaç defa gündeme getirmişti.

Başkentimizde bajaj ilgisi oldukça yüksek. 2015 yılında % 5,16 olan Pazar payımız 2016 yılında % 18’lere kadar çıktı. Ancak aynı oranda hizmet karşılığını verememiştik. Geçtiğimiz yıl bir yetkili servisimiz ilave edildi. Bizzat konu ile ben de uğraştım. Ankara’da bu maksatla iki defa ziyarette bulundum. Özellikle 1 ay kadar önce yeni bir yetkili servisimiz daha oldu ve artık Ankara kesinlikle emin ellerde diyebilirim.

Aşağıdaki adreste hizmete açılan Bajaj Yetkili servisimiz ile artık Ankara’lı motorseverlerin Bajaj motosikletlerini güvenle kullanabileceklerini açık yüreklilikle ifade edebilirim.

Bajaj Türkiye olarak 2016 yılında en fazla mesai ve yatırımlarımızı satış sonrası hizmetler konusuna ayırdığımızı, bu yatırımlarımızın devam edeceğini bu vesile ile duyurmak isterim.

Saygılarımla…

HALİS KORAMAZ-MOTOMEKANİK
    ADRES: İLKBAHAR MAH. SEMT KONRAD ADENAUER CAD. N.HÜRKAN APT. NO:46/A CANKAYA ANKARA
    TELEFON: 0 312 4892129
    FAX: 0 533 2416561

http://i.hizliresim.com/br5dLb.png
    http://i.hizliresim.com/5gd1DL.png
    http://i.hizliresim.com/ojgROb.png
    http://i.hizliresim.com/01qozZ.png
    Sayın Ata,

Size efendy06@akvaryum.com mail adresinden mail attım, buradaki mesajlaşmam ise mevcut kullanıcı hesabımdan oldu.

Şu an servisi çözmüş olmanızı büyük bir başarı gibi görüyor olabilirsiniz. Evet motomekanik belki bajaj için bir dönüm noktası, bir mihenk taşı olacak başkentte bajaj için, ancak yıl 2017 bilmem farkında mısınız.
    Ben başımdan geçeni anlattım, karar vermek, eleştiri yapmak, yaşadığımız sıkıntıyı anlatmak en doğal hakkımız. Bakın şu an CNR250 kullanıyorum, kesinlikle 0 km almak için ödenen parayı motor olarak şuan etmez ama servisine gidiyorum, ne bileyim, Honda Türkiye ile sıkıntımı paylaşıyorum, o ilgi, o alaka o paranın hakkı. Diyorum ki, bu adamlar işlerini bu kadar güzel yapıyor ya helal olsun.

Siz birçok üforum yesinin kabul edeceği bir geçrektir ki, bir dönem ilgilendiniz forumdaki arkadaşların sorunlarıyla, bunun farkındayım. Ancak firmanın pazar payı büyüdükçe ilginiz azaldı, bitti. Sizden başka ilgilenen hiç kimse zaten olmamıştı, dolayısı ile kendi başımıza bırakıldık. Yanlış anlaşılmasın, motor satıldıkça işte şöyle değiştiniz böyle değiştiniz anlamında söylemiyorum bunu, işleriniz arttı sonuçta, yetişemiyorsunuz farkındayım. Ama bir firma sadece Ekrem ATA ile firma olmaz. Hiçbir halt olunmaz bir tek kişi ile. Çünkü o bir kişi yarın istifa eder, çok yoğun olur işleri, vb. durumlarda işte böyle muhattap bulunamaz, kullanıcı ortada kalır.

Ben sizinle empati yaptığımda "Allah kolaylık versin" diyorum hep. Ama biraz da siz başkentteki kullanıcılar ile empati yapın. Ben neden mağdur ediliyorum 4-44 kapandı diye. Banane 4-44ün kapanmış olmasından? Servismiydi? Evet. 21. yüzyılda, bakımını servis kaydına işletemiyorsak motorumuzun, vay o firmanın haline.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Bu motor CF 400 NK ile kıyaslandığnda
    a)Dominar tek silindir 400NK çift silindir (iki ocak benzin yakıyor)
    b)400 NK metal ve malzeme kalitesi olarak Dominar'n yarısı etmez.
    c)Japonların ikinci elini almaya kalksan bile ne güvenebilirsin ne de benzin parça/bakım vs gibi masrafı ile başa çıkabilirsin
    2-200 NS için yapılan tezvirat bu motor için de başlamış. Mis gibi satar güzel de ikinci eli olur.
    Değil Bajaj, teknolojisini alıp paylaştığı KTM bile Japonların dayanıklılığı ve güvenilirliğine çok uzak. Bir yaş, üç bin km'deki Superduke'umu servisten dört buçuk ay sonra alabildim. İki piston, bir silindir değişti.

Dominar iyi motosiklettir, fiyatı da uygundur, buna itirazım yok. Ama gereksiz yere Japonları kötülemeye de gerek yok bence.
    zekeriyaimam, efendy06 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Değerli efendy06;

Bundan sonraki süreçte size mailden yazacağım. Forumu gereksiz yere meşgul etmeyeceğim.
    Size katılıyorum. Bir firma tekil şahıs üzerinden yürümez. Zaten de foruma ilk girdiğim günlerde bu düşüncemi arkadaşlara ifade ettim. Bir müddet sonra sizlere cevap veremeyebileceğimi, yetişemeyeceğimi biliyordum. Ama benim başlangıçtaki bu irtibatım sizlere ilk ağızdan marka ile ilgili önemli bilgileri sunmak, sizlerin sorun olarak takıldığınız noktada süreci hızlandırmak maksatlı olduğunu söylemiştim. Ama ara ara sizlere önemli bilgileri sunmaya çalışacağım.

Nitekim de durum öyledir. Halen bazı durumlarda müdahil oluyorum.

Zaten şahsım olarak ben satış sonrası hizmetler birimi gibi faaliyet gösterme imkânına sahip değilim. Doğru da değil. Aylarca bu forumda yazışmaya dahi katılamadım. Firmanın satış ve pazarlama müdürü olarak görev yapıyorum ve kendi sahamızda işlerimiz elbette yoğun. Geri planda oldukça detaylı yürüyen bir alt yapı sistemi var. Şu anda da satış sonrası birim olarak oldukça iyi noktada olduğumuzu birçok bajaj yetkili servisle muhatap olan motor severler bilir.

Netice olarak Ankara’da biz bir kullanıcımızı memnun etmemişiz ve başka bir markaya yöneltmişiz. Bu bizim kusurumuz. Ben şahsen meseleye özet olarak böyle bakıyorum. Gerisi bahane. Zaten yaşadığınız sorun ürün eksenli değil, servis eksenli. Tam o dönemde 4.44 bayi ve servisimizin sağlık sebebi ile kapatma kararı alması elbette sizin sorununuz değil.

Ama ne olursa olsun sizleri bir gün tekrar markamızın içinde görmeyi arzu ederim.

Servisimize de işiniz olsun olmasın bir uğramanızı arzu ederim.

Saygılarımla…

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ekrem bey yanlış anlamayın. Ben 10 bin kmdeki motorun arızasını kendi çabalarım ve kendi imkanlarım ile cebinden ödeyerek tamir ettirmek zorunda kaldım. Sebebi ise yetkili servis unvanı verilen 4-44 motor. Ben mağdur oldum. Artık ne olursa olsun, markanıza ne binerim ne de birilerine tavsiye ederim. Motorun çekilmesi falan ile beraber bana bir asgari ücrete maloldu bu durum. Bu motoru alan kişiler zaten dar gelirli. Benim param var yaptırdım, peki ya olmayanlar? Ne hakkı var firmanızın bu şekilde insanları mağdur etmeye? Vermeyin yetkiyi madem servis kötü. Beni ne alakadar eder servisin sağlıksız olması?
    Velhasıl, şu anda sıfır km Pulsar almayi planlayan 3 arkadaşımı vazgeçirdim. Yazık insanlar bir sürü para verecek, satış sonrası hizmet alamayacak. Servisinize uğramak için hiçbir sebebim yok. Ben sabırla dominiar gelmesini bekliyordum. Şu sıralar motorumu satıp Bayiye kaporta verecektim dominiar için. Tam istediğim, beklediğim motordu. Ama satış sonrası hizmet politikasizliginiz sebebi ile hiç de tarzım olmayan bir motor tercih ettim.
    Motoru yapmak mesele değil inanın. Mesele yaptığınız, sattığınız malın arkasında durabilmektir. Satış sonrası hizmet verebilmektir.

İyi günler dilerim.

Edit: hatta Mahmut usta ile en son görüştüğümde dominar konusu kesinleşip bayilere bilgi verildiğinde, katalog bilgileri için beni haberdar etmesini, atamasını rica etmiştim. Şimdi değil 18 bin, 8 bine satsaniz bajaj almam bit daha.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey yanlış anlamayın. Ben 10 bin kmdeki motorun arızasını kendi çabalarım ve kendi imkanlarım ile cebinden ödeyerek tamir ettirmek zorunda kaldım. Sebebi ise yetkili servis unvanı verilen 4-44 motor. Ben mağdur oldum. Artık ne olursa olsun, markanıza ne binerim ne de birilerine tavsiye ederim. Motorun çekilmesi falan ile beraber bana bir asgari ücrete maloldu bu durum. Bu motoru alan kişiler zaten dar gelirli. Benim param var yaptırdım, peki ya olmayanlar? Ne hakkı var firmanızın bu şekilde insanları mağdur etmeye? Vermeyin yetkiyi madem servis kötü. Beni ne alakadar eder servisin sağlıksız olması?
    Velhasıl, şu anda sıfır km Pulsar almayi planlayan 3 arkadaşımı vazgeçirdim. Yazık insanlar bir sürü para verecek, satış sonrası hizmet alamayacak. Servisinize uğramak için hiçbir sebebim yok. Ben sabırla dominiar gelmesini bekliyordum. Şu sıralar motorumu satıp Bayiye kaporta verecektim dominiar için. Tam istediğim, beklediğim motordu. Ama satış sonrası hizmet politikasizliginiz sebebi ile hiç de tarzım olmayan bir motor tercih ettim.
    Motoru yapmak mesele değil inanın. Mesele yaptığınız, sattığınız malın arkasında durabilmektir. Satış sonrası hizmet verebilmektir.

İyi günler dilerim.

Edit: hatta Mahmut usta ile en son görüştüğümde dominar konusu kesinleşip bayilere bilgi verildiğinde, katalog bilgileri için beni haberdar etmesini, atamasını rica etmiştim. Şimdi değil 18 bin, 8 bine satsaniz bajaj almam bit daha.
    Size mail ile cevap verdim değerli efendy06; kararınıza saygı uyuyorum.

Ama Ankara'da servis sorunu kesin olarak çözülmüştür. Sadece bunun bilinmesini isterim.

Saygılarımla...

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    NS 200 de jantlar kırılıyordu da inşallah Bunlar kırılmaz
    dyavol-77 bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    He he jantlar kırılıyordu he..
    kdiner, maktama ve sdt bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NS 200 de jantlar kırılıyordu da inşallah Bunlar kırılmaz
    Gidip kafadan bir yere çarparsan, ve yeterince süratli isen, xj6 da jant kırabilir. Çay bardağı değil bajajdaki de, tamam mesela ben artık bajaj sevmiyorum ama, koca dünyada 5 tane jantı kırık bajaj fotoğrafı bulup "aha buda kronik sorun" demeniz mantıkla bağdaşmıyor.
    jimi_hendrix, maktama ve sdt bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az önce bayii ile gidip görüştüm.Kısmetse akşam kaporasını vericem.Büyük ihtimal mayıs teslimatından almıyacapım.Ağustos sonu istiyorum.Fiyat konusunda birşey yazacaktım ama yine velveleye gider diye birşey demiyorum.Nasibimde varsa olsun İNŞALLAH.Pulsarıda ilana koydum almak isteyen olursa motorum tertemizdir.Sütte leke var onda yok.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bu paraları bir motora veriyosun ve sorduklarında ismine bacac diyorsun düşünsene :D
    neyse ben gittim, jantlar kırılınca tekrar görüşürüz.
    mavellen ve dyavol-77 bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdiden alacak arkadaşlara hayırlı olsun hem yorumlarını hemde yollarda görmek dileği ile...
    bursalıali bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu paraları bir motora veriyosun ve sorduklarında ismine bacac diyorsun düşünsene :D
    Tamam.....
    maktama bunu beğendi.

Ağustos sevkiyatından almanızın sebebi ne ve ayrıca neden fiyat yazmıyorsunuz alacak olanlar hakkında söylediklerinizi de unutmuşsa benziyorsunuz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Oyle demeyin. Honda da oyle basladi, Toyota da, yakin zamanda Hyundai de... Cok degil, onbes sene once motoru o markadan tipi bu markadan kopyalanmis araba ureten Hyundai'e bugun bakin bir de... Zamaninda Lexus markasini cikarip Mercedes ve BMW piyasasindan pay kapmaya calisan Toyota icin de "Toyota'ya o kadar para verilir mi?" diyenler olmustu. Simdi hepsinden fazla satiyor. Simdi Hyundai da Genesis markasiyla aynisini yapiyor. Belki bir gun buyuk marka olur Bajaj, kim bilir?

Unutulmamasi gereken bir nokta var ki, Bajaj ile ortakligi olmasaydi KTM'in bugunku basarisi da olmazdi. Bakin hem BMW hem de Ducati cok gec uyandi olaya. Simdi onunla bununla anlasip is gucu ucuz ulkelerde hesapli modeller uretip gelismekte olan ulke pazarlarindan pay almak icin ugrasip duruyorlar. Ama cok gec kaldilar. Ilginc zamanlarda yasiyoruz.
    YasinC ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    doğru söle bacacla ensest ilişkimi yaşadın ? bu kadar akılda kalması pek normal değil

Alıntı dandal43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağustos sevkiyatından almanızın sebebi ne ve ayrıca neden fiyat yazmıyorsunuz alacak olanlar hakkında söylediklerinizi de unutmuşsa benziyorsunuz
    Ekrem Ata beyin yorumlarından sonra gerçekten olacak en iyi fiyatın bu olduğuna kanaat getirdim.Bajajın satış sorumlusunun burda bize yalan söyliyecek hali yok.Fikrimi değiştirmemde etken oldu,aksi halde bekleyecektim.Ağustos sonu alacağım çünki param o zaman tamamlanmış olacak.Taksit ile değil peşin alacağım.

Evet alacaklara enayi dedim,çünki motorun eder fiyatının daha aşşağı olduğu kanaatindeydim.Ekrem beyin yorumundan sonra bu kanaatim değişti.

Tek korkum pulsar gibi fiyatları aşşağı çekmeleri,alacak olanların hepsinde eminim bu korku vardır.

Her ilde bayii var fiyat konusu bayilerin satış karlarına göre değişiklik gösterebilir pulsarda olduğu gibi.Serbes piyasa.Ben alabileceğim en iyi fiyata aldım diyelim.Benim gibi her sene motor alan kaç müşterisi olabilir bir bayiinin.Fiyatda ona göre olmalı değilmi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem Ata beyin yorumlarından sonra gerçekten olacak en iyi fiyatın bu olduğuna kanaat getirdim.Bajajın satış sorumlusunun burda bize yalan söyliyecek hali yok.Fikrimi değiştirmemde etken oldu,aksi halde bekleyecektim.Ağustos sonu alacağım çünki param o zaman tamamlanmış olacak.Taksit ile değil peşin alacağım.

Evet alacaklara enayi dedim,çünki motorun eder fiyatının daha aşşağı olduğu kanaatindeydim.Ekrem beyin yorumundan sonra bu kanaatim değişti.

Tek korkum pulsar gibi fiyatları aşşağı çekmeleri,alacak olanların hepsinde eminim bu korku vardır.

Her ilde bayii var fiyat konusu bayilerin satış karlarına göre değişiklik gösterebilir pulsarda olduğu gibi.Serbes piyasa.Ben alabileceğim en iyi fiyata aldım diyelim.Benim gibi her sene motor alan kaç müşterisi olabilir bir bayiinin.Fiyatda ona göre olmalı değilmi.
    Hayırlı olsun şimdiden. Ben fiyat olayına takığım hala. Bir de satış sonrasına. Kuralkana da pek güvenmiyorum. Eh 200NS ile yaşadıklarım da ortada, ben de çok merakla bekliyordum aslında. Hatta yetkili servis ve bayi olan Yağcılar Motosiklet'e de söylemiştim bekliyorum 400'ü diye. NS ile yaşadıklarımı es geçersek, fiyat bir şekilde kabullenilebilir, ama ben o satış sonrasından o kadar soğudum ki, anlatamam.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun şimdiden. Ben fiyat olayına takığım hala. Bir de satış sonrasına. Kuralkana da pek güvenmiyorum. Eh 200NS ile yaşadıklarım da ortada, ben de çok merakla bekliyordum aslında. Hatta yetkili servis ve bayi olan Yağcılar Motosiklet'e de söylemiştim bekliyorum 400'ü diye. NS ile yaşadıklarımı es geçersek, fiyat bir şekilde kabullenilebilir, ama ben o satış sonrasından o kadar soğudum ki, anlatamam.
    Teşekür ederim.Ben 2014 ve 2015 model pulsarlardan almıştım.Şansıma ikisindede sorun olmadı servislerlede yağ değişimi hariç muhattap olmadım.İNŞALLAH dominar ilede sorun yaşamam.Küçük bir ilçede bulunuyorum bayii ve servisi iyi tanıyorum.Alışverişlerimiz şimdiyekadar sorunsuz oldu.İNŞALLAH buda öyle olur.Pulsarıda sattım gibi bu hafta yeni sahibini bulur dominarı alanakadar seyhan 150c var ona binerim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyle demeyin. Honda da oyle basladi, Toyota da, yakin zamanda Hyundai de... Cok degil, onbes sene once motoru o markadan tipi bu markadan kopyalanmis araba ureten Hyundai'e bugun bakin bir de... Zamaninda Lexus markasini cikarip Mercedes ve BMW piyasasindan pay kapmaya calisan Toyota icin de "Toyota'ya o kadar para verilir mi?" diyenler olmustu. Simdi hepsinden fazla satiyor. Simdi Hyundai da Genesis markasiyla aynisini yapiyor. Belki bir gun buyuk marka olur Bajaj, kim bilir?

Unutulmamasi gereken bir nokta var ki, Bajaj ile ortakligi olmasaydi KTM'in bugunku basarisi da olmazdi. Bakin hem BMW hem de Ducati cok gec uyandi olaya. Simdi onunla bununla anlasip is gucu ucuz ulkelerde hesapli modeller uretip gelismekte olan ulke pazarlarindan pay almak icin ugrasip duruyorlar. Ama cok gec kaldilar. Ilginc zamanlarda yasiyoruz.
    hyundai için bir düzeltme yapıyım bilmeden yazmayalım hyundai çok büyük bir grup malum ve araba firması grup içindeki en ufak dilimlerden adamlar gemi ağır kepçe yapıyor ve hatta üçüncü köprüyüde adamlar yaptı.. cumhurbaşkanıyla hyundainin genel müdürü açılışı beraber yapmışdı hatırlıyorsanız..

neyse araba o grupdaki en ufak para sahip dilim.. hyundai cars kurulduğunda yola mitsubishi ile çıkıldı ki hala otak arge yapılıyor gdi teknolojisinde.. bunun dışında hyundai ordan burdan bir şey almadı araçlarını hep kendi tasarladı ve üretti hatta 90 lı yıllarda amerika ingiltereye hyundai kendi burs verip koreden yüzlerce öğrenciyi araba tasarımı arama mühendisliği kısaca araba üstüne hangi bölümler varsa oralara okutmaya yolladı ve o çocuklar şu anda hyundai motorsda çalışıyorlar.. son hamlelerle audinin baş tasarımcısını transfer ettiler. audiyi audi yapan adam Peter Schreyer de hyundai motorsun tasarım bölümünün başına geçirdiler..

kısaca hyundai ne yaptıysa tırnaklarıyla geldi bir düzeltme daha yapalım hyundai motors şu anda dünyanın en büyük Beşinci... Rakamla (5) ... üreticisi vw pazarda kovalıyor ve hesaplara göre hyundai motor group yani kia da hyundainın alt markasıdır genesis gibi .. n power gibi.. 2025 de dünyanın en büyük ilk 3 üreticisi içine giricekler..

daha adamlar ne yapsınki bu kadar kısa sürede bu bir başarı.. almanların 1920 lerden beri araba ürettiğini düşünürsek adamlar 1990 lılarda bu işe başlayıp bu noktaya geldilerse büyük başarı.. hyundai aracımda yok bu arada onuda belirtiyim ..

ama korelilerin azmini hep takdir ettim samsung da Lg de olsun motorsiklet dünyasında hysoung daelim de olsun azimli arge üreten taklit etmeyen çalmayan kopyalamayan insanlar.. üretiyorlar geliştiriyorlar.. ortaklıklar yapıyorlar hysoung da yola suzuki ile çıktı gv650 lerdeki motor misal sv650 lerdeki motordur ama adamlar alıp motoru direk koymadı geliştirdiler kendi argelerini motor üstünde uyguladılar..

keza daelim de öyle EMS (Engine Management System) 13 sensörlü motor yönetim sistemini geliştirdiler adamlar motordan daha fazla performans hemde daha az yakıt ekonomisi elde ettiler ve piaggio dan sonra scooterlar içinde en başarılı bulduğum kombine fren sistemine sahip motorlar adamlar kendileri geliştirmiş abs gibi kombine freni var çok başarılı buldum.. keyless go su immo su yani adamlar yapıyor denirya adamlar arge yapıyor .. arge yapan yani araştırma ve geliştirme yapan firmalar her daim ayakta kalır..

bajaj da öyle kendini geliştiriyor onunda o yanı hoşuma gidiyor.. olduğu yerde saymıyor.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyundai için bir düzeltme yapıyım bilmeden yazmayalım hyundai çok büyük bir grup malum ve araba firması grup içindeki en ufak dilimlerden adamlar gemi ağır kepçe yapıyor ve hatta üçüncü köprüyüde adamlar yaptı.. cumhurbaşkanıyla hyundainin genel müdürü açılışı beraber yapmışdı hatırlıyorsanız..

neyse araba o grupdaki en ufak para sahip dilim.. hyundai cars kurulduğunda yola mitsubishi ile çıkıldı ki hala otak arge yapılıyor gdi teknolojisinde.. bunun dışında hyundai ordan burdan bir şey almadı araçlarını hep kendi tasarladı ve üretti hatta 90 lı yıllarda amerika ingiltereye hyundai kendi burs verip koreden yüzlerce öğrenciyi araba tasarımı arama mühendisliği kısaca araba üstüne hangi bölümler varsa oralara okutmaya yolladı ve o çocuklar şu anda hyundai motorsda çalışıyorlar.. son hamlelerle audinin baş tasarımcısını transfer ettiler. audiyi audi yapan adam Peter Schreyer de hyundai motorsun tasarım bölümünün başına geçirdiler..

kısaca hyundai ne yaptıysa tırnaklarıyla geldi bir düzeltme daha yapalım hyundai motors şu anda dünyanın en büyük Beşinci... Rakamla (5) ... üreticisi vw pazarda kovalıyor ve hesaplara göre hyundai motor group yani kia da hyundainın alt markasıdır genesis gibi .. n power gibi.. 2025 de dünyanın en büyük ilk 3 üreticisi içine giricekler..

daha adamlar ne yapsınki bu kadar kısa sürede bu bir başarı.. almanların 1920 lerden beri araba ürettiğini düşünürsek adamlar 1990 lılarda bu işe başlayıp bu noktaya geldilerse büyük başarı.. hyundai aracımda yok bu arada onuda belirtiyim ..

ama korelilerin azmini hep takdir ettim samsung da Lg de olsun motorsiklet dünyasında hysoung daelim de olsun azimli arge üreten taklit etmeyen çalmayan kopyalamayan insanlar.. üretiyorlar geliştiriyorlar..
    Sorun korelilerin yaptığı motosikletlerde değil, hiç öyle olmadı zaten. Sorun o motosikletleti bu ülkeye getiren distribütörlerde, servislerde. Yoksa koca hyosung niye bitti? Motor güzel, kalite idare ederden daha iyi, şekli gücü yerinde. Neden gömdük? Distribütör. Daelim güzel motorlar yapıyor, tamam mesela 250cc ss modelini ben beğenmiyorum tasarım olarak, ama diğer motorlarının tipi de güzel, kalitesi de güzel. Peki Türkiyede Daelimin pazar payı nedir? Sebep ne? Distribütör. Yakındır, onu da gömeriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (1 üye ve 5 misafir)