Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forum da kıyamet kopmuş,katılımcı sayısı tavan yapmış...

yazılanları okudum herkes kendince haklı ;eski kasa alanların elinde kaldı yenisi çıktı çok afilli olmuş şu bu güzel falan filan ....DA !

motosiklet bir tutkudur,kasa değişecek diye şahsen o tutkudan kendimi bu sezon binmeyeyim seneye yeni kasası çıkıyor diye kısıtlayamam.şimdiden başlamış bu sezon motorunu alanlar ahh vahh etmeye.ya bu sezon biniyorsunuz zaten elinizdeki motor seneye çöpe mi gidecek ? ya da parayı sokağa mı attınızda bu hayflanmalar.bırakın arkadaşlar o bu şu cıkacakmış diye kendinize dert yapmayı.birazdan dışarı cıksanız yine o şu an ve sizin olan motorlara bineceksiniz.sizin gibi arkanızdan gelen yeni arkadaşlara devredeksiniz motorları bu çark hep böyle döner durur.zeten bu motordan sonra sizin 250cc ile işiniz olmayacak ki ! bırakın arkadan gelenler düşünsün...

hele bir motor çıksın bir kullanıcıları binsin test etsin görüşlerini yazsın burda,denenmemiş olan hep riskli olandır.honda nın 250 lik tek silindir modeli modeli yeni çıktı hatırlayın ben bile merak etmiştim motoru tek silindir şu bu falan filan derken dedim hoopp bi dur bakalım bi motor çıksın 1 sezon yol yapsın TR de kimler memnun kimler değil ,kronik bir sorunu varmıdır.görmek lazım.bu da size en az 1 sezon geçti demektir bunları öğrenmek için kaldınız (bu sezon daha bitmedi) 2 sezon sonrasına,neymiş efendim yeni kasa çıkmış ben ona binmeyi bekliycem =2 sezon..... ya da çıktığı gibi gidip ilk alan (sonradan)kurban -KEK lerden olacağım , ilk ben bu motorun eksik ya da iyi yanlarını yaşayarak öğreneceğim deyip alacaksın ! hangisi riskli ? yıllardır sağlamlık konusunda kullanıcısını hiç üzmeyen kullandığın motor mu ? yoksa resimlerine aşık olduğun huyunu suyunu bilmediğin bir motor mu ? yedek parçası da daha çıkacak....
    tutkularını,motor sevdanı erteleyebilecekmisin ? sen hangisini seçeceksin ?

resimleri görüp 2 dakikada motorlarınızı tü kaka yaptınız..bu motor çıkacak TR yollarında en az 10000 km gidecek,ak göz kara göz belli olacak.

denenmemişi denemem (şahsi fikrim).....seneye kim öle kim kala,birazda gününüzü yaşayın derim.

saygılar
    kimin 250cc ile ne kadar işi olucağı bilinmez herkez 600cc ye geçemiyor türkiye şartlarında maalesef :D 250cc kullanıyorum satınca alıcağım motor büyük ihtimal yine 250cc olucak diğer sölediklerine katılıyorum moral bozulcak bi durum olmamalı herkezin motoru kendine güzel tel sıkıntı gerçekten 2.000tl gibi bir değer kaybı olursa ne olursa olsun yinede sıkıntı bence sonuçta para sokoktayken havadan düşmüyor bize
    ccman bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    herkes web sitesinin japonda sayfasının linkini koymuş. japon resmi sitesinin ingilizce alt sitesini buldum, onu paylaşıyorum:

http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/mcy...ex250lm_e.html
    ejlover ve ccman bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimin 250cc ile ne kadar işi olucağı bilinmez herkez 600cc ye geçemiyor türkiye şartlarında maalesef :D 250cc kullanıyorum satınca alıcağım motor büyük ihtimal yine 250cc olucak diğer sölediklerine katılıyorum moral bozulcak bi durum olmamalı herkezin motoru kendine güzel tel sıkıntı gerçekten 2.000tl gibi bir değer kaybı olursa ne olursa olsun yinede sıkıntı bence sonuçta para sokoktayken havadan düşmüyor bize
    türkiyenin yolları malum hele de trafik olan yerlerde yaşıyorsanız
    600cc bile insanı bıcak gibi kesiyor iken
    fakat gerek yakıt gerek de fiyat konusunda
    250 cc konusunda takılıp kalıyoruz
    bence benim şahsi fikrim
    cc yükseltecek arkadaşlara (benim gibi)
    bir süre beklemeli
    anlaşılan yamahanın da atagı cok geçikmeden gelicek
    2013 yılı ss sınıfında büyük ataklara gebe
    bu yuzden para biriktirmeye ve beklemeye geçicem
    bizzat 2013 motosiklet fuarında bu yeni oyuncak bebekleri yakından inceleyeceğim
    büyük ihtimal 2013 nisanda satışa girer diye tahmin ediyorum
    eğer fiyatta eski fiyat olursa
    250 cc büyük bir patlama yaşanabilir
    honda cbr 250 r cıkardıgında
    hep bir teretdütte kaldım almalı mıyım almamalı mıyım diye
    gerçekten ss gibi durmuyordu
    gerek oturuş pozisyonu gerek de görünüş ebat olarak
    ama ninja 250 tam bir ss olmuş
    # motosikletle.blogspot

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper Kaya

2bin gibi rakkamda nerden çıktı ? rakkam bile telafuz eder olmuşsunuz !

benim yukarıda kısaca söylemek istediğim;yeni çıkacak bir motorun sağlamlık ve dayanıklılığını kanıtlaması için geçmesi gereken zaman olduğu,şu an güncel versiyonun da kendisini her konuda ispat etmiş bir model olduğundan çok rahat en az 2 sezon daha popülaritesini koruyacağıdır.

sen ve senin gibi istisnalar kaideyi bozmaz,sonuçta çok kişi bu motoru tecrübesi artsın ve daha yüksek cc ye geçmek düşüncesi ile alıyor.10-12bin civarına 600 cc bir çok makine var piyasada.250r ın tek kişi ve artçı ile performası konusunda bence faklar var,bir gün sabit bir artçın olursa da *,senin;performans hakkında, artçının da; arkada oturuş ve konfor hakkındaki görüşlerini burada bu konuyu yine tartışırız
    saygılar

not: bu arada forumu takip eden bir çok ninja tutkunu da sohbete iştirak eder oldu,bir de bu konu sadece ninja 250r kullanıcılarndan başka diğer motor süren arkadaşların katkıları ile daha da güzelleşecek.burası kawa cı ben hondacıyım yok yamaha vs değil.burada bilgi paylaşımı yapıyoruz.bir çok kişi bu sayfaları okuyarak motosiklet sevdası yolunda daha bilinçli daha akılcı sürücüler olacaktır.
    marka model gözetmeksizin herkes konuya dahil olmalıdır.
    saygılar
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    fiyat vermek yanlış
    fakat şöyle bir dogru var
    eğer eski fiyat olursa yada 12 bini geçmezse
    bence 2. elde eski kasanın fiyatı baya düşecektir kanısındayım
    12 bin tl verip yeni kasa alır
    9 bin tl verip 2500 kmde eski kasayı almaz düşüncesindeyim
    # motosikletle.blogspot

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı ccman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper Kaya

2bin gibi rakkamda nerden çıktı ? rakkam bile telafuz eder olmuşsunuz !

benim yukarıda kısaca söylemek istediğim;yeni çıkacak bir motorun sağlamlık ve dayanıklılığını kanıtlaması için geçmesi gereken zaman olduğu,şu an güncel versiyonun da kendisini her konuda ispat etmiş bir model olduğundan çok rahat en az 2 sezon daha popülaritesini koruyacağıdır.

sen ve senin gibi istisnalar kaideyi bozmaz,sonuçta çok kişi bu motoru tecrübesi artsın ve daha yüksek cc ye geçmek düşüncesi ile alıyor.10-12bin civarına 600 cc bir çok makine var piyasada.250r ın tek kişi ve artçı ile performası konusunda bence faklar var,bir gün sabit bir artçın olursa da *,senin;performans hakkında, artçının da; arkada oturuş ve konfor hakkındaki görüşlerini burada bu konuyu yine tartışırız
    saygılar

not: bu arada forumu takip eden bir çok ninja tutkunu da sohbete iştirak eder oldu,bir de bu konu sadece ninja 250r kullanıcılarndan başka diğer motor süren arkadaşların katkıları ile daha da güzelleşecek.burası kawa cı ben hondacıyım yok yamaha vs değil.burada bilgi paylaşımı yapıyoruz.bir çok kişi bu sayfaları okuyarak motosiklet sevdası yolunda daha bilinçli daha akılcı sürücüler olacaktır.
    marka model gözetmeksizin herkes konuya dahil olmalıdır.
    saygılar
    sabit artçım olmasına gerek yok 3-4 kere bindirmemle anladığım :D tek kelimeyle performans kötü konfor sıfır tam bir eziyet :D hyosung ta :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ccman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada bir bilgilendirme yapayım gözüme takıldığı için paylaşayım.

YAMAHA RIDING ACADEMY

http://www.yamaharidingacademy.com/E...viye-1-Egitimi

Yamaha Riding Academy, İstanbul'da gerçekleşecek olan Seviye 1 ve Seviye 2 Eğitimlerine kayıt olmak için lütfen aşağıdaki Kayıt Ol linkini tıklayınız. İzmir eğitimlerimiz için ise İzmir Akdemir bayimizin telefonundan ulaşabilirsiniz 0 232 461 96 04

http://www.yamaha-motor.eu/tr/news/index.aspx?id=416828
    ....;"ÖLÜM" Gaz ı basan El de,"HAYAT" Gidonu Tutan KoLLardadır. Bunun EgLencesi ise; ÖLümüne Basıp Hayata TuTunMaktır..

Motosikleti
    honda cbr 250r
    z-moto'yu aradım, 2013 ninja 250r çıkmış siz ne zaman getiriyorsunuz dedim, öyle birşey yok dediler.
    nasıl olur dedim, motor dünyasıyla / otomotivle ilgili sitelere bomba gibi düşen bi haber dedim.
    duymamışlar, henüz haberleri yok. (sayemde öğrendiler desem kendime pay çıkartsam olur mu?)
    hadi japonya'daki gelişmeyi takip etmiyosunuz hiç olmazsa açın forum okuyun biraz.
    atilla_hakan ve rebelrider bunu beğendiler.

ibopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 kawasaki 250r(pert)
    2012 model 50 günlük ninjam var, çalıştık kazandık alnımızın teriyle ödedik parasını.
    Şimdi bu yeni çıkan cancanlı model benim verdiğim parayla aynı fiyatta olursa, kawasaki düpedüz ırısspııı ççukluğu yapmış olur
    saygılar
    rebelrider bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cbr 250r
    hocam fiyat bilinmez ama aynı gelirse kısmet demek lazım. bazı şeyler şans işi.
    cbr 125'imi yeni sattım, bugün honda'ya gidip cbr 250r için görüşecek - belki de alıp çıkacaktım.
    yeni ninja haberleriyle şu an afallamış durumdayım.
    birkaç haftaya gelecekse bekleyebilirim ama 1.5-2 ay ve fazlasını beklemek istemiyorum.
    ülkemize ne zaman gelir falan öğrenmek için z-moto'yu aradım. hikayenin gerisini de bir önceki mesajımda belirttim

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    su makına(2013) z-moto tarafından harcanır dıyorum...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Arkadaşlar aradan fikrinizi almak istiyorum, benim ninja 70 ila 80 km arasında ellerimi bırakınca direksiyon hızlı hızlı sağa sola kısa kısa silkeleniyor, lastikten ve balanstandır diye sıfır lastik taktırdım balansıda yapıldı bunu yine yapıyor, rulamanlarda bir boşluk veya direksiyonda herhangi bir hata yok.

Sadece ellerimi bırakınca yapıyor tutunca yapmıyor, yani normal kullanırken 70-80 arası ellerimi çekmessem silkeleme yok veya silkeleme hissetmesi yok.

Sizin motorlarınızda böyle birşey varmı?
    Aprilia RS 250 GP Nº1

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbrcilerde de muhabbet ayni herhaldeonlarin da cogu kawaci olur 2013 te)
    250lıklerın cogu baslangıc olarak alnıyor.adam 250lık satıp 250lık almaz ne kadar guzel olsa da.

+ benım gıbı ılerıye donuk alanlar da sadece albenısıne bakmaz.zira ona bakarsak gt250r da "dev" gıbı ama ınsan 2defa dusunuyor herseyı. bunun yakıtı var servısı var dıger amortısmanları var.var oglu var.kı daha pıyasaya gırecek , kronık sorunlar var mı dıye beklenecek,servıs yıne scs mı olacak vs. bakalım gorelım dıyorum ben ama z-moto facıası varken tıllahı gelse honda kadar tutunamaz pıyasada. keske bu motoru honda sunsaydı ya da kawa da honda kadar bazı konularda ıyı olsaydı. guzel olmus ama cok begendım ben de ;)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sen kawasakinin resmi sitesi diye nereye baktın bilmiyorum ama asıl sitesinde (japon) gsyet var

http://www.kawasaki-cp.khi.co.jp/mcy...2_ex400cd.html
    400cc sınıfında başka japon(yeni tasarım) olmayınca söylentileri çıktığında üretilmeyeceğini düşünmüştüm. Biraz şoktayım... Japon ve avrupalılar ısrarla 90'ların ikinci yarısından beri ara segment motor üretmiyorlar. çoğu tenelzül edip 250 cc bile üretmedi. Üreten kawasaki bile en ufak bir makyajı ilaveyi senelerce ninja 250 ye motora çok gördü ve sevenlerine biraz ayıp etti.

Şimdi tüm detaylarında incelik olan tasarım olarak 600'lükten bir eksiği olmayan 250R ve 400cc lik ST motor çıkarttı. Kawasakiy şuan kutlamak lazım

Er4-f %37 ye takıldığından distiribütör getirmeyecektir ama haksızda sayılmaz. 250 ile arası çok açılır ve ER6-f e çok yakın fiyatlı olur, tercih olarak boşa çıkar.

Devlet 650 cc ye kadar %08 vergi alsa kesin getirilirdi fiyatıda ABSzsiz 6500 euro civarında olması mümkün olurdu....
    wolrath bunu beğendi.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    beni tanıosun zaten motoruna bakmaya gelmiştim nevzat
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    ninja 250
    yamahanın eğitmimi daha iyi hondanınkimi ?

Her ikisine gitmiş birisi olarak, bence Honda'nın eğitimi daha başarılı. 2 gün, eğitimler daha kapsamlı, eğitimdeki aşamalar sürüşünü geliştirmende daha etkili.
    wolrath bunu beğendi.

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    6 gun oldu motoru alalı şu anda beklesemmiydim diye soruyorum kendime :/
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı teknoali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 gun oldu motoru alalı şu anda beklesemmiydim diye soruyorum kendime :/
    Cevabını bildiğin soruyu sormuşun kendine yeğen

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Bir malı aldıktan sonra bi daha fiyatına modeline bakmam alınmış alınmıştır 6 günde kotuymus olsun kazasız belasız kullan
    wolrath bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler