Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    caponord etv1000-simson schwalbe-yamaha wr125r
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güncelllll........................................ .......
    kanka bugun soledın hala aklımda ben olsam kafayı yerım nasıl hala sabırla gelmesını beklıyosun
    bır kursun kaleme benzer hayat tek eksıgı sılgıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

biraz önce fb tvde motosiklet fuarıyla ilgili bi program izledm bu aletin üstünde bi ablamız tanıtım yapıyo sunucu abimiz sordu fuarda begendiginz bi motor war mı die abla direk tanıttıgım motoru tek gecerim 200 beygir 320km ye cıkıyo die basladı sonra soru geldi hız tutkunu musunuz şöle dedi esmer mini etekli ablamız evet cocuklugumdan beri motorlara ayrı bi ilgim vardır : )

Motosikleti
    Kymco Agility
    Alıntı EmreAC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz önce fb tvde motosiklet fuarıyla ilgili bi program izledm bu aletin üstünde bi ablamız tanıtım yapıyo sunucu abimiz sordu fuarda begendiginz bi motor war mı die abla direk tanıttıgım motoru tek gecerim 200 beygir 320km ye cıkıyo die basladı sonra soru geldi hız tutkunu musunuz şöle dedi esmer mini etekli ablamız evet cocuklugumdan beri motorlara ayrı bi ilgim vardır : )

Fuarcılık anlayışımızla övünmeliyiz!

O kız bence neyin üstünde oturduğunun farkında değilmiş (!)
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    güncelllll........................................ .......
    gelmedi mi arkadaşım yada geldi sen keyfini çıkarıyosun

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl olsa birgün gelir ve 2. ele güşerse almayı düşünüm :D

masaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ninja 250 ler feridun bitir hesabi oldu bu ne ya

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı masaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250 ler feridun bitir hesabi oldu bu ne ya
    2TEKER in bu ayki sayısında KAWASAKİ NİNJA 250R incelemişler bilgilerinize arkadaslar. Ayrıca incelemede benzin gostergesi olmaması en buyuk eksik diye belirtilmiş fakat ısı gostergesi yerine benzin gostergesi koyuldugu belirtilmemis onlara sanırım...

Biz haala bekliyoruz z-motodan yukleme yapılmıs diye arııcaklar da 10 gun sonra motorlar elimizde olucak.. insallah 10 gun icinde ararlar ay sonuna bekliyorum :D
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

byusn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı B.m.O adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fuarda önce Kawa 250'i inceledik, sonra hemen ardından Yamaha R125'i..

Tek söyleyebileceğim, R125'in ebatları ve şekil açısından Kawasaki ile adeta dalga geçtiği. Performansı nedir ne değildir bilmiyorum, ama ilk görüş olarak R125 1-0 önde başlıyor bence!

katılmamak elde değil kawasaki sanki elinde üretim fazlası olan farları bu motosiklette eritecek gibi görünüyor. muhtemelen 1 yıl sonra (stok tükendiğinde) kafa grenajını ve farları değiştirecek açıkça ortada bu. Şimdiden alan arkadaşlara hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin diyorum...

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jackaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bugun soledın hala aklımda ben olsam kafayı yerım nasıl hala sabırla gelmesını beklıyosun
    hale bekliyorum kanka yaa ama çok yakın hissediyorum yaaa.......

Alıntı kkarabidan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelmedi mi arkadaşım yada geldi sen keyfini çıkarıyosun
    az kaldı çok az inşallah ay sonu en geç.

Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2TEKER in bu ayki sayısında KAWASAKİ NİNJA 250R incelemişler bilgilerinize arkadaslar. Ayrıca incelemede benzin gostergesi olmaması en buyuk eksik diye belirtilmiş fakat ısı gostergesi yerine benzin gostergesi koyuldugu belirtilmemis onlara sanırım...

Biz haala bekliyoruz z-motodan yukleme yapılmıs diye arııcaklar da 10 gun sonra motorlar elimizde olucak.. insallah 10 gun icinde ararlar ay sonuna bekliyorum :D

bende aynı senin gibi ay sonunu bekliyorum geçen hafta gittim merak etme sana verdiğimiz tarihten önce teslim ederiz dedi ama bilmiyorum.beni msnden eklesene hasanpinar0542@hotmail.com
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    hale bekliyorum kanka yaa ama çok yakın hissediyorum yaaa.......

az kaldı çok az inşallah ay sonu en geç.

bende aynı senin gibi ay sonunu bekliyorum geçen hafta gittim merak etme sana verdiğimiz tarihten önce teslim ederiz dedi ama bilmiyorum.beni msnden eklesene hasanpinar0542@hotmail.com
    e6f in küçüğü canım hocam bukadar meraklanmana gerek yok git bak aynı motor sonuçda
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı croner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün görüştüm hala belli değil ama ay sonu olabilir diyorlar ilginç, Ay sonunda ilk parti teslim edilecek sanırım

Motosikleti
    henuz yok
    süper motormuş ama fiyat uçuk bence. 2000 daha koyarım 600 rr alırım

selamlar..ben dün (7 Mayıs) teslim aldım çok şükür..çok kısıtlı motor tecrübem/teknik bilgi birikimim olduğu için (bu ilk motorum) makinenin sürüşüyle, mekaniğiyle ilgili çok tatmin edici yorumlar yapamıyacağım..söyliyebileceğim : kullandığım şu 25-30 km. mesafe boyunca iyice anladım ki benim gibi başlangıç seviyesinde ve racing'e ilgi duyan bir motorcu için hakikaten çok akıllıca bir tercih yapmisim gibi gorunuyor. Bir kere makinenin bana değil benim makineye hakim olduğumu gayet güzel hissettiriyor ..sürüş esnasında oturuşumdan dolayı kayda değer herhangi bir rahatsızlığım olmadı..(1.75 boy, 74 kg.)..bu arada gidon gerçekten bir racing makine için sanki biraz yüksek olduğundan çok yatmanız gerekmiyor (tabi bu olumlu mu olumsuz mu tartışılır, ama daha rahat bi oturuş olduğu aşikar)

tabi şimdilerde en büyük dikkatimi rodaja veriyorum, ona uygun sakin bir sürüş göstermeye çalışıyorum: ilk 800 km.de max. 4000rpm., sonraki 800km.de ise max. 6000rpm. öneriliyor + ilk çalıştırmada (motor sıcak dahi olsa) muntazam yağlama için 2-3 dk. bekleme + 150-200 km. yeni lastiklerin alışma dönemi, vs..zaten bu yüzden de çok kapsamlı yorumlar yapamıyorum: malum yol tutuşunu, ani ivmelenmesini, vs. zorlayacak hareketlerden uzağız bu dönem..

esasında Kawasaki, kullanım klavuzunda 91 ve üzeri oktan benzin tavsiye ediyor ama ben herhangi bir vuruntu riskini hiç almamak için (özellikle de rodaj sürecinde) 98 oktan koydum (servise sorsanız hatta 100 oktan koymamı tavsiye ettiler)

Bu arada evet, ben de yanıldım : maalesef ABD pazarına verilen makinelerin aksine Türkiye'ye yakıt göstergeli değil hararet göstergeli makineleri göndermişler..ben yakıt göstergesini tercih ederdim..

Tabi estetiğine değinmeye gerek duymuyorum, zira her ne kadar bu konular göreceli de olsa, gerek bana gerekse çevremdekilere oldukça yakışıklı görünüyor -sonuçta o bir ninja-..benimki siyah bu arada..

son olarak en az tatmin olduğun yanı nedir, diye soracak olursanız aklıma ilk gelecek olanlar göze gerçekten demode görünen göstergeler (insan yamaha R125'in göstergelerine imreniyor) ve de makinenin sesi..abilerinin çıkardığı sesten çok uzak (ama tabi neticede 250cc.lik bi makineden bahsediyoruz)..ses için "idare eder" tanımı en uygunu olacak, sanırım..tabi belki Allah'ın izniyle rodajı güzelce tamamlayıp yüksek devirleri de dinlemek lazım en sağlıklı yorumları yapmak için, zira yüksek devirlerde daha iyi ses verdiğine şahit oldum youtube'daki bir kaç videoda..

makinesini bekleyen arkadaşlara Allah kavuştursun diyorum, ama bilsinler ki, geldiğinde tüm bu sıkıntılı bekleyişleri 2 dakikada unutturacak bi makine ninja250..bu arada kulağıma gelenlere göre ilk partinin kalan malları (en çok da yeşil makineler sanıyorum) en geç Mayıs-sonunda teslim olacakmış..

herkese selamlar..

DeNNiS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 F \ Peugeot 207
    arka lastik 130, pek aldanmayın derim footlara, arka lastiği 130 olan motor cılızdır, cbr 125 kadr olmasada ben 250'liğim diye belli eder diyorum.

siteden fotolarını inceledim ve kanuni racer'a tipi hatları, gidon yüksekliğide dahil çok benzediğini söyleyebilirim, kawasaki dünyaca ünlü bi marka oldugundan tabi ki kanuni racer onu taklit etmiş sanırım, bizim ülkemizdede bu 25'lik olamdıgından bilmiyorduk ama fotoları incledignizde n kadr çok benzediğini anlıcaksınız.
    [SIZE="4"]die young and make a beautiful corpse[/SIZE]

kkarabidan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    nc700s
    Alıntı oskar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar..ben dün (7 Mayıs) teslim aldım çok şükür..çok kısıtlı motor tecrübem/teknik bilgi birikimim olduğu için (bu ilk motorum) makinenin sürüşüyle, mekaniğiyle ilgili çok tatmin edici yorumlar yapamıyorum..benim söyliyebileceğim : kullandığım şu 25-30 km. mesafe boyunca iyice anladım ki benim gibi başlangıç seviyesinde ve racing'e ilgi duyan bir motorcu için hakikaten çok akıllıca bir tercih yapmisim gibi gorunuyor. Bir kere makinenin bana değil benim makineye hakim olduğumu gayet güzel hissettiriyor ..sürüş esnasında oturuşumdan dolayı kayda değer herhangi bir rahatsızlığım olmadı..(1.75 boy, 74 kg.)..bu arada gidon gerçekten bir racing makine için sanki biraz yüksek olduğundan çok yatmanız gerekmiyor (tabi bu olumlu mu olumsuz mu tartışılır, zira daha rahat bi oturuş olduğu aşikar)

tabi şimdilerde en büyük dikkatimi rodaja veriyorum, ona uygun sakin bir sürüş gösteriyorum: ilk 800 km.de max. 4000rpm., sonraki 800km.de ise max. 6000rpm. + ilk çalıştırmada (motor sıcak dahi olsa) muntazam yağlama için 1-2 dk. bekleme + 150 km. yeni lastiklerin alışma dönemi, vs..zaten bu yüzden de çok kapsamlı yorumlar yapamıyorum: malum yol tutuşunu, ani ivmelenmesini, vs. zorlayacak hareketlerden uzağız bu dönem..

ilginç bir özellik de (tabi belki de yaygın bir özelliktir, ben bilmediğimden ilginç gelmiştir) motor çalışır vaziyette ve viteste iken, yan ayağı açtığınız an motor kendini otomatik kapatıyor..

esasında Kawasaki, 92 ve üzeri oktan benzin tavsiye ediyor ama ben herhangi bir vuruntu riskini hiç almamak için (özellikle de rodaj sürecinde) 98 oktan koydum (servise sorsanız hatta 100 oktan koymamı tavsiye ettiler)

Bu arada evet, ben de yanıldım : maalesef ABD pazarına verilen makinelerin aksine Türkiye'ye yakıt göstergeli değil hararet göstergeli makineleri göndermişler..

Tabi estetiğine değinmeye gerek duymuyorum, zira her ne kadar bu konular göreceli de olsa, gerek bana gerekse çevremdekilere oldukça yakışıklı görünüyor -sonuçta o bir ninja-..hatta dün ilk sürüşümde ışıklarda bir BMW800GS yanıma yanaşıp hemen "geldi mi bu 250likler?" diye muhabbete giriverdi..benimki siyah bu arada..

son olarak en az tatmin olduğun yanı nedir, diye soracak olursanız aklıma ilk gelecek olan maalesef sesi..abilerinin çıkardığı sesten çok uzak (neticede 250cc.lik bi makineden bahsediyoruz)..ama öte yandan Allah var, asla çok kötü de diyemem, "idare eder" tanımı en uygunu olacak, sanırım..tabi belki Allah'ın izniyle rodajı güzelce tamamlayıp yüksek devirleri de dinlemek lazım en sağlıklı yorumları yapmak için..

makinesini bekleyen arkadaşlara Allah kavuştursun diyorum, ama unutmasınlar makineleri geldiğinde tüm bu sıkıntılı bekleyişleri 2 dakikada unutturacaktır..bu arada kulağıma gelenlere göre ilk partinin kalan malları (en çok da yeşil makineler sanıyorum) en geç önümüzdeki haftasonu tesklim olacakmış..

herkese selamlar..
    motorun hayırlı olsun güle güle kullan en kısa zamanda resimleride bekliyoruz.

KARBURATÖR : Elektronik Yakıt Enjektörlü , 38 x 4 Keihin

tam olarak anlayamadım

şimdi bu enjeksiyonlu mu karburatörlü mü

yada olay sandığımdan daha mı karaşık

Motosikleti
    önce ehliyet : )
    bende yamaha yzf r125 mi alsam diye düşünürken bu modeli daha mantıklı buldum ama yeni biri için 250 fazlamı olur diye de düşünüyorum açıkcası ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bunun Fiyatı Pahalı Deyilmi Arkadaşlar

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Zevkler ve renkler tartışılmaz ama siyah gerçekten mükemmel duruyor. Duyduğuma göre 1 kişi teslim almış bizimkilerde daha ses seda yok adamlar(Z-Moto) daha belli değil diyor, teslim alan olmuş hadi bakalım.

Motosikleti
    hyosung gt250 r siyah
    fiyatı ne kadar olur bilgisi olan var mı?
    hyobusa...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler