Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Honda CBR 250 RR / Bilgi ve Paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dolar euro fiyati, topluca fakirlesmek, ekonomik kriz sebebi ne olursa olsun ;

250cc hic bir motora 12 bin ustu bir kurus hayatta vermem. Isterse 4 silindir olsun.

Yeni baslayacak adam olsam gider bir commuter alir surerim, maxiscooter alirim surerim.

Bu r25 ile baslayan ` sekil SS motor` furyasi ve bu 5 bin km bile cevirmeden ahkam kesmeye baslayan vicik grup baydi artik.

Daha bi sene olmamis actigi konu `r25 mi cbr mi alayim, kurye motoru istemiyorum ` kalkmis bilirkisi gibi analiz kasiyor.

Tiyatroya bak, yok r25 Honda`nin ekmegini calmis da onlar cevap vermek icin daha hizlisini yapmis, efsane geri donuyormus. Ya he he, derbi cilginligi gibi milleti ikiye uce bolup forma satmaktan baska bir ise yaramayan endustriyel takimlarin holiganlari gibi konusmayin.

Bu adamlar her turlu motor satiyor, Xmax, r25, Mt serisi ile Yamaha pastayi yiyor da, Honda ac mi kaliyor piyasada ne kadar cok NC var, Africa Twin siparisi yetistiremedi adamlar.

Beni baglayan kismi su olur :

18bin 19bin`i siz nasil normal karsiliyorsunuz bilmiyorum ama, 40 beygirlik manyak sekil(!) ss motora verdigim paranin aynisi ile alinmis Mt-7, Er6f ,Fz 6 gibi makineleri yolda gormek, isiklarda arasina girdigin araclardan biri hizli kalkinca gazi acip uzayamamak sahsen benim cok agirima gider.

Simdi bazi seyler anlam kazandi kafamda.

Gecen sene bu aralar malum sitedeki ortalama fiyatlar hatirladigim kadariyla (10bin km altinda, 1 veya 2 yasinda makineler icin)

Fazer 8 : 22-24 bin TL
    Er 6 F : 21-23 bin TL
    Xj 6 F veya N : 18-20 bin TL
    Cbr 600fa : 20-22 bin TL
    Mt 07 : 18-20 bin TL

Bir de ayni kriterde fiyatlara simdi bakin.

Markalarin koydugu kallavi zamlari gectim, 250cc motora bu parayi veren guruhu gorsem ben de kafadan bi 5 bin koyarim motorumun uzerine.

Su sacma sapan piyasayi nasil normal karsiliyoruz anlamiyorum.

Umarim ileride gercekten emegimiz, terimiz ile kazandigimiz paralarin karsiligini alabilecegimiz gunler goruruz.
    valla başgan tam içimden geçenleri söyledin... 250cc ye 40 hp yüklenmiş ama o da r25 gibi her an biryerleri çıkacakmış gibi gidecek.
    tinerci ve slyman_b bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hep aynı muhabbet, honda çok cirkin farı soyle boyle.. gitmiyor etmiyor. Çamur ata ata bi hallere giriliyordu. Sonra adamlar yapıyor koyuyor. Bu seferde "Cok pahalı!!"
    Şekil olsun, iyi gitsin, sağlam olsun, az yaksın, ucuz olsun. Başka????
    duygularıma tercüman oldunuz..

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Hayır millet bir de ciddi ciddi firma adı yazıp atar yapıyor şaka gibi :D Yok ona o parayı vermem de 250 lik motora o para verilir mi de falan filan.. Ben R25 aldığıma tek sebepten pişmanım yedek parça fiyatı. Başka da bir sebebi yok çünkü tüm markalarda durum bu. Evet YBR ile motora başladım ama pizzacı motoru görünümü beni rahatsız ediyor. Param var R25 alıyorum param var CBR 250RR alıyorum. Şekle önem veriyorum ve seviyorum. Siz burda kalkıp kimi ne hakla yargılıyorsunuz. Canım ister yarın MT 7 alırım. Motor parasını burada atarlanan dostlar mı ödüyor, bu ne saçmalık gereksiz sinir
    oialdemir bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır millet bir de ciddi ciddi firma adı yazıp atar yapıyor şaka gibi :D Yok ona o parayı vermem de 250 lik motora o para verilir mi de falan filan.. Ben R25 aldığıma tek sebepten pişmanım yedek parça fiyatı. Başka da bir sebebi yok çünkü tüm markalarda durum bu. Evet YBR ile motora başladım ama pizzacı motoru görünümü beni rahatsız ediyor. Param var R25 alıyorum param var CBR 250RR alıyorum. Şekle önem veriyorum ve seviyorum. Siz burda kalkıp kimi ne hakla yargılıyorsunuz. Canım ister yarın MT 7 alırım. Motor parasını burada atarlanan dostlar mı ödüyor, bu ne saçmalık gereksiz sinir
    İşin birde şu yanı var ki parası olup kaliteli güzel bir düşük cc motor sürmek isteyenlerde var. O paraya şunu bunu alırım diyenler artık prof olmuş motoru zevk aleti olarak görmekten çok araba gibi görmeye başlamış kişiler tahminimce. Şimdi mesala para var diyelim daha 10k km yaptık bu adamlar diyor ki o paraya git 700 cc 240 gören alet al diyorlar. Bu ölüme davetiyeden başka nedir ki? Herkes yüksek CC kullanmak istemiyor. Düşük CC nin de kendine göre avantajları var ve yeni başlayanlara düşük CC şart.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    O paraya git mt-07 al ne demek yahu Hersey almakla bitiyor mu acaba ? Bunun işletim masrafı diye birsey var.. mt-07 3-3.5 litre yağ alıyor her bakımda ama 250 liliklerin en cok yağ alani r25 olmasina ragmen o bile 1.9 litre yag aliyor.. Yani her bakimda 1-1.5 litre yağdan kardayiz.. Motul koydugumuzu dusunursek litresi 35 tlden 50 tl her bakımdan kârdayız...Diğer parça fiyatlarini söylemiyorum dahi...
    Diğer bir konu ise vergi.. mt07 alirim diyen arkadaslar hic vergi dilimlendirmesine bakmamislar sanirim..250cc icin her yıl 118 tl vergi ödenecekken , 700cc icin 623tl vergi ödüyorsunuz...

Kabaca bir hesaplama yapacak olursan yılda 9-10 bin km yapan ve motorunu 2 kez bakıma sokan biri icin ... 120 Tl bakımdan kârı olsa 500 tl de vergiden kârı olsa yakitı hic isin icine karistirmadan kabaca dahi 250 cc kullanan bir sürücünüm yıllik 600 tl kârı var...
    fedos bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bir de benim gibi naked sevmeyen kişiler de var. sırf beygir gücü ve torku yüksek diye görünüş açısından sevmediğim bir motora binmek zorunda değilim. bu tasarımda sıfır fiyatı muhtemelen 17000-19000 aralığında abs'li servisi honda kadar iyi supersport varsa gösterin de alalım. sonuçta zevkler tartışılmaz. ben supersport harici tasarımları beğenmiyorum. beğenene de karışmam. kim hangi motosikleti kullanırken mutlu hissediyorsa ona binsin.
    logicache bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin birde şu yanı var ki parası olup kaliteli güzel bir düşük cc motor sürmek isteyenlerde var. O paraya şunu bunu alırım diyenler artık prof olmuş motoru zevk aleti olarak görmekten çok araba gibi görmeye başlamış kişiler tahminimce. Şimdi mesala para var diyelim daha 10k km yaptık bu adamlar diyor ki o paraya git 700 cc 240 gören alet al diyorlar. Bu ölüme davetiyeden başka nedir ki? Herkes yüksek CC kullanmak istemiyor. Düşük CC nin de kendine göre avantajları var ve yeni başlayanlara düşük CC şart.
    Sadece yeni başlayana değil, günlük motosiklet kullanan herkesin bence bir tane işletim masrafı az bir motosiklete ihtiyacı var. Bu yüzden mesela 250r a diğer 250 liklerden çok kötü imajı vermek saçmalık bence. Tamam motosiklet diğerleriyle yarışacak teknolojide değil ama onunda yakıtı, yedek parçası vs. Daha uygun. Hem sollamada sıkıntı yaşatmasın hemde nispeten daha az masraf olsun diyenlere uygun bir seçenek bence. İkinci elde de nispeten uygun fiyatlı bulmak mümkün.

Buraya kadar sözüm zenginlere değildi ama zengin olup kendini bilen, ve 250cc yeter diyeninde(ki bence standart kullanım için yeterli) 600cc ve üstü almasına da gerek yok.

Belli standartların üstündeki motorlara zaman zaman ağır söylemlerde bulunma gafletine düşüyoruz fakat hepsinin hitap ettiği bir kitle var aslında. Mesela clio yu çoğu kişi küçümser ama 2007 den beri satmaya kıyamadık, motosikletten az yakan bir araba, servis ücretleri, parçaları acayip ucuz. İhtiyaçtan fazlası lüks, ama bazen lüksü ihtiyaç haline getiren arkadaşlar görüyorum, yapmamak lazım çünkü bunun sonu hep mutsuzluk.
    127 ve TimFx bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O paraya git mt-07 al ne demek yahu Hersey almakla bitiyor mu acaba ? Bunun işletim masrafı diye birsey var.. mt-07 3-3.5 litre yağ alıyor her bakımda ama 250 liliklerin en cok yağ alani r25 olmasina ragmen o bile 1.9 litre yag aliyor.. Yani her bakimda 1-1.5 litre yağdan kardayiz.. Motul koydugumuzu dusunursek litresi 35 tlden 50 tl her bakımdan kârdayız...Diğer parça fiyatlarini söylemiyorum dahi...
    Diğer bir konu ise vergi.. mt07 alirim diyen arkadaslar hic vergi dilimlendirmesine bakmamislar sanirim..250cc icin her yıl 118 tl vergi ödenecekken , 700cc icin 623tl vergi ödüyorsunuz...

Kabaca bir hesaplama yapacak olursan yılda 9-10 bin km yapan ve motorunu 2 kez bakıma sokan biri icin ... 120 Tl bakımdan kârı olsa 500 tl de vergiden kârı olsa yakitı hic isin icine karistirmadan kabaca dahi 250 cc kullanan bir sürücünüm yıllik 600 tl kârı var...
    mt-07 nin bakımı 10.000 km de bir yalnız... cbr'nin bakımları 4.000 de bir ve 2.000 km de bir yağ değişimi var...
    CanAydın000, tinerci ve Stunt bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veriyorum başlanmaz :D
    bende biliyorum zaten başlanmıcanı ilerideki sorulacak soruları söylüyorum ben :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla başgan tam içimden geçenleri söyledin... 250cc ye 40 hp yüklenmiş ama o da r25 gibi her an biryerleri çıkacakmış gibi gidecek.
    40 HP olıcam motor 35 HP olucak yanlışın var

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-07 nin bakımı 10.000 km de bir yalnız... cbr'nin bakımları 4.000 de bir ve 2.000 km de bir yağ değişimi var...
    Ya cbr kullanmasak yedireceksiniz ha Mt07 nin 10 binde bir oldugunu bilmiyordum acikcasi.Ancak Cbrnin yağ ve bakım aralığı 4 bindir.. 2 binde bir yağ degistirmeniz motorunuzun sagligi icin iyidir ki bende öyle yapiyorum ancak kullanma klavuzu 4 bin diyor...
    Ayrıca kabataslak bir hesaplama yapmistim.. Eger ki gercek isletme maliyetine bakacak olursak 180lik arka lastigin fiyatinı balata degisiminde önde çift balata oldugunu ve yamaha parca fiyatlarinin hondadan cok daha pahali oldugunu dusunursek naparsaniz yapin mt07 nin isletme maliyetinin cbr250 den az oldugunu söyleyemezsiniz

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star

orası öyle ama sadece fiyat bakımından bakıyoruz şuan vergi falan filan buda coşucak parça fiyatları bununda ucuz olucanı sanıyosan yanılıyosun R25 den daha pahalı parçaları olucak muhtemelen 20 bin e 0 250cc alınacagına tecrüben varsa git 2.el mt-07 al

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı CanAydın000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orası öyle ama sadece fiyat bakımından bakıyoruz şuan vergi falan filan buda coşucak parça fiyatları bununda ucuz olucanı sanıyosan yanılıyosun R25 den daha pahalı parçaları olucak muhtemelen 20 bin e 0 250cc alınacagına tecrüben varsa git 2.el mt-07 al
    Haklısınız yanlıs olmasin 20 bin tl ye bende gider Mt-07 alirim ancak öğrenci arkadaslarimiz da var aramizda.. Makinayi aldim hersey bitti olmuyor ne yazik ki ben sadece ona değinmek istemistim... Yoksa Mt-07 ABS benim icin bir tik önde...

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Haklısınız yanlıs olmasin 20 bin tl ye bende gider Mt-07 alirim ancak öğrenci arkadaslarimiz da var aramizda.. Makinayi aldim hersey bitti olmuyor ne yazik ki ben sadece ona değinmek istemistim... Yoksa Mt-07 ABS benim icin bir tik önde...
    O konudada haklısın zaten mt-07 alan adam onuda hesaba katacaktır zaten demek istediğim şu benim 20 bin TL hatta 18 bin TL 250 cc için abartı yani he ama 250 cc 4 silindir bi 40 hp bi makina yap ozaman okey ama 250cc 2 silindir makinaya bu paralar fazla en fazla 17.000-17.500 olması lazım benim gözümde

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumlelerin icinden bir iki ifade cekip, olayin ozunu carpitmaya gerek yok. Elestirinin ozu sudur, bu zamana kadar 250cc motosikletin herkes icin erisilebilir olmasi, isletme maliyeti, sehir icinde surus kolayligi , dusuk vergi dilimine giriyor olmasi guzel bir sey idi, ama bunu markalar kendi cikarina olacak sekilde yontmaya calisiyorlar. Ben de buna tutuldum

Motosikletlerin vergisiz ulkeye giris fiyatlarina bakin. Ornek vermek gerekirse Xj6 ve r25. Ne demek istedigimi anlayacaksiniz.

Yuksek cc ile baslayin, Mt 7 ile baslayin diyen olmadi. Ben sadece kendi para idare yargima gore bir yorumda bulundum.Gercekten buyuk hacimli motorun isletme maliyetinden,yakitindan vergisinden ve gucunden cekindigim icin 250cc spor gorunumlu motosiklet almak isteyen birisi olsam gider yine Cbr alirdim. r25 alirdim, ninja alirdim.Zira bu motosiklet piyasaya geldiginde 2016,2015,2014 model cift farli Cbr`ler piyasadan toplanmayacak, su an 11-12 bin Tl`ye fabrika cikisi temizliginde motosikletler almak mumkun.

Para benim zevk benim diyen adama zaten kimse karisamaz ama yapilan arguman yanlis, 250 cc motosikletin avantajlarindan bahsetmenize gerek yok, cunku Cbr modelini bu zamana kadar en iyi fiyat performans urunu yapan nedenler (yakit sarfiyati,uygun ve bol yedek parca) bu model icin gecerli degil.

Yamaha`nin baslattigi dusuk hacimlerden buyuk avantalar modeline Honda da yoneldi.

UZUN LAFIN KISASI :

kim hangi motosikleti kullanırken mutlu hissediyorsa ona binsin

Arkadas cok iyi ozetlemis.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yaw eşeğe altın semer taksan eşek yine eşektir. yani diyorum ki bu makine 250cc. 250cc bir makineyi altın kaplama yapsınlar ben yine belli bir fiyattan fazla vermem. hız sabitleyici+hava yastıkları+klima taksınlar isterlerse, sonuçta 250cc ve racing kasa ama basınca gitmeyecek.

bana güleceksiniz ama ben 9 bin tl den fazla para vermem 250cc bir makineye. 6 bin tl fiyata çok güzel 150cc motorlar var ve motorda biraz fark yapmayla üç katı fiyatına çıkarma gibi bir terbiyesizlik yapıyorlar ama ne yapalım işte millette para var alıyorlar.

125r şu anda 10500 tl falan.

250rr tasarım+abs+enjeksiyon yakıt dışında ahım şahım bir özellik sunacakmı bakalım. gerçi 125r için 10500 tl bile çok uçuk bir rakam bence.
    slyman_b ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    XVS 650 Drag Star
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw eşeğe altın semer taksan eşek yine eşektir. yani diyorum ki bu makine 250cc. 250cc bir makineyi altın kaplama yapsınlar ben yine belli bir fiyattan fazla vermem. hız sabitleyici+hava yastıkları+klima taksınlar isterlerse, sonuçta 250cc ve racing kasa ama basınca gitmeyecek.

bana güleceksiniz ama ben 9 bin tl den fazla para vermem 250cc bir makineye. 6 bin tl fiyata çok güzel 150cc motorlar var ve motorda biraz fark yapmayla üç katı fiyatına çıkarma gibi bir terbiyesizlik yapıyorlar ama ne yapalım işte millette para var alıyorlar.

125r şu anda 10500 tl falan.

250rr tasarım+abs+enjeksiyon yakıt dışında ahım şahım bir özellik sunacakmı bakalım. gerçi 125r için 10500 tl bile çok uçuk bir rakam bence.
    hakketten gülünür senin verdiğin fiyata 9 bin e sıfır racing yok resmen sana beleşten verseler pahalı dersin

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Şuan tek açıklanmasını istediğim fiyatı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Şimdiden soruları tahmin edebiliyorum abi :D forum motor çıkınca bununla başlanirmi diye sorularla dolucak :D
    evet ben soyundan sopuna başlayacam bu motora pahalı arkadaş pahalı. 2000 model r1 alıp onu diriltirim aynı fiyata gelir ama altımda 1000cc ölüm makinesi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

Alıntı Dr. Fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adaş paran var diye bu kadar saygısız olmana gerek yok ki. hiç mi insan sevgisi yok sende? paran var ama olmayanları da düşünmek aslında çok büyük bir erdem ama nedense senin gibi düşünüen çok kişi yüzünden bizim gibilerin sesi soluğu çıkmıyor.

parası olan biri gelse suslan böyle olcak dese tamam abi der susarız o duruma geldik, sesi kısıklarız biz

duyurun sesimizi, birlik olalım ve düzen dahada insancıl olsun. parası olanın canı can ama olmayanınki patlıcan.

(aaamaaan boş ver ya milleti, para kazanaymış bu onun sorunu dimi?)

Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın 1 dolar 10 lira ederse 50.000 TL'den alırsınız 250cc'leri. Boşuna burda 20.000 TL 250cc için çok verilmez o para ama 15.000 TL olsa veririm yazmayın. TL ile bahsettiğiniz rakamların hiç bir anlamı yok. Bugün 15.000 TL olur yarın 25.000 TL.

Honda bu motoru muhtemelen 5000 dolar civarında satacaktır dünya çapında. Bu da R25'in fiyatına gayet çok yakın ve rakip olacak düzeyde. Üstelik bir çok artısı da var R25'in üzerine.

Honda'yı Yamaha'yı fiyatlar için eleştirenler önce bir cebir öğrenin, sonra da asıl sorunun kaynağını araştın. Eleştirmeniz gerekenler başkaları. Öyle çok uzaklara da gitmeniz gerekmiyor yani Japonya'ya falan, hemen yanı başımızdalar.
    cogu kişi bunu anlamıyor hatta honda fiyatları ucuz bile tutuyor bu kura göre. Almanyada cbr125 in fiyatını tl ye çevirin

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hakketten gülünür senin verdiğin fiyata 9 bin e sıfır racing yok resmen sana beleşten verseler pahalı dersin
    ama sen bu yorumu yaparken kendini şartlandırdığının farkında değilsin. motosikletler bu kadar pahalı olmak zorunda mı? arada birileri çok iyi para kırıyor. eğer arada üç kağıtçılar olmasa 125 ve 250 cc ekonomik motorlar böyle kazık fiyat olmazlardı. adı üstünde düşük cc ekonomiye hitab ediyor. az yağ alır, az yakar, motor küçüktür masrafı az olur, ama gel gelelim fiyat kazık. hayır kardeşim ben buna karşıyım ama elden bir şey gelmiyor.

ben 3250 tl fiyata 2012 model TVS Apache aldım ve bir sonraki adım cbr600f 2006 model falan. 15 binden fazla para vermeyeceğim ve 600 cc 100 beygir üstü bir motora bineceğim. ondada enjeksiyon yakıt sistemi var. abs var mı bilmiyorum sanırım yok ama olsun.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Pardon ne saygısızlığımı gördünüz de saygısız olma gibi bir cümle kullanabiliyorsunuz ? Yamaha'nın Honda'nın 250cc motosiklet fiyatlarını protesto etmek için elele tutuşup Taksim meydanına mı çıkacaktınız ben engel oldum. Hala bazı şeyleri anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Bunun zenginlikle alakası yok. Bu ve bunun gibi büyük firmalar pazar araştırması yapmıyor mu, kaç adet satacaklarına kadar çalışmalar yapmıyorlar mı sanıyorsunuz. Adamlar belli bir maliyete ürettiği malını satmak için bu dünyada var bu amaçla üretim yapıyor. Adamlar 16 bin liraya R25 satıyor, siz buradan pahalı vs diyorsunuz ancak millet kaporasını aylar önceden yatırmış bekliyor. Yani işin özü adamlar talepleri karşılamakta zorlanıyorlar siz hala fiyatlar pahalı, 250cc bu fiyata olur mu.

Alan alıyor sevgili arkadaşım, kimsenin pahalı demesi adamları ırgalamıyor, affedersin bir yerlerinde değil. CBR250 RR 20 bine çıksın bak sokaklarda millet nasıl cayır cayır geziyor. Bu benim lafımla senin lafınla olacak iş değil. Satan satıyor alan alıyor. Sevgiler..

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben soyundan sopuna başlayacam bu motora pahalı arkadaş pahalı. 2000 model r1 alıp onu diriltirim aynı fiyata gelir ama altımda 1000cc ölüm makinesi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

adaş paran var diye bu kadar saygısız olmana gerek yok ki. hiç mi insan sevgisi yok sende? paran var ama olmayanları da düşünmek aslında çok büyük bir erdem ama nedense senin gibi düşünüen çok kişi yüzünden bizim gibilerin sesi soluğu çıkmıyor.

parası olan biri gelse suslan böyle olcak dese tamam abi der susarız o duruma geldik, sesi kısıklarız biz

duyurun sesimizi, birlik olalım ve düzen dahada insancıl olsun. parası olanın canı can ama olmayanınki patlıcan.

(aaamaaan boş ver ya milleti, para kazanaymış bu onun sorunu dimi?)
    fatih.met ve dyavol-77 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler