Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Kanımca harley'de konforludur. Zira arka tekeri utanmasa benim yeni taktığım 3tane lastiğin fiyatındadır herhalde. 240-40-18 lastik kullanıyor alet.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanımca harley'de konforludur. Zira arka tekeri utanmasa benim yeni taktığım 3tane lastiğin fiyatındadır herhalde. 240-40-18 lastik kullanıyor alet.
    240 fena ölçü,patlatmazda o lastik yaw..
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Olduğu yerden senede 5defa çıkmaz. Hep bir tahta standın üstünde, aküye şarj kablosu bağlı, üstünde brandası ile duruyor. 3sene önce iron883'ü vardı. Satıp bunu aldı. Onu da kullanmazdı. Versys'li amcada pek kullanmıyor. Lakin bu yan alüminyum çantalarıda bağlamıştı. Demektirki geziye gidecek. Birde Suzuki V-strom DL650var siyah. o da yatıyor. Geri kalanlar küba-rks ıvır zıvır. Scooter da var superlight'ta. Tek aktif kullanıcı benim
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Ah ulan.

Versys olacak vstrom olacak,garajda yatacak hee..

Hic olmazsa haftada iki kere calistirir egzoz kokusunu genzime çekerim..kuru yer kalmayacak şekilde.

Yaw arani iyi tut baride,Abi senin vstromu biraz dolaştirayim parka gotureyim felan de..

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Olduğu yerden senede 5defa çıkmaz. Hep bir tahta standın üstünde, aküye şarj kablosu bağlı, üstünde brandası ile duruyor. 3sene önce iron883'ü vardı. Satıp bunu aldı. Onu da kullanmazdı. Versys'li amcada pek kullanmıyor. Lakin bu yan alüminyum çantalarıda bağlamıştı. Demektirki geziye gidecek. Birde Suzuki V-strom DL650var siyah. o da yatıyor. Geri kalanlar küba-rks ıvır zıvır. Scooter da var superlight'ta. Tek aktif kullanıcı benim
    ıvır zıvırdan sonrasını okumadım
    hiçbir psikoloğun kapısında park etmiş motosikletler göremezsiniz

Motosikleti
    MT-07
    V-strom'luyu tanımıyorumda versys'liye dedim. Abi ver şunuda haftada 1kez işe götüreyim. Lastiklerin çatlayacak olduğu yerde die. Kışın o da lastiklerinin altına tahta değilde strafor koyuyor ama çok çıkmıyor. Birde bir titizler görmen lazım. Scotilier yağlama falan full motoru, üstüne her geldiğinde birde temizliğini yapar zincirin. Lakin çıkartmıyor işte. Benim motor çamur içinde iken adamın motoru hep parlar...

Motosikleti
    ......
    V-strom'luyu tanımıyorumda versys'liye dedim. Abi ver şunuda haftada 1kez işe götüreyim. Lastiklerin çatlayacak olduğu yerde die. Kışın o da lastiklerinin altına tahta değilde strafor koyuyor ama çok çıkmıyor. Birde bir titizler görmen lazım. Scotilier yağlama falan full motoru, üstüne her geldiğinde birde temizliğini yapar zincirin. Lakin çıkartmıyor işte. Benim motor çamur içinde iken adamın motoru hep parlar...
    İyide adam binmiyor ki kirlensin..

Denk gelirse,imali bir şekilde,

Abi fazla silme boyayi kaldiracaksin de veya ``gezen tilki yatan aslandan evladır de...

Bu sözdeki tilki de senin mt oluyor gibisinden..

Motosikleti
    MT-07
    Daha karışmıyorum. Çok dedim zamanında Bir ara değiştirip başka birşey kovalayacaktı ama satamadı. Bizim bir NC700X'i olan abi var. Bununda malı çok değerli. NC 2013 model 13000km'de. 28000tl istiyor. Ben MT'yi almaden önce 21 diyordu. Tam alacaktım ilk sahibi die birden fiyat yükseltti. Bende daha bulaşmamıştım. Hergün bir motor alıyorlar sözde ama ellerindekini vermiyorlar

Motosikleti
    ......
    O işide anladim,

Ciddi aliciyi görünce nazlanlamalar,yeni gelin gibi süzülmeler.

Makina sağlamsa,bakimliysa varsin her gun bezle silinmemiş olsun.

Tracer 700 kullanan 50li yaslarda biriyle muhabbetim olmuştu,elinde bez dolaniyor,dur hele motora bir bakayim dedim debriyaj manetindeki boşlugu gorunce(bildigin çok geride kavriyor manet elcige yapişacak şekilde resmen),yaa hocam bunun ayari anormal??

Yok kardeşim,ben öyle ayarlattim en ideali böyle deyince,içimden h..tir dedim..

Motosikleti
    MT-07
    Ben fazla elleşmiyorum artık. Geçende birine gaz telinde boşluk var iki dk sıkalım dedim. Yok ben servise gideceğim dedi. O saatten sonra daha kimseye el atmıyorum.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Ben fazla elleşmiyorum artık. Geçende birine gaz telinde boşluk var iki dk sıkalım dedim. Yok ben servise gideceğim dedi. O saatten sonra daha kimseye el atmıyorum.
    Aga pimpirikli mal sahibi bize gelmez,öyle her gün silmekle,yağlamakla olmuyor bu işler,%80 ninin eline anahtar ver iki civata sıkamaz.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Tork anahtarı alıp kendi işimi kendim yapasım geliyor. Yaza haftasonları kendi işimi yapabileceğim bir yer var şimdilik. En azından sağını solunu torklarım, yıkarım, yağlarım die bakıyorum da neye göre almak gerektiğini kestiremediğimden vazgeçiyorum.

Motosikleti
    ......
    Servis manuel pdf indir,

Gogel amcaya yaz,

Mt25/Fz25 bolt torque values

Oradan uygun değerleri bul.

Uygun degerdeki lokma takili anahtar,ilk önce tam çıt,ikincisi yarım çıt yapacak.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis manuel pdf indir,

Gogel amcaya yaz,

Mt25/Fz25 bolt torque values

Oradan uygun değerleri bul.

Uygun degerdeki lokma takili anahtar,ilk önce tam çıt,ikincisi yarım çıt yapacak.
    Servis kitapçığı mevcut. Anahtarları nasıl almak gerekiyor? 1/4,1/2,3/4 falan var. Neye göre almak lazım? Anahtarı alırsam gerisi basit. Birde padock alırım. Gerisi basit.

Motosikleti
    ......
    Torklancak yerler belli,

-Gidon mesneti
    -Alt blok çevresel civatalar(debriyaj kapagi ve stator kapagi yönleri
    -Motor bloğu kulaklari
    -Arka salincak
    -Teker gobekleri
    -Ayak peg gobekleri
    -Silindir kapak saplamalari
    -Yağ boşaltma tapasi
    -Radyatorden sağ silindir kapagina oturan devirdaim kapagi civatalari
    -Egzoz manifold saplamasi,egzoz şasi baglanti civatasi
    -Ön arka süspansiyon dikme bağlantilari

Önemli olanlar bunlar.

İhtiyacin olan lokmalar

10
    12-13
    14-15
    16-17
    18-19
    22-24

8-10-13-17-15 ``lokmali alyen`` alirsan,direk tork anahtarina takarsin.

Ondan sonra yağ gibi akarsin...
    Angrypower ve Ferudunn bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O işide anladim,

Ciddi aliciyi görünce nazlanlamalar,yeni gelin gibi süzülmeler.

Makina sağlamsa,bakimliysa varsin her gun bezle silinmemiş olsun.

Tracer 700 kullanan 50li yaslarda biriyle muhabbetim olmuştu,elinde bez dolaniyor,dur hele motora bir bakayim dedim debriyaj manetindeki boşlugu gorunce(bildigin çok geride kavriyor manet elcige yapişacak şekilde resmen),yaa hocam bunun ayari anormal??

Yok kardeşim,ben öyle ayarlattim en ideali böyle deyince,içimden h..tir dedim..
    Benim birader de Tracer'ını öyle kullanıyor, ben bindiğim zaman ha babam stop ettiriyorum, alışamıyorum (benim standart ayarda manet en fazla 1cm oynar kavrama ayırmaya başladığında...), elleri de küçük değil halbuki. Neyse, herkes kendine göre

Motosikleti
    ......
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim birader de Tracer'ını öyle kullanıyor, ben bindiğim zaman ha babam stop ettiriyorum, alışamıyorum (benim standart ayarda manet en fazla 1cm oynar kavrama ayırmaya başladığında...), elleri de küçük değil halbuki. Neyse, herkes kendine göre
    Biraderiniz eminim manuel otomobili öyle kullanmiyordur

Kisaca,

Debriyaj tam döşemeye değince ayiracak gibi.

Ek bilgi,
    Çok geride kavrama debriyaj plakasinda ciddi sorunlara sebep oluyor.şanzıman tarafindaki levyenin bir ayirma konumu var,manetteki gerilik,ne derece ``tam`` ayirmaya olanak sagliyor(bu önemli)

Motosikleti
    MT-07
    Torklancak yerler belli,

-Gidon mesneti
    -Alt blok çevresel civatalar(debriyaj kapagi ve stator kapagi yönleri
    -Motor bloğu kulaklari
    -Arka salincak
    -Teker gobekleri
    -Ayak peg gobekleri
    -Silindir kapak saplamalari
    -Yağ boşaltma tapasi
    -Radyatorden sağ silindir kapagina oturan devirdaim kapagi civatalari
    -Egzoz manifold saplamasi,egzoz şasi baglanti civatasi
    -Ön arka süspansiyon dikme bağlantilari

Önemli olanlar bunlar.

İhtiyacin olan lokmalar

10
    12-13
    14-15
    16-17
    18-19
    22-24

8-10-13-17-15 ``lokmali alyen`` alirsan,direk tork anahtarina takarsin.

Ondan sonra yağ gibi akarsin...
    Lakin sorum haalen sabit. İnternetten araştırdığımda 1/4'' 1/2'' ve 3/8'' tork anahtarı var die çıkıyor karşıma. Birde dünya paralar. Şu tork anahtarı macerasından tırsıyorum walla. Birde hasbel kader seçip elimde patlaması direk sıkıntı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Hızlıca bir baktımda en düşük değer 13nm ve en yüksek 60nm değerlerini veren tork anahtarı işimi görür gibi.

Motosikleti
    ......
    Lakin sorum haalen sabit. İnternetten araştırdığımda 1/4'' 1/2'' ve 3/8'' tork anahtarı var die çıkıyor karşıma. Birde dünya paralar. Şu tork anahtarı macerasından tırsıyorum walla. Birde hasbel kader seçip elimde patlaması direk sıkıntı.
    Aga,dedimya servis manulde ağırlik olarak veriliyor(kg/nm cinsinden)

Bak bu tablo örnek(binek arac için)

Senin alacağin tork anahtari 1.seviye olacak.

Takim satan bir yerden bilgi al,motosiklet icin max 30kg/nm kadar anahtar lazim diye

Tork anahtari arkasindan uygun seviyeye getireceksin..

Hee,ilk etapta hartt diye max tan sıkma,kademe kademe,

Örnek,15nm ise 5-5-5 yapacaksin 3 proseste
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Hadi yaa.. Bildiğin 15nm için hart die ben 15'e getirip yapardım. 5-5-5 yapma işini ilk kez duydum. Benim en düşük 13nm istiyor manual'da en yüksek 60nm istiyor. Anlaşılan dediğin gibi hırdavatçılara gidip bilgi almak. Hepsiburada'dan bir baktımda 1000tl ye çekiyor.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)