Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Tvs Apache 180 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimi illa yukselmistir.
    Gazlarsan evet eskiye nazaran daha arttı. Ancak alt devirlerde güç olduğu için artık alt devirleri kullanıyorum. Eskiden 9 bin de vites değiştirirken şimdi 7 bine gelmeden değiştiriyorum. Yani sakin kullanımda yakıt düştü. Apaçi mod'da yakıt arttı
    12-13Lt yakıt ile 250km de gittiğim oluyor 400-420km gördüğümde.

Hassas bir ölçüm yapmadım ancak şu var geçen sene stok hali ile Ankara'dan Akçakoca'ya gittim 3 diş benzin kalmıştı bazen 150'ye çıktığım oldu eğim bulunca ama 120'nin altına da pek inmemiştim. Bu sene gıdıklanmış hali otobana çıktıktan itibaren düzde çok rahat 140-150 gittim ara ara. Eğimli yerlerde ise 6. viteste gaz vermeden indim. Yine 120'nin altına pek inmedim. Vardığımda 2 diş gösteriyordu. Yan ayaklıkta ise tek dişe düşüyordu.
    Tabi bu dediğim ne kadar fikir verir bilmiyorum aynı ruh hali ile sürmem lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu motorun internette 2016 model falan sıfırları satılıyor. Sizce alınır mı? Neden bu zamana kadar kalmış ellerinde?
    Bir de son üretilenlerde titreşim olayı baya azalmış deniliyor. Doğru mu?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kazasiz

Belasiz

Arizasiz

Kronik sorunsuz

6.000km´ de devirdim şükür.

Motordan ciddi anlamda memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

RTR-180

Guncel yakit tüketimi,

Şehir içi;

Yoğun trafik kullanimi,Devirli ve seri surus

2.9-3,10 Max.

Şehir disi:

90-120,nadir olarak sollamalar redline 128-136km/h

2,6-2,8 Max

Motul 5100 15w50 yari sentetik ten Elf moto4 15w50 yari sentetige gectim 700km oldu yamahada da bu yagi kullaniyordum apache motorumdada memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motorun internette 2016 model falan sıfırları satılıyor. Sizce alınır mı? Neden bu zamana kadar kalmış ellerinde?
    180 olanda vibrasyon yok,gonul rahatligiyla alabilirsin hee Tek silindir olup birde japon olan motorlarin 120den sonra ´´Titremiyor abi´´diyenlere bakma hepsi titriyor Cbr125-250 R125 Mt125 vb.

Belli bir devirden sonra krank balansoru felan hakgetire..deli gibi titriyor.

Alıntı eran_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvs çok iyi giriş yaptı zamanında 150 liği baya çok sattı, tutuldu, sevildi ama sonra kimse ilgilenmedi tvs ile distribütör zaten tamamen olaydan alakasız , 180 lik için de biraz fazla para istemişlerdi oysa tam olarak bu ülkenin ihtiyacı olan motor tvs apache 180 :D reklamı yapılmadı, kimse de bilmez bu modelini, yıllardır 200 lüğü gelecek diyorlar ama gelmeyecek muhtemelen yani güzelim markayı ve motorları elleriyle boğdular

Motosikleti
    ......
    Red Horse

Small Rabbit

Eski emektar

tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Gece 450km lik yoldan geldim.

4 kez mola verdim.

Elde,ayakta,çanakta uyuşma yorulma olmadi.kütür kütür geldim...

70tl lik benzin aldim vardigimda daha yedege duşmemişti.
    15kuruş yakti
    100-120km arasi kisa sureli,sollamada ise 137km/h lara çıktim.
    Stabil 100-110 arasi seyrettim.

Motor taş gibi,soluksuz 2.000km gider ama uzerindeki gidermi?orasi muamma..

Mal ortada,sağlam arkdaşlar taş gibi..

Tvs babamin mali değil,iyiye iyi kötuye kotu derim..
    tommygun bunu beğendi.

Ben 2012 model 150lik aldım on dişlisini 13 takmışlar 20-30 demeden 2. vites istiyor buna hangi motorun on dişlisi oluyor yardımcı olurmusunuz 15li takmak istiyorum. ön dişli cok kücük olduğu içinde sürekli 9bin devirlere cıkıyorum oda asırı titremeye yol acıyor motor ciğeri cıkacakmış hissi alıyorum onun dısında buna onerebileceğiniz ıslak zeminde kaymayacak bir lastik varsa tavsiyeleriniz bekliyorum tşk.

Motosikleti
    ......
    Guncel......

Yakit tuketimi tam istedigim kivama geldi.

Şehir içi devirli kullanim.

50 tl ile (7 litre)350km lik degerim son zamanlar 380-390 arasi degerlere oturdu...

Makinadan memnunum.

Alıntı kalpsiz_dj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2012 model 150lik aldım on dişlisini 13 takmışlar 20-30 demeden 2. vites istiyor buna hangi motorun on dişlisi oluyor yardımcı olurmusunuz 15li takmak istiyorum. ön dişli cok kücük olduğu içinde sürekli 9bin devirlere cıkıyorum oda asırı titremeye yol acıyor motor ciğeri cıkacakmış hissi alıyorum onun dısında buna onerebileceğiniz ıslak zeminde kaymayacak bir lastik varsa tavsiyeleriniz bekliyorum tşk.
    Anlas veya mitas lastik uyar.

15tl yedek parcacilarda mevcut.gogelde tvs ön dişli yaz cikar.14T takarsan yeterli olur.

Motosikleti
    CBR500R
    Iyi günler mt ailesi. Çok uzun zamandır motosiklet tutkusuyla yanıp tutuşuyorum fakat bir türlü nasip olmadı. Son zamanlarda birikimimle beraber motosiklet almaya çok yaklaştım. Bütçem dahilinde en mantıklı motor apache 180. Fakat birkaç sorum olacak. Öncelikle yıl sonunu beklemelimiyim? Şu anki modeller eski modele düşeceği için biraz düşük fiyata alabilirim diye düşünüyorum. İkinci sorum İki kişi performansı nasıldır bu motorun? Ben 1.83 90 kilo kız arkadaşım 1.80 85 kilo. ikimizde biraz iriyiz. bu kiloda motor bizi uzun yolda üzer mi? Son olarak da tek başıma yılda en az 1200 km yol yapmam gerekiyor memlekete gitmek için, bu menzilde beni üzecek bi sıkıntı çıkartır mı? Bundan başka sorum yok çünkü çoğu soruyu yorumlarınızla cevaplamışsınız sizlere çok teşekkür ederim. Bu motorla ilgili kafamda yazdıklarım dışında bir sıkıntı kalmadı. Hepinize teşekkürler tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    ......
    Öncelikle,yıl sonunu beklemenize gerek yok,son 180 lik olanlar 2016 serisi daha sonrasi gelmedi.

Nakit alacaksan 8.500e kadar pazarlik yap.

Tek ve artçılı olarak şehir içi yeterli gelir.

Hee uzun yol olayina gelirsek,ben inazumada artcili surus yaptim uzun yolda inan uzun yokuslarda motor zorlandi sonucta 250cc..

ben 1.90- 90kg
    eşim 1.70-58kg
    Arkada 20kg eşya

Hee yapilmaz mi yapilir ama bol molali olur.

Tek kişi istedigin yola vur makinayi

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Seleye streç çekilmiş

Motosikleti
    ......
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seleye streç çekilmiş
    Bayiden yeni getirmistim motoru...

sene 2014 hey gidi yillar..1.250 tl ye almistim..

2 önce aldım ve kesinlikle alınabilir bir motor. Titreşim yok denecek kadar az. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim hiç üzerinden inmek istemeyeceksiniz. Bence emsalleri arasında en iyisi malzeme ve performans bakımından. İnternette çok araştırma yaptım pek birşey bulamadım gözümü karartıp aldım ve iyiki de almışım diyorum. 150 cc kullanan bir kaç kişi tanıyorum ve bana söyledikleri hiç sıkıntı yaşamadıkları söylediler.
    Şu ana kadar 100 km yol yaptım ve hoşuma gitmeyen birşey olmadı. Allah kaza bela göstermesin kimseye.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Hayırlı olsun

Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    saol kardeşim

Motosikleti
    ......
    Alıntı Tvs180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 önce aldım ve kesinlikle alınabilir bir motor. Titreşim yok denecek kadar az. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim hiç üzerinden inmek istemeyeceksiniz. Bence emsalleri arasında en iyisi malzeme ve performans bakımından. İnternette çok araştırma yaptım pek birşey bulamadım gözümü karartıp aldım ve iyiki de almışım diyorum. 150 cc kullanan bir kaç kişi tanıyorum ve bana söyledikleri hiç sıkıntı yaşamadıkları söylediler.
    Şu ana kadar 100 km yol yaptım ve hoşuma gitmeyen birşey olmadı. Allah kaza bela göstermesin kimseye.
    Hayirli olsun..

Rodaj suresince sakın kullan..

Net te Tum dillerde Rtr180 krank,silindir,mekanik,vb.ciddi ariza ve sorun yasayan sikayetler aradim ama bulamadim hatta india moto forumuna arada girer bakarim...

Tvs 180 ile kontak kapatmadan dunyayi gez sorun olmaz..

Ayrica 180 nin krank sistemi farkli(çift yatakli) TVS200 ile ayni krangi kullaniyor..boş gevezelik yapip titriyor diyenlere bakma..3 ay oldu alali 8.000 km ye yaklastim motorda gevseyen vida civata olmadi 120km/h sabitle 70km gittim..saat gibi..maşaallah...

Bmw ile boşuna ar-ge calismasi yapmiyor..boru değil bu işler..

Resim eklede şenlensin ortam..hangi renk aldin?

Hayirli olsun..

Rodaj suresince sakın kullan..

Net te Tum dillerde Rtr180 krank,silindir,mekanik,vb.ciddi ariza ve sorun yasayan sikayetler aradim ama bulamadim hatta india moto forumuna arada girer bakarim...

Tvs 180 ile kontak kapatmadan dunyayi gez sorun olmaz..

Ayrica 180 nin krank sistemi farkli TVS200 ile ayni krangi kullaniyor..boş gevezelik yapip titriyor diyenlere bakma..3 ay oldu alali 8.000 km ye yaklastim motorda gevseyen vida civata olmadi 120km/h sabitle 70km gittim..saat gibi..maşaallah...

Bmw ile boşuna ar-ge calismasi yapmiyor..boru değil bu işler..

Resim eklede şenlensin ortam..hangi renk aldin?
    Aynen herkes titriyor diyor hiç yok neredeyse çoğu kimse bilip bilmeden konuşuyor. Bende gerçeği söylemek için üye oldum. Hiç pişman olunacak bir motor değil.Motor tamircisi komşuma da sordum tek dediği bakımını zamanında yaptır başka hiçbir sıkıntı yaşamazsın oldu. Allah kaza bela göstermesin kardeşim sanada. benim tek sıkıntım motoru toplayan arkadaşlar bazı vidaları sıkmamışlar bende elden geçtim oda benim için hiç birşey. Herşeyde vardır elbet bir kusur ama bu motorun konforu herşeyi unutturuyor.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Tvs180 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen herkes titriyor diyor hiç yok neredeyse çoğu kimse bilip bilmeden konuşuyor. Bende gerçeği söylemek için üye oldum. Hiç pişman olunacak bir motor değil.Motor tamircisi komşuma da sordum tek dediği bakımını zamanında yaptır başka hiçbir sıkıntı yaşamazsın oldu. Allah kaza bela göstermesin kardeşim sanada. benim tek sıkıntım motoru toplayan arkadaşlar bazı vidaları sıkmamışlar bende elden geçtim oda benim için hiç birşey. Herşeyde vardır elbet bir kusur ama bu motorun konforu herşeyi unutturuyor.
    Allah kaza bela vermesin kardeşim..

Elden gecirmen iyi olmus,hem ogrenirsin sagini solunu..yağ olarak yamalube 10w40 yari sentetik oneririm.memnun eder.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Bu arada arkadaşlar malumunuz bakımlarımı artık kendim yapmaya başladım,garanti sürem doldu ve kendim yaptığımda içim daha rahat ediyor.

eğer bakımlarını kendisi yapmak isteyen bir dostumuz olursa diye "RTR180 BAKIM PERİODU" nu paylaşmak istedim belki birinin işine yarar.[IMG][/IMG]

bu arada maalesef ufak bir kaza yaptım matorumun biraz masrafı var ben iyiyim çok şükür son halini de paylaşırım ilk fırsatta.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:46 ----------

Bu arada arkadaşlar malumunuz bakımlarımı artık kendim yapmaya başladım,garanti sürem doldu ve kendim yaptığımda içim daha rahat ediyor.

eğer bakımlarını kendisi yapmak isteyen bir dostumuz olursa diye "RTR180 BAKIM PERİODU" nu paylaşmak istedim belki birinin işine yarar.http://<a href="https://hizliresim.c...L8.jpg</a></a>

bu arada maalesef ufak bir kaza yaptım matorumun biraz masrafı var ben iyiyim çok şükür son halini de paylaşırım ilk fırsatta.
    Gecmis olsun dostum..sende birsey olmasinda onemli olan bu

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)