Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalden başka kullanma. Motoru honda yaptığına göre egzantrik zincirini yapacak mühendisliğe sahip olduğunu düşünüyorum honda nın.
    ahmet bey bakıyorumda 600f topiginde takılıyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmet bey bakıyorumda 600f topiginde takılıyorsunuz
    Güncel olan her konudayım
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Güncel olan her konudayım
    hacı grup çok koptu bu aralar yada benmi koptum bilmiyorum. baksana soner italyana geçiyor haberim yok :D

hacı grup çok koptu bu aralar yada benmi koptum bilmiyorum. baksana soner italyana geçiyor haberim yok :D
    Kış geliyor birleşiriz Sen buldun mu fazer

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Kış geliyor birleşiriz Sen buldun mu fazer
    buldum dostum buldum sonunda....

anlaştık el sıkıştık pazartesi alıyorum nihayet. geçende motorcu göçmene fazer bakmaya gittgimde apoyla denk geldik :D

yahama servisine götürdük patlak çıktı motor vazgeçtik. az daha yiyiyorduk kazıgı

motoru alayım göktugun yanına ugrıcam görüşrüz
    wolrath bunu beğendi.

buldum dostum buldum sonunda....

anlaştık el sıkıştık pazartesi alıyorum nihayet. geçende motorcu göçmene fazer bakmaya gittgimde apoyla denk geldik :D

yahama servisine götürdük patlak çıktı motor vazgeçtik. az daha yiyiyorduk kazıgı

motoru alayım göktugun yanına ugrıcam görüşrüz
    Tamam görüşürüz hayırlı olsun
    CEM. bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    F'mi satmaktan vazgeçtim arkadaşlar . Kıyamadım valla . Daha yeni aldık zaten. Kullanalım biraz daha o kadar masraf yapmışken .

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

deep_far, lord2132 ve ykocabay bunu beğendiler.

Untamed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Honda CBR600F
    tabii ki Honda egzantrik zinciri yapacak mühendisliğe sahiptir o konuda bir şey söylemiyorum ama bir endüstri mühendisi olarak kârlılık bu parçayı dışarda yaptırıp alabileceğini de göz önünde bulunduruyorum
    ömer2 bunu beğendi.
    KALP ATACAK AGA!!!

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hafta sonu biraz turladım. Depoyu fulledim, 200 km yaptım. 3ncü ışık yanıp sönmeye başladı. Sonrasında 75 liralık benzin alarak depoyu tekrar fulledim.

100km'de 7.5 litre tüketimim olmuş. Henüz hız-devir ilişkisine alıştığım söylenemez. Muhtemelen bu yüzden biraz fazla yakmış olabilirim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu biraz turladım. Depoyu fulledim, 200 km yaptım. 3ncü ışık yanıp sönmeye başladı. Sonrasında 75 liralık benzin alarak depoyu tekrar fulledim.

100km'de 7.5 litre tüketimim olmuş. Henüz hız-devir ilişkisine alıştığım söylenemez. Muhtemelen bu yüzden biraz fazla yakmış olabilirim.
    Yakıt tüketimin gayet normal-sen bakma 4,5 lt-100 km'de yazanlara....onlar 6.vites 100 km/h gidiyorlar.Bunun ortlaması(tatlı-sert/ 7,5-8 lt'dir) 4 silindir sonuçta...
    Otobanda ADAM gibi sıktığında 11-12 lt-100km'de yakar...deneyle sabittir
    The Power of The Dreams.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    yakıta eskiden bakıyordum ama artık hiç umursamıyorum öyle zaten benzin göstergem bozuldu muhtemelen şamandıra arızalandı yenisini sipariş edicem ondan
    depoya açıp bakıyorum varmı var bakıyorum diplere doğru doldur devam (=

emre (dreamdark) boşuna dememiş zamanında 4 silindirin mi var 4 çocuğun var diye (=

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt tüketimin gayet normal-sen bakma 4,5 lt-100 km'de yazanlara....onlar 6.vites 100 km/h gidiyorlar.Bunun ortlaması(tatlı-sert/ 7,5-8 lt'dir) 4 silindir sonuçta...
    Otobanda ADAM gibi sıktığında 11-12 lt-100km'de yakar...deneyle sabittir
    4.5 litre anca tın tın gidince olur herhalde. O da cidden zor birşey çift şeritli, kaymak asfaltlı yollarda.
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıta eskiden bakıyordum ama artık hiç umursamıyorum öyle zaten benzin göstergem bozuldu muhtemelen şamandıra arızalandı yenisini sipariş edicem ondan
    depoya açıp bakıyorum varmı var bakıyorum diplere doğru doldur devam (=

emre (dreamdark) boşuna dememiş zamanında 4 silindirin mi var 4 çocuğun var diye (=
    Şimdilik sadece mama masrafı var, inşallah sorunsuz şekilde bakarız bu çocuğa
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Az önce fulledim.Garaja sokup eve çıktım.
    Tam 8 litre 100 km yakmışım.Son tükettiğim deponun 105 km'si ist-çatalca çatalca-ist, ort 140-160 km süratle,ort 7-8 devirler civarı (tabii hem süratin hem devrin altı ve üstü mevcut) geriye kalan 50 km'si şehir içi olmak kaydıyla 100 km/8 litre tüketmişim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce fulledim.Garaja sokup eve çıktım.
    Tam 8 litre 100 km yakmışım.Son tükettiğim deponun 105 km'si ist-çatalca çatalca-ist, ort 140-160 km süratle,ort 7-8 devirler civarı (tabii hem süratin hem devrin altı ve üstü mevcut) geriye kalan 50 km'si şehir içi olmak kaydıyla 100 km/8 litre tüketmişim.
    Gayet normal...Geçen pazar İstanbul-Çerkezköy gidiş-dönüş 140-200 km/h arası 8,7 lt/100 km'de ortalama çıktı benim... 2011 cb600f hornet
    ömer2 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Bu gün göstergelerimi söküp içindeki yıllanmış tozlardan kutuldum.Yeni gibi oldu.

wolrath bunu beğendi.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Merhaba arkadaslar, 1-2 sorum olacak. Honda cbr 600f Honda Turkiye'de gorunmesine ragmen honda.com da yani uluslararasi sitede görünmüyor. Onun yerine cbr 500r ve cbr 500f modelleri var. Bu modelin uretimi durdu ve önümüzdeki sezondan itibaren Türkiye'ye de gelmeyecek mi, bu konuda bilgisi olan var mi?

Karakteristik ve teknik özellikler bakimindan birbirinden cok farklı motorlar oldugunu biliyorum fakat kullanim amaci bakimindan benzer olan kawasaki er 6f, yamaha xj6 diversion ve honda cbr 600f arasında bir karar vermeyi dusunuyorum, bu modelleri denemis arkadaslar varsa kisaca bir yorum yaparlarsa sevinirim.

Herkese keyifli surusler...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Kullanim amaclari biraz farkli yalniz. 600f ne kadar hornetten bozma olsa da ss havasinda bir motor ve kawa ile yamadan oldukca guclu...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı vejihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar, 1-2 sorum olacak. Honda cbr 600f Honda Turkiye'de gorunmesine ragmen honda.com da yani uluslararasi sitede görünmüyor. Onun yerine cbr 500r ve cbr 500f modelleri var. Bu modelin uretimi durdu ve önümüzdeki sezondan itibaren Türkiye'ye de gelmeyecek mi, bu konuda bilgisi olan var mi?

Karakteristik ve teknik özellikler bakimindan birbirinden cok farklı motorlar oldugunu biliyorum fakat kullanim amaci bakimindan benzer olan kawasaki er 6f, yamaha xj6 diversion ve honda cbr 600f arasında bir karar vermeyi dusunuyorum, bu modelleri denemis arkadaslar varsa kisaca bir yorum yaparlarsa sevinirim.

Herkese keyifli surusler...
    Arkadaşım merhaba!
    Şimdi kontrol ettim...cbr 600 fa üretimi durmadı(hondaitalia.com-fiyatı: 9.270 Euro)
    Hornet 600 ile aynı motor,şase,yürüyen aksam(grenaj,gidon,far ve renkleri farklı, geri kalan herşey aynı)
    Diversion, er-6f ; 600f ile alakaları yok, şöyle ki; 600f'te aluminiyum şase ve maşa, ayarlanabilir upside down(ters çatal), 14.000 d/dk var(hornet 600 ile birebir aynı)---Bunların hiçbirisi diğer 2 makinada mevcut değil....Benim 600f hornet(2011) ile 600ss'lerin peşini hiç bırakmıyorum, fakat xj6 ve er 6f' biraz daha uysallar(bild. kadarıyla er-6= 200-210, xj6=220-225, cbr 600fa ve hornet 600 245 top speed'leri var)....
    ömer2 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Arkadaşlar motoru kış uykusuna yatırmadan önce fren kaliperlerini bir bakımdan geçirmek ve sağlam bir temizlik için sökeceğim,takmadan önce balatalarıda eğiştirmek istiyorum.Motoru limitlerde kullanan biri değilim,fakat otobanda sıkıp uzadığımda,
    yolun müsait olduğu yerlerde frenlerimi test ediyorum biraz zayıf.Gold ,lucas,ebc ne tavsiye ediyorsunuz.

Teşekkür ederim.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru kış uykusuna yatırmadan önce fren kaliperlerini bir bakımdan geçirmek ve sağlam bir temizlik için sökeceğim,takmadan önce balatalarıda eğiştirmek istiyorum.Motoru limitlerde kullanan biri değilim,fakat otobanda sıkıp uzadığımda,
    yolun müsait olduğu yerlerde frenlerimi test ediyorum biraz zayıf.Gold ,lucas,ebc ne tavsiye ediyorsunuz.

Teşekkür ederim.
    EBC HH Series Double Sintered (arka plakası altın sarısı olan)... İşin düşerse Maslak'a (Atatürk sanayi- 2 Kısım'da) Kilerci otomotiv var(EBC Balataları TR Distribütörü),
    Geçen yıl arkadaşımın 2006 600f'ine ordan uygun fiyata 3 set EBC fren+EBC debriyaj balatalarını almıştım...
    ömer2 bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler