Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    ÖNCELİKLE Çok teşekkür ederim ilginiz ve yorumlarınız için! dediklerinizi uyguluyorum zaaten dedim ya motorun sesine ve yola göre gerçekten ayarlıyorum 60ı geçmiyorum o da zaten marmariste olanlar bilir datça yolu var dümdüz orda biras devirli bi şekilde 55-60a gibi gelip 5-9 sn falan gidip sonra yavaşlıyorum hani motor biraz devir yapsın nefes alsın şeklinde....

Frenler konusunda aslında PROBLEMİM var demiyorum gayet memnunum iki disk fren çok işe yarıyor bence ama bugünde sordum herkes aynı şeyi diyo biras etkiler ama zamanla daha da rahatlıcak diyo disklerde böyleymiş genelde yani kafaya takıcak bişey yok aman zaten uçup ölmek istemiyorum [/COLOR]

Yazı rengi konusunda evet kırmızı çok dikkat çekti bende 2-3 renmk yaptımyaptım bu yormaz heralde ayrıca YASAK konusu olsa sanırım renkleri koymazlardı???Tabi burası bi forum öyle bi KURAL varsa uyarım

Demek son hız konusunda gerçekten 100+ olayı oluyo öyle mi? Hmm dediklerinizi dikkate alıcam daha motorum çok yeni 145km de falan hele bi 500 olsun yağ değişsin 1000 olsun falan eğer 1000den sonrada aynı şeyi yapmaz heralde(inş yapmaz :-S) Çünkü bazen GAZ hayat kurtarır....BUgün ilk kez dolmuşu sollamak istedim herşeyi ayarladım sinyali verdim çıktım motorumun 30kmden 60a ivmelendiğini biliyorum ve güvenip bastım gayette güzel İLK sollamamı yaptım ama YA çıkmazsa diye de korkmadım değil o yüzden bazen bazı yerlerde hız yapıp normale dönmek gerekiyo bildiğiniz üzere...
    Mutluyum hiç bi teknikal problemim yok ALLAH'a şükür tehlikeli bişeyde geçirmedim bi yandanda MOTOR dünyasını yavaş yavaş öğreniyorum bilgi paylaşıyoruz tartışıyoruz çok güzel ve yararlı bunlar bben yine arada soru sorarak kafanızı ağrıtırım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    sadece düz renk yapsanda okunur. dikkat çekmek istediğin kelimleri kırmızı yaparsan okuyan bizler daha az göz yogunluğu yaşarız.
    rodaj için konulmuş yağın parçaların alışması için normal yağ kadar kaydırma özelliği yok o nedenle rodajda motor çok sıkıştırılmaz. aynı zamanda parçalardan çıkan çapakların diğer paçalara zarar vermesi engellenmiş olur.
    eğer +100 hedefliyorsan scooter yerine başka türlere bakmanda fayda vardır. scooterler yapıları nedeni ile 100 km üzerinde güvenli değildir.
    rodaj süresince fren ve denge çalışmaları yapman ileriki sürüş güvenliğin için yerinde olur.
    gazı birden bırakmak yerine yavaşça bırakmak daha iyidir.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Hmm ozman sadece kalın kullanayım bari

100+ kesin olsun diye bi şartım elbet yok tabikide altımdaki motorda böyle bi hız var ise e bi ara kullanmak isterim duruma göre gerçi ben binerken zevk almak istiyorum yani bi yerde aralıksız gaz ile ivmelenip onu hissetmek istiyorum arkadaşın motorundaki gibi yani...

Motosikleti
    Honda vfr800
    hic korkma sen rodaja uyy issalah pasa gibi motor 100 ude gorursun , ama tugrul ozbek arkadasimizinda dedigi gibi scooterlar hiz motoru degildir , 90 -100 seyir icin iidir hatta uzun sure 100 bile gitmemek lazim bizim tip motorlarda , burgman , silwerving vs. haric tabi , onlar bir harika yaw her neyse sen biraz km yap gelismeleri bekleriz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    as 150 t 'idi as 220 t oldu ahmet abim sağolsun :D:)
    ya bu salyangoz dan bende mi taksam as 150 t ye ??

salyangoz egzoz yanlış anlamayın

Motosikleti
    yok işte LANET olsun böle hırsızlar yüzünden..
    Arkadaş lar aranıza yeni yeni katılıyorum mondial 150zc çok sorunlu motor mu?

Motosikleti
    Honda vfr800
    Alıntı speedy34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş lar aranıza yeni yeni katılıyorum mondial 150zc çok sorunlu motor mu?
    Oncelikle aramiza hos geldin arkadasim , ayrica cok onyargili gibi gordum seni bu motorun tek sucu cin mali olmasi onun dsinda das gibi walla , ne diyeyim ki mondial scooterlar arasinda bence en ideali , gerek goruntu gerek fiyat , performans vs... tabi bunlar benim dusuncem , bu arada aldim alali hic sorun ciakrmadi... motoruna iyi bak o da sana iyi baksin

Alıntı qwertyuıop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu salyangoz dan bende mi taksam as 150 t ye ??

salyangoz egzoz yanlış anlamayın
    senin bilcegin is zevk meselesi , bu egzosun digerlerinden farki geri beslemesi olmasi , o da dusuk devirde yuksek tork sagliyor, oda tabiki dusuk hizlardaki ani hizlanmalar icin cok ii oluyor acikcasi , bunun disinda yaptigim arastirmalarda yurt disindaki istinasIz tum tuning scooterlarda bu egzoz sistemi war.

Motosikleti
    Aklımda şu an 3adet motor var mondial 150zc,kanuni storm,keeway arn 150cc ah şu kararımı bi verebilsem.

Motosikleti
    Honda vfr800
    walla bana sorarsan illaki 150 zc derim ama (herkese altindaki en iyisi gorunurmus) hesabindan fakat sole bi degerlendirme yaparsak keeway , de sorun yasamassin ama bildigim kadariyla servisi biraz pahali ayrica allah korsusun kaza maza veya bi yeri degiscek olsa , amann para isterler adamdan bilesin , ayrica ben keeway ve ZC arasinda kalsam ZC yi tercih ederim cunku hem on hem arka disk fren , cakmakligi war, telefononuda sarj edebilion gerekirse, motor devir gostergesi war ki hem kanuni ye hemde keeway e gore cok cok daha ii bence ZC nin gosterge paneli , boyutlari ikisindende uzun , kullanicisi olaraktan rahat bi motordur oturdugunda diz ve ayak mesafesi daha iidir kesinlikle keeway e gore , kanunide de surus esnasinda gostergeleri gormek zor bi durum teskil ediyor , kisaca senin anlicann ya ZC ya storm alirdim , zc kanuniye gore biraz daha buyuk boyutlu bide fazladan
    cakmakligi(12V) ve arkada disk freni mevcut , goruntu dersen ikiside ii gorunuo..... umarim kafanda biseler canlanmistir

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    @sppedy34 parça konusunda şeffaflık açısından kanuni veya mondial derim. en azından hangi parçanın kaça olduğu web sitesinde yayınlanıyor. bir kısım servislerin 60 ytl olan parçaya 120 ytl fiyat verdikleri piyasada önemli bir durum. görünüş açısından ikiside güzel motorlar üzerine binerek kararını vermelisin.
    egzost olarak mondial 150 ZC, storm un egzostları diğer benzerleri gibi biraz sorunlu perçinler vibrasyondan atıp zırıltı yapabiliyor. son kararı bütçen ve kalbin verecektir hayırlı olsun
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    herkese slm.
    bu topic,teki en eski 150zc,ci benim galiba.
    motorumu gecen sene temmuzda almistim.
    sadece kardesimle beraber ise gidip gelmek icin.
    ve geneldede hep iki kisiyle kullandim.
    bir keresinde otobanda giderken iki kisi olmasina ragmen 90 gordu.
    hatta gecti,az kaldi 100 yapacakti ama yol bitti.
    neyse lafi uzatmayalim.
    2 ay onceki kazadan sonra (yuzde yuzseksen ben sucluyum) motoru 1,5 ay kapinin onunde yatirdim.
    15 gun once de tamire verdim.120 ytl gibi makul bi fiyata tamir edildi.
    ama dis kaportada ki kirik yerler haric.o parcalar henuz gelmedi.
    siparisi verildi.
    heralde isciligi ile beraber bi 50 yada 100 ytl,de o masraflar tutar.
    motor su an 5900 km,de
    kendi hatalarim disinda motor icin kusursuz diyebilirim.
    bide cin malina kotu diyorlar.
    ya benim sansima saglam motor geldi yada bu modeller saglam.
    benim kendi hatalarim yuzunden 2 kere biraz ciddi kaza yaptim.bunun disinda bu motor servise sadece yag degisimine gitti.
    neticede bu motoru herkese tavsiye edebilirim.
    bu fiyata alinabilecek en iyi cin mali.
    yeni motor alan arkadaslarin hepsine hayirli ugurlu olsun.
    butun motor kullanan arkadaslara da allah kaza bela vermesin.
    herkese dikkatli ve iyi surusler.
    az sadaka cok belayi def eder. h.s.

Motosikleti
    Honda vfr800
    yine gecmis olsun sanada onderugur kardes amn biraz dikkat, sonra kotu seyler olsun istemeyiz , dediklerine aynen katiliyorum bende gecen agustosta aldim motoru , gerci biraz garaj motoru oldu ama , hic sorun yok tIKIr tIkIr gidio burdan alicilara duyurulur ,

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Bence görüntü olarak zc'nin kırmızısını bi gidin yakından görün ondan sonra bi daha düşünün derim !! Zaten uzun birazda heybetli bi görüntüye sahip yani böyle tabiri caizse kıç kadar değil yani motor..

Sorunlu falan değil kim demiş ki sorunlu falan?Çakmaklığını kullanmamanı tavsie ederim zaten motorda çakmaklık mı olur yanma ihtimali var yani biri basar çakmaklığa veya sen basarsın unutursun bence gereksiz yani şahsen çıkardım çakmaklığı yerinden o şekilde kullanıyorum motorumu....

Disk konusu bence çok önemli twin disks olayı gerçekten iyi!Ya bakın arkadaşlar çevrenizdeki scooterlara bi bakın sonra bi de yeni bi kırmızı veya bal rengi bi ZCye bakın !!!Fark ortada...Nazik kullan biras motorunu kolla har hur basma sil temizle cila bile at ve işini görsün sorunu falan yok ha tabi motor arızalı falan gelmişse onu bilemem ama öyle TİPİK bi sorunu yok ZCnin bu konuda EMİN ötesi Olabilirsin fiyatı/performans olarakta gayet gayet başarılı + görüntüde var yani ZC ALMAMAK için bi bahanen yok derim

Motosikleti
    O zaman keeway arn 150 yi eliyorum geriye kanuni storm ve mandial 150zc kalıyor.bu 2 motorun anadolu yakasında nerelerde servisi var?

Benim kuzende keeway matrix alacak anadolu yakasında servisleri nerelerdedir acaba?

Motosikleti
    Honda vfr800
    speedy34

arkadasim walla ben ist 'da oturmadigimdan sana servis konusunda yarimci olamayacagim ama sundan emin ol mondialin servis agi kanuniden cok daha kalabaliktir bilesin , sanki zorla mondial al gibi oldu ama tecrubelerimizi soyluyoruz karar yine sana kalmis , cok da sorun etme , ozellik , boyut , kendine en ii gorunen , ozellikle yedek parca ve servis agina dikkat et ve motorunu sec derim... kolay glsin

Motosikleti
    Servis konusunu çok iyi araştırmak lazım bizim burda yetkili satıcı var hem kanuni,hemde mondial satıyor benm için mondial daha ağır basıyor.Bide şu rodaj dönemini bi çözsem.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNCELİKLE Çok teşekkür ederim ilginiz ve yorumlarınız için! dediklerinizi uyguluyorum zaaten dedim ya motorun sesine ve yola göre gerçekten ayarlıyorum 60ı geçmiyorum o da zaten marmariste olanlar bilir datça yolu var dümdüz orda biras devirli bi şekilde 55-60a gibi gelip 5-9 sn falan gidip sonra yavaşlıyorum hani motor biraz devir yapsın nefes alsın şeklinde....

Frenler konusunda aslında PROBLEMİM var demiyorum gayet memnunum iki disk fren çok işe yarıyor bence ama bugünde sordum herkes aynı şeyi diyo biras etkiler ama zamanla daha da rahatlıcak diyo disklerde böyleymiş genelde yani kafaya takıcak bişey yok aman zaten uçup ölmek istemiyorum

Yazı rengi konusunda evet kırmızı çok dikkat çekti bende 2-3 renmk yaptımyaptım bu yormaz heralde ayrıca YASAK konusu olsa sanırım renkleri koymazlardı???Tabi burası bi forum öyle bi KURAL varsa uyarım

Demek son hız konusunda gerçekten 100+ olayı oluyo öyle mi? Hmm dediklerinizi dikkate alıcam daha motorum çok yeni 145km de falan hele bi 500 olsun yağ değişsin 1000 olsun falan eğer 1000den sonrada aynı şeyi yapmaz heralde(inş yapmaz :-S) Çünkü bazen GAZ hayat kurtarır....BUgün ilk kez dolmuşu sollamak istedim herşeyi ayarladım sinyali verdim çıktım motorumun 30kmden 60a ivmelendiğini biliyorum ve güvenip bastım gayette güzel İLK sollamamı yaptım ama YA çıkmazsa diye de korkmadım değil o yüzden bazen bazı yerlerde hız yapıp normale dönmek gerekiyo bildiğiniz üzere...

Mutluyum hiç bi teknikal problemim yok ALLAH'a şükür tehlikeli bişeyde geçirmedim bi yandanda MOTOR dünyasını yavaş yavaş öğreniyorum bilgi paylaşıyoruz tartışıyoruz çok güzel ve yararlı bunlar bben yine arada soru sorarak kafanızı ağrıtırım
    her forum programında renk seçeneği standarttır zaten ki normal yazım için kullanılmaz
    yoksa zaten uzun süredir ekran başında forumdan bilgi edinmek isteyen diğer kullanıcılarının gözlerini gereksiz yere yormuş olursun ki bundan kaçınmak bir saygı işaretidir diğer kullanıcılara...
    kaldı ki sana düzgün bir şekilde yapılan uyarıyı böyle dalga geçer gibi cevaplaman hiç hoş değil
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    Honda vfr800
    Alıntı speedy34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servis konusunu çok iyi araştırmak lazım bizim burda yetkili satıcı var hem kanuni,hemde mondial satıyor benm için mondial daha ağır basıyor.Bide şu rodaj dönemini bi çözsem.
    rodajla ilgili onceki yazilarimizda cok yazdik oralardan bakalbilirsin yada sitede arastirma yapip gerekli bilgilere ulasabilirsin

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sky_forever
    Forum kurallarında da belirtildiği üzere,renkli yazı yazmak,kalın yazı yazmak yasaktır.Bunun sebebi de gözü fazla yorması,düzensiz göstermesi(her kullanıcının farklı renkte yazacağını düşünün) ve dikkat çekmesinden kaynaklı yazılan mesajların aynı oranda okunmamasına sebebiyet verdiği için yasaktır.
    Gelelim "neden peki böyle bir seçenek var" kısmına...
    Renkli yazım ve kalın yazı yazımı çok önemli yerleri belirtmek amacıyla sadece bir kaç kelime için kullanılması amacıyla mevcuttur.Yazının tamamının renkli ya da kalın yazılması için değil.
    Umarım anlatabilmişimdir...

Saygılar.

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Peki tamam bu kadar büyütülmesin bu renkli yazı olayı....Yazmayız bi daha ne renkly ne kalın böyle sıradan yazarız...

Bişeye dikkat ettim bu konunun görüntülenmesi çok az neden ki acaba?Sanki ezik bi model de kimse bişey yazmamış okumamış gibi

Speedy git mondial al kanuni falan salla al kardeşim zcyi sen niye bu kadar tereddüt ediyosun ki motoruna git bi yakından bak hatta bi üstüne otur diyorum sana fikrin değişecek !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler