Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    normal melih normal daha önce söylediğim gibi sen tak abartı ondan sonra az yaksın pehh yok öyle
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gilera Runner 180SP
    kanka bide ben 2 kişi sayıldğım için :D:D
    http://www.facebook.com/melihdelal / Gilera Runner 180SP | [COLOR="Red"]Motor[COLOR="Orange"]Bike[/COLOR][/COLOR] - Melih Umur Delal

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı xenin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ZC 100km de 6lt. yakıyo namussuz ya :D servis normal normal diip duruyo, gerçi 1.agresif kullanıyorum(dipgaz değil agresif :D ) 2.abart egzos takılı bunlara rağmen bu kadar yakması normal mi arkadaşlar ?
    yuhhh! piaggio x9 500cc onda bu kadar yakıyo

yani senin motorda sorun var normalde 3-3,5 lt yakması lazım bi baktır olmadı başka servise göseter hava filitresi , karbüratör , hava yakıt karışımı ve lastik hava basıncı bunlara dikkat et
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    abi egzost acayip fark ediyor ayarları yaptırsın tmm birşey dediğim yok ama yinede fazla yakar

slm arkdaşlar benım motor 800 km oldu servise gitmedim tanıdık bı abiye yagını degıstırttım abi bosuna gitme cart cur ederler birsuru paranı alırlar hıc gerek yok sen git 10 40 castro al gel dedı aldım degıstırdık ama ıcım raqhat degıl sizce ne yapıyım gercekten gerek yok mu?

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    garanti konusunu ne yapacaksın ??

Alıntı civan555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkdaşlar benım motor 800 km oldu servise gitmedim tanıdık bı abiye yagını degıstırttım abi bosuna gitme cart cur ederler birsuru paranı alırlar hıc gerek yok sen git 10 40 castro al gel dedı aldım degıstırdık ama ıcım raqhat degıl sizce ne yapıyım gercekten gerek yok mu?
    Yağını değiştirdin iyi ettinde bence servise git hava filtresiydi vs. bir baktır.Zararlı çıkmassın hem periyodik bakımlarını yaptır yaptırmassan ilerde sorun yaşarsın.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    doğru söylemiş bir yerde ama çözemediğin sorunlar çıktığında kesinlikle servise göstermen lazım derim ve hava flitresini de değiştirmen gerekir kullanım klavuzundan bak . castrol 10-40 en iyisidir diye bilirim 1500-2000 km de bir değiştir!
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    kafan rahat olsun servisinde yaptığı farklı bişi değil yağdada iyi seçim yapmışsınız ama alındığında lastik hava basınçları yüksek oluyor öne 26 arkaya 29 yaparsan çok iyi olur bunun dışında motora fazla yüklenme havafiltresini şimdilik kurcalamana gerek yok

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    bu yaz yine zc ile geçecek benim için başka bahara motor değiştirme planlarım

Motosikleti
    Mondial 150 zc

Bakım

Dün 4500 bakımını yaptırdım motorun manifolt patlamış onu değiştirdiler ve bakımda yapılması gerekenler falan;buraya kadar güzel çıktım yola motor 70 i geçmiyo 65-70 bu ne dedim servise gitmeseydim daha iyiydi nezaman sevise gitsem daha kötü çıkıyorum.yarın sabahtan gel bakalım dediler birde son gazda iken gazı saldığımda motor yavaşlıyo yavaşlıyo patt diye bir ses geliyor eksoz dan daha önce hiç yapmazdı böyle bişey enteresan bakalım yarın ya tam bozacaklar yada yapacaklar (çok umutlu olmasamda)bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Egemen150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son gazda iken gazı saldığımda motor yavaşlıyo yavaşlıyo patt diye bir ses geliyor eksoz dan daha önce hiç yapmazdı böyle bişey enteresan bakalım yarın ya tam bozacaklar yada yapacaklar (çok umutlu olmasamda)bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
    dostum aynı sorun bende de var. Merak etme.. Motoru çok zorlayınca olan birşey o durum. Servise ne kadar sorduysam onlarda çözemediler. Bir ara egzozu değiştirdim sorun kayboldu gibi. Motorun bakımlarını ihmal etme sen yine de. Benim motorun egzoz berbat halde değişmeyi bekliyo, o halde ben düz yolda 90 la yokuş aşağı 105 civarı gidiyorum.
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı Egemen150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 4500 bakımını yaptırdım motorun manifolt patlamış onu değiştirdiler ve bakımda yapılması gerekenler falan;buraya kadar güzel çıktım yola motor 70 i geçmiyo 65-70 bu ne dedim servise gitmeseydim daha iyiydi nezaman sevise gitsem daha kötü çıkıyorum.yarın sabahtan gel bakalım dediler birde son gazda iken gazı saldığımda motor yavaşlıyo yavaşlıyo patt diye bir ses geliyor eksoz dan daha önce hiç yapmazdı böyle bişey enteresan bakalım yarın ya tam bozacaklar yada yapacaklar (çok umutlu olmasamda)bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
    bence sen ustanı değiştir bu motor ben servisten çıktığımda motorum düz yolda 95-100 km yi buluyo bakımsız 90 km gidiyorum

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.servise gittim hava filtresini değiştirdiler süpap ayarı yaptılar dediklerine göre ama sonuç aynı 70-75km devirde 8500-9000 çok yüksek devirler değilmi sizcebu hızlara göre. O serviside artık bıraktım en yakın sevise gidicem artık mondial ide aradım şikayet ettim (4500 bakımda yağ değişti manifolt patlamış onu değiştirdiler 55 tl hava filtresi birde sübap ayarı 30 tl)Bakalım mondialden arayacaklar sonuç ne olacak

Motosikleti
    150 ZC
    hocam yanlış anlamadıysam yağ + manifolt = 55 tl tuttu diyorsun, bence baya bi fazla para almışlar senden, castrol yağ 15 tl, manifolt hortumunun en iyisi 15 tl, 25 milyon işçilik almaları biraz ayıp olmuş bu 2 iş için, hatta manifolt hortumunu 10 tl'ye bile bulabilirsin, bir de yağ değişimi için servise gitmene gerek yok kendinde yapabilirsin, çok basit, umarım mondial şikayetini değerlendirir.
    [B]to Live is to Die...[/B]

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla eski bi mondial 150 zc kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum bütün dışı plastikten yapılma ve ben kaza yaptım (maksimum 80 km hızla) giderken aletin şasesi yamuldu çok dayanıksız alet tavsiye etmem

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Arkadaşlar ben bu motorla sürekli bi yerlere çarpıyorum Ya ben çok kötü bir motosiklet kullanıcısıyım ya da 150 Zc nin frenleri içler acısı.3 kazam da şu şekilde oldu.Ya bir kavşaktan araba çıkıyor(bizi taşıttan saymadıkları için yola çıkmak için geçmemizi beklemiyorlar nedense!) ya da öndeki araç aniden duruyor.Bende gidip onlara vuruyorum.Frene çok asılırsam kilitleniyor ve düşme riski yaşıyorum.Kontrollü durmak da çok uzun mesafe alıyor.Ben yine de düşmek yerine bunu tercih ediyorum.Neticede yavaşlamış olarak da olsa vuruyorum.Napcam ben yaw :(
    FoRMuLa 1-MoToSiKLeT ve AkVaRYuM :cat:

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı yekser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu motorla sürekli bi yerlere çarpıyorum Ya ben çok kötü bir motosiklet kullanıcısıyım ya da 150 Zc nin frenleri içler acısı.3 kazam da şu şekilde oldu.Ya bir kavşaktan araba çıkıyor(bizi taşıttan saymadıkları için yola çıkmak için geçmemizi beklemiyorlar nedense!) ya da öndeki araç aniden duruyor.Bende gidip onlara vuruyorum.Frene çok asılırsam kilitleniyor ve düşme riski yaşıyorum.Kontrollü durmak da çok uzun mesafe alıyor.Ben yine de düşmek yerine bunu tercih ediyorum.Neticede yavaşlamış olarak da olsa vuruyorum.Napcam ben yaw :(
    yekser frenlerinin hemen kilitlenmemsi lazım banada oldu bir ikikez önüme bakmıyodum transit vardı kafamı çevirmemle frene asılmam bir oldu ama çarpmadım bi kaç kerede senin durumlarına benzerlerini yaşadım ama bu yüzden bir kazam olmadı
    sana tavsiyem sadece ön veya arka freni sıkma ikisini eşit bir şekilde sık

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bilginize ihtiyacım var benim 150 zc nin göbekten sallanmaya basladı yardımınıza ihtiyacım var servise götür diyeceksiniz am a ön bilgi olsa nasıl olur diyorum şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla eski bi mondial 150 zc kullanıcısı olarak tavsiye etmiyorum bütün dışı plastikten yapılma ve ben kaza yaptım (maksimum 80 km hızla) giderken aletin şasesi yamuldu çok dayanıksız alet tavsiye etmem
    sen nexus 500 kasası demirden felan mı sanıyosun
    600f granaj demir çelik felanmı sence Allah seni bildiği gibi yapsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler