Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motovento
Motoruma.com
Motomax
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Bajaj V15 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

CFMOTO Z Force 550
    REKLAM ALANI
    ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 model Bajaj Vikrant V15
    Merhaba arkadaşlar,

2017 model Bajaj Vikrant V15 ABS motosikletimin arka dişlisini 42 den 40 a düşürmek istiyorum.
    bunu yapan arkadaşlar olmuş. 90-100 km lerde titreşimsiz kullandiklarini yazmislar.
    son hizlar da 120 civarina cikmis. tabi titresimle birlikte. o kadara ihtiyacim yok ama en azindan
    4 seritli sehir ici yollarda titresimsiz bi 90-100 km/s hizla gidebileyim istiyorum.
    simdi de gidiyorum ama motor Allah'a yürüyecek neredeyse. Azer bülbüle bağlıyor. sizler de
    biliyorsunuzdur. aynı motor sizlerde de var. :D
    aynalara bakınca arkadaki arabaların farları elips şeklinde görünüyor. netlemek için debriyajı
    sıkmam gerekiyor. artik rahatsiz etmeye basladi bu durum.

herneyse. ben biraz arastirdim ama kesin sudur kardesim. al bu disliyi tak denilen bir yer
    bulamadim. sadece nette biraz arastirdigimda gordugum kadariyla bizim V15 in janta baglantisi
    4 vidayla yapildigi icin BAJAJ'a ait diger modellerin 4 vida ile janta baglanan arka dislilerine
    baktim. aklima baska bir sey gelmedi. tabi bunlarin vida delikleri, delik araliklari, dislinin
    ic capi vs. onlar konusunda en ufak fikrim yok. neyse o sekilde 4 vidali dislisi olan BAJAJ'lar:
    1: Vikrant V15 -> 42 diş
    2: Boxer BM 150 -> 42 diş
    3: Pulsar NS 150 -> 43 diş
    4: Discover 150S -> 45 diş
    5: Pulsar NS 160 -> 45 diş
    6: Pulsar NS 150 -> 40 diş <- gördüm. 40T yazmışlar bu 40 diş oluyor sanırım?
    başka da görmedim nette. benim istedigimi yapabilmem icin ne almam? nereden almam gerek?
    hangi marka model motorun orjinal veya yan sanayi veya modifiye dislisini almam gerekir?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

not: son günlerde motor memnuniyeti konusu geçmiş sanırım. ben bu söylediğim konu haricinde çok memnunum.
    Green Arrow ve 4strings bunu beğendiler.
    EFENDİ İNSANLARA AÇIK TELEGRAM GRUBUMUZ -> https://t.me/OsmanliMotorcularGrubu/

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    REKLAM ALANI
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ersinkecis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2017 model Bajaj Vikrant V15 ABS motosikletimin arka dişlisini 42 den 40 a düşürmek istiyorum.
    bunu yapan arkadaşlar olmuş. 90-100 km lerde titreşimsiz kullandiklarini yazmislar.
    son hizlar da 120 civarina cikmis. tabi titresimle birlikte. o kadara ihtiyacim yok ama en azindan
    4 seritli sehir ici yollarda titresimsiz bi 90-100 km/s hizla gidebileyim istiyorum.
    simdi de gidiyorum ama motor Allah'a yürüyecek neredeyse. Azer bülbüle bağlıyor. sizler de
    biliyorsunuzdur. aynı motor sizlerde de var. :D
    aynalara bakınca arkadaki arabaların farları elips şeklinde görünüyor. netlemek için debriyajı
    sıkmam gerekiyor. artik rahatsiz etmeye basladi bu durum.

herneyse. ben biraz arastirdim ama kesin sudur kardesim. al bu disliyi tak denilen bir yer
    bulamadim. sadece nette biraz arastirdigimda gordugum kadariyla bizim V15 in janta baglantisi
    4 vidayla yapildigi icin BAJAJ'a ait diger modellerin 4 vida ile janta baglanan arka dislilerine
    baktim. aklima baska bir sey gelmedi. tabi bunlarin vida delikleri, delik araliklari, dislinin
    ic capi vs. onlar konusunda en ufak fikrim yok. neyse o sekilde 4 vidali dislisi olan BAJAJ'lar:
    1: Vikrant V15 -> 42 diş
    2: Boxer BM 150 -> 42 diş
    3: Pulsar NS 150 -> 43 diş
    4: Discover 150S -> 45 diş
    5: Pulsar NS 160 -> 45 diş
    6: Pulsar NS 150 -> 40 diş <- gördüm. 40T yazmışlar bu 40 diş oluyor sanırım?
    başka da görmedim nette. benim istedigimi yapabilmem icin ne almam? nereden almam gerek?
    hangi marka model motorun orjinal veya yan sanayi veya modifiye dislisini almam gerekir?

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

not: son günlerde motor memnuniyeti konusu geçmiş sanırım. ben bu söylediğim konu haricinde çok memnunum.
    Ersin abi merhaba, güzel ve detaylı yazın için teşekkürler. İsteklerini karşılamak adına 42 olan dişlini küçültmemiz gerekiyor, büyültürsek daha çok titreşim ve tork gelecek son hızın daha da düşecek.

40 dişli takılacak abi https://www.kalyoncumotor.com/urun/bajaj-discover-125-st-performans-dislisi-arka-40-t ben bu siteden aldım sorunsuz ve güvenilir. Son hızda hava kosulları iyiyse artış oluyor ancak rüzgarda pek fark olmuyor ANCAK motorun bütün zırıltısı ve titreşimi kayboluyor, ciddi konfor elde ediyorsunuz.

Motoru bilmeden ve körü körüne eleştirenlere sadece gülüyorum ben, motorun fiyatı belli, ABS var 18 litre depo var 2.6 litre yakıyor basmazsan daha da az ayda 1 kere benzin alıyorum 600 650 kmde bir benzinliğe gidiyorum. Ön jant büyük bozuk yola girebiliyor, tedirgin etmeden götürüyor her yere. Oynamaya ve custom yapmaya acayip müsait bir motor. Şişli-Uçmakdere-Şişli geze geze yolu uzata uzata tek depo ile rahatça 90 100 gidip döndüğünde hala neredeyse yarım depo benzinin olması harika birşey. 1200-1250 cc motorlara sahip oldum her motorun keyfi farklı. Değerlendirirken verilen ve alınana göre değer biçmek lazım. Bu zor zamanlarda her işinizi görebilecek basit ama fazlasıyla donanımlı bir motor fiyatına göre.
    mattiadestro, 4strings ve ersinkecis bunu beğendiler.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bilgiler teşekkür ederiz. Sanırım bu motor fiyat performans oranını iyi hesaplayabilenler için daha cezbedici. Yoksa bu sınıfta R18 de var
    Green Arrow ve ersinkecis bunu beğendiler.

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 model Bajaj Vikrant V15
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ersin abi merhaba, güzel ve detaylı yazın için teşekkürler. İsteklerini karşılamak adına 42 olan dişlini küçültmemiz gerekiyor, büyültürsek daha çok titreşim ve tork gelecek son hızın daha da düşecek.

40 dişli takılacak abi https://www.kalyoncumotor.com/urun/bajaj-discover-125-st-performans-dislisi-arka-40-t ben bu siteden aldım sorunsuz ve güvenilir. Son hızda hava kosulları iyiyse artış oluyor ancak rüzgarda pek fark olmuyor ANCAK motorun bütün zırıltısı ve titreşimi kayboluyor, ciddi konfor elde ediyorsunuz.

Motoru bilmeden ve körü körüne eleştirenlere sadece gülüyorum ben, motorun fiyatı belli, ABS var 18 litre depo var 2.6 litre yakıyor basmazsan daha da az ayda 1 kere benzin alıyorum 600 650 kmde bir benzinliğe gidiyorum. Ön jant büyük bozuk yola girebiliyor, tedirgin etmeden götürüyor her yere. Oynamaya ve custom yapmaya acayip müsait bir motor. Şişli-Uçmakdere-Şişli geze geze yolu uzata uzata tek depo ile rahatça 90 100 gidip döndüğünde hala neredeyse yarım depo benzinin olması harika birşey. 1200-1250 cc motorlara sahip oldum her motorun keyfi farklı. Değerlendirirken verilen ve alınana göre değer biçmek lazım. Bu zor zamanlarda her işinizi görebilecek basit ama fazlasıyla donanımlı bir motor fiyatına göre.
    çok teşekkür ederim. verdiğiniz linkteki bajaj discover 125 st nin orjinalinde olan 40T dişliden satın aldım.
    benim bajaj vikrant v15 abs motorumdaki 42T dişliyi iptal ettirdim. araç 17bin km ye yaklaşmıştı. hazır 20bine az kalmışken
    zinciri de değiştirttim. şu anda 100 km/s hıza kadar sıfır titreşim. son hızda düz yolda zorlanmadan 115 civarını görüyor.
    eskiden bayır aşağı zorla 110 görürdü.

fakat titreşimin kesilmesi yeterli benim için. 42T ile 80 den sonra titreşim başlıyordu. artık 100 den sonra başlıyor.
    4strings ve Green Arrow bunu beğendiler.
    EFENDİ İNSANLARA AÇIK TELEGRAM GRUBUMUZ -> https://t.me/OsmanliMotorcularGrubu/

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu dişli işini ben de yapmayı düşünüyorum.
    Green Arrow bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ersinkecis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim. verdiğiniz linkteki bajaj discover 125 st nin orjinalinde olan 40T dişliden satın aldım.
    benim bajaj vikrant v15 abs motorumdaki 42T dişliyi iptal ettirdim. araç 17bin km ye yaklaşmıştı. hazır 20bine az kalmışken
    zinciri de değiştirttim. şu anda 100 km/s hıza kadar sıfır titreşim. son hızda düz yolda zorlanmadan 115 civarını görüyor.
    eskiden bayır aşağı zorla 110 görürdü.

fakat titreşimin kesilmesi yeterli benim için. 42T ile 80 den sonra titreşim başlıyordu. artık 100 den sonra başlıyor.
    Memnun olmanıza çok sevindim, bu motorun ilacı kesinlikle bu dişli değişimi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Alıntı 4strings adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dişli işini ben de yapmayı düşünüyorum.
    Kesinlikle yapın, inanılmaz farkediyor dünya varmış dedirtiyor.
    4strings bunu beğendi.

10. sayfa BirinciBirinci ... 8910

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler