Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Bende 2 hafta önce 150 nk aldım. Ancak burayı takip etmek biraz güç oluyor. Whatsapp grubu oluşturmak istiyorum. Sizde uygun görürseniz numaranızı mesaj olarak gönderin gruba ekleyeyim. teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CF Moto 150NK
    En son mesajımı attıktan sonra akşama dogru servisten arandım. Motorunuz hazır gelin alın diye çıktım yola servise gittim. Serviste salı günü motoru bırakmadan önce usta sigortanın yandığını görmüş ve değiştirmişti. Motor sigorta değişince çalışmıştı. Daha sonra sigortayı neyin yaktıgını bulamadıkları için servise bırakmıştım statörden süphelenmişlerdi bunları yukarıda yazmıştım zaten okuyanlar bilir. Bana statör isteyelim fabrikadan diyen servis elemanları salı günü bıraktığım sadece sigortası değişen ve neden yandığını çözmeden tekrar yolda kalıp kalmicağımım garantisi olmadan motorumu teslim ettiler. Sorunu ne olduğunu sorduğumda aldığım cevap fabrikayı aramışsın cok sıkıştırmışsın bizi baya sıkıştırdılar bakamadık oldu. Müşteri hizmetlerini salı gününden beri haber alamadıgım ve binbir farklı hikaye dinledigim için aramakla onları sıkıştırmış ve işlerini rahat yapmalarına engel olmuşum bu nedenle sorunu tam anlayamamışlar. Sonuç olarak motor çalışıyordu aksi yönde kanıtım yoktu bişi diyemedim. Motoru aldım ancak deli gibi titriyor ve motor kısmında çıt çıt sesler geliyor sanki içinde bişi varmışta sürekli motorun içinde etrafa carpıyormuş gibi tam motorda olmaya bilir motor bloğunda kısaca ayrıca debriyaj kolum yamulmuştu. Söylesenize sevgili forum ve cf moto kullanıcıları ben ne halt yicem kime nasıl derdimi anlatıcam. Muhattabım yok hakkımı koruyacak kimse yok. Adamları sıkıştırmasam müşteri hizmetlerini aramak için haftalarca bekleticeklerdi sıkıştırdık diye ceza kesip arızaya bakmamışlar uzun lafın kısası bunları görüp hangi servisin sözüne güvenelim.

Merhaba 11500 km oldu cf150nk bazı sorun ve sıkıntılar var. Yakıt 8000ile 9000 devir arasında kullanınca 3.5 lt 100km de. Ikıncisi sabit bir devirde giderken mesela 5000-6000-7000 devirde sabit giderken motor kekeliyo tekliyo. Birde rampada cok düşüyo çekiş. Yağ filtresini değiştiremedim yok cekiyorlar. Bu konular hakkında yardımcı olacak arkadaşlara tşk ederim
    roadpeople bunu beğendi.

Alıntı huntersss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 11500 km oldu cf150nk bazı sorun ve sıkıntılar var. Yakıt 8000ile 9000 devir arasında kullanınca 3.5 lt 100km de. Ikıncisi sabit bir devirde giderken mesela 5000-6000-7000 devirde sabit giderken motor kekeliyo tekliyo. Birde rampada cok düşüyo çekiş. Yağ filtresini değiştiremedim yok cekiyorlar. Bu konular hakkında yardımcı olacak arkadaşlara tşk ederim
    eğimin yüksek olduğu yerlerde motorun çekişi çok normal benimde düşüyor yanımda giden kawasaki 250 sl inde düşüyor bunda sıkıntı yok zaten rampa çıkarken 7500 devrin altına asla düşmemen lazım bu motorda o tekleme olayı 2. viteste banada oldu sabit 5000 devirde gitmiyor falan motor bence 6500 devirden yukarıda sürülmeli birde 5. 6. viteste falan yapmıyor öyle şeyler sen bi 5. ve 6. vitesi falan kotrol et bakalım yapıyor mu diye yokuş olayınada takılma uzun süre dik yokuş çıkmak motoru yorar normaldir hele düşük beygirli motorlarda çok fazla hissedilir bu

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    0 rakımdan 2500 rakıma yokuş yukarı çıktım, en ufak bir çekiş sıkıntısı yaşamadım. Vitesi iyi ayarlamak lazım.
    roadpeople bunu beğendi.

Yakıt konusuna ne diyeceksiniz birde siz yağ filitresi hava filitresi değiştirdinizmi. Tekleme butun viteslerde yapıyor. Cekiş konusuda rampada 6 vitesten direk düşüyo 4 e kadar.

Yakıt konusuna ne diyeceksiniz birde siz yağ filitresi hava filitresi değiştirdinizmi. Tekleme butun viteslerde yapıyor. Cekiş konusuda rampada 6 vitesten direk düşüyo 4 e kadar.
    ben 6000 de hava filtresi 8000 de yağ filtresini değiştirdim en son. bana kalırsa yağ filtrsini her yağ değiştirdiğinde değiştirmen gerekir. Yakıt olatınıda net olarak söyüyorum zorunda kalmadıkça shell dışında alma vpower nitro iyidir.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Hangi rampa? Örnek vermek gerekirse benim NK haliç çıkışındaki bayırda bile 6. vites 90 ile dümdüz çıkabiliyor. Şile yolundaki daha beter rampalarda vites düşüyor elbette. Artçılı sürüşleri ise hiç hesaba katmıyorum, durum vahim.

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi rampa? Örnek vermek gerekirse benim NK haliç çıkışındaki bayırda bile 6. vites 90 ile dümdüz çıkabiliyor. Şile yolundaki daha beter rampalarda vites düşüyor elbette. Artçılı sürüşleri ise hiç hesaba katmıyorum, durum vahim.
    YAKIT NASIL peki. Ben hava filtreside bulamadım yağ fikitreside bulamadım. Anlattığım gibi tekleme sizlerdede varmı nedeni ne olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğim yuzde 10 yada 6 7 okan rampa mesela
    roadpeople bunu beğendi.

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    YAKIT NASIL peki. Ben hava filtreside bulamadım yağ fikitreside bulamadım. Anlattığım gibi tekleme sizlerdede varmı nedeni ne olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Ben ne y aptım ne ettim, 2,6-2,7 LT bandından daha yukarı yaktıramadım. 3,0 LT tüketimi 1 kere bile görmedim. Yakıt bu motorda en son dert edeceğin şey olsun.

nasıl bulamadın müşteri hizmetlerini ara sana en yakın servise sipariş et

Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl bulamadın müşteri hizmetlerini ara sana en yakın servise sipariş et
    Benim yakıt 3.5 altına duşmuyor dediğim gibi tekliyor ve rampada bayılıyo. Müşteri hizmetlerini
    Aradım elimizde yok diyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Benimki neden bu kadar cok yakıyo bendemi terslik var devir aralığım uzun yol 8500 9000 arası ve yakıtım 3.5 litre bırak rampayı biraz fazla rüzgar esse 80 70 e düşüyo. En sonunda yakacam sanırım

Benim yakıt 3.5 altına duşmuyor dediğim gibi tekliyor ve rampada bayılıyo. Müşteri hizmetlerini
    Aradım elimizde yok diyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Benimki neden bu kadar cok yakıyo bendemi terslik var devir aralığım uzun yol 8500 9000 arası ve yakıtım 3.5 litre bırak rampayı biraz fazla rüzgar esse 80 70 e düşüyo. En sonunda yakacam sanırım
    motorun hava filtrsi yağ filtresi değişmemn bile yakıtını etkiler özellikle hava filtresi baekımların 3.5 biraz fazla

Motosikleti
    CF Moto 150NK
    Benimkide o civarlarda yakıyor.

3-3,5 Lt. Benimde yakıt tüketimim bu şekilde çok hesapladım ancak hesaplamalarım hep doğru çıktı. Servis servis gezdim ama sonuç yok. Zaten önceki mesajlarımı okuyanlar bilirler diğer sorunlarımın yanında bunu öpüp başıma koyuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Benimkide o civarlarda yakıyor.

3-3,5 Lt. Benimde yakıt tüketimim bu şekilde çok hesapladım ancak hesaplamalarım hep doğru çıktı. Servis servis gezdim ama sonuç yok. Zaten önceki mesajlarımı okuyanlar bilirler diğer sorunlarımın yanında bunu öpüp başıma koyuyorum.

Anahtar çıkarınca motor çalışmasımı dersin , Zincir sesimi dersin , Aşırı titrememi dersin , Akü V değerinin yükselmesimi dersin vallah kış bitiminde bir bayi ile konuştum motoru verip üstünede nakit verip farklı bir markaya geçiş yapıcam. Hep dediğim gibi motor çok güzel ama allaha emanetsiniz bir bozulursa odanıza aksesuar haline bile gelebilir selesini çıkarmaya üşenen servis gördü gözler bu motorla , UMA çok mağdur eder çok yazdıkça yazasım kaydıkça kayasım geliyor servislere firmaya ama neyse yeri burası değil tabiki.

Ayrıca sıkıntısı çözülen arkadaşlar varsa buraya benim gibi sürekli yazsalarda benzer problemi olanlar gidip servise bu şu şu bozuk kardeşim diyebilseler keşke...

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    0, 150 nk almayı dusunuyorum korkutuyor sunuz benı aldıgım gıbı garantıden çıkarıp bakımlarınıda ben yapmak istiyordum

Korkuttunuz yahu
    roadpeople bunu beğendi.

Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0, 150 nk almayı dusunuyorum korkutuyor sunuz benı aldıgım gıbı garantıden çıkarıp bakımlarınıda ben yapmak istiyordum

Korkuttunuz yahu
    kardeşim korkacak bir şey yok cbr da arıza çıkarıyor emin ol güzel motor alırsan pişman olmazsın yani 9000 tl gibi bir fiyata mükemmel hatta

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Kardeş senin motor gerçekten CF Moto mühendislerine konu olabilecek cinsten. Belirttiğin sorunların hiçbirini yaşamadım. Servisi falan boşver bakımları kendin yap. Ben bu motorun yağını servis dışında kendim ilk değiştirdiğimde 1 lt yağ çıktı motordan. 1,2 alması gereken motora yeni kutu açmamak için boşaltıveriyorlar 1 litreyi.

Bu sabah açtım baktım yakıt tüketimi listeme. 8500 km'deki motor en en fazla 2,85 lt yakmış şimdiye kadar. Deli gibi bastığım zamanlar da oldu, daha 3 litreye çıkamadım.

Motor bir japon kalitesinde değil, ancak diğer çinlilerle karıştırmamak lazım. Geçen hafta 400NK'yı gözlerimle gördüm. Adamlar nakış işler gibi, ilmek ilmek detaylarla motor yapmışlar. Motor gerçekten çok kaliteliydi. Umarım uzun kullanım süresinde de bir sorun çıkarmaz.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    2. Motorum olacak burda her yag degısımıne 60 alırız dedıler servıs berbat zaten kastamonudayım. Iyı yağ koyup 3 bınde bır degısım düşünüyorum ıste yedek parcayı haba filtresi vs nerden temın ederım dıye dusuncelerım var

Motosikleti
    CF Moto 150NK
    Kendi ağızınla söylüyorsun 1 Lt koymuşlar diye benim motosiklete hiçbir lafım yok bu fiyata alınabilecek en kaliteli ve güzel motorlardan biri ülkede ki , rakibide yok ancak getiren firma ve servisler o kadar adi ve mağduriyet yaratıyorlar ki insan motoru aldığına pişman oluyor.

Bu kadar arızam olmasına rağmen yaptıkları tek şey binip tur atıp "Kardeş bu normal yakması rodajdan diğerleride çinli motor bunlar böyle" demek oluyor UMA'yı arıyorsun ustalar bişi yok diyor bizim yapabileceğimiz işlem kalmadı deyip kapamak oluyor.

Zaten garantiyide servisleride bıraktım. Tanıdıklar güzel ustalar önerdiler önümüzdeki zamanda onlara gidip sorunumu anlatacağım. İnşallah çözülürde ayrı kalmam.

UMA değil farklı bir firmanın motoru olsaydı eminim çoktan bajaj vb. tarih olmuştu.

Umarım ilerde motosiklet daha çok ünlenince bu servis ve firma olaylarıda kendine gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

2. Motorum olacak burda her yag degısımıne 60 alırız dedıler servıs berbat zaten kastamonudayım. Iyı yağ koyup 3 bınde bır degısım düşünüyorum ıste yedek parcayı haba filtresi vs nerden temın ederım dıye dusuncelerım var
    cfmotoyp.com üzerinden sipariş verebilirsin. Bayi değilsen kargo ücreti ödüyorsun evine kadar geliyor diye biliyorum.

Yag filtresi degistirirsen 1,4 lt yag koyucan onun disinda 1,2 lt zaten hava filtresini 6000 de bile degistirsen olur motul 7100 alirsin kafanda rahat eder hem zaten ariza cikaran bir motor degil rahat ol

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)