Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    motoru sürmekten buraya vakit ayıramıyoruz
    7000 kilometreye geldim, motosikletin montajı esnasında soğutma borularının gevşek bağlanması sonucu su kaçağı yaşamam dışında hiçbir sorunum olmadı çok şükür. güvenle satın alabilirsiniz.

ayrıca son dönemde en çok satılan modellerden birinin başlığının bu kadar sönük olması çok tuhaf hakikaten.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kobra16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Daystar 250
    Evet hocam görünüş güzel, kalite belirli bir seviyede ve fiyatı uygun o yüzden ciddi ciddi almayı planlıyordum. Konunun böyle kalmış olması gerçekten bir garip geldi bana.

Rokayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 150 NK
    hocam selamlar, benim de bir sorunum var ve kapanmadan dolayı servise götüremedim ve çok kafama takıldı. motor 600kmde daha ve rodaj bakımına da götüremedim de asıl sorun hararet göstergesi 3-4 çizgiye çıkınca motorun sağ yanından şarıl şarıl su akıyor. acaba sizin yaşadığınız problem ile aynı mıdır

Motosikleti
    Yamaha Tenere 660z
    Herkese merhabalar, geçtiğimiz Nisan ayında ben de aranıza katıldım, şimdilik her şey keyifli, tabi yasaklardan dolayı motora binememek hariç.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Selamlar arkadaşlar abim şubat ayında 2021 mofel 150nk aldı 1 hafta önce motor sağ taraftan genleşme kabından su akıttı hala ara ara fan açımca akıtıyor. Bu günde fan açmasına rağmen hararet düşmedi ve yükselmeye devam etti hararet 7 çizgiye gelince hararetten dolayı hasar görmesin diye motoru stop etti radyatörü ellediğinde radyatörün soğuk olduğunu fark etmiş genleşme kabı ve radyatörün içindede yeterli su var acaba bu sorun neden kaynaklıdır bu sorun kronik olabilirmi başka yaşayan arkadaş varmı

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı salih dalkıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar abim şubat ayında 2021 mofel 150nk aldı 1 hafta önce motor sağ taraftan genleşme kabından su akıttı hala ara ara fan açımca akıtıyor. Bu günde fan açmasına rağmen hararet düşmedi ve yükselmeye devam etti hararet 7 çizgiye gelince hararetten dolayı hasar görmesin diye motoru stop etti radyatörü ellediğinde radyatörün soğuk olduğunu fark etmiş genleşme kabı ve radyatörün içindede yeterli su var acaba bu sorun neden kaynaklıdır bu sorun kronik olabilirmi başka yaşayan arkadaş varmı
    Termostat devreye girmiyor olabilir servise götürüp baktırın.

salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Ankarada tavsiye ettiğiniz servis varmı acaba

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 150 - Mondial Zone 150 - CFmoto 150NK
    Arkadaşlar merhaba konuyu uzatmadan lafa gireyim motoru sürerken geçen gün arıza ışığı yanıp teklemeye başlamıştı hararet dişi 4-5 civarıydı hararet yapmıştır dedim gittim antifiriz aldım sanayide komple değiştirdik şimdi 5 diş olunca fan açıp 3 e düşüyor fakat tekleme sorunu düzelmedi bunun hararetle mi alakası var bilmiyorum fakat az önce yine motoru sürerken hararet 4 dişe gelince arıza ışığı yanıp sönmeye başladı ve motor teklemeye başladı kenara çekip kontağı kapatıp beklemeden tekrar açıp çalıştırdım motoru arıza ışığı söndü tekleme durdu 2-3 dakika sürünce yine aynısını yapmaya başladı neyden kaynaklanıyor olabilir kafayı yiyeceğim sinirden 1 haftadır.

Merhaba Arkadaşlar,

2016 model CF MOTO 150NK (17.000km'de) motorum var. Son günlerde şöyle bir sıkıntı yaşamaya başladım. Kontağı çevirince EFİ lambası yanıyor ancak sönmüyor. Önceden 2 3 saniye yanıp sönüyordu. Marşa basınca sönüyor şu anda. Yola çıktığımda da giderken herhangi bir sorun yaşamıyorum ancak ışıklara gelip durduğumda EFİ lambası sürekli yanıp sönmeye başlıyor. Motor rölantide stabil çalışmıyor. Gaz vermezsem duracakmış gibi oluyor. Gaz verince de randımanlı şekilde almıyor. Geçen hafta enjeksiyonu temizlettim bir süre düzeldi. 3 4 gün kadar sıkıntı yoktu. tekrar aynı hatayı almaya başladım. Buna benzer bir sorun yaşayan var ise çözümü nedir yardımcı olabilir misiniz? Servise götürünce bilgisayara bağlıyor hata bulmadı deyip gönderiyor genelde. Ondan net arıza bulabilirsem servise nokta atışı düzeltme yaptırabilirim.

Arkadaşlar merhaba. 2021 model cf moto 150 nk aldım. Neredeyse kullanmadım. Bana özellikle orta sehpa ve bir de tür camı lazım. Bulan var mı. Yada şu modelin orta sehpası uyar diyebilir misiniz. Motorda yeri mevcut. Tür camı olarak da universal tur camları var diye duydum. Gidon üzerine takılıyormuş. Yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca koruma demirleri hoşuma gitmedi diye koruma takozu taktım. Bir de plaka takılabilir universal arka çamurluk sıyırıcı buldum. Sıyırıcı letgo da 375 TL fakat aynı isimde ararsanız 150.nk yazmadan 225 TL ye aynı ürün mevcut. Bilginize. Motor hakkında başka tavsiyeleriniz varsa beklerim.

Merhabalar, malesef motorun kronik olarak üst kapak contasından su kaçırma sıkıntısı mevcut. Eğer garantiniz var ise serviste ücretsiz yaptırabilirsiniz. Tabii ellerinde parça varsa. Eğer parça yoksa motoru kullanmayın gibi dahiyane çözümleri var.
    Motorun işlemlerini bitirip teslim almak üzereyken, toplandıktan sonra depo orta grenajındaki çatlakları gördüm. 140 km yol gitmiştim ve almadan dönmek istemediğim için o halde aldım. Alırken fotoğraf çektirip rapor tutturdum. 3 aydır parça bekliyorum, ne zaman fabrikayı arasam işlemleri hızlandıracağız diye geçiştiriyorlar.

Merhabalar Cf Moto 150 Nk güzel motordur. Ancak servisi İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde değilseniz leş gibidir. Ne ellerinde parça vardır ne de işi düzgün yaparlar. Benim motorda "yolda giderken boşa alınca veya debriyaja basınca stop etme sorunu var" servise gittiğimde sorunu söylediğimde diyagnostiğe takıp bakıyorlar sorun olmadığını söylüyorlar ve ayrıca sevis bu aralar aşırı pahalı. Eğer ki garantisi bitmiş ise tanıdığınız güvendiğiniz motorculara gitmeniz sizin açınızdan daha az maliyetli olabilir. Stop etme sorunu hava, benzin ayarı ile düzeltilir mi? Bu arada EFİ ışığı kronik sorun diye biliyorum. Yanlışsa maruz görün. Işık kafasına göre yanıp sönebiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Bu arada motor parçaları çok pahalanmış. Hele ki servisten temin edilip serviste yapılırsa cebinizi üzebilir. Ayrıca bazı parçaları bulmanız zor olabilir. İnternetten baktığımda genelde stokta olmayan ürünler bir hayli fazla.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Arkadaşlar sıfır aldığım 2022 model 150 NK
    102km oldu bugün evin önünde durduğumda radyatorden yere su akıtıyor biraz sonra duruyor
    Sonra 4km AVM ye gitmem gerekti orada olmadı ama dönüşte motoru otoparka götürdüm durduğumda yine biraz akıttı
    Hararet göstergesi hep 3 çizgi 4 çizgi olunca hemen fan açıyor 3 e indiriyor
    Sıfır motor ne alaka anlamadım ne yapmak lazım ?

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır aldığım 2022 model 150 NK
    102km oldu bugün evin önünde durduğumda radyatorden yere su akıtıyor biraz sonra duruyor
    Sonra 4km AVM ye gitmem gerekti orada olmadı ama dönüşte motoru otoparka götürdüm durduğumda yine biraz akıttı
    Hararet göstergesi hep 3 çizgi 4 çizgi olunca hemen fan açıyor 3 e indiriyor
    Sıfır motor ne alaka anlamadım ne yapmak lazım ?
    Soğutma sıvısı suyunu kontrol et, fazla doldurulmuş o mu atıyor yoksa bir sıkıntı mı var? Kullanım kılavuzunda nasıl kontrol edeceğin yazar. Durumdan halen işkillenirse veya yarın ilk iş servise götür orada kontrol ederler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Teşekkürler Yarin sabah direk İkitelli Oktay Motora gidip göstereyim

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    İkitelli Oktay Motora gittim sağolsun servisteki arkadaş inceledi yedek su deposunu agzına kadar doldurmuş motoru kuran arkadaş
    şırınga ile min-max seviyesinin arasına getirdi şimdilik problem kalmadı

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    arkadaşlar merhaba şimdi motora yeni başlayan bir arkadaşa böyle bir tercihte bulunacağız, 2020 ye kadar kullanan çevrede ki her arkadaş uzak dur diyor sizlerden kullananların çoğu memnun. Ben başlarken ybr ile başladım hiç risk almadan yola devam ettim. Bu çinli motora yeni başlayan birine neasıl olur düşüncelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    2019 150 nk'yı sıfır olarak bayiden aldım ve 10 bin kilometre kullandım. bu süreçte yukarıda da yazıldığı gibi gevşek hortum bağlantı noktalarından su kaçırdığı ve hararetin fullendiği de oldu, durduk yere arıza ışığı yandığı da oldu. Bunun dışında herhangi bir büyük problemle karşılaşmadım. Pandemi dolayısıyla uzun süre sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen bir yıl içinde 10 bin km sürdüm. Bunda düşük yakıt sarfiyatının etkisi büyük. Defalarca İzmir - Akçay - İzmir yaptım. Defalarca İzmir'in uzak ilçelerine gittim geldim. Her sabah marşa bastığımda tık diye çalıştı. Ucuz çin malı scooterdan sonra müthiş gelmişti bu durum bana. Motordan bu kadar memnun kalmamın önemli bir sebebi de hiç kaza yapmamış olmamdır. Servislerin bu "kalitesizliği" ve yedek parçaların pahalılığıyla başım büyük belaya girebilirdi.
    Özet geçecek olursak bu motosikletten alacağınız memnuniyet ne beklediğinizle doğru orantılıdır. 15 beygirden 6. viteste rampa tırmanmasını beklerseniz hüsrana uğrayabilirsiniz. Boş vakit bulup konudaki 45 sayfa mesajı okumanız yararınıza olacaktır.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    ben yeni başlayan birisi olarak sıfır aldım ağustos sonunda motoru Cumartesi günü 2. bakım yani 2000km bakımına gideceğim
    bu kadar çok kilometre yapacağımı hiç tahmin etmiyordum tam bir başlangıç motoru, kontrolü kolay hızı yeterli yakıt çok ekonomik ABS kesinlikle şart frenler çok iyi 75,80km hızla çok rahat seyahat ediliyor ama üzeri km de titreşim oluyor kısa hızlanmalarda felan 110km hıza çıkıyorum ben memnunum şimdilik sadece genleşme kabına fazla sıvı koyulması yüzünden birkaç defa fazla suyu attı servis suyu ayarlayınca problem yaşamadım tekrardan bana göre uzak durulacak bir motor değil
    hız konusunda İstanbul içi için ideal ben artık arabayı neredeyse hiç kullanmıyorum sürekli maslak,beylikdüzü,ataşehir yapıyorum

bana göre yakıtı çok iyi, alınır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)