Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    400NK
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu hava filtresi için grenajlar sökülüyor mu acaba bi bilginiz var mı
    hava filtresine ulaşmak biraz uğraştırıcı kardeşim ben 6500km de kendim temizledim temizleme ihtiyacı duyacak kadar kir toz yoktu onu söyleyeyim.

Sökmek için depo kapağını söküyorsun, kontak çevresndeki plastık aksam var tırnaklı onu çıkartıyorsun.

grenajı tutan tüm yldız vida ve somunları söküyorsun. komple bütün şekilde üst grenaj çıkıyor. hava filtresine ulaşmak için ise deponun bağlı olduğu demirin somunlarını gevşetip çıkar. depoyu hafif kaldırman gerekecek kapağı açabilmek için. o yüzden depon dolu olmasın benzin az iken yap. Hadi kolay gelsin
    Yoldan önce, Yoldaş gerek..!

İnstagram: sdemircann

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Sadece seleyi sokmeniz yeterliydi aslında ben o şekilde çıkardım.iki kişiye ihtiyacınız oluyor.
    Km olayı fiziksel bir müdahale ile yapılmıyor.yani tamamen cf motonun saçma bir açığı bu

Alıntı sdemircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava filtresine ulaşmak biraz uğraştırıcı kardeşim ben 6500km de kendim temizledim temizleme ihtiyacı duyacak kadar kir toz yoktu onu söyleyeyim.

Sökmek için depo kapağını söküyorsun, kontak çevresndeki plastık aksam var tırnaklı onu çıkartıyorsun.

grenajı tutan tüm yldız vida ve somunları söküyorsun. komple bütün şekilde üst grenaj çıkıyor. hava filtresine ulaşmak için ise deponun bağlı olduğu demirin somunlarını gevşetip çıkar. depoyu hafif kaldırman gerekecek kapağı açabilmek için. o yüzden depon dolu olmasın benzin az iken yap. Hadi kolay gelsin
    aga sen naptın ya resmen motoru sökmüşüz şiimdi benim 6000 de filtre değişmeye ihtiyacım var mıdır yok mudur
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Filtreyi boşuna sokmeyin çok erken km ler sökmek için bir sürü uğraşmak gerekiyor gereksiz yere

Motosikleti
    400NK
    aga sen naptın ya resmen motoru sökmüşüz şiimdi benim 6000 de filtre değişmeye ihtiyacım var mıdır yok mudur
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Filtreyi boşuna sokmeyin çok erken km ler sökmek için bir sürü uğraşmak gerekiyor gereksiz yere
    Depodan gelen zırıltıyı keseyim diyede söktüm biraz, ama hallettim Deponun vidalarını gevşetmeden kolay bir şekilde çıkacağını sanmıyorum, biraz zorlamak gerekir plastik aksamda zorlamadan dolayı çatlak da oluşabilir. Ben tek başıma komple söktüm ve taktım eliniz yatkın ise hiçbir zorluğu yok.

Hava filtresi çok sıkı süngerden yapılmış, temizleyip kurutup geri takabilirniz. Ben tozlanmıştır düşüncesiyle temizledim ama oyle kayda değer bir toz çıkmadı. eğer sürekli şantiye gibi tozlu biryerde kullanmıyorsanız hiç gerek yok. temizlerken çıkan kire göre konuşayım eğer tozlu ortamda değilsen 10.000 km bile gider.
    Janne bunu beğendi.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    150 NK yedek parça rezaleti...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-rezaleti.html

Nasıl ki iyisini övüyorsak kötüsünü de söyleyeceğiz...

Alıntı sdemircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depodan gelen zırıltıyı keseyim diyede söktüm biraz, ama hallettim Deponun vidalarını gevşetmeden kolay bir şekilde çıkacağını sanmıyorum, biraz zorlamak gerekir plastik aksamda zorlamadan dolayı çatlak da oluşabilir. Ben tek başıma komple söktüm ve taktım eliniz yatkın ise hiçbir zorluğu yok.

Hava filtresi çok sıkı süngerden yapılmış, temizleyip kurutup geri takabilirniz. Ben tozlanmıştır düşüncesiyle temizledim ama oyle kayda değer bir toz çıkmadı. eğer sürekli şantiye gibi tozlu biryerde kullanmıyorsanız hiç gerek yok. temizlerken çıkan kire göre konuşayım eğer tozlu ortamda değilsen 10.000 km bile gider.
    acaba 6000 binde değiştirmesem mi sorusunu oluşturdun kafamda şimdi napsam acaba ne dersin değiştireyim mi

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Maalesef UMA bu konuda sınıfta kalıyor. Geçtiğimiz günlerde kırılan sağ ön peg yerine başka bir motorunkini taktım mecburen. Yetkili servis bile "abi 2 aydan önce gelmez, boşuna bekleme" dedi. Üstelik önce ben parçanın parasını verecekmişim, sonra parçanın siparişi geçilecekmiş. Üstelik 2 ayda anca gelecek.

Bu motorla ilgili verebileceğim en büyük tavsiye ASLA AMA ASLA KAZA YAPMAYIN!
    Lazasker bunu beğendi.

Motosikleti
    400NK
    acaba 6000 binde değiştirmesem mi sorusunu oluşturdun kafamda şimdi napsam acaba ne dersin değiştireyim mi
    Kağıt hava filtresi yok. Süngerden hava filtresi mevcut temizleyip geri takabilirsin. ben 6500km de baktım artık zamanı gelmiştir diye ama düşündüğüm kadar toz çıkmadı. eğer sıfır km alındıysa 10.000 km de bakılabilir. (aşırı tozlu ortamda değilseniz tabi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef UMA bu konuda sınıfta kalıyor. Geçtiğimiz günlerde kırılan sağ ön peg yerine başka bir motorunkini taktım mecburen. Yetkili servis bile "abi 2 aydan önce gelmez, boşuna bekleme" dedi. Üstelik önce ben parçanın parasını verecekmişim, sonra parçanın siparişi geçilecekmiş. Üstelik 2 ayda anca gelecek.

Bu motorla ilgili verebileceğim en büyük tavsiye ASLA AMA ASLA KAZA YAPMAYIN!
    Kaza yapmayın ve motor bozulmasin diye dua edin.Bide yok cf moto 400 bajaj dominarı dövermis falan diye saçma salak kendi adamlarını röportaj ettirip YouTube ye falan koyuyorlar. O yüzden tüm sitelerde bajaj parçaları var ama bitane nk parçası göremiyorum. Kendileride zaten yedek parça getirmek mi o ne falan gel sana motor satalım yeni öbüründen söker diğerine takarsın gibi uçuk fantaziler yapıyorlar. Bilmeyen insan napsin alıyor basına geleceği bilmeden.Parasını vericem adamda 2 ayda yedek parça temin etçek. Nerden geliyor bu rahatlık bu kadarda sorumsuzluk olur mu.Hem suçlu hem güçlü bari malin parasını isteme parçayı getirtip sat.Adam zaten o parçayı merak etme senden başkasından bulamaz.Neden korkuyorsun elinde stogunda kalır en fazla baska isteyene satarsin niye yoksa iflas ederim diye mi korkuyorsun ey uma yetkilileri

Alıntı Kadir28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapmayın ve motor bozulmasin diye dua edin.Bide yok cf moto 400 bajaj dominarı dövermis falan diye saçma salak kendi adamlarını röportaj ettirip YouTube ye falan koyuyorlar. O yüzden tüm sitelerde bajaj parçaları var ama bitane nk parçası göremiyorum. Kendileride zaten yedek parça getirmek mi o ne falan gel sana motor satalım yeni öbüründen söker diğerine takarsın gibi uçuk fantaziler yapıyorlar. Bilmeyen insan napsin alıyor basına geleceği bilmeden.Parasını vericem adamda 2 ayda yedek parça temin etçek. Nerden geliyor bu rahatlık bu kadarda sorumsuzluk olur mu.Hem suçlu hem güçlü bari malin parasını isteme parçayı getirtip sat.Adam zaten o parçayı merak etme senden başkasından bulamaz.Neden korkuyorsun elinde stogunda kalır en fazla baska isteyene satarsin niye yoksa iflas ederim diye mi korkuyorsun ey uma yetkilileri
    Kardeşim senin kim olduğu belli mi yazmışsın burda ama bajajda kullanıcılarını zarara uğrattı kronik arızalara boğdu.Sende gelip burada marka kötüleme

Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Valla yarın arayacağım. Gönderdiler gönderdiler. Yoksa tüketici haklarına başvurup para iadesi isteyeceğim. Öyle bir hakkımız varmış sanırım, araştıracağım.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu motor çok güzel olabilir. Fakat aşağıda ki durum ,Bajaj ın neden ülkemizde başarılı olduğunu açıkça anlatıyor ...

güzel bakan , güzel görür.

Oxeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Motor gerçekten güzel ve başlamgıç motoru olarak tercihlerimin başını çekiyor ama aklıma takılan bir şey var, cc si ybr125 den yüksek olmasına rağmen max hızı neden daha düşük? Yoksa ben mi yanlış biliyorum, yardımcı olabilir misiniz acaba?

dummy decoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Alıntı Oxeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor gerçekten güzel ve başlamgıç motoru olarak tercihlerimin başını çekiyor ama aklıma takılan bir şey var, cc si ybr125 den yüksek olmasına rağmen max hızı neden daha düşük? Yoksa ben mi yanlış biliyorum, yardımcı olabilir misiniz acaba?
    merhaba,
    150nk nın son hızı 120. rodajdan sonra 119 gibi bir hız gördüm şahsen.
    belki 125 e çıkar ama geçemez.
    çünkü beygir düşük.. 12 beygir gibi. kasası da kaslı ve naked.
    direnç yaratıyor yüksek hızda.
    ama başlangıç için güzeldir. rahat, hafif, kıvrak. zaten şehir içinde oldukça yeterli.
    Oxeon bunu beğendi.

Oxeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Alıntı dummy decoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,
    150nk nın son hızı 120. rodajdan sonra 119 gibi bir hız gördüm şahsen.
    belki 125 e çıkar ama geçemez.
    çünkü beygir düşük.. 12 beygir gibi. kasası da kaslı ve naked.
    direnç yaratıyor yüksek hızda.
    ama başlangıç için güzeldir. rahat, hafif, kıvrak. zaten şehir içinde oldukça yeterli.
    anavatanı çin olduğu için babam hiç sıcak bakmıyor gerçi daha 1 yılım var almama hayırlısı bakalım

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler bu motosikleti max hızı için alacaksanız almayın, aslında 125-150cc gurubu hiç birini almayın.

Bosh enjeksiyonlu, sıvı soğutmalı, çelik fren hortumlu, şekli güzel, muadillerine göre çok ucuz, alınası bir motosiklet. Bunun muadili Yamaha mt 125'dir, ama tabii ki bir mt 125 değildir; gidip ybr-cbf ile kıyaslamayın.

90-100-110 civarı seyahat edebileceğiniz güzel bir motor, Çinli, kötü vs demeyin, makina güzel. Ama bir Ybr 125'de olduğu gibi 340TL'ye Michelin lastik seti alamazsınız, bunun lastikleri pahalı, çünkü klasmanı farklı.

Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motor çok güzel olabilir. Fakat aşağıda ki durum ,Bajaj ın neden ülkemizde başarılı olduğunu açıkça anlatıyor ...
    Sanırmı öyle... Mal gibi güvendik UMA'ya, aldık motoru, ilk kazada koca sezonu kapattık neredeyse parça sıkıntısı yüzünden.

Bundan sonraki ilk işim parça sıkıntısı olmayan bir markaya yönelmek olacak. Yemişim motosikletin kalitesini artık. Sürerken canımızın derdi yerine "aman kaza falan bir şey olmasın da 57 milenyum boyunca motosikletten uzak kalmayayım" derdine düşeceğiz neredeyse...
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    -
    Sanırmı öyle... Mal gibi güvendik UMA'ya, aldık motoru, ilk kazada koca sezonu kapattık neredeyse parça sıkıntısı yüzünden.

Bundan sonraki ilk işim parça sıkıntısı olmayan bir markaya yönelmek olacak. Yemişim motosikletin kalitesini artık. Sürerken canımızın derdi yerine "aman kaza falan bir şey olmasın da 57 milenyum boyunca motosikletten uzak kalmayayım" derdine düşeceğiz neredeyse...
    heronun belkıde en kayda deger avantajıda bu 72 saatde parca temını,en fazla 3-4 gun motordan uzak kalıyorsun
    HERO DASH TÜRKİYE SAYFA : facebook.com/HERODASHTurkiye HERO DASH TÜRKİYE GRUP : facebook.com/groups/HERODASHTurkiye

arkadaşlar bakın motorda parça sıkıntısı var tamam eyvallah bunuda yakında aşacaklardır hero falan bunlarla bir tutmayın şu motoru allah aşkına

REKLAM ALANI
28. sayfa BirinciBirinci ... 18262728293038 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)