Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 150 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Önce motor satilsin sonra yedek parça veririz anlayışıyla olsa olsa uma yola çıkardı. Mali getir parçasını fahiş fiyattan ver yada beklet stok bulundurma yasası nerde kaldı kim ipler yasayı.

Honda yamaha bir motor çıkarıp motor önce tutucak mi bakalım sonra yedek parçayı düşünürüz dediğini daha gören yoktur.Çin işi yapanlar için serviste müşterilerle tartışmak münakaşa yaşamak gayet normal ve gündelik Yaşam şekli haline dönüşmüş durum vahim ama maddi sebeplerden insanlar bazen mecbur kalabiliyor.Ama ikinci el satarken de yedek parçada da japonlar her zaman çok ilerde.Yedek parça stoğu falanda fasa fiso bol kepve atıyorlar işte bi motor çıkınca en az 2 sene sonra yedek parçası oturuyor öyle işten ne hayır gelir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

tamam da senelerdir piyasada olan motorla bunu bir tutmayın yani honda vb aldınız mı çok daha fazla para veriyorsunuz 1 seneye bu motorunda parça stok durumu yeterli hale gelir adamlar uygun fiyata kaliteli motor getiriyor bırakında bu kadarcık olsun değil mi

t4m3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 NK
    3-4 gun once bir arabanin en sol seritten en sag serite kirmasiyla kaza yaptim 30 km hizla on grenajin kosesinde boya kazindi 6-7 cm ince uzun bir hat ve gidonun gaz olan tarafi hafif ice bukuldu motoru yatirmamla yoksa sol ayagi kopartabilirdi. Tahmimi masraf ne cikartirlar acana bir de koruma takazu takmak istiyorum hangileri uygun olur ?

http://www.cfmotoyp.com/tr/yedek-parcalar linkten ihtiyaç duyabileceğiniz parçaların fiyatlarını kontrol etmelisiniz bence. Genelde bildiğim kadarıyla tamirciler de parça fiyatı kadar bir bedel talep ediyorlar, bana hep böyleleri denk geldi. En azından bir fikriniz olur tamirciye başvurmadan önce. Geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam da senelerdir piyasada olan motorla bunu bir tutmayın yani honda vb aldınız mı çok daha fazla para veriyorsunuz 1 seneye bu motorunda parça stok durumu yeterli hale gelir adamlar uygun fiyata kaliteli motor getiriyor bırakında bu kadarcık olsun değil mi
    Çin servislerinde adamların hangar gibi sırf motorlar yatsın diye açtığı alan var.Tamamıyla motorsiklet mezarlığı.Adamlar önüne gelen motoru servise kapatmışlar. Çoğuda 2 bilemedin 3 aylık motorlarda. Adam almış motora ağız tadıyla binememis yaz geçmiş pahalı olsa ne ucuz olsa ne.Tamam bazı modeller gerçekten özelliğe göre gerçekten uygun ama ebe Allahın adamlari motorsiklet çöplüğüne ortalığı çevirdiniz. 5 yada 10 model getirin hepsininde yedek parçasını getirin.Isin içine ediyorlar bı iş yapacaklar oda ellerine yüzlerine bulaşıyor. Çin işi yapan insanlarda tanıyorum. Ama 500 tane motor getirsen yiyemicen lokmayı ısırmış olursun.Vaatler havada uçar şöyle yedek parça şöyle servis fasa fiso.Her işi yaparım abi diyen işçiden farkları yok şu durumda.Az model getir temiz iş yap.Parça sat kazan bakim yap kazan.Yok onlar öle istemiyor 15 bin lira motor al sonra motordan ses gelince onu bodruma kaldır parçasıda olmasın başka bitane git al.Ayda bir motor değiştir. Abi gercekler bunlar bu adamların savunulacak tarafını bulamıyorum. Parc yok kalite yok mantık yok laf var sadece.Lafla peynir gemisi yuruseydi neyse.Motor özellikli eywallah cf moto zontes kymco fena motor değil ama yedek parçası olmayan yolda sürekli giden bir mali afedersiniz napicam yani.Bunü o yönetici kisvesindeki takım elbiselilere söylesem 500 tane palavra sıkarlar.Ordan girdi burdan çıktı. Milleti mal yerine koymayı sanat haline çevirmişler ülkemizde de denetim yok istedikleri gibi at kosturuyorlsr

bak ben adamlarla gittim görüştüm diyorum sende var mı bu motordan acaba motoru kötülüyorsun adamlar 150 cc lik motorla girdi şuan 400cc ve 650cc lik motorda getiriyorlar adamlardan ne gibi bir beklentin var anlayamadım üstelik motorun parça kalitesi kötü değil ki sürekli kötülemişsin ama bajaj mı alalım yani cbf 150 ye 6000 tl para mı verelim bu kadar yerden yere vurmanın alemi yok ktm blok kırınca bu kadar kötülenmemiştir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben işin içindeyim ve bu cin piyasası nasıl dönüyor cok iyi biliyorum.Zavallı garibanın parasını alırken yıkar yağlarlar surdan girdi burdan çıktı.Sonra motorun aküsü bitti kapat depoya fareler yesin niye 1 ay garantiden geçsin dayayin krize nede olsa bu karanlık dümeni anlamaz anlasada yol iz bilmez bi şekilde susturur çünkü biz güçlüyüz. Hintli dediğiniz kuralkan distribütörü yıllarca kuryelere çalışmış bir firma bu işin kurdu.Kombassan i getirdi mz getirdi ve şu anda pulsar ile kurye sektöründe büyük bir konuma sahip.Kuralkan ortalığı yıkar yakar yinede parçayı bulur getirir.Mondialin bu güne kadar hangi kuryeye kapsamli hizmet vrdigini gördün kimseye.Veremez çünkü böyle motosiklet çöplüğü salatası yaparsa o kadar hurdanin arasında kendide kaybolur öyle de oluyor zaten.Bu işler disiplin ve sistem istiyor.Kuralkan honda yamaha gibi firmalara yakın paralel seyrediyor.Motor sadece bir arac bajaj uma da olsaydi emin ol onunda icine ederdi.Çünkü geçmişin getirdiği bir iş ahlaki var ve ne yapıp ne yapmaması gerektiğini biliyor.Cf moto güzel zontes güzel ama güzel ellere düşmeyen motor rezil olmaya mahkumdur.Cfmoto yada x moto bunu getiren Firmada yildizlastirir yada getiren firma batırır. Uma anca öyle sağdan soldan taklit alıyor.Cfmoto aracı kullandim Fena değil cinli motorlarında oldu.Ama uma nin eline düşen rezil oluyor ben bizzat şahidim çürümeye terkedilmis gibi hangar gibi moTorlar garantisi geçsin diye bekletiliyor.Yazık be Allah tan korksunlar insanlar beş beş para veriyor göbeği çatlıyor. Bu insanlara sömürülmek için kazanmıyor kimse.Kimsede satılan uma nin getirdiği motorlara sicK bakmıyor motor kalitesinden değil getirenin kalitesizliginden

A.Yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Tum mesajlari okuyamadim. Bos bi vaktimde okumaya calisicam neler yazilmis. 750 kmdir kuba cr1 kullaniyorum. Trabzondaki bayiyle ilgili iyi duyumlar almadim. Motorun cogu seyinden memnunum ama hava sogutmali olmasi uzun yolda beni korkutuyor rizeye gittim geldim polis cevirmesinde ayaklarimi bi sure uyusmus hissettim.Yormaya basladi. 150 nk almayı düşünüyorum. Uzun sure kullanan servis agi parca durumu nedir kronik bi sorunu var mi ? Sifir almiycam fazla meblalar da verme gibi bir niyetim yok pusuya yatar beklerim. Bu foruma motor almadan once baska motorlar icin araştırma yapayim diye yazdim adam akilli cevap veren olmadi. Rica ediyorum bildiğinizi esirgemeyin.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı A.Yaman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tum mesajlari okuyamadim. Bos bi vaktimde okumaya calisicam neler yazilmis. 750 kmdir kuba cr1 kullaniyorum. Trabzondaki bayiyle ilgili iyi duyumlar almadim. Motorun cogu seyinden memnunum ama hava sogutmali olmasi uzun yolda beni korkutuyor rizeye gittim geldim polis cevirmesinde ayaklarimi bi sure uyusmus hissettim.Yormaya basladi. 150 nk almayı düşünüyorum. Uzun sure kullanan servis agi parca durumu nedir kronik bi sorunu var mi ? Sifir almiycam fazla meblalar da verme gibi bir niyetim yok pusuya yatar beklerim. Bu foruma motor almadan once baska motorlar icin araştırma yapayim diye yazdim adam akilli cevap veren olmadi. Rica ediyorum bildiğinizi esirgemeyin.
    Her sorunun cevabı zaten sayfalarda var.İnsanlar aynı şeyi duymaktan bıktığı için cevap vermez tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

İstanbul'da yağ filtresi konusunda sıkıntı yaşıyoruz.Fabrikada yağ filtresi stoğu olmaması ne kadar saçma bir iş.Herkes kafasına göre fiyat veriyor.25 liraya buldum sonunda.Hakkiyla ticaret yapanlara gidip bakımı da onlara yaptıracağım.

25 tl ye neerden buldun suzukinin bir modeli bununla aynı onuda alabilirsin

A.Yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sorunun cevabı zaten sayfalarda var.İnsanlar aynı şeyi duymaktan bıktığı için cevap vermez tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

İstanbul'da yağ filtresi konusunda sıkıntı yaşıyoruz.Fabrikada yağ filtresi stoğu olmaması ne kadar saçma bir iş.Herkes kafasına göre fiyat veriyor.25 liraya buldum sonunda.Hakkiyla ticaret yapanlara gidip bakımı da onlara yaptıracağım.
    Haklısınız şuraya 1 paragraf yazı yazmak yerine 27 sayfa okumak daha mantıklı.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Yağ filtresi atasehirdeki servisinde 25 TL.
    BU MESAJIMI DİKKATLİ OKUYUN
    Arkadaşlar bu motorda maalesef km hilesi yapılabiliyor hem de çok basit bir yolla.Bunu burada aciklamayacagim ama bu kadar saçma bir durum olamaz.Aramizda bunu bilenler yoktur umarım.Bu sorun bence şikayet edilmeli.Yoksa ikinci el konusunda güvensizlik verir alıcıya.Sirf bakım aralığı dar diye kullanmak lazım bu açığı ama ileride satarsan alıcı adına bir problem bence.
    fearlesboyy bunu beğendi.

janne yalnız iyi hoş dedin de aleti bilgisayara bağladın mı görünür oynamalar üstelik servis bakımlarında alet kayıt ettiriliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

servis ismi yazabilirmisin bulamadım da

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    02165773490 Birsen Başak.Burdan destek alabilirsin filtre için.
    Bilgisayara kim neden baktırsın ki siz 2. El alırken cihaza mı sokuyorsunuz aletleri?

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    02165773490 Birsen Başak.Burdan destek alabilirsin filtre için.
    Bilgisayara kim neden baktırsın ki siz 2. El alırken cihaza mı sokuyorsunuz aletleri?
    Ben geçtiğimiz hafta almıştım yağ filtresi bu servisten. 25 tl tutuyor. Suzuki'nin filtresini veriyorlar. Alternatif filtre arayanlar Hilfo filtro hf131 arayabilir ancak piyasada çok yaygın bir filtre değil.

ya ben baktırmıştım şimdi servise götürüyorsunuz tak diye söylüyor çünkü herşeyi beyne alıyor makina daha önce motorun verdiği arızaları bile söylüyor yani bu işlemi yapıp yakalanırsanız hiç hoş olmaz.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    İstanbuldaki benelli/pulsar/cfmoto kullanıcıları ve benelli/pulsar/cfmoto almayı düşünen arkadaşlar Tuzladaki Üçerler Motor'a dikkat edin. http://www.motosiklet.net/forum/moto...-rezaleti.html

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Motoru alma niyetim varken stok az olduğu için bir kuruş indirim yapmamış firmadır.Herkes bir karaborsa peşinde oldu o stok az olduğu dönemde.Simdi paşa paşa indirim yapiyorlardir

beyler bu hava filtresi için grenajlar sökülüyor mu acaba bi bilginiz var mı
    fearlesboyy bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı roadpeople adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu hava filtresi için grenajlar sökülüyor mu acaba bi bilginiz var mı
    komple sökmeniz gerek bir ara sökmüştüm resim bulursam size atarım hatta pedoyuda sökmenız gerekebilir.sökmedende hafif kaldırarrakda sökebilirsiniz ama dikkat edin tırnakları plastık kırılmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Yağ filtresi atasehirdeki servisinde 25 TL.
    BU MESAJIMI DİKKATLİ OKUYUN
    Arkadaşlar bu motorda maalesef km hilesi yapılabiliyor hem de çok basit bir yolla.Bunu burada aciklamayacagim ama bu kadar saçma bir durum olamaz.Aramizda bunu bilenler yoktur umarım.Bu sorun bence şikayet edilmeli.Yoksa ikinci el konusunda güvensizlik verir alıcıya.Sirf bakım aralığı dar diye kullanmak lazım bu açığı ama ileride satarsan alıcı adına bir problem bence.
    bu kadar yazmıssınız detayı yazsaydınız bari hayırdır .
    km okuyucu vidalı zaten vıdalarımı söküyorlar.kaldıkı km hilesi yapılamayan motor yok ben ne goldwingler ne cbr 1000rr lar gördüm duydum yapılan hepsi toplasanız 10 dakıka sürmüyor.milletin aklı bu işe iyi calısıyor

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627282937 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)