Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    Alıntı bulut59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,3lt yağ = 70 tl (2 lt açar ama yağın kalanını vermesi gerekir.)
    hava + varyatör filtresi = 110 tl
    difransiyel yağı = 15 tl (zaten 250 ml koyuyor açık kutudan çok bile yazdım)
    bagalar = 7x8: 56 tl ( 10bin de biraz erken değişim için)

buji içinse seleyi sökmen gerekiyor sanırım. en azından benim x city de öyle.
    servisteki çocuk yan siyah kapakları söküp yapabilirsin dedi ama anlamadım hangi yan kapaklar.
    fiyatlar ve işçilik banada çok geldi.
    haftasonu gitmek gibi bi hataya düştüm. kalabalıktı ve bagaları değiştirmek için bagaların bulunduğu tasın dışını çizdi. acayip ayar oldum.1 vidamı yalama etti . sakin zamanda gel değişelim dedi birde.
    gitmeden aradım motul yağ var mı dedim var dediler . oraya gidince değil motul yamalubenin 10-40 ı dahi kalmamış az daha adı sanı duyulmamış birşey koyuyodu. 15-50 yamalube koydurdum.
    genel merkeze daha önce yamaha anadoluyu şikayet ettim ama herhangi bir dönüş alamadım.
    ben anlamadım bu işi . köpeksiz köyde değneksiz geziyolar.
    mehmetenis bunu beğendi.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisteki çocuk yan siyah kapakları söküp yapabilirsin dedi ama anlamadım hangi yan kapaklar.
    fiyatlar ve işçilik banada çok geldi.
    haftasonu gitmek gibi bi hataya düştüm. kalabalıktı ve bagaları değiştirmek için bagaların bulunduğu tasın dışını çizdi. acayip ayar oldum.1 vidamı yalama etti . sakin zamanda gel değişelim dedi birde.
    gitmeden aradım motul yağ var mı dedim var dediler . oraya gidince değil motul yamalubenin 10-40 ı dahi kalmamış az daha adı sanı duyulmamış birşey koyuyodu. 15-50 yamalube koydurdum.
    genel merkeze daha önce yamaha anadoluyu şikayet ettim ama herhangi bir dönüş alamadım.
    ben anlamadım bu işi . köpeksiz köyde değneksiz geziyolar.
    Hocam yamaha anadolu'yu neden şikayet etmiştiniz ? Bende oraya götürüyorum bakımlar için.

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar brn motorda performas hava filtresi satiliyor ama orjinalle bu satilan arasinda bi fark goremedim 250 tl vermeye degermi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Yep yeni motor yaptir kullan dicem ama hevesin kacmistir sanirim bu yuzden yaptirip satabilirsin
    Evet, biraz soğudum. Yine binerim ama satsam daha iyi olur gibi geliyor. Yaptırmadan mı satmalıyım, yaptırıp mı satmalıyım ?

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba beyler forumu takip ediyorum bayadır .
    ismim okan 2014 beyaz xmax var kız arkadaşımın ama ben ilgileniyorum.motor 10414 km de ve 10bin km bakımını ersoy motorda yaptırdım .350 tl aldı bende değişenler şu şekilde
    1.3 lt yağ
    hava ve varyatör filtresi
    diferansiyel yağı ve bagalar.
    sizce de çok değilmi ? başka 10bin km yapan arkadaş varsa o neleri değiştirdi yedek parça olarak sorabilirmiyim ?
    Bir de bu motorun bujisine nereden ulaşabilirim en kolay bujiyi değiştirmek istiyorum.
    servis kitapçığında 20bin km demiş ama ben pirpirikli adamım.
    Arkadaşlar sizlerin şu yazdıklarınızı görünce forumun önceki
    Sayfalarını okumadığınızı görüyorum,
    Bir arkadaş demiş tur camı onu da yazamamış tour yazmış,
    Forumda bu sorduklarınızın cevabı benim xmax zamanında paylaştıklarımda vardı,
    Bu arada buji için çok erken ama değiştirmek istersen selenin altındaki bagaj havuzunu sökmen lazım,hemen karşına gelecek zaten.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ben olsam yaptırıp satardım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, biraz soğudum. Yine binerim ama satsam daha iyi olur gibi geliyor. Yaptırmadan mı satmalıyım, yaptırıp mı satmalıyım ?
    ben olsam yaptırıp satardım

Motorda plastik aksam dışında bir sıkıntı yok ancak parçalar bütün olduğundan en ufak çizikler için bile tüm parçayı değiştirmem gerekiyor, eğer tüm parçaları değiştirirsem her şey dahil 2000 TL'ye yaklaşıyor fiyat ayrıca tramer'da da gözüküyor ben nasıl bir yol izlemeliyim de bu işten minimum zararla çıkayım ?

Motosikleti
    xmax 2014
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yamaha anadolu'yu neden şikayet etmiştiniz ? Bende oraya götürüyorum bakımlar için.
    ben yamaha anadoluyu aradım 10bin bakımı için adamlar standart bakım hakkında bilgi vermediler.soruyorum neler değişir diye adam hala kaçamak cevaplar veriyor gel bakarız burda falan diye.resmen öpüyolar ve hepsi böle kardeşim . yamaha türkiye de cevap vermiyor bu konularda ve herkes bu fiyatlardan rahatsız. ne değişcek ne değişmeyecek adamlar orada o an karar veriyor.ilk defa başıma geldi elimden 5 motor geçti. servise arardım ne değişecek ne kadar söylerlerdi.
    yamaha da bunları yaşamak çok üzücü.
    Mirable bunu beğendi.

Herkese selamlar,
    yaklaşık 1 buçuk senedir Xmax 400 kullanıyorum ve çok memnunum.
    Motoru aldığımda sissy mevcuttu fakat ufaktan arkaya çanta taktırmak istiyorum çünkü önceki motorumda 50 lt'lik çanta vardı ve gerçekten çok kullanışlıydı.
    Sahibindende benim motorun aynısını satan bir arkadaşa çantayı bana ayrı satıp satmayacağını sordum aldığım cevap "Çantayı satıyorum fiyatı 16.250 tl yanında da motor hediyeli".
    Tanıdık eş dost xmax 400 arka çantasını satmak isterse haber verirseniz sevinirim. Belki de birileri çantadan kurtulup sissy bar almak istiyordur
    Sevgiler.

Alıntı Wassermann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,
    yaklaşık 1 buçuk senedir Xmax 400 kullanıyorum ve çok memnunum.
    Motoru aldığımda sissy mevcuttu fakat ufaktan arkaya çanta taktırmak istiyorum çünkü önceki motorumda 50 lt'lik çanta vardı ve gerçekten çok kullanışlıydı.
    Sahibindende benim motorun aynısını satan bir arkadaşa çantayı bana ayrı satıp satmayacağını sordum aldığım cevap "Çantayı satıyorum fiyatı 16.250 tl yanında da motor hediyeli".
    Tanıdık eş dost xmax 400 arka çantasını satmak isterse haber verirseniz sevinirim. Belki de birileri çantadan kurtulup sissy bar almak istiyordur
    Sevgiler.
    Çantam yok ama sissy bara talip olabilirim orjinal yamaha sissy bari ise

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Merhaba xmax 250 2015 kulanicisiyim. Yakit konusunda sorum olucak ben uzun yol dahi 4.2 4.1 altina inemedim 3.3 falan yakanlar varmis sorarim size hic basmiyomusunuz gaza yoksa bende mi problem var

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Merhaba xmax 250 2015 kulanicisiyim. Yakit konusunda sorum olucak ben uzun yol dahi 4.2 4.1 altina inemedim 3.3 falan yakanlar varmis sorarim size hic basmiyomusunuz gaza yoksa bende mi problem var
    Sen de yada motosikletinde bir sorun var...

İlk motosikletiniz mi ? O motosiklet ile 2.9 'a düştüğümü biliyorum İstanbul - Fethiye ye giderken.. Tapagaz 140 - 140 gittiğimde bile 4 litreyi zor görüyor..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07

3.8 litrenin üzerine çıkamadım henüz.

Motosikleti
    xmax 2014

değerlerin çok az fazla (3.3lt yakan varmı sanmam), bakımsız kalmış olabilir hocam hava filtresi ,buji vb. ama bende 3.9 ,4lt civarı yakıorum.

Motosikleti
    Xmax
    bende istanbul dan şarköy e gittim geldim tapagaz 4.1 yazıyor ki 10.000 bakımını yeni yaptırmıştım.
    akrapoviç var belki ondan fazladır istanbula döndüm şimdi 3.9 a düştü
    sllnbs.okn bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Ben de sadece şehir içi kullarak 3.4 - 3.6 arası yakıyorum.

Motosikleti
    xmax 2014
    şöyle söyliyim %80 iki kişi kullanıyoruz motoru yalnız bindiğim az diyebilirim. tek başıma otobanda 100-110 sabit 2.8-3.1lt arası gorunuyor bende.

Motosikleti
    Xmax
    ben bi yamaha yıldız a gidiyim baksınlar :D

siz öyle diyince bi kıllandım şimdi

Motosikleti
    xmax 2014
    bence normal kardeşim şehir içi dert etme gidip servislerle uğraşılmaz
    zaten garanti bitsin kendim halledicem motorun bakımınıda

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

günaydın forum sakinleri;
    bu sabah işe gelirken yarım marşta çalışan motorum beni şaşırttı.
    4-5 saniye marş verdim olmadı durdum biraz (30sn kadar)tekrar verdim bu sefer aldı.
    kafam da deli sorular

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

arkadaşlar selam pazar günü sabahtan xmax 2014 model motorumun bujisini sökmek için anadolu yakası istanbulda yardım edecek arkadaş arıyorum ilk defa sokücem hangi vidaları sökeceğimi bilmiyorum.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    ARKADAŞLAR UZUN CAM TAKTIRIPTA ORJİNALİ BAŞINA BELA (OLURYA SAKLAYACAK YER FALAN BULAMAZ )OLAN VARMI.VARSA FİYAT YAZARLARSA ALABİLİRİM

Motosikleti
    Forza
    HERKESE SELAM MOTORU YENİ ALDIM TÜM FORMU OKUMADAN DİREK BURDAN SORMAK İSTİYORUM 2 FAR AYNI ANDA KISA LED VEYA ZENON OLABİLİYOMU?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Motosikleti
    4. motor Honda
    X-Max 400
    sehiriçi ve sehirdışı karışık geneli agresif kullanım civarında yakıyor sizce normal mi?

tapagaz gitmesem veya kalkışlarda ani gaz vermesem ne kadara düşer?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler