Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İlkmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Herkese Merhabalar, öncelikle burada ki bilgiler için teşekkürler epey yardımcı oldu. Bende bugün ilk motorumu alarak aranıza katıldım, abs li 0 piyasa da bulamadığım için (tezcanlıyımdır) 2015 xmax 250 ile aranızda bulunmaktayım. Tekeriniz düz bassın.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bugun istanbuldan bir arkadas aldi 250 xmax gri abs Ankara daki bayiden. Keske abs den vazgecmeseydiniz. Hayirli ugurlu olsun.
    mehmetenis bunu beğendi.

İzmit Derince - Tuzla İst Arası Gidip geliyoruz... :)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 olacak inşallah
    Arkadaşlar ben ilk motorumu almaya hazırlanıyorum ve xmax250 ile hyosung gv250 arasında gidip geliyorum mali nedenlerden dolayı. Gv250'nin 0'ı 12.000 tl civarında. Xmax250 bakarsam mecbur ikinci el olacak. Acaba 2015 kasa xmax250 satan, güvenilir tanıdığı olan var mı? Sermaye toparlıyorum bu iş için. Biraz daha zamanım var ama araştırma yapmak istedim. Şimdiden teşekkürler.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı İlkmax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhabalar, öncelikle burada ki bilgiler için teşekkürler epey yardımcı oldu. Bende bugün ilk motorumu alarak aranıza katıldım, abs li 0 piyasa da bulamadığım için (tezcanlıyımdır) 2015 xmax 250 ile aranızda bulunmaktayım. Tekeriniz düz bassın.
    Hayırlı olsun,Allah kazası belasız sürmeyi nasip etsin

Merhaba,

Gecmıs bayramınızı kutlarım.
    Bildigini uzere r25 yanına xmax250 almıstım.Bayram tatıle motorla cıkayım dedım istanbul-cesme yaptım,yol tecrubelerımı paylasmak ıstedım.

Motorumuz bıldıgınız uzere 178 Kg bunun uzun yolda fren,savrulma ıcın olumlu yonlerı gercekten guzel.Son hız olarak 155 Km gordum motorumla ama herzaman desem yanlıs olur,ara ara dıyelım.Ortalama hızım 125/135 kg arasıydı.İstanbuldan izmire gıdıste genellıkle egım oldugu ıcın motor hıc sısmedı ve stabıl olarak yol aldım fakat donuste hem ters egım hemde asırı ruzgardan dolayı ortalama 125 ustune cıkamadı.Giderken 3.8 donerken 4.1 yakıt yaktım.Suspansıyon sıstemı ve yol tutusu gercekten hosuma gıttı motorun fakat,sele olayına bır care bulmam/bulmamız gerekıyor gıbı.

Gıdeceklere tavsıyem buyuk cam alıp cıkarlar ıse daha rahat ve dayak yemeden gıdılır.Ortalama yakıtım 190/200 krs cıvarında seyrettı.

Resımlerı en kısa surede paylasacagım..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Çok tez canlıyım, sezonu da kaçırmak istemedim. Plaka işlemleri için 5 gün dediler onu bile beklemek zor geliyor Teşekkür ederim temennin için.
    Motor_Derili ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı chtardarsl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Gecmıs bayramınızı kutlarım.
    Bildigini uzere r25 yanına xmax250 almıstım.Bayram tatıle motorla cıkayım dedım istanbul-cesme yaptım,yol tecrubelerımı paylasmak ıstedım.

Motorumuz bıldıgınız uzere 178 Kg bunun uzun yolda fren,savrulma ıcın olumlu yonlerı gercekten guzel.Son hız olarak 155 Km gordum motorumla ama herzaman desem yanlıs olur,ara ara dıyelım.Ortalama hızım 125/135 kg arasıydı.İstanbuldan izmire gıdıste genellıkle egım oldugu ıcın motor hıc sısmedı ve stabıl olarak yol aldım fakat donuste hem ters egım hemde asırı ruzgardan dolayı ortalama 125 ustune cıkamadı.Giderken 3.8 donerken 4.1 yakıt yaktım.Suspansıyon sıstemı ve yol tutusu gercekten hosuma gıttı motorun fakat,sele olayına bır care bulmam/bulmamız gerekıyor gıbı.

Gıdeceklere tavsıyem buyuk cam alıp cıkarlar ıse daha rahat ve dayak yemeden gıdılır.Ortalama yakıtım 190/200 krs cıvarında seyrettı.

Resımlerı en kısa surede paylasacagım..
    250 cc lik xmax de 155 km hıza çıkman imkansız.Buna inanmam için o km hızın fotoğrafını veya videosunu paylaşman lazım.
    Ben 400cc lik xmax le tek başıma yokuş aşağı maksimum 150-155 km hızı görüyorum.
    Normalde benim ki düz yolda 140-145km arasında kalıyor.
    Uzun lafın kısası xmax 250 ile 155 km hıza çıkman bana biraz hayali sükut geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Alıntı İlkmax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tez canlıyım, sezonu da kaçırmak istemedim. Plaka işlemleri için 5 gün dediler onu bile beklemek zor geliyor Teşekkür ederim temennin için.

Hiç acele etme plakanı çıkart sigortanı ve kaskonu yaptır,
    Ekipmanlarını düz.Daha sezona çok var
    İlkmax bunu beğendi.

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc lik xmax de 155 km hıza çıkman imkansız.Buna inanmam için o km hızın fotoğrafını veya videosunu paylaşman lazım.
    Ben 400cc lik xmax le tek başıma yokuş aşağı maksimum 150-155 km hızı görüyorum.
    Normalde benim ki düz yolda 140-145km arasında kalıyor.
    Uzun lafın kısası xmax 250 ile 155 km hıza çıkman bana biraz hayali sükut geldi.[COLOR="Silver"]
    Bende zaten benı sucla dıye 155km yazdım,sen buna ınansan yada ınanmasan benım ıcın hıcbırsey farkkı olmayacak. Hayal urunlerıne ıhtıyacım yok 1 kere yokus asagıya ruzgarın arkamda oldugu sekılde,dıgerıde 153 kmh cesme otobanında aynı sekılde. Sen bence gıt bı motorunu kontrol ettır sısmeden 135 ten ınmeden gıttım ıstanbul hızım sehır ıcı devamlı bu. 3v 150cc vespamla bile 120 son suratımdı. Rodajın onemı cok buyuk bu durumda. Varyator,egzos ve fıltreden sonra senınle son hız ara hız kalkıs herseyı denerım. Eger kendımıde rıske atarsam 155 kmh stock halımle resımlerı gorursun.
    mehmetenis bunu beğendi.

Bende x max 250 abs alarak aranıza katıldım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı chtardarsl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende zaten benı sucla dıye 155km yazdım,sen buna ınansan yada ınanmasan benım ıcın hıcbırsey farkkı olmayacak. Hayal urunlerıne ıhtıyacım yok 1 kere yokus asagıya ruzgarın arkamda oldugu sekılde,dıgerıde 153 kmh cesme otobanında aynı sekılde. Sen bence gıt bı motorunu kontrol ettır sısmeden 135 ten ınmeden gıttım ıstanbul hızım sehır ıcı devamlı bu. 3v 150cc vespamla bile 120 son suratımdı. Rodajın onemı cok buyuk bu durumda. Varyator,egzos ve fıltreden sonra senınle son hız ara hız kalkıs herseyı denerım. Eger kendımıde rıske atarsam 155 kmh stock halımle resımlerı gorursun.
    Biraz tartışma ortamı olsun,ne güzel bak
    Bu arada ben seni suçlamıyorum.ortam şartları izin verirse bak kendin dedin yokuş aşağı arkamda rüzgar ancak ve ancak o şekilde 153 km görebilirsin başka türlü imkansız.Zaten normal olan 135 km dir.Senin makina ile benim makina arasında 150 cc fark var nasıl 400cc le baş başa kalkacaksın şaşırıyorum.
    Ayrıca jcoata veya polini varyatör sonrasında egzost ve filtre bile yapsan yine geçmen çok zor.
    Gerçi senin sözünü dinleyecem motoru bakıma götürecem çünkü bakımı geldi ki ben bu haliyle yokuş ve rüzgar şartlarında 155 km hızı rahat görüyorum.Mesela ben sana şöyle bir örnek vereyim arkadaşta sym gts evo 250 var 2012 model inanmazsın belki kalkışta beni geçiyor,ama sonrasında uzun yolda özellikle artçılı sürüşlerde yokuş yukarı 250cc nin adı bile okunmuyor.
    Ama senin canın sağolsun Allah kaza bela vermesin inşallah.Keşke 160-170 yapsanda beni utandırsan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende x max 250 abs alarak aranıza katıldım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim tekeriniz düz bassın.
    Hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    X-Max 400 ABS
    Bencede sen motorunu bi bakıma gönder. Benim xmax 400 ile düz yolda rüzgarsız 170 görüyor. Tamam çok rahat bu sürate çıkmıyor ama gaz açıksa bu sürati görüyor. Hafif tatlı rampada 200 km ye dayandı fazlasını yaptımı bilmiyorum çünkü ibrede gidecek yer kalmadı. ben artçı ile giderken (ben 100 kg ağırlığındayım eşimde 60 kg) 155 km hıza ulaşabiliyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı özo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede sen motorunu bi bakıma gönder. Benim xmax 400 ile düz yolda rüzgarsız 170 görüyor. Tamam çok rahat bu sürate çıkmıyor ama gaz açıksa bu sürati görüyor. Hafif tatlı rampada 200 km ye dayandı fazlasını yaptımı bilmiyorum çünkü ibrede gidecek yer kalmadı. ben artçı ile giderken (ben 100 kg ağırlığındayım eşimde 60 kg) 155 km hıza ulaşabiliyorum.
    Doğru söylüyorsun bende farkındayım motorda bir sağırlık var ben ilk aldığımda ki ikinci el aldım motor 140 km üzerine çok zor çıkıyordu,
    Sonrasında varyatör temizliği yaptırdım hava filtrelerini temizlettikten sonra motor 150 km rahat görüyor,
    Ama halen daha sağırlık var ekstra donanım taktırmadan bu motorun 160-170 km hıza çıkması lazım bakalım bakım zamanı geldi ,pzt götürecem bakalım,ben arkadaşın 250 cc ile normal şartlarda 155 km göremeyeceğini belirttim.

Bu arada xmax lara program atılıp %20 daha performans kazancı oluyormuş bu konuda bilgisi olan var mı?
    özo bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Hiç acele etme plakanı çıkart sigortanı ve kaskonu yaptır,
    Ekipmanlarını düz.Daha sezona çok var
    ekipmanlarım tamam, sigorta da tamam plakayı bekliyorum önümüzdeki h.içi p.tesi salı hallolacak galiba.
    Kasko'yu illede yaptırmak mı lazım sigorta kurtarmaz mı bizi ?
    mehmetenis bunu beğendi.

Xmax 250 abs gri'm 420km'ye geldi, hala rodajdayım. Bugün İstanbul Kardeşler Motosiklete gittim. Orda İbrahim diye bi çocuk var. Abi çok yardımcı oldu. Çok ön yargıyla gitmiştim kardeşlere sağdan soldan duyduklarımdan ama çok ilgilendiler.
    Motor kalkışta kavrama noktasına kadar aşırı titreme yapıyodu. motora birlikte bindik ve bi tur attık. Sorunun normal olduğunu söyledi. rodajı bitir bi 2000 3000 4000km yap yine devam ederse bakarız ama şu anda gerek yok dedi. bide beyler 5500 deviri geçme dedi 0-1000km arası rodajda. Dedim yamaha öyle demiyo, 4000 deviri geçme yamaha diyor dedim. Öyle bişey imkansız dedi. o devirde istanbulda motorsiklet süremezsin dedi. Edirnede güreşler var bi edirne yap gel dedi (Bunu demedi tabi, ama edirneye git-gel boş yolda 5000-5500 git dedi rodajı tamamla yoksa istanbulda çok zor dedi.)
    Kısa kesersem: "Titreme sırasında motoru o titrediği devirde tutuyorsun sen" dedi. "Yani tam kavrama yapmaya başladığı noktada tutuyorsun,gaza basmıyorsun biraz daha, adeta motora kavrama yapma böyle kal ve titremeye devam et diyorsun" dedi. Yinede sıfır motorda böyle bişey olması beni rahatsız ediyo çok ama inanmaktan ve rodajı tamamlamaktan başka çare yok. Bakalım,gelişmeler olursa yazarım. Benim yaşadığım sorunu yaşayanlar var mı başka? Bakıyorum bikaç kişi xmax almış. Bu arada benimki xmax 250 mat gri abs'li, ayın 9'unda sıfır olarak tekirdağ yamahadan kadir abiden aldım çünkü istanbulda yoktu.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı is_nmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax 250 abs gri'm 420km'ye geldi, hala rodajdayım. Bugün İstanbul Kardeşler Motosiklete gittim. Orda İbrahim diye bi çocuk var. Abi çok yardımcı oldu. Çok ön yargıyla gitmiştim kardeşlere sağdan soldan duyduklarımdan ama çok ilgilendiler.
    Motor kalkışta kavrama noktasına kadar aşırı titreme yapıyodu. motora birlikte bindik ve bi tur attık. Sorunun normal olduğunu söyledi. rodajı bitir bi 2000 3000 4000km yap yine devam ederse bakarız ama şu anda gerek yok dedi. bide beyler 5500 deviri geçme dedi 0-1000km arası rodajda. Dedim yamaha öyle demiyo, 4000 deviri geçme yamaha diyor dedim. Öyle bişey imkansız dedi. o devirde istanbulda motorsiklet süremezsin dedi. Edirnede güreşler var bi edirne yap gel dedi (Bunu demedi tabi, ama edirneye git-gel boş yolda 5000-5500 git dedi rodajı tamamla yoksa istanbulda çok zor dedi.)
    Kısa kesersem: "Titreme sırasında motoru o titrediği devirde tutuyorsun sen" dedi. "Yani tam kavrama yapmaya başladığı noktada tutuyorsun,gaza basmıyorsun biraz daha, adeta motora kavrama yapma böyle kal ve titremeye devam et diyorsun" dedi. Yinede sıfır motorda böyle bişey olması beni rahatsız ediyo çok ama inanmaktan ve rodajı tamamlamaktan başka çare yok. Bakalım,gelişmeler olursa yazarım. Benim yaşadığım sorunu yaşayanlar var mı başka? Bakıyorum bikaç kişi xmax almış. Bu arada benimki xmax 250 mat gri abs'li, ayın 9'unda sıfır olarak tekirdağ yamahadan kadir abiden aldım çünkü istanbulda yoktu.
    Ben sana dedim ama sorun yok herkeste böyle hatta bak bir önceki yazışmamız;

Alıntı is_nmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar, merhabalar,
    3 gün önce Xmax 250abs mat gri motoruma kavuştum. bir sorum olacak. motoru sıfır aldım. rodajdayım. ancak motor kalkışta çok düşük devirde titreme yapıyor. bu yakıttan mı yoksa başka bir şey mi var. kardeşler Yamaha servisi normal dedi. ama motor yokuşta yada artçıyla düşük devirde kalkarken gazlama yapmazsam titreme yapıyor. bu kafama çok takıldı. bir bilen var mı? bu normal mi rodaj döneminde..? geçer mi? bilgisi olan lütfen cevap verebilir mi? cevabınızı bekliyorum. kafama çok taktım. sanki stop edecekmiş gibi böyle boğuluyor gibi bir ses yapıp titreme yapıyor, ancak devrini alınca sıkıntı yok. bu geçici bir problem mi? sıfır motoru servise götürüp motor açtırmak istemedim. lütfen bir fikri olan yazabilir mi? motor daha 250km'de.

Hayırlı uğurlu olsun hiç dert etme tüm Xmax ler de bu sarsıntı var yani bir sorun değil bunun için servise falan gitmene gerek yok hepimizin motorları böyle, Hepimiz dedim ama özel varyatör taktırmıştır ne bilim ağırlıkları değiştirmiştir bu tip işlemler sarsıntıyı bir nebze alıyor ama komple kesmiyor sonuçta tek silindir makine,

hala içim rahat diil abi, olmaz böyle bişey ,benim yaşadığım aynı motor amcamın oğlunda yok

Motosikleti
    Yeni motor yada bakimli varyator normal sartlarda 2500 devir de kavramaya basliyor. Bu noktalar kayisin varyatorle tam kavusma anlari ve devri bu seviyede tutulmasi kayisin kavrama-kavramama gibi kararsiz kalmasina sebep oluyor. Kalkistan sonra da cok dusuk hizlarda yine bu noktada kalirsa devir kafa atar gibi sarsiliyor. Bunda anormal bir durum yok. Calisma prensibine gore gayet normaldir.
    mehmetenis bunu beğendi.

Yeni motor yada bakimli varyator normal sartlarda 2500 devir de kavramaya basliyor. Bu noktalar kayisin varyatorle tam kavusma anlari ve devri bu seviyede tutulmasi kayisin kavrama-kavramama gibi kararsiz kalmasina sebep oluyor. Kalkistan sonra da cok dusuk hizlarda yine bu noktada kalirsa devir kafa atar gibi sarsiliyor. Bunda anormal bir durum yok. Calisma prensibine gore gayet normaldir.
    Kardeşim eğer dediğin doğruysa çok sevinirim. İlk defa böyle anlatıldı bana. Çok mantıklı bişey söledin. Dediğin gibi sadece kalkışta değil,örneğin çok düşük süratle araçların yanından geçerkende yine o devirlerde kaldığı için bu titremeyi yapıyor. normal bişeyse dicek bişeyim yok. ama çalışma prensibi buysa bu titreme hiç hoş değilki. Ayrıca 2014 abs li 250cc xmax var amcamın oğlunda, geçen sene aldı, su anda 15.000km'de. Yani sen anormal bi durum yok diyosun ama onda bu titreme yok. Çalışma prensibine göre normalse onun motorunda niye yok. Yada acaba motor şöyle 2000 3000kmlere gelince bu geçicek mi? anlatmak istediğimi tam olarak anlamışssın ama. çok düşük hızlarda da olsa o devir aralığında kafa atar gibi sarsılıyor. Aynen bu dediğin oluyor. ..yani bu bitmeyecek, geçmeyecek mi? bu benim şansım mı oldu şimdi? Amcaoğlunun motorunda olmaması ama benimkinde olması. geçer mi zamanla?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Kayis asinip yer yapinca yerine alisinca azalacaktir tabi. Varyator ileri kmlerde temizlenecek yaglanacak vs. Azalacak tabi. Ama illa ki bu olacak az da olsa.
    mehmetenis bunu beğendi.

Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayis asinip yer yapinca yerine alisinca azalacaktir tabi. Varyator ileri kmlerde temizlenecek yaglanacak vs. Azalacak tabi. Ama illa ki bu olacak az da olsa.
    yani az olmasına razıyım ama sıfır motorda bu şekilde olunca çok korktum açıkçası...abi günlerdir bu konuyu anlatmaya çalışyorum sağa sola ama valla billa bi sen anladın tam olarak ne yaşadığımı ne anlatmaya çalıştığımı. sanki benim motoru sürüyosun yada sürmüşsün gibi anlatmışsın.çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için, yani şuraya şu yazdığında benim için bi dünyayı değiştirdin.tekrar çok teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler