Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    ben motorlara yaklaştıkça onnar bende kaçıyor sağ olsun

x-max ın fiyatı 8650 ytl olmuş alanlara hayırlı henüz alamayanlara geçmiş olsun

arkadaşlar acaba sizler kaça almıştınız motorlarınızı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    yamaha fıyatları ııce ucurdu
    Yeni yine yeniden

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı dou147 adlı üyeden alıntı
    ben motorlara yaklaştıkça onnar bende kaçıyor sağ olsun

x-max ın fiyatı 8650 ytl olmuş alanlara hayırlı henüz alamayanlara geçmiş olsun

arkadaşlar acaba sizler kaça almıştınız motorlarınızı ?

BEN 7400 YTL YE ALDIM ÇANTAYLA BERABER 7750 ÖDEDİM BAYAA ÇETİN BİR PAZARLIKTI GECE SAAT 22:30 DA ALDIM ANCAK...

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    beyler baslıgınız hıc ıslek degıl kımse bısı yazmıyor
    Yeni yine yeniden

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı tekirdağ adlı üyeden alıntı
    BEN 7400 YTL YE ALDIM ÇANTAYLA BERABER 7750 ÖDEDİM BAYAA ÇETİN BİR PAZARLIKTI GECE SAAT 22:30 DA ALDIM ANCAK...
    liste fiyatı ne kadardı peki arkadaşım sen alırken ?

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    X-max 'ini Er-5 'imle takas etmek isteyenler varmıı?
    ilgili ilanıma buradan ulaşabilirsiniz. Sevgiler & Saygılar.
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17807

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı

BİR TAVSİYEN VARSA SEVE SEVE

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    evet xmax ilk arızasını yaptı :(
    rolantide motor istop etmeye başladı, nooluyo ya dye dooru servise götürdüm. motor daha 2500 km'de alalı 4 ay olmuş şaşırdım tabi...
    neyse baktılar ve sorunun havayı motora götüren manifoltun (lastik parça) çıkardığını söylediler , banada gösterdiler lastik parça biyerinden yarılmış ve motora fazla hava girdiği içinde alet rolantide iken istop ediyodu...
    e naapçaz şimdi dedim garantinin bu sorunu kapsadığını ama ellerinde bu parçadan olmadığını geçenlerde aynı sorunla birinin daha geldiğini ve ononda parça beklediğini söylediler...
    beldeyama'ya bildirceklermiş ve ondan parçaların gelmesini beklicekmişiz , artık nezaman gelir bilemem...
    yetkili buna benzer problemlerin son model araçlarda , Türkiye için olabileceğini söylüyor.
    şimdilik kendilerinin bulduğu bir çözümle idare ediyorum , japon yapıştırıcısıyla yapıştırdılar...

newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı scootercı adlı üyeden alıntı
    evet xmax ilk arızasını yaptı :(
    e naapçaz şimdi dedim garantinin bu sorunu kapsadığını ama ellerinde bu parçadan olmadığını geçenlerde aynı sorunla birinin daha geldiğini ve ononda parça beklediğini söylediler...
    beldeyama'ya bildirceklermiş ve ondan parçaların gelmesini beklicekmişiz , artık nezaman gelir bilemem...
    Çok geçmiş olsun. Parça sorunu olmasın diye ben de Xmax almıştım. Arkasında Beldeyama var diye. Zaten Çin malından çok çekmiştim. Gittim sorun yaşamamak için Yamaha aldım. Eğer gene de böyle sorun yaşayacaksam ne motor alırım ne de motora binerim. Batsın bütün satıcılar, kapasınlar dükkanları . İçimden küfretmek geliyor inanın.

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    [QUOTE=scootercı]evet xmax ilk arızasını yaptı :(

ÇOK GEÇMİŞ OLSUUN....İNŞALLAH BİZİMKİLERDE OLMAZ..YOKSA T.DAĞ DAN GELE GİDE YANARIZ VALLA...

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    arkadaşlar ben motoru alalı 5 ay oldu yaklaşık 7000 km oldu henüz bişey yok, xmax daha çok yeni bir makina, her parçası hemen gelmemiş olabilir takılmayın bööle şeylere hemen, ayrıca merak eden arkadaşa ben motorumu 6750 den aldım
    let it be

kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşlar x-max'ın dijital göstergesinde 4000 km'yi gördüğüm anda yağ uyarısı görüntülenmeye başladı.Oysa 3000 km bakımına verdiğimde yağı değişti.Acaba her 3000 km'de bu uyarı otomatik olarak mı gösteriliyor?Bilginiz var mı?

Motosikleti
    sh300
    El kitabında yağ değişim uyarısının nasıl sıfırlandığı yazıyor olmalı. Honda'da sıfırlama düğmesi basılı iken kontak açılınca yağ uyarısı sıfırlanıyordu galiba.

newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı kelsinus adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar x-max'ın dijital göstergesinde 4000 km'yi gördüğüm anda yağ uyarısı görüntülenmeye başladı.Oysa 3000 km bakımına verdiğimde yağı değişti.Acaba her 3000 km'de bu uyarı otomatik olarak mı gösteriliyor?Bilginiz var mı?
    Yağı ne zaman değiştirdiğine bakmaksızın her 3.000 km de bir o uyarı otomatik olarak yanıyor. Kontak kapalı iken gösterge panelindeki her iki butona da aynı anda basıp , butonlar basılı iken kontak anahtarını "ON" konumuna getirirsen servis göstergesi kendiliğinden kayboluyor. Muhtemelen 7.000 km de tekrar yanacaktır. Aslında motorsikletin 3000 km de bakımının yapılması gerekmiyordu. Önce 1000 km de ve ondan sonraki her 3.000 de bakım yapılıyor.(Kitapçığı öğle diyor) Demek ki bakımlar 1000,4000,7000,10000 ... v.s. Dolayısıyla servis lambasının 4000 de yanması çok normal. Eğer servis uyarısı yukarıdaki durumlar dışında herhangi bir anda yanarsa , o zaman motorun yağlamasında bir problem var demektir ki, hemem servise götürmek gerekir.

Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    Xmax ların sorunlarını paylaşmak , bilgi alış verişi yapmak için açılmış bir başlık bu. Sorun çıkarsa yazacaz heralde. Xmax sorunsuz ise biz ne yapalım. Diğer başlıklara elimizden geldiği kadar eşlik etmeye çalışıyoruz. Di mi ya...?

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    Benimki de 3bin km'ye geliyor.Henüz bi problem yaşamadık,lakin sanırım benimki biraz fazla yakıyor,bir depo ile sadece 290 km. yaptım sizce bu normalmidir ? arkadaşlar sizinkiler bir depo ile kaç km. yapıyor ?

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı
    Benimki de 3bin km'ye geliyor.Henüz bi problem yaşamadık,lakin sanırım benimki biraz fazla yakıyor,bir depo ile sadece 290 km. yaptım sizce bu normalmidir ? arkadaşlar sizinkiler bir depo ile kaç km. yapıyor ?
    bende aşağı yukarı senin kadar yol yapıyorum 1 depo ile ama ben biraz süratli kullanıyorum çeşme yolunda falan, senin kullanışın nasıl ?

Alıntı kelsinus adlı üyeden alıntı

3000 km bakımına götürdüğünde yağ uyarısı çıkmışmıydı peki ?
    eğer çıkmadıysa neden servise 3000 de götürdünki?

kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    bak şimdi aydınlattın beni scootercı.3000'de yağ uyarısı çıkmamıştı.ama 1000 KM bakımına götürdüğümde bir sonraki bakımın 3000 km'de yapılacağını söyledikleri için götürmüştüm.aslında onlar da yanlış biliyordu o zaman.doğrusu 3000'de değil, 3000 km sonra olacaktı.sonra da 7000, 10000 diye gidecekti.hay yaşa

Alıntı chaos106 adlı üyeden alıntı
    Üstadım fanteziye bak.doldurdum depoyu.depoyu tamamen bittirinceye kadar artçı almadım.fazla yük kesinlikle yok.ani gaz verme yok.kullanım son derece sakin.hız maksimum 70 km (bu hızla da motosikletten nasıl zevk alınırsa artık).Sonuç:bir depo benzinle 375 km.

bugun yamaha bayiinde gördüm 8650 dediler,hey maşşallah dedim ya
    çok pahalanmış be abiler iyi bakın aman motorlarınızın kıymetini bilin walla

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    valla çeşmeye 2 defa gittim geldim ama şimdi ne yalan söyliim otobanı görünce dayanamıyorum.arkamda kızarkadaşım bagaj ful dolu ikimizdede sırt çantası(ben önüme asmıştım)130 ile 150 arası gidiyorum.şehir içinde pek sürat yapmam gayet temkinli giderim birde ben daha 3000 ne gelmedim daha 3000 olmasına birkaç yüz km daha var.Ama servise götürme konusunda kararsızım bi arkadaşımda da xmax var onunki 3300 lerde sanırım ama daha servis ışığı yanmadı.

arkadaşlar servis ışığının yanmasının hiçbir önemi yok sonuçta motor sizin siz bileceksiniz ne zaman bakıma gireceğini...servis ışığı değil..
    benim motorumda da servis ışığı var,ilk bakım 1000km,2000km,4000km,8000km... diye gidiyor ama ben her 1000km'de 1 servise götürüp yağını suyunu değiştirtirim,standart kontolleri yaptırırım..daha servis ışığıın yandığını görmek hiç nasip olmadı herzaman 100-200km önce götürürüm servise..sonuçta kaliteli markalara biniyoruz arkadaşlar ve biliyorsunuzki herzaman motor alınmıyo....

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler