Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kelsinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Uygun bir vakitte çanta işine bakacağım arkadaşlar.Eminönü Özen Motor'da yanlara takılabilen orta boy çantalardan görmüştüm.Sanırım marka Giwi'ydi.Montajı nasıl olacak bilmiyorum ama mutlaka alacağım için birşeyler bulucaz artık.Uzun yola vurunca çok işe yarar.Bilgi, resim vb. bulur bulmaz sizinle paylaşacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    arkadaşlar bide motorun gövdesini korumak için hani chopperlarda olur ya koruma demirleri ya da çubukları taktırabilirmiyim acaba bileniniz göreniniz varmıdır ? sitede gördüm birisi honda beat ' ine taktırmış...

newbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Selam Xmax cılar ,

Motorunuzu 1000 km bakıma nereye götürdünüz. Neler yapıldı? Kaç YTL tuttu. Ben Kızıltoprak daki Samura ya götüreyim dedim. Randevu al dediler. Sonra Cumartesiye randevu vermiyoruz dediler. Salıya attılar. Hafta içi iş güç den dolayı gitmem mümkün değil. Başka servis bulmam lazım. Bilgi verir seniz çok sevinirim.

tekirdağ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Alıntı newbiker adlı üyeden alıntı
    Selam Xmax cılar ,

Motorunuzu 1000 km bakıma nereye götürdünüz. Neler yapıldı? Kaç YTL tuttu. Ben Kızıltoprak daki Samura ya götüreyim dedim. Randevu al dediler. Sonra Cumartesiye randevu vermiyoruz dediler. Salıya attılar. Hafta içi iş güç den dolayı gitmem mümkün değil. Başka servis bulmam lazım. Bilgi verir seniz çok sevinirim.

Ben Beşiktaş-Kuruçeşme Daytona Motor da yaptırdım..Yağ değişti bi de altta bir süzgeç temizlendi gevşek yerleri sıkıldı hemen hemen her tarafını kontrol ettiler 60 ytl tuttu..Bi de lastiklerin havasını tamamen indirip sıvı bir jel lastik zırhı sıkıp yeniden hava baştılar o da 30 ytl tuttu..Lastik patlamalarına karşı kesin çözümmüş...

Yanlara çanta da mı takılabiliyor? Yan çanta için özel aparat felan mı var ? Resim felan var mı? Nasıl bişey doğrsu merak ettim.

Bu aparatı özen motorda bende gördüm ama taktıktan sonra aralardan gitmek hiç mümkün görünmüyor ben vazgeçtim..Bi tek çantaya arka sırt dayanağı aldım 40 ytl

afterdarq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim X-max'im yok ama yan çanta yerine soft side bag lerden alın,çok daha ucuza halletmiş olursunuz bu sorunu ve çıkarıp takması daha kolay olur...
    Sevgiler,saygılar,kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Sİzlerde X-max Lerİnİzİn Fotolarini Koyarsaniz...

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Selam Xmax cılar ,

Cumartesi günü Motorumu bana yakın olduğu için Ümaniye deki Yıldız Ticaret e götürdüm. Gayet donanımlı ve iyi bir servis görüntüsü var. Fazla bir yoğunluk olmadığı için bire bir ilgililer ve 1 saat de işimi hallettiler. (Sıra yok randevu yok) Motor yağı değişti (15 / 50 Shell marka yağ koydular) , hava filtresi temizlendi , civata ve somunları şöyle bir elden geçirdiler. Son olarak da motorsikleti yıkayık tertemiz teslim ettiler. Çay , meşrubat, sohbet cabası. Servisin üst katında çok çeşitli ürün ve aksesuarların bulunduğu bir showroom var. Ücret 45 YTL ödedim. Yani fiyatı da geyet makul. Çok memnun kaldım. Servisde YBR 125 kullanan kuryeciler de vardı. Başka servis kullanmayız , burası süper felan dediler. Anadolu yakasındaki servisler içinde bence iyi bir alternatif olabilir.

scootercı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max
    Selam Xmax cılar ,

ben izmir kahramanlarda göçmen' e götürdüm motor yağını ve şanzuman yağını değiştirmişler ve genel kontrollerini yapmışlar benden 65 TL aldılar hava filtresini değiştirdinizmi dedim bana 3000 'de değiştircez dediler , sanki biraz sizlerin söylediği fiyatlardan farklı geldi bana , kazıkmı yedik acaba, işte bu sitenin güzelliğide bu gerçekleri böylece görebiliyoruz artı müşteri memnuniyeti diye bişeyde yok biraz tok satıcılar...

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    O zaman herkez kafasına göre işçilik mi alıyor yani??Yokmudur Yamaha da bunu denetleyen??

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    abiler ben pendikte ki yamahaya gidiyorum adam esnaf valla ustası da gayet iyi, yaptığım yolda değiyor anlayacağınız
    let it be

dou147 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    yakında bu sınıfta bir scooter almak istiyorum tercihlerimin arasında en ön sıralarda xmax 250 var... 8.000 ytl fiyatı var bu fiyat aralağında başka hangi scooterlar var acaba siz alırken hangi motorları göz önünde bulundurdunuz mesela arkadaşlar ?

Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Alıntı dou147 adlı üyeden alıntı
    yakında bu sınıfta bir scooter almak istiyorum tercihlerimin arasında en ön sıralarda xmax 250 var... 8.000 ytl fiyatı var bu fiyat aralağında başka hangi scooterlar var acaba siz alırken hangi motorları göz önünde bulundurdunuz mesela arkadaşlar ?
    Ben de yeni aldım Xmax ımı. 1 ay olmadı. O zaman ben de çok düşündüm. Tercihlerim arasında Piaggio X8 250 ve X9 250 de vardı. Onlar da iyi motor.Xmax 7400 YTL idi. Piaggio lar 8900 gibiydi. Aradaki fiyat farkına da bakınca Xmax almakda hiç tereddüt etmedim. Ben çok memnunun. Sen de pişman olmassın. Ama şu başlığı bir oku istersen.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=14744

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    birde arkadaşlar tam olarak nasıl kullanıyorsunuz siz bu mereti... ben bir türlü kara aşamasına gelemedim bir kere eğer scooter alacaksam bu kesinlikle YAMAHA X MAX 250 olacak fakat başka arkadaşlarda scooterdan vazgeçirmeye çalışıyorlar beni...

genelde üni. ye falan giderken kullanırım normalde alfa 147 aracım var ama motorla gitmek çok daha ekonomik olur... ufak tefek gezilerde yaparım gibime geliyor riva, ağva gibi... sizce bir scoter mı yoksa başlangıç seviyesi normal (mesela HONDA CBF 250 twister gibi) bir motormu ?

en azından kararım scooter olursa alacağım scooter belli

Arkadaslar forumu yeni kesfettim,

Ben xmax imi nisanin 5 inde aldim, yani OTV artisindan hemen once (hikayesi de var ama sonra anlatirim) Hatta motoru yatirdim bile. simdi motorum serviste. Neyse benim forumdaki dostlarimdan ricam su topcase leri nereden, buldugunuz ve benim edinmem icin iletisim kurma yollari. Eskisehir de servisten ve bayiden yeteri kadar bilgi alamiyorum.

Sevgiyle ve xmax inizle kalin .....

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    birde arkadaşlar tam olarak nasıl kullanıyorsunuz siz bu mereti... ben bir türlü kara aşamasına gelemedim bir kere eğer scooter alacaksam bu kesinlikle YAMAHA X MAX 250 olacak fakat başka arkadaşlarda scooterdan vazgeçirmeye çalışıyorlar beni...

genelde üni. ye falan giderken kullanırım normalde alfa 147 aracım var ama motorla gitmek çok daha ekonomik olur... ufak tefek gezilerde yaparım gibime geliyor riva, ağva gibi... sizce bir scoter mı yoksa başlangıç seviyesi normal (mesela HONDA CBF 250 twister gibi) bir motormu ?

en azından kararım scooter olursa alacağım scooter belli
    Merhaba üstadım. Bana kalırsa scooter kullanıp kullanmayacağını ve hangi tarzda karar kılacağını senin kişisel tercihlerin belirleyecek.Başlangıç için seni scooterdan vazgeçirmek isteyen arkadaşlarına sor.Gerekçeleri neler.O gerekçeleri doğrulayacak tecrübeleri olmuş mu?Sonra kendine sor.Neden scooter?Aslında çok güzel cevap vermişsin.Okula götürsün bir de orta mesafe seyahatlar yapabileyim demişsin.Ekonomik olsun.E şehirde kullanacaksın, pratik olsun.Gayet mantıklı.Karar senin ihtiyaçların ve zevkin.
    Unutmadan söyleyeyim Xmax ile Ağva Riva kesmeyecek seni.Beni kesmedi.bu pis alet "gel sırtıma uzayalım" diye insanı tahrik ediyor.

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı kelsinus adlı üyeden alıntı
    Merhaba üstadım. Bana kalırsa scooter kullanıp kullanmayacağını ve hangi tarzda karar kılacağını senin kişisel tercihlerin belirleyecek.Başlangıç için seni scooterdan vazgeçirmek isteyen arkadaşlarına sor.Gerekçeleri neler.O gerekçeleri doğrulayacak tecrübeleri olmuş mu?Sonra kendine sor.Neden scooter?Aslında çok güzel cevap vermişsin.Okula götürsün bir de orta mesafe seyahatlar yapabileyim demişsin.Ekonomik olsun.E şehirde kullanacaksın, pratik olsun.Gayet mantıklı.Karar senin ihtiyaçların ve zevkin.
    Unutmadan söyleyeyim Xmax ile Ağva Riva kesmeyecek seni.Beni kesmedi.bu pis alet "gel sırtıma uzayalım" diye insanı tahrik ediyor.
    yani arkadaşım uzun yolda yorgunluk falan yapmıyor öyle mi ? bir erdek yapsam mesela ne olurum finish de bende bitermiyim ?

dostlar genelde uzun yolda scooter ın yorucu olacağı, tabiri caizse scooter popomuzun altında kaldığı ve dizlerimizle falan kavrayamadığımız için kontrolunun biraz daha zor olduğu ve her an bir tehlike ile karşı karşıya kalınabileceği, karizmasının her ne kadar maxi scooter bile olsa olmadıı ne de olsa adı scooter... işte bu tip yorumlar duyuyorum hep ve bunnar beni düşündürüyo gerçekten...

aslında bu motorları test edebileceğim bir yer var mı acaba ? ben sanki ülkemizde motor deneme sürüşü yaptırılmıyor diye duymuştum daha sağlıklı bilgi var mı acaba ?

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    Şu x-max çok güzel bir motor yaa Sahibi olan arkadaşlar birkaç resim koysa da gözlerimiz bayram etse

fly+fly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bide x-man var o ne ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    yani arkadaşım uzun yolda yorgunluk falan yapmıyor öyle mi ? bir erdek yapsam mesela ne olurum finish de bende bitermiyim ?

dostlar genelde uzun yolda scooter ın yorucu olacağı, tabiri caizse scooter popomuzun altında kaldığı ve dizlerimizle falan kavrayamadığımız için kontrolunun biraz daha zor olduğu ve her an bir tehlike ile karşı karşıya kalınabileceği, karizmasının her ne kadar maxi scooter bile olsa olmadıı ne de olsa adı scooter... işte bu tip yorumlar duyuyorum hep ve bunnar beni düşündürüyo gerçekten...

aslında bu motorları test edebileceğim bir yer var mı acaba ? ben sanki ülkemizde motor deneme sürüşü yaptırılmıyor diye duymuştum daha sağlıklı bilgi var mı acaba ?
    Üstat şu bacak arası ve popo olayı doğru.Özellikle yüksek hızla giderken aniden bir kasise rastlarsan ister istemez zıplıyorsun.Popon motordan ayrılıyor.Bir de dier motosikletlerde scooterların aksine bacaklarla da motoru kavrıyorsun.Ben bunu hiç tecrübe etmedim ama sanırım rahat ve sağlam bir oturuş pozisyonu.Ama dedim ya dezavantajlarına rağmen scooterı tercih ediyorum.Otomatik vitesli olması ve bagaj kapasitesi çok işime yarıyor.
    Diğer yandan xmax'le uzun yoldu helak olunup olunmayacağını pek yakında bizzat test edeceğim ve sizlerle paylaşacağım.

Motosikleti
    YAMAHA 2011 T MAX 500
    Ben ilk kez bir motorsikletle bir günde 400 km yol yaptım..Akşam döndüğümde gerçi erkenden uyumuşum ama onun haricinde taş gibiydim...Birde yakıt ekonomisi var ki oda işin başka bir keyfiydi...Seni Seviyorum X-Max amman karım duymasın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler