Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Merhaba arkadaşlar, Öncelikle herkese kazasız sürüşler ;)
    Aranıza yeni katıldım 2012 ekim çıkışlı Xmax'im var sıfır aldım şuan 2500 km'de fakat geçen gece yolculugum esnasında bir ses gelmeye başladı bende de araştırmalar başladı.
    Sibop sesi gibi ama bildigim kadarı ile sibop sesi gazı kesince gelmemesi lazım, o yüzden şanzıman balatasından geldiğini de sanıyorum servise sordum motoru hiç test sürüşü yapmadan ( daha o sesi duymadan ) şanzıman balatasından gelir dedi 2000 km gibi lerde motor yeni oldugu için balatadan parçalar kopup kapağın içinde ses yaparmış varmı sizde böyle sorunlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ismgokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X max
    Öncelikle soruna cevap vereyim gayet normal, o sıcaklıkta kızarmasında sakınca yok bende aynı durumda kaldıgım zaman araştırdım herhangi bir sorun yok . yanlız tavsiyem rodaj süresi normalde 1000 km olarak geçer geciktirme derim ben 370 kmde yaptırdım gayet de memnunum motorumdan. ama hani sana basma motoru yorma falan demeleri bence saçma, Benim arkadaş R6 aldı basmassan acılmaz dediler onada araştırdık evet gercekten haklılar motoru alındıgı gün R6 ile yarışa gitti adam ben ilk 100 km de max 100 km/h hiz ile kullandım sonra 120 den yukarı cıkmadı zaten ama rodajdan sonra 140-150 km/h rahat görüyorum düz yolda bana sorarsan düz yol buldugunda bas motorunu aç ama çok geçmeden rodaja da gir
    Az ve Öz bilgi fazlası zarar.

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    bende böyle bir sorun yok daha öncede hiç rastlamadım ama sizin servise danışmanızda yarar var

Motosikleti
    CB500 F
    tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler... tüm forumu resmen baştan sonra okudum inşallah bende yakında katılacagım aranıza ...
    abs neden gerekli fikir verebilir ;

http://www.youtube.com/watch?v=2BTVwL0GvBk

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X max 250 uzak durulması gereken yegane motorlardan birisidir, zaman size bu dediklerimi gösterecektir.
    Yazdığınızı anlamaya çalışıyorum ama,burada ve diğer motosiklet sitelerinde Xmax ile ilgili sayfalarca bilgiyi okuduktan sonra sadece sizin yazınızdaki olumsuzluğu gördüm.Konuyu açmanızı rica edeceğim.

Bu gün itibariyle XMax 250 Abs ile aranızdayım. Maltepe Yamaha Tuna Plazadan Öğle saatlerinde teslim aldım,Orjinal sırt dayamayı taktırttım,sırada Elcik korumalar ile yan rüzgar korumalar var.
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

harved - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Ayrıca Yukarıda yazmayı unuttuğum bir sorum olacak,yardımcı olursanız sevinirim.
    Kısa far olarak sağ,uzun far olarak sadece sol yanıyor.
    Uzunları yakınca her iki farın yanması gerekmiyormu? Yoksa benim Xmax tamı sorun var.
    Ayrıca, Yetkili serviste bu durum değiştirilebilirmi? ( Uzunlar yandığında her iki farında uzun yanması )
    LÜTFEN SOKAKLARA TÜKÜRMEYİN , ETRAFIMIZDA SURATINA TÜKÜRÜLECEK OKADAR ÇOK YÜZSÜZ VARKİ

Motosikleti
    CB500 F
    X max 250 uzak durulması gereken yegane motorlardan birisidir, zaman size bu dediklerimi gösterecektir.
    Bende merak ettim hakikakten, sebebi nedir acaba ? X-Max yerine RegaL RapTor mü öneriyorsunuz ?

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Peki...

Alıntı kontpasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba bende temmuz 2012 de aldım motorumu beyaz renk abs siz olan model gerçekten çok güzel ve çok seri bir motor şuan 920 km de gözüm gibi bakıyorum alacak olanlara şiddetle tavsiye ederim
    Hayırlı olsun kazasız belasız...

Alıntı harved adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayrıca Yukarıda yazmayı unuttuğum bir sorum olacak,yardımcı olursanız sevinirim.
    Kısa far olarak sağ,uzun far olarak sadece sol yanıyor.
    Uzunları yakınca her iki farın yanması gerekmiyormu? Yoksa benim Xmax tamı sorun var.
    Ayrıca, Yetkili serviste bu durum değiştirilebilirmi? ( Uzunlar yandığında her iki farında uzun yanması )
    Hayırlı olsun yeni motorunuz... Eski kasalarda 2 farda yanıyordu yeni kasalarda kısa ve uzun ayrı ayrı yanıyor...
    Elektrik sistemi kurcalanırsa dediğiniz işlem mümkün...
    Bu arada ben kısa farımı Bosch Plus 90 H7 ile değiştirdim . Tahminimce %20 - 25 civarı daha iyi aydınlatma oldu tavsiye ederim...
    Bir arkadaşla beraber aldık sadece kısa fara taktım uzun u pek kullanmıyorum zaten...

http://www.oto-parca.net/H7-AMPUL-CI...SI,PR-523.html

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Konuyu çarpıtmak istemem ama, arkadaşın biri yeni biri xmax almış. Oradan aklıma geldi.Sorayım bari,
    Yazın bodrum, torbadaydım. Voyage otelin personel lojmanlarının önünde sürekli duran bir xmax vardı. Birde, "torba market"in önünde duran, sarı tatlı bir xmax vardı.
    Diyeceğim o ki, sahipleri buradaysa bi tanışmak isterim
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    bu bizim motorlar için çift yanan xenonlardan yokmu yaptıran varsa bilgilendirebilir mi???

---------- Post added at 00:19 ---------- Previous post was at 00:15 ----------

ayrıca sizin motorlar km de kaç kuruş yakıyo hesapladınız mı şehiriçinde

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar x max 300-500 km, artçılı yolculuklarda rahat olurmu hiç aklımda yokken gecenlerde bi arkadas aklıma scooter ı soktu

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    bu motor artçıyla birlikte çok rahat oluyor 300-500 km yolculuklarda sıkıntı yaşamazsın yorulmazsın
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar x max 300-500 km, artçılı yolculuklarda rahat olurmu hiç aklımda yokken gecenlerde bi arkadas aklıma scooter ı soktu
    ---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:28 ----------

Motosikleti
    Honda st1300 Paneuropan-Yamaha Xmax 250
    Bugün bende aranıza katıldım hayırlısı ile.4 ay honda NC 700 İntegra kullandım son hızı bana yeterli gelmeyince sattım,eski motorum olan Pan europan'a dönüş yaptım ancak şehiriçi için çok ağır olması sebebi ile bugün de 2012 model 0 km.xmax 250 aldım, ilk kullanımıma göre oldukça zevkli bir makinaya benziyor,inşallah sorun çıkarmaz.

remember222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    bende x max ve vitesli olarakta honda cbr 250 arasında kaldım ama bagaj hacmi ve scooter sevmemden dolayı x max'i tercih edeceğim galiba. 2012 veya 2013 abs'li modelini düşünüyorum benim esas sorum uzun yolu çok yaptığımdan dolayı bir sorun çıkarır mı hararet kayış kopması vb sorunlar bide uzun yolda devamlı 120-130 km hızlarda seyredebiliyor mu onu sormak istiyorum scooterlar vitesli motorlar göre uzun yolda daha kötü deniliyor uzun yolda giderken hiç durmadan 250-300 km yol yapılır mı bu soruların cevabı çok acil lazım bana şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    CB500 F
    Alıntı remember222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende x max ve vitesli olarakta honda cbr 250 arasında kaldım ama bagaj hacmi ve scooter sevmemden dolayı x max'i tercih edeceğim galiba. 2012 veya 2013 abs'li modelini düşünüyorum benim esas sorum uzun yolu çok yaptığımdan dolayı bir sorun çıkarır mı hararet kayış kopması vb sorunlar bide uzun yolda devamlı 120-130 km hızlarda seyredebiliyor mu onu sormak istiyorum scooterlar vitesli motorlar göre uzun yolda daha kötü deniliyor uzun yolda giderken hiç durmadan 250-300 km yol yapılır mı bu soruların cevabı çok acil lazım bana şimdiden teşekkürler
    şöyle bir örnek var mesela 3 kafadar sağlam yol yapmışlar 200, 250 ve 300 cc lik vespalarla ;

http://www.youtube.com/watch?v=m5EBW...layer_embedded

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    verdiğin link için sağol ama onlar vespa motor ve xmax'i kullanan arkadaşlardan uzun yol tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum çünkü bütçemi ona göre ayarladım ya honda cbr 250 ya da x max alacağım

Motosikleti
    CB500 F
    rica ederim, link sadece kısmi cevap olsun diye ( ...scooterlar vitesli motorlar göre uzun yolda daha kötü deniliyor)
    kullanmadım gerçi ama xmax in aşağı kalır yanı sanıyorum yoktur hatta fazlası vardır

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-150 km arasında mola verirseniz fazla yorucu olmaz diye düşünüyorum... yalnız artçı rahatlığı için sırt dayama ya da çanta şart öbür türlü artçı için yorucu olur...

Alıntı ado355 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bende aranıza katıldım hayırlısı ile.4 ay honda NC 700 İntegra kullandım son hızı bana yeterli gelmeyince sattım,eski motorum olan Pan europan'a dönüş yaptım ancak şehiriçi için çok ağır olması sebebi ile bugün de 2012 model 0 km.xmax 250 aldım, ilk kullanımıma göre oldukça zevkli bir makinaya benziyor,inşallah sorun çıkarmaz.
    Hayırlı olsun yeni motorunuz... Yeni kasa xmax larda ciddi anlamda arıza ya da sorun yaşayana denk gelmedim...Eğer uzun süreli kullanırsanız km arttıkça daha keyifli bir motor oluyor...

Uzun yolda sıkıntı olmaz... Ben geçen sene ege turu yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım...Kayış en az 20,000 km gidiyor daha uzun süre kullananlar da var...
    Hararet sıkıntısı kesinlikle yok... 2 kişi devamlı 120 rahat gidiyor yer yer 130 -135 km sabit hıza ulaşabilirsiniz...

Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    scooter koltuklarını özellikle arka kısımları geniş olduğundan dolayı arkada oturan artçının ayakları ağrıyabiliyor artçılı arkadaşlarda bçyle bir sıkıntı yaşayan var mı ya da sürücü uzun yolda geniş koltuktan dolayı rahatsızlık yaşıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

scooter koltukarı geniş olduğundan dolayı özellikle arkada oturan artçı ayaklarına kramp girme derecesinde ağrı hissedebiliyor xmax'de böyle bir sıkıntı var mı sürücü kısmı koltuğu ve artçı kısmı koltuğu nasıl resimlerden gördüğüm kadarıyla baya bir geniş motor kullanırken böyle bir sıkıntı yaşanıyor mu?

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    verdiğin link için sağol ama onlar vespa motor ve xmax'i kullanan arkadaşlardan uzun yol tecrübesi olan arkadaşlardan yardım istiyorum çünkü bütçemi ona göre ayarladım ya honda cbr 250 ya da x max alacağım
    Bende Xmax'ın eski kasası vardı ve günde 300-350 km'lik gezilerde çok rahattı. Yalnız bu gezileri daha çok köy yollarında yaptığım düşünülürse, aşağı yukarı 8 saat motorun üzerinde oluyordum ve bana mısın demiyordu. Uzun yol için çok rahat bir motor. Hatta şu anda sahibi olduğum Transalp'ten daha konforlu olduğunu söyleyebilirim.

Google'da "Emrello Kaçış Rotaları" diye aratırsan ilk gezilerimde kullandığım xmax'ı görebilirsin. Gayet yeterli uzun yolda. Yeni kasası eminim daha da iyidir.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler