Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı ısparta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende dayco kayış aldım, 80 tl ye gayet memnunum tavsiye ederim, x max 67 ve 68. sayfalara bakmanı tavsiye ederim, kendim taktım
    teskler
    nerden buluruz dayco kayış ölçüleri nasıl tutuyomu birebir
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(HZ.MEVLANA)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ısparta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2006
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teskler
    nerden buluruz dayco kayış ölçüleri nasıl tutuyomu birebir
    sanayide kayış satan yerlere gidip sorman lazım, dayconun listesinde yamaha x max ın kayış ölçüleri var zaten o şekilde alabilirsin yoksa getirttirirler

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Valla tıtanyum kesınlıkle cok daha guzel bır renk akdemırde motorumu teslım alırken vardı yakından gorunce cok begendım. Emınım sızde begenmıssınızdır. Eksık parcalar umarın en kısa zamanda gelır sızde keyıfle bınersınız motorunuza.
    Allah kaza bela vermesın . Apacı arac suruculerı hep sızden uzak olsun.

takmad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım. 3 gün önce motorumu aldım. Xmax250 abs. Türkiyedeki hiçbir bayinin elinde abs'li modeli kalmamış sadece Düzce dadaş motorda bulabildim oradan aldım. Motor gerçekten bir harika. Bende daha önce Honda beat vardı 100cc'lik, o notordan sonra bu, araba gibi geldi bana. Yalnız sizlere bir sorum olacak. Motorum şuan 300 km de. Motor rodaj süreci içesinde olduğu için sıkıştırmadan yormadan kullanmaya gayret ediyorum. Akşam birşey dikkatimi çekti, motor ile eksoz arasında bir boru var. Su borusundan biraz kalın, (eksoz manifoldu oluyor sanırım), orası kıpkırmızı olmuş akkor hale gelmiş yani. Gündüz fark edilmiyor ama gece karanlıkta bakarsanız farkediliyor. Motoru çok da yormuyorum, ani hızlanmalar yapmıyorum, 5000 deviri aşmamaya gayret ediyorum. Acaba bu eksoz manifoldun bu kadar ısınması ve akkor hale gelmesi normal mi? Motorsiklet rodaj süresi içerisinde olmasından dolayı mı böyle oluyor anlamadım. Birkaç bayiyi aradım kimisi normal dedi, kimisi normal değil hemen servise götürün dedi, iyice kafam karıştı. Sizlerde böyle birşey oldu mu, hiç dikkatinizi çekti mi? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bence normal. Bende de oluyordu.Şimdi ise pek dikkat etmiyorum. İçindeki gazları çabuk atan basit bir egzost olmadığı için fazla ısınabilir.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Birkaç bayiyi aradım bir tanesi problem olabilir sakın öyle kullanmayın bir araca yükleyip servise getirin dedi, diğerlerinin hepsi motor yeni normaldir dedi. Götürmeyeceğim servise.

genel bilgi;
    motor xmax250 2012
    benzin ışığı yanıp sönmeye başladıktan sonra tam olarak 34,2 km gittiim.

33mersin33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Arkadaşlar benim xmax ın deposuna benzin doldururken çok yavaş doldurmak gerekiyor aksi halde hava yapıyor ve depo dolmadan taşıyor. Sizin motosikletlerde böyle mi yoksa sadece benim motosiklet mi böyle veya bunun bir çözümü varmı.
    YAMAHA X MAX 250

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı takmad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım. 3 gün önce motorumu aldım. Xmax250 abs. Türkiyedeki hiçbir bayinin elinde abs'li modeli kalmamış sadece Düzce dadaş motorda bulabildim oradan aldım. Motor gerçekten bir harika. Bende daha önce Honda beat vardı 100cc'lik, o notordan sonra bu, araba gibi geldi bana. Yalnız sizlere bir sorum olacak. Motorum şuan 300 km de. Motor rodaj süreci içesinde olduğu için sıkıştırmadan yormadan kullanmaya gayret ediyorum. Akşam birşey dikkatimi çekti, motor ile eksoz arasında bir boru var. Su borusundan biraz kalın, (eksoz manifoldu oluyor sanırım), orası kıpkırmızı olmuş akkor hale gelmiş yani. Gündüz fark edilmiyor ama gece karanlıkta bakarsanız farkediliyor. Motoru çok da yormuyorum, ani hızlanmalar yapmıyorum, 5000 deviri aşmamaya gayret ediyorum. Acaba bu eksoz manifoldun bu kadar ısınması ve akkor hale gelmesi normal mi? Motorsiklet rodaj süresi içerisinde olmasından dolayı mı böyle oluyor anlamadım. Birkaç bayiyi aradım kimisi normal dedi, kimisi normal değil hemen servise götürün dedi, iyice kafam karıştı. Sizlerde böyle birşey oldu mu, hiç dikkatinizi çekti mi? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Yeni motorunuz hayırlı olsun...Egsoz bağlantı borusu nun ısınması son derece normal ama bahsettiğiniz gibi kor halini alıyorsa karanlık ortamda belli olur bence fotoğrafını çekin servise gösterin...Gerçekten bahsettiğiniz gibi kor halini alıyorsa normal değildir bu durum...Benim motorda hiç dikkat etmedim ama kor haline ulaşsaydı mutlaka farkederdim...
    Alıntı dorden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genel bilgi;
    motor xmax250 2012
    benzin ışığı yanıp sönmeye başladıktan sonra tam olarak 34,2 km gittiim.
    60 km civarı gidip yakıt almıştım depoda yarım lt civarı daha yakıt kalmıştı...Bence yedek depo ile 50 km kesin gidilir...

Alıntı 33mersin33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim xmax ın deposuna benzin doldururken çok yavaş doldurmak gerekiyor aksi halde hava yapıyor ve depo dolmadan taşıyor. Sizin motosikletlerde böyle mi yoksa sadece benim motosiklet mi böyle veya bunun bir çözümü varmı.
    Eski kasa da hatırladığım kadarı ile o giriş biraz dar... Benzin hortumunun ucunu tamamen depoya sokmayın girişteki hava sirkülasyonunu engelliyordur büyük ihtimalle...

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Arkadaşlar motoruna gece binen varsa, bi bakabilir misiniz egzoz manifoldu kızarıyormu sislerde de?

someone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir aksilik olmazsa bende aranıza 2013 şubat fuardan sonra katılacağım. 2. el temiz ve f/p Xmax aramaktan bıktığım için fuarı bekliyorum. Hatta o kadar hevesliyimki Dainese mont ve momo kask bile hazır
    Tahmini fiyat ne olur sizce? 12250 tl yi (palaka ve masraflar hariç) aşar mı yoksa bu fiyatlardan bulabilir miyiz?

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/produc...ry1|||nulltext
    Bu motor Türkiyeye gelmez değilmi ? Hiç ümitlenmiyeyim boşuna. Fikri olan ?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.yamaha-motor.eu/eu/produc...ry1|||nulltext
    Bu motor Türkiyeye gelmez değilmi ? Hiç ümitlenmiyeyim boşuna. Fikri olan ?
    Slm , normalde getirmezler bunu ama gerçekten almayı düşünüyorsan Yamaha Türkiye'yi ara ( 0216 561 86 10 ) ...
    Bir bayi üzerinden bu motoru sipariş versem getirebilirmisiniz diye . Belki bir ihtimal getirirler...

Sele ve egsoz güzel olmuş....

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Xmax in kullanicisi arkadaslara bir sorum olucak 2012 xmax in sele yuksekligi xenter a gore yuksekmi ? Cunku xenter cok rahat bir kullanimim var xmax aldigimda parmak ucunda motor kullanmak istemiyorum .

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Boy uzunluğunuz nedir ?

Aradaki fark 1 cm bile değil sıkıntı olucağını zannetmiyorum... Ama yine de bir yerde test edin motorun üzerine oturun...

Xenter sele yüksekliği : 785 mm
    Xmax sele yüksekliği : 792 mm

http://www.yamaha-motor.eu/tr/produc...view=techspecs

Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy uzunluğunuz nedir ?
    1.77 .
    1 cm ise gayet rahat olur diye dusunuyorum ama dediginiz gibi akdemire gidip bir test etmek gerekebilir .
    Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler .

Aradaki fark 1 cm bile değil sıkıntı olucağını zannetmiyorum... Ama yine de bir yerde test edin motorun üzerine oturun...

Xenter sele yüksekliği : 785 mm
    Xmax sele yüksekliği : 792 mm

1.77 .
    1 cm ise gayet rahat olur diye dusunuyorum ama dediginiz gibi akdemire gidip bir test etmek gerekebilir .

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.77 .
    Rica ederim...
    Boylarımız aynı bir sıkıntı olmaz... En azından bende olmuyor

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bu modelle sym 250 evo arasında kaldım bu motorun yamaha olması + koltuk altı bagajının büyük olması + tekerlerinin nispeten büyük olması hoşuma gitti ama yamaha söz konusu olunca xt var ordan biliyorum yedek parça sıkıntısı oluyor ve pahalı oluyor. Bu modelde yedek parça durumları nasıldır? 2009 xmax veya 2011 sym evo alacağım inşallah.
    Türkçe giderse, Türkiye gider!

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    X max 250 uzak durulması gereken yegane motorlardan birisidir, zaman size bu dediklerimi gösterecektir.
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

Motosikleti
    ŞU ANLIK YOOKK
    merhaba bende temmuz 2012 de aldım motorumu beyaz renk abs siz olan model gerçekten çok güzel ve çok seri bir motor şuan 920 km de gözüm gibi bakıyorum alacak olanlara şiddetle tavsiye ederim
    cesur509 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler