Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    x-max larin kac kmye kadar omru var ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    yani arkadaşlar bu formu okuyupta yine de xmax almak çok zor. Motora binerken başıma gelmesinden korktuğum her sıkıntıyı çıkarma potansiyeli var

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani arkadaşlar bu formu okuyupta yine de xmax almak çok zor. Motora binerken başına gelmesinden korktuğum her sıkıntıyı çıkarma potansiyeli var
    Ben yine de X-Max aldım. Üstelik de çok km'de bir X-Max aldım. Biraz uğraştırdı ama gidişi falan çok güzel. Biraz zevk meselesi...

Benim X-Max'i tercih sebeplerimden önemli birisi fiyatının bana daha uygun gelmesi ve çok büyük bagajıydı. Arka çantam olmasına rağmen hiç takma ihtiyacı duymadım.

Servis ve anlayan usta konusunda İstanbul'da sorun yaşamıyorsun. Ama parça konusunda distribütörden kaynaklanan bir stok tutmama sorunu var gibi...

Ben de motoru alırken Xciting ile Xmax arasında kararsız kalmıştım. Xciting kullanmadım ama kullananlar çok memnun. Parça fiyatlarına baktım, Yamaha'dan o kadar da ucuz değil. Özellikle parça fiyatları Dolar üzerinden olduğu için son zamanlarda bayağı arttı Kymco'ların. Temin olayı ne durumdadır onu bilemeyeceğim, sorun olduğunu sanmıyorum. Xciting Xmax'a göre biraz daha alçak bir motor. Bu da tamamen zevk meselesi bir durum. Ben yüksekte oturmayı seviyorum. Xciting'in ikinci elleri ise Xmax'a göre daha pahalı.
    Ağır metal insanı...

ümmet perkitan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km göstergesi bozulan var mı aranızda yoksa ben bir ilk miyim?herşey normal ama sensörden gelen bilgi yok,sanırım kabloda prblem var.
    evet ilk sende kdnzl dolapçı aliye git yardımcı olur sana akçakocada

Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 40000 de satmıştım ama servisten edindiğim bilgi 80000 gibi

yani arkadaşlar bu formu okuyupta yine de xmax almak çok zor. Motora binerken başına gelmesinden korktuğum her sıkıntıyı çıkarma potansiyeli var
    alırlar arkadaşım çünkü adı yamaha kötüde olsa
    -geç gitmek HİÇ GİTMEMEKTEN iyidir-
    www.perkitan.com
    BİRKISIM İNSANLARA KIZIP TÜM İNSANLARA DÜŞMAN OLMAYA DEĞMEZ BUHAYAT

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar Xciting 250i ve Satelis 250 arasında gidip gelseniz ne alırdınız?
    yamaha x max 250 alırdım.

Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz sana birazda şansına bağlı diye düşünüyorum.

evet biraz macera ruhu taşıması gerekiyor insanın.
    ·sevgi eylem ister·

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Arkadaşlar xciting 250i satın aldım, x-max 250i boş scooter degil amma honda scooterden canım yanınca x-max te bana birşey kazandıracagını zannetmiyorum. kimsede bu motorun kronik problemlerinden 1 tane bile cıkartmayacagının garantisini veremedi...

X-max 250i motor incelemesi

http://translate.google.com/translat...istory_state0=

hayırlı olsun mutlu kaça aldın PS i sattınmı

kazasız belasız...

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun mutlu kaça aldın PS i sattınmı

kazasız belasız...
    Magzaya sattım yani yeni aldıgım motorun fiyatından duştuler vekaletini verdim hayırlısı artık. motoru bekliyorum gumrukten cıkmasını allah nasib ederse yarın sabah ellerinde imiş. bu arada millet soruyordu neden yeni motoru satıyorsun? vs. zırvalar, hep şupheci yaklaşımlar olu fiyatlara pazarlıklar. Magzaya goturdum adam motoru gorur gormez ok aldım dedi. usta teste cıktı geldi, o sıra motorun dylan motoruyla aynı vs konuşuyorduk usta dediki eminmisin dylan motorunla aynı olduguna? bu zımba gibi ivmeleniyor karıştırma dylanla dedi...

Motosikleti
    Alıntı pocemonmutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Magzaya sattım yani yeni aldıgım motorun fiyatından duştuler vekaletini verdim hayırlısı artık. motoru bekliyorum gumrukten cıkmasını allah nasib ederse yarın sabah ellerinde imiş. bu arada millet soruyordu neden yeni motoru satıyorsun? vs. zırvalar, hep şupheci yaklaşımlar olu fiyatlara pazarlıklar. Magzaya goturdum adam motoru gorur gormez ok aldım dedi. usta teste cıktı geldi, o sıra motorun dylan motoruyla aynı vs konuşuyorduk usta dediki eminmisin dylan motorunla aynı olduguna? bu zımba gibi ivmeleniyor karıştırma dylanla dedi...
    hayırlı olsun,kazasız km.ler diliyorum.gerçi km ler dilemeyeyim çünkü bana en son park halinde çarptılar.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    herkeze cok teşekkurler allah kimseye kaza bela vermesin arkadaşlar. ilerde belki x-max alabilirim, o zamana kadarda problemsiz yapılır motor...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Arkadaşlar xmax'lara 12v soket takmak mümkün mü? Çakmaktan şarjlı aletler için?
    Ağır metal insanı...

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    torpido gözünün içinde çakmak takmak için yeri var hatta oraya bir kapak takmışlar ama nasıl bağlanır bende bilemiyorum onu arda arkadaşımıza sormak lazım

Arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum xmax in aynalarından memnunmusunuz? ,uzaktakileri göstermede sorunsuzlar ama çok yakınlaşmış araçlarda bana göre pek iyi değiller özellikle dibinize kadar gelen araçlar kör noktada kalıyorlar,sollama yaparken 2-3 metre sol veya sağ arkanızda olan hic bir araba aynaların görüş açısına girmiyor o yüzden sağıma soluma tekrar bakıp kontrol etmek zorunda kalıyorum,konu hakkında düşünce ve önerilerinizi bekliyorum

x-max250i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    max ın dangesıyle ılgılı ufak bır vıdeo yaptım bakalım begenecekmısınız...

sanırım bu vıdeo yu ızledıkten sonra ne kadar dengelı oldugunu anlarsınız max ın :D

Video için tıkla

her turlu soru ve sorunlarınız bana ulasabılırısnız konu baslıgına x-max yazmanız yeterlıdır...
    mkadirsahin@gmail.com

Motosikleti
    20küsürlü konu sayfasında paylaşmıştım,tekrar paylaşıyorum:

slmlar,çakmaklık fotosunu eklemek istedim.beslemeyi aküden alıp araya sigorta ekleyip torpidonun üst kısmına klipsledik.çakmaktan çok şarj aleti ve kompresör için kullanıyorum.

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizlere birşey danışmak istiyorum xmax in aynalarından memnunmusunuz? ,uzaktakileri göstermede sorunsuzlar ama çok yakınlaşmış araçlarda bana göre pek iyi değiller özellikle dibinize kadar gelen araçlar kör noktada kalıyorlar,sollama yaparken 2-3 metre sol veya sağ arkanızda olan hic bir araba aynaların görüş açısına girmiyor o yüzden sağıma soluma tekrar bakıp kontrol etmek zorunda kalıyorum,konu hakkında düşünce ve önerilerinizi bekliyorum
    Tolga değindiğin konuya katılıyorum,yakın mesafede kör nokta olduğu doğru.Ben sürüş esnasında seslere dikkat etmeye çalışıyorum,emin değilsem mutlaka hafif kafamı çevirip yanıbaşıba bakıyorum.gözüm 2 kere öndeyse 1 kerede mutlaka arkada dolaşıyor.bu önümüzde oluşabilecek ani bir durum için kaçış yeri belirlemek için bir alışkanlık belkide ki trafikte kullandığım her araç için geçerli.bu nedenle ayna söküp dolaşanlara bi anlam veremiyorum.esas konuya geri dönersek minik tümsek aynaları kör noktaya denk gelecek şekilde aynaya yapıştırırsak iş çözülüyor.düşük hız sıkışık trafikte daha işe yarıyor.

Alıntı x-max250i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sanırım bu vıdeo yu ızledıkten sonra ne kadar dengelı oldugunu anlarsınız max ın :D

eğer arkada bir çanta (topcase) mevcut ise değil bunları yapmak,çift el bırakmak bile imkansız.bi çanta bu kadar mı etkiler diyip 2 tekeri de söküp balansa sokmuşluğum vardır.ama çantayı tabladan alınca herşey normale dönüyor.aerodinamik bu olsagerek.

22bin de arka lastiği değiştirdim.aslında daha önce fitil sokulan 2 büyük delikten biri kaçırmasaydı yazı geçirmeyi düşünüyordum.2 lastik biraraya gelince bariz fark daha iyi anlaşılıyor.eskisi ile iyi bir lastik yakma videosu çekilebilirdi..

·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20küsürlü konu sayfasında paylaşmıştım,tekrar paylaşıyorum:

slmlar,çakmaklık fotosunu eklemek istedim.beslemeyi aküden alıp araya sigorta ekleyip torpidonun üst kısmına klipsledik.çakmaktan çok şarj aleti ve kompresör için kullanıyorum.

Tolga değindiğin konuya katılıyorum,yakın mesafede kör nokta olduğu doğru.Ben sürüş esnasında seslere dikkat etmeye çalışıyorum,emin değilsem mutlaka hafif kafamı çevirip yanıbaşıba bakıyorum.gözüm 2 kere öndeyse 1 kerede mutlaka arkada dolaşıyor.bu önümüzde oluşabilecek ani bir durum için kaçış yeri belirlemek için bir alışkanlık belkide ki trafikte kullandığım her araç için geçerli.bu nedenle ayna söküp dolaşanlara bi anlam veremiyorum.esas konuya geri dönersek minik tümsek aynaları kör noktaya denk gelecek şekilde aynaya yapıştırırsak iş çözülüyor.düşük hız sıkışık trafikte daha işe yarıyor.

eğer arkada bir çanta (topcase) mevcut ise değil bunları yapmak,çift el bırakmak bile imkansız.bi çanta bu kadar mı etkiler diyip 2 tekeri de söküp balansa sokmuşluğum vardır.ama çantayı tabladan alınca herşey normale dönüyor.aerodinamik bu olsagerek.

22bin de arka lastiği değiştirdim.aslında daha önce fitil sokulan 2 büyük delikten biri kaçırmasaydı yazı geçirmeyi düşünüyordum.2 lastik biraraya gelince bariz fark daha iyi anlaşılıyor.eskisi ile iyi bir lastik yakma videosu çekilebilirdi..

Kdzli cevap için çok teşekkürler. Direkt aküden bağlantı yapıyorsak belki parçacıdan bir çakmak soketi alıp kendim de yapabilirim. Sigorta mutlaka şart mıdır ki? Sanırım taktığımız cihazı korumak için sigorta kullanıyoruz, değil mi?
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Kdzli cevap için çok teşekkürler. Direkt aküden bağlantı yapıyorsak belki parçacıdan bir çakmak soketi alıp kendim de yapabilirim. Sigorta mutlaka şart mıdır ki? Sanırım taktığımız cihazı korumak için sigorta kullanıyoruz, değil mi?
    ben akü bölmesinden gelen kabloların ön tarafta bağlantı klemensleri var,orayı kullanarak beslemeyi aldım.bunu kontaktan sonra da kullanabilirsin ama benim için uygun olan bu şekilde bağlantıydı.sadece şarj aleti bağlayacaksan sorun olmaz ama akım çeken bi cihaz bağlayacak olursan kontağa,öncesinde ve sonrasındaki tesisata zarar verebilirsin.yaklaşık 3Amperin üstünde akım çeken bir hava kompreserü gibi cihaz bağlayacaksan en az 2.5mm kablo kullanmalısın.şarj aleti için 1.5mm yeterli.mesale bende 6mm kısa kablo var,gerektiğinde akü basmazsa yedek akü ile paralel yapabiliyorum.sigorta konusuna gelince,kullandığımız her sonradan eklentide sigorta kullanmak sağlıklıdır.mesela aldığın çakmak soketinin bi zamn sonra bi şekilde kısa devre olduğunu düşün.akü çok kısa zamnda iletkenin ısınmasına buda dış plastiğin veya çevresindeki herhangi birşeyin alev almasına neden olabilir.takacağın sigortanın esas amacı bu durum içindir,ikinci planda sonrasındaki cihazı korumak gelir.10A bir sigorta işini görecektir.seçeceğin çakmak soketini imkanın varsa deniz malzemesi satan bi yerden al,harici kullanımlar için olsun,çünkü ilerde oksit yapıyor.kolaygelsin.bu arada adım ArdA.
    ·sevgi eylem ister·

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar ben 23 yaşındayım ve motor almak istiyorum ancak şimdiye kadar hiç motor kullanmadım o yüzden scooter modellerini tercih etmek istiyorum ancak kaç cc ve hangi marka modelden başlayacağımı bilemiyorum ayrıca A2 ehliyeti küçük hacimli motorlar(125,150cc) içinde zorunlu mu şimdiden teşekkürler iyi forumlar...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar ben 23 yaşındayım ve motor almak istiyorum ancak şimdiye kadar hiç motor kullanmadım o yüzden scooter modellerini tercih etmek istiyorum ancak kaç cc ve hangi marka modelden başlayacağımı bilemiyorum ayrıca A2 ehliyeti küçük hacimli motorlar(125,150cc) içinde zorunlu mu şimdiden teşekkürler iyi forumlar...
    Öncelikle hoş geldin.

Aslında bu soruyu daha genel bir forum sayfasına sorsaydın daha fazla yardımcı olabilecek kişi çıkardı, ama yine de bir fikir vermeye çalışayım. Daha tecrübeli arkadaşlar daha fazla yardımcı olacaktır tabii...

Bir kere tüm motorlar için ehliyet şart. Hacim fark etmiyor.

Şehir içinde kullanacaksan scooter uygun bir seçim. Küçük cc'lerle başlaman daha iyi olacaktır. 100 veya 125'lik modellerle başlayabilirsin.

Ben Kymco Agility'yi önerebilirim. Parça fiyatları uygundur ve kaliteli bir makinedir.

Başka bir önemli ayrıntı da, eğer hiç tecrüben yoksa düştüğünde üzülmeyeceğin bir motor al. Sağı solu çizildiğinde için yanmasın. Çünkü mutlaka devireceksin, ufak tefek düşmeler olacak. Parçası da ucuz olsun.

Ayrıca,

Korumasız asla motora binme. Hatta motoru almadan git kask, eldiven, mont ve dizlik al.

Diğer motorcuların "şu kadar hıza çıktım", "motoru şöyle yatırdım" hikayelerini unut. Onların yaptıklarını denemeye çalışma.

Motorcunun trafikte görünmez olduğunu unutma.
    Ağır metal insanı...

x-max250i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Diğer motorcuların "şu kadar hıza çıktım", "motoru şöyle yatırdım" hikayelerini unut. Onların yaptıklarını denemeye çalışma.

Motorcunun trafikte görünmez olduğunu unutma.

bende buna katılıyrum asla benım gıbı vıdeolar ızlıyıp gaza elıp sekıl yapma

Motosikleti
    Honda CB650F 2018
    Alıntı x-max250i adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Video için tıkla

her turlu soru ve sorunlarınız bana ulasabılırısnız konu baslıgına x-max yazmanız yeterlıdır...
    mkadirsahin@gmail.com
    Ben videonu sahibinden de 2. el x-max bakarken motorunla ne yaptıgını izledim ve şok oldum, bilmiyorum ama motor dengeli diye (60-90km) o hızlarda akrobasi yapmaya degermi?

Tamam hayatını cılgın deli dolu yaşayan birisin ama sonucta altındaki 2 teker ve koruman 0.0 bu yaptıgın bence yanlış. akıl veriyormuşum gibi algılama beni sakın, ama en azından sahibinden.com'dan kaldır o videoyu motorun satış sureci hızlansın!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler