Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    benim motora benzin girdiği gün işten eve geliyorken yolda kesiklik yapmıştı, bende muslukla oynamıştım. bütün konumları denedim enson pri de kalmış. bir iki saat sonra tekrar dışarı çıkacaktımki marşa bastığımda motor dönmüyordu. benzin pistonun üstüne dolmuştu. benzin kokusunu alınca hava filtresini söktüm, hazne benzin doluydu. sonradan jeton düştü bende. önceden böyle bir olay başına gelmiş birinin yazısını okumuştum, o kişide benzin dışarı akmıştı ama benimkinde motorun içine dolmuştu. ben ne olur ne olmaz karbüratörü söktüm, temizlettirip ayarlattım. pri konumunda bırakıpta benzin akmadığını söyleyen arkadaşlarda var, bende tam kesin pri yada karbüratör sorunu diyemiyorum. pri de bırakmamak gerektiği kesin ama illaki benzin boşalmayabiliyor. en sağlıklısı karbüratör bakımı yaptırıp musluğuda pride bırakmamak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallaha ne güzel toplanmış konuşuyorlar artvinde bir tane daha yok benimki yapayalnız

Bu KLE nin dişli oranları da aynı mı acaba ER5 le
    kle'nin ön dişli 17 arka dişli 44.ön dişli 45-70 TL arka dişli 60-100 TL
    KLE500 (1997 to 2005)UYUMLU D.İ.D ZİNCİR 0-RİNG( 520-110)--160 TL

Er 5 in ön dişli 17 arka dişli 42.ön dişli 45-70 TL-arka dişli 55-90 TL
    ER500 (1997 to 2006) UYUMLU D.İ.D ZİNCİR 0-RİNG( 520-110)--160 TL

göründüğü üzere fiyatlar hemen hemen aynı.KLE 500 enduro oldugu için arka dişli 44-46 da takılıyor.

benzin musluk konumu kesinlikle normal kullanımda on konumunda olucak.sadece kış aylarında ilk çalıştırma amaçlı pri konumuna birkaç dakikalığına alıp benzinin bol akmasını sağlayıp motor çalıştıktan sonra tekrar on konumuna geri alınacak.benzin bittiğinde rezerv konumuna alınacak.servis manuelindeki açıklama bu yönde.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benzin musluk konumu kesinlikle normal kullanımda on konumunda olucak.sadece kış aylarında ilk çalıştırma amaçlı pri konumuna birkaç dakikalığına alıp benzinin bol akmasını sağlayıp motor çalıştıktan sonra tekrar on konumuna geri alınacak.benzin bittiğinde rezerv konumuna alınacak.servis manuelindeki açıklama bu yönde.
    Bence pri 'ye almaya hiç gerek yok 1 ay çalıştırmadığımda bile 2 kere marşa basmadım (hep on konumunda duruyor)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    2 sene bindim..Musluğa hiç elimi deymedim.... Hatta musluğu görmedim hatırlamıyorum bile....

Hiç gerek olmadı... 2 ay çalıştımadığım oldu..Ama sonrasında tek marşta çalıştı....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Kawasaki ER-5 , honda cg 125
    bu şekildeydi :

Uploaded with ImageShack.us
    üstündeki kardeşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------

bu hale geldi aynalarla sinyaller tekrar değişti

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:11 ----------

ilk resimde aldığım sinyaller beyaz yanıyormuş taktıktan sonra öğrendim :D
    Mert TUNA (ADANA 0 RH +) yp pilot - kawasaki ER-5

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar bugün itibariyle 2005 siyah bi er-5 sahibiyim. paylaşımlarda buralardayız artık. tekeriniz düz bassın.
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün itibariyle 2005 siyah bi er-5 sahibiyim. paylaşımlarda buralardayız artık. tekeriniz düz bassın.
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim güle güle kazasız belasız kullanasın...
    Aramıza hoşgeldin...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    hayırlı olsun,kazasız kullanımlar.

bu gün 150/70/17 michelin arka lastik aldım er-5 e bakalım nasıl olucak.yağmurlar bir dursun taktırmayı düşünüyorum.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Hayırlı olsun kardeş,Allah kaza bela göstermesin.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5 , honda cg 125
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:28 ----------

bu gün 150/70/17 michelin arka lastik aldım er-5 e bakalım nasıl olucak.yağmurlar bir dursun taktırmayı düşünüyorum.
    merakla bekliyorum sonuçları virajlardaki farkı merak ediyorum artısı eksisi ne olacak? iyi geceler
    Mert TUNA (ADANA 0 RH +) yp pilot - kawasaki ER-5

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Mert_tuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:28 ----------

merakla bekliyorum sonuçları virajlardaki farkı merak ediyorum artısı eksisi ne olacak? iyi geceler
    bende merak ediyorum doğrusu büyük olasılık virajda yatmayasak ama düz yolda iyi yol tutacağı kesin.
    sanada hayırlı geceler.

Motosikleti
    KLX 250

Hocam nerden ve kaça aldınız acaba?

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    çok sağolsun beyler. inşallah memnun kalırız bakalım. daha nedir ne değildir anlayamadım tabi. ama çekiş çok iyi o ortada.
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Hocam nerden ve kaça aldınız acaba?
    sahibinden.com sağolsun 250 tl.
    bu gün yan yana koydum sanki milimetrik kalıcak duruyor çataldaki boşluk,belkide arka kampana sabitleme çubuğuna sürtecekmiş hissi verdi bana ama ufak bir bükme işlemiyle hallederiz yeterki başka sıkıntı çıkarmasın.
    arkadan bakınca motor baya heybetli görünmeye başladı

Motosikleti
    KLX 250
    Sahibinden com da 150TL yede dunlop marka 150 lik lastik var ama aynı lastik başka sitede 300TL ye da var kafam karma karışık oldu gerçi henüz lastiğe ihtiyacık yok ama...
    Lastiği satın almadan önce üretim tarihni nasıl kontrol edebiliriz hiç bakmadım doğrusu üzerinde yazıyor mu?

juniorR1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yuzme,motosiklet,bilgisayar
    arkadaşlar temiz ve orjinal 2006 er-5 satın almak istiyorum alanyada er-5 olmadığı için yakından bakamıyorum bana bilgi verirseniz sevinirim alanyada oturuyorum
    MOTOSİKLET ÖZGÜRLÜKTÜR

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30981737/detay

motorumu satıyorum. varmı alacak babayiğit

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Sahibinden com da 150TL yede dunlop marka 150 lik lastik var ama aynı lastik başka sitede 300TL ye da var kafam karma karışık oldu gerçi henüz lastiğe ihtiyacık yok ama...
    Lastiği satın almadan önce üretim tarihni nasıl kontrol edebiliriz hiç bakmadım doğrusu üzerinde yazıyor mu?
    selam delicoban
    lastigin bir yüzünde DOT diye başlayan numaralar vardır,üretim tarihi oluyor dot.en son 2 sayı seneyi gösterir onun önündeki 2 sayı haftayı gösterir.
    buda açıklayıcı resim ;

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

bende 375 e takım aldım ön arka
    ama orjinal boyutların dışına çıkmadım. şimdilik çok iyi patinaj çekemiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:09 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:14 ----------

bu da benim er- 5
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    kaptanhasan hayırlı olsun,ama resimler açılmıyor.

bu gün taktırdım lastiği sonunda BUZ motora fena kaslı durdu motorda
    şu an için yol tutuşu mükemmel,denge çok daha iyi oldu.bakalım fazla yatmaz dediler ince lastiğe nazaran yarın ufaktan bir denemeli.bu arada resimlerini çeker atarım bilgi amaçlı görsellik olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler