Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MadEnd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT 700 Deauville - CB125E
    Selam arkadaşlar dün sinyal camını kırdım.Acaba sadece sinyal camı satılıyor mu bilgisi olan var mı?
    YAMASAKİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tek cam satılmaz...AAma elinde sağlam cam olan belki vardır..Dibi kırılmışta ama camı sağlam olan....

SAnırım ikisi bir satılıyordu..60 lira falandı.... Bunun yerine buna yakın bir çinlinin sinyallerinden takmanı öneririm..Yazık o kadar para vermeye...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Arkadaşlar, benzin olarak 95 mi, 97 mi kullanıyorsunuz? 95 kullansam bir zararı olur mu?

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    arkadaşlar er-5 almayı düşünüyorum. ancak alacağım kişi biraz fazla fiyat çekiyor. eğer yardımcı olmak isterseniz bir sorum var. cbf 500 ü kısa süre kullanma fırsatım oldu iyi makina. er-5 ile karşılaştırabilirmisiniz? güç performans yakıt ve frenleme gibi.. eyvallah

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar er-5 almayı düşünüyorum. ancak alacağım kişi biraz fazla fiyat çekiyor. eğer yardımcı olmak isterseniz bir sorum var. cbf 500 ü kısa süre kullanma fırsatım oldu iyi makina. er-5 ile karşılaştırabilirmisiniz? güç performans yakıt ve frenleme gibi.. eyvallah
    Bir çok başlıkta kıyaslandı... Kıyaslamalar başlıklarında bulabilirsin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:33 PM ----------

Alıntı Trakonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, benzin olarak 95 mi, 97 mi kullanıyorsunuz? 95 kullansam bir zararı olur mu?
    tabii ki 95 kullanıcaksınız... 97 mi kullanıyorsunuz yoksa?...

Motosikleti
    tabii ki 95 kullanıcaksınız... 97 mi kullanıyorsunuz yoksa?...[/QUOTE]

Yok. Servisteki eleman öyle söylemişti vuruntu yapar diye. Bir sefer 97 koydum, su gibi içti benzini desem yeridir. Şimdi tabiiki de 95 oktan kullanıyorum.
    Bir sorum daha olacak Düşük süratte gaz resmen on-off. Yani çok az gaz vererek gidilemiyor, gaz ister istemez açılıp kapanıyor, yani gaz çok çok hassas. Elimin en ufak hareketiyle bile motor dur kalk oluyor bu da aşırı rahatsız edici. Özellikle bozuk zeminlerde... Mecburen yavaş gitmek zorundayım. E bu sefer de gaz aç kapa oluyor. YOk mudur buna çare? Bir türlü alışmak da mümkün olmuyor gazın bu aşırı hassaslığına. Sizin er5 leriniz de mi böyle? Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motorumu satıyorum.... İlanı aşağıda....

http://www.sahibinden.com/binicisine...XQQdisplayitem

Trakonya....

Er5 devirli kullanılması gereken bir motor... Yani 3000 devirin altında kullanmak sakıncalı... Eğer yavaş gitmeniz gerekiyorsa vuruntu yapmayı kesmek için gaz verirken debriyajla oynamanı tavsiye ederim... Çok uzun süre yavaş gidilmesi hiç bir motor tarafından kabul edilmez...

Motosikleti
    NX-4 Falcon
    Merhaba .Ben CBF 150 kullanıcısıyım.Bu ara ER-5 model Kawasaki ye merak saldım.Nedir ne değildir bilmediğim için sizlere danışmak istiyorum.Fiyat olarak ne kadardır,takas olurmu,tavsiye edermisiniz,teknik servis ve parça durumu nedir.Bana vakit ayırırsanız çok memnun olurum.

Teşekkürler.

Motosikleti
    Trakonya....

Er5 devirli kullanılması gereken bir motor... Yani 3000 devirin altında kullanmak sakıncalı... Eğer yavaş gitmeniz gerekiyorsa vuruntu yapmayı kesmek için gaz verirken debriyajla oynamanı tavsiye ederim... Çok uzun süre yavaş gidilmesi hiç bir motor tarafından kabul edilmez...[/QUOTE]

Teşekkürler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Ne dersiniz? Bu takasa girilirmi?

Benim motorum bu;
    http://www.sahibinden.com/cok_iyi_du...XQQdisplayitem

Takas yapmak isteyen kişinin motoru da bu;
    http://www.sahibinden.com/2005_model...XQQdisplayitem

Tabii ki farkı ödeyeceğim. Yukarıdaki özelliklere bakarak bu takas yapılırmı? İşe gidip gelirken, hafta sonu geziler için ve yazın da uzun geziler için düşünüyorum. Özellikle ER5'çi arkadaşlar fikir verirse sevinirim.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    bu sayfaya uğramayalı baya olmuş.
    MadEnd den başlıyım. sinyal camı tek satılıyor ve 12 euro fiyatında. kırdım ordan biliyorum

Trakonya ben motorumu z moto merkez servisi yöneten burak ustadan aldım ve bana ısrarla 97 kullanmamı söyledi. ilk aldığım zamanlarda alp abimede danıştım ve 95 kullanmamı söyledi. ben ikisinide denedim ve sonuç olarak 95 dama ucuza geliyor fakat 97 de performans daha iyi oluyor. hızlanmalarda daha seri(yada psikolojik olarak bana öyle geliyor) motorun ekonomik tüketimi şehir için 5 uzun kullanımda 4 lt. hız istersen 8 lt ye kadar yolu var. 4000 devir gibi kullanırsan ekonomik yakıyor. düşük hızlarda alp abinin dediği gibi debriyaj ve vites ayarlamalarını yapman gerekiyor.

eraysarac bende cbf 150 den er-5e geçen biriyim. cbf 150 güzel motordur ve sattığım motora arada bir biniyorum. aralarında 40 kg ağırlık farkı bana kağıt üstünde önemsiz geliyodu fakat ele alınca iki motoruda baya hissettiriyo. şimdi cbf kuş gibi hafif geliyo bindiğimde. cbf er-5 ten daha yumuşak süspansiyonlara sahip. farklı sınıfta olsalarda cbf den er-5 e geçersen konfor hüsranın olabilir. buna karşın gazı açtımı uzayıp gidince konfor eksisini unutacaksındır.tabi basınca uzuyo dediğime bakma, ilk benzin hesaplamasından sonra sende benim gibi 80 i geçmeden gitmeye kasabilirsin. cbf yi 120 km hızı geçmiyo diye sattım şimdi er-5 te 80 i geçmemeye çalışıyorum. buna rağmen 4.5lt tüketimden aşağı düşemedim. benim motor 2005 model ve 30,000 km civarındaydı aldığımda, 5,500 tl ye aldım. 5,000-7,000 tl civarında fiyat istiyolar. motorun temizliğine göre değişir, fazlasıda verilmez bence. servis ve parça olarak ankarada yaşıyosan alp_tunay abim sanada yardımcı olacaktır.

ve sıra acemi60 da. askerden sonra ilk motor olarak ck 125 alacaktım, sayende vaz geçip cbf 150 aldım. ilk zamanlar senin ck 125 biraz sorunluydu ama sonradan sorunların hallolmuştu sanırım. er-5 i bende günlük kullanıyorum ve memnunum. hafta sonlarıda şileye gidip geliyodum ve gayet güzel oluyo, henüz tek seferde 150 km civarından fazla gitmedim diyebilirim, daha uzun yolda sele biraz rahatsız edebilir ama mola verdikçe sorun çıkarmayacaktır. er-5 e en elzem aksesuar ön siperlik camı olacaktır. 80-90 km hızı geçtiğimde baya rüzgar çarpıyo, daha yüksek hızlarda sakat olabilir (160 km hıza çıktım ve rüzgardan dolayı hızımı kestim) yakıt tüketimi otomobillere ve şu anki motoruna kıyaslarsan hep can sıkacaktır. ben şimdi 80-90 ı geçmeden az yaktırmaya çalışıyorum ve genede şehir içi 5 lt yakıyo, bassam gam yemiycemde okadar uğraşmama rağmen okadar yakması canımı sıkıyo, büyük hacmin götürüsüde bu işte, düşük devir ve hızlardada büyük hacimli. ben motoru biraz makul fiyata aldığımdan senin verdiğin link teki motor bana yükse fiyatlı geldi. benim motordada bir iki ufak yan yatma var ve km 29,000 deydi aldığımda. 5,500 tl ye aldım. 46 lt kappa topcase ve koruma demirini motorla birlikte aldım.senin bu motor biraz ellenmiş gibi duruyo. egzoz değişmesi, sarıya boyanmış parçalar, göstergelerin değişmesi, aynalar değişik, arka amortisör değişmiş olabilir (arka amortisör helezonları siyah renk, nikelaj değil vebikaç er-5 fotosuna bakarsan fark olduğunu görürsün) koruma demiride yok (120 euro civarında fiyatı var) bence motoru alacaksan adam akıllı servise göster (yetkili servis olması işini garantiler. ilerde motorda hasar olduğu falan anlaşılırsa gösterdiğin servisin kafasına atabilirsin) bana motor pek güven vermedi ve fiyatıda yüksek geldi. ben motor araştırıken baktığım er-5 lerin kilometreleri gerçekçi değildi. aldığın motorun km oynanmış olması olasılığını unutma.heleki km saati hasarlı olduğunu kendide yazmış. biraz daha bekle ve daha oynanmamış ve aksesuarlı motor bul.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum bu;
    http://www.sahibinden.com/cok_iyi_du...XQQdisplayitem

Takas yapmak isteyen kişinin motoru da bu;

Tabii ki farkı ödeyeceğim. Yukarıdaki özelliklere bakarak bu takas yapılırmı? İşe gidip gelirken, hafta sonu geziler için ve yazın da uzun geziler için düşünüyorum. Özellikle ER5'çi arkadaşlar fikir verirse sevinirim.
    Vala bunun için er5 çi olmaya gerek var mı bilmiyorum ama takas için üzerine kaç istiyor eleman ?

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vala bunun için er5 çi olmaya gerek var mı bilmiyorum ama takas için üzerine kaç istiyor eleman ?
    İki motorun fiyat farkı 5300 yapıyor. Görüşmeye gitmeden motor hakkında fikrinizi öğrenmek istiyorum. Resimlerden bana da biraz oynanmış bir motor görüntüsü verdi. Satıcı ile mesajlaştım. Takas yaparız dedi. Motoru görmek ve pazarlık yapmak için henüz gitmedim. ER5'i bilenlerin fikrini almak önemli benim için.

Vlad 1462 Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Benzin sarfiyatı konusunu araştırmıştım. Bu konu halen beni de biraz kararsızlığa itiyor. Ama şehir içi tüketim düşündürüyor. Uzun yolda bütçeyi rahatsız edecek kadar bir fazla sarfiyat olacağını sanmam. CK 125'i kullandığım gibi yılın 12 ayı işe gidip gelirken kullanacağım. Bir de şehir içi trafiğinde CK125 ile yaptığım gibi çekirge misali oradan oraya zıplayabilecekmiyim diye düşünüyorum.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım o fiyata alabileceğin çok temiz er5 ler var.acele edip pişman olma
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı demirgursel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım o fiyata alabileceğin çok temiz er5 ler var.acele edip pişman olma
    Fikir verdiğin için teşekkür ederim. İlgilendiğim ER5'ten vazgeçtim. Sahibi uyanık biri çıktı. İnternet üzerinden yaptığım araştırmada Haziran 2009'da devir saati kırık ve ön amortisorleri patlak olarak sahibinden.com üzerinden satışa çıkmış olduğunu ve fiyatının 4500TL olduğunu tesbit ettim. Ve daha da enteresanı o zaman belirtilen km.si 31000. Şimdi bu uyanık arkadaşımız 18000 km.de diye satıyor. Kendisine bu durumu sorduğumda inkar edemedi ama motora çok masraf edip düzelttiği kilometre saatinin de değiştiği gibi yeni yalanlar söylemek zorunda kaldı.

MT den ER5 arayanlar varsa bu motora dikkat etmelerini öneririm. İlanda hala motor 18000 km de gösteriliyor.

Normalde sahibinden.com da eski ilanı görmek mümkün değil. Fakat ben google önbellek bilgilerinden buldum. Aşağıdaki iki linki inceleyin durumu anlarsınız.

http://209.85.135.132/search?q=cache...ient=firefox-a

birde buna bakın;

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fikir verdiğin için teşekkür ederim. İlgilendiğim ER5'ten vazgeçtim. Sahibi uyanık biri çıktı. İnternet üzerinden yaptığım araştırmada Haziran 2009'da devir saati kırık ve ön amortisorleri patlak olarak sahibinden.com üzerinden satışa çıkmış olduğunu ve fiyatının 4500TL olduğunu tesbit ettim. Ve daha da enteresanı o zaman belirtilen km.si 31000. Şimdi bu uyanık arkadaşımız 18000 km.de diye satıyor. Kendisine bu durumu sorduğumda inkar edemedi ama motora çok masraf edip düzelttiği kilometre saatinin de değiştiği gibi yeni yalanlar söylemek zorunda kaldı.

MT den ER5 arayanlar varsa bu motora dikkat etmelerini öneririm. İlanda hala motor 18000 km de gösteriliyor.

Normalde sahibinden.com da eski ilanı görmek mümkün değil. Fakat ben google önbellek bilgilerinden buldum. Aşağıdaki iki linki inceleyin durumu anlarsınız.

http://209.85.135.132/search?q=cache...ient=firefox-a

birde buna bakın;
    Asıl uyanık sen çıkmışsın takdir ettim seni..
    Hani sen üzerine 4 falan verseksen değerdi o motora ..
    Bu arada kendi motorunun fiyatını yazmışsın 17oo den ama takasta fiyat ayarlaması yaparsın
    Ayrıca er5in piyasının düştüğünü farkettim benzin fiyatları artınca milletin alımı da düşük cc ye kalktı,mesala izmirde 75oo ten satılan bir er5 şu an 65oo sahibinden de hala da takip ediyorum...
    Değerinin de daha da düşük olduğunu düşünüyorum.

lacivert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6 - fortyeight
    Aynı motor bana da takas teklifi için mesaj atmıştı. Mesajıda bu;

bluess_8312-09-2009 19:31

meraba .ilanmı incele 2005 temiz er 5 var.düşünürsen değişebilriz küçük bişey istyorum.arasını hallederiz

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı lacivert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı motor bana da takas teklifi için mesaj atmıştı. Mesajıda bu;

bluess_8312-09-2009 19:31

meraba .ilanmı incele 2005 temiz er 5 var.düşünürsen değişebilriz küçük bişey istyorum.arasını hallederiz
    Bu motor alınmaz demiyorum. Devir saati yok. Egzost atılacak uyduruk bir şey takılmış. Temiz bir görünüm için boya ister. Ayrıca motorun her türlü problemine razı olmak gerekir. Ve bana göre 4000 TL.den kuruş fazla etmez.

Merhaba arkadaşlar..Ya da abilerim demeliyim..

Ben 16 yaşındayım..Abim motora çok meraklıdır ama kendisi yurtdışında okuyor..Ve motoru emanet edeceği kimse olmadığı için bu sene alamadı..Seneye yazın ben ehliyetimi alınca er-5 almayı düşünüyor..Ama kafamda bazı soru işaretleri var..

1. Ben 2 yıldır Honda today kullanıyorum..Biraz küçük olmama rağmen hiç kaza falan yapmadım..Seneye ehliyetimi alıcam inşallah..Ama 1-2 kez bindiğimi saymazsak hiç vitesli motor sürmedim..Yani hiç tecrübem yok..Acaba er-5 vitesli bir motora başlamak için uygun olmayabilir mi?Yalnız vereceğiniz cevap da şunu da göz önünde bulundurmanızı isterim ki öyle hız denemesi,yarış,akrobasi yapan birisi değilim..Pek de merakım yoktur :D Sadece şehir içi sürmek için soruyorum.

2. Benim boyum 1.70 ve kilom 60..Yani 500 lük bi motorun içinde kaybolur muym..Ayaklarım yere değebilir mi?

Gerçekten bunlar ne zamandır kafamı kurcalıyor yardımcı olursanız sevirim..Çünkü abim yılda sadece 2 ay binicek onun dışında motor benim olacak..Yani benim istediğim bir şey almayı düşünüyor..

Hele bir de kaç liralık benzinle ne kadar gidebileceğimi sölersiniz çok sevirim:D:D

Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Alıntı zxyxyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 16 yaşındayım..Abim motora çok meraklıdır ama kendisi yurtdışında okuyor..Ve motoru emanet edeceği kimse olmadığı için bu sene alamadı..Seneye yazın ben ehliyetimi alınca er-5 almayı düşünüyor..Ama kafamda bazı soru işaretleri var..

1. Ben 2 yıldır Honda today kullanıyorum..Biraz küçük olmama rağmen hiç kaza falan yapmadım..Seneye ehliyetimi alıcam inşallah..Ama 1-2 kez bindiğimi saymazsak hiç vitesli motor sürmedim..Yani hiç tecrübem yok..Acaba er-5 vitesli bir motora başlamak için uygun olmayabilir mi?Yalnız vereceğiniz cevap da şunu da göz önünde bulundurmanızı isterim ki öyle hız denemesi,yarış,akrobasi yapan birisi değilim..Pek de merakım yoktur :D Sadece şehir içi sürmek için soruyorum.

2. Benim boyum 1.70 ve kilom 60..Yani 500 lük bi motorun içinde kaybolur muym..Ayaklarım yere değebilir mi?

Gerçekten bunlar ne zamandır kafamı kurcalıyor yardımcı olursanız sevirim..Çünkü abim yılda sadece 2 ay binicek onun dışında motor benim olacak..Yani benim istediğim bir şey almayı düşünüyor..

Hele bir de kaç liralık benzinle ne kadar gidebileceğimi sölersiniz çok sevirim:D:D

Vereceğiniz yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim
    Ayakların yere basar merak etme , Üzerinde iri durmayacağın kesin ama Tavsiyem vitesli tecrüben yoksa 125 veya 150'lik motordan başlaman.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler