Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motor tutar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bayileri aradım bayiler itiraz etmiş bayilerin kâr'inden gidiyormuş 6195 t. olunca bayinin 1tanesi veriyor yarın gidip bakacağım

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Mustafa bey dediğiniz doğruysa daha şimdiden bayiler ile hero arasında sorun çıkmaya başladı. Acaba bu olay müşterilere nasıl yansıyacak!

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    Hero motor lansman fiyatı adi altinda kendi internet sitesinde , Facebook sitesinde ve bazı gazetelerde fiyat yayınladı bunun üzerine bende bayilere gidip fiyat aldım motosiklet henüz gelmemiş gelince almak üzere anlastik motosikletin gelmesini bekliyorum hatta Heromotor showroomu aarayıp teyitde aldım fiyat konusunda sşimdi motor gelince o lansman fiyatı artmissa Hero motor musteri güveni açısından hiç hoş bir izlenim olmaz.

Hero motor sitesinde ki faxebooktaki 6200 TL lik fiyatı kaldırmış. Fiyatı nedir şimdi bu motorun ben anlam veremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Biraz önce bayide motoru gördüm açıkçası kafam biraz karıştı. Hunk sanki karizmadan daha kaliteli gibi duruyordu. Hunk in fren kalitesinde önde nissin yazıyordu arkada göremedim. Karizmadan bişey yazmıyordu. İki karizma gördüm ikisininde arka frenin pedalı farklı şekilde ve acılarla yamulmustu. Bu pedalın yamulmasi buradan kolaymı anlayamadım. Birde karizma için top case demiri takmak biraz daha sıkıntılı olacak gibi. Çünkü kendi demiri grenajlarin içinde bir delik var ve ordan çıkıyor.

İki motorunda kullanıcı yorumlarını mi beklesek acele etmeyip.

motoru aldım bahçelievlerden nakit 6390 kask eldiven hediye aldım 15 km yol yapıp eve geldim motor yanımda kuruldu sulu akü taktılar çalıştırdılar beğendim titreşim yok gibi geldi çok azdı
    Red_Whiskers bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı uğurlu olsun yorumlarını ve izlenimlerini bekliyoruz .
    Çıplak gözle renk durumları nasıl ( renk olayı biraz göreceli ama arkadaşların fikirlerinide almak isterim)

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Mustafak44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldım bahçelievlerden nakit 6390 kask eldiven hediye aldım 15 km yol yapıp eve geldim motor yanımda kuruldu sulu akü taktılar çalıştırdılar beğendim titreşim yok gibi geldi çok azdı
    Hocam ne renk aldınız ? Cengiz motordan mı aldınız ? Çekişi nasıl yokuşta falan ?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ne renk aldınız ? Cengiz motordan mı aldınız ? Çekişi nasıl yokuşta falan ?
    kırmızı renk aldım resimlerden çok daha güzel siyahta güzeldi ama siyah tozu çok gösteriyor sürekli silmek zorunda kalıyorum evet cengizmotordan aldım motorun torku iyi otobandan geldim 4. fites 4000devirde 100km hız motor yeni olmasına rağmen. hoşuma gitti titreşim çok çok az farkına bile varmadım artçıda ne olur bilmiyorum tahminim 500km sonra oda kalmaz toplayan usta 1000km ye kadar 120 geçme sonra bas gitsin dedi 150 km hıza çıkar 140 rahat gider dedi hoşuma gitmeyen tek tarafı depo çok alçak inişte üzerinden kayacakmışım hissi verdi dik oturulmuyor biraz öne yatıyosun 1.70 boy aşağısı ayaklar zor basar bana tam geldi boyum 177 koltukları yumuşak rahat orta sehpası var yan sehpa(ayak) yok pazartesi takacaklar ek ücretli plaka ruhsat bandrol +motor hepsi 6700 kask eldivende hediye aldım
    Red_Whiskers ve A.Volkan bunu beğendiler.

Bu motorla ilgili birşey dikkatimi çekti. Fuarda AEA nin tanıtımında yan ayak göstergesinden bahsediyor fakat motorda yan ayak yok. Dolayısı ile yan ayak müşürüde yoktür.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kırmızı renk aldım resimlerden çok daha güzel siyahta güzeldi ama siyah tozu çok gösteriyor sürekli silmek zorunda kalıyorum evet cengizmotordan aldım motorun torku iyi otobandan geldim 4. fites 4000devirde 100km hız motor yeni olmasına rağmen. hoşuma gitti titreşim çok çok az farkına bile varmadım artçıda ne olur bilmiyorum tahminim 500km sonra oda kalmaz toplayan usta 1000km ye kadar 120 geçme sonra bas gitsin dedi 150 km hıza çıkar 140 rahat gider dedi hoşuma gitmeyen tek tarafı depo çok alçak inişte üzerinden kayacakmışım hissi verdi dik oturulmuyor biraz öne yatıyosun 1.70 boy aşağısı ayaklar zor basar bana tam geldi boyum 177 koltukları yumuşak rahat orta sehpası var yan sehpa(ayak) yok pazartesi takacaklar ek ücretli plaka ruhsat bandrol +motor hepsi 6700 kask eldivende hediye aldım
    Hayirli olsun fotografta atin

Motosikleti
    Ben montaj sırasında gordum orta sehpada duruyordu , Hunk'un göstergeleri ve boya kalitesi bana daha iyi geldi baktığım karizma siyahtı montajı yapılmamıştı oturuş pozisyonuna bakamadım yani nasıl bir makina olduğunu tam kavrayamadim gösterge panelide pek iç açıcı gorunmuyor , belirttiginiz gibi topcase ve yan canta takmak biraz zor olacatir pazartesi tekrar bakıp kararimi vereceğim.
    Ama şunu biliyorum 5 yıl garanti 6.000 km bir bakım yedek parça desteği 223 cc 19.4 bg , 40 km de 1 litre yakması , bu fiyata beni cazip edenler bunlar oldu.

Alıntı omerongur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla ilgili birşey dikkatimi çekti. Fuarda AEA nin tanıtımında yan ayak göstergesinden bahsediyor fakat motorda yan ayak yok. Dolayısı ile yan ayak müşürüde yoktür.
    evet yok ek ücretle takarlar yan ayak çanta demiri koruma demiri gelecekmiş fabrikasından ayrıca nekadar doğru bilmiyorum ön grenajda gelecek dedi cengiz bey

Motosikleti
    Bende fabrikayla telefon gorusmesi yyapmıştım bazı aksesuarlar için çalışma yapıldığını söylediler, koruma demiri arka sehba tur cami flan tamam ama bu motorun alt granajlisi zaten zmr modeli acaba o modelin geleceginimi kastetti yoksa alıp karizma r versiyonuna takılabilecek bir parçadan mi söz etti ?

Alıntı mustafa42121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun fotografta atin
    teşekkür ederim adaş düşündüm ama kuru çıplak motor ek bişeyler yaparsak atarım

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    teşekkür ederim adaş düşündüm ama kuru çıplak motor ek bişeyler yaparsak atarım
    Olur mu hocam bu şekilde de atabilirsiniz. İnternetten profesyonel çekilmiş fotoğraflar yerine doğal fotoğrafını görmüş oluruz. Hatta mümkünse oturup depoyu, gsötergeyi alacak şekilde çekip diz mesafesini de gösterebilirsiniz. Boyunuzu yazmışsınız oradan oranlarız biz.

Ayrıca gidon alçak demişsiniz; evet bir racing pozisyonu var. Acaba pulsar için üretilen gidn yükseltme aparatı buna uyar mı, ölçüleri aynı mıdır? Değilse İrfan Motor'a gidip yaptırabiliriz. Yine bu sitede gayet ilgili olduğunu okudum.

Aurorablam ben siyah olanın birkaç fotoğrafını çekmiştim ama buraya yükleyeceğim. Özelden yazarsanız telefonunuzu yarın whatsaptan atabilirim.
    Ayrıca yan ayak ekstra aksesuar değil ki fuarda gösterilen motorda yan ayak göstergesi bile var. Ama bu gelen motorlarda yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Mustafak44 motoru alırken bende cengiz motordaydım zmr den değil r modeli için yan grenajdan bahsediyodu cengiz motor. Anladığım kadariyla şasi zmr ile r modeli aynı ve eğer öyleyse zmr grenajlarinin r modeline uymaması için bi sebep yok. Tabi işin içine zmr deki soğutma farklılıkları girince durum nasıl olur bilemem.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun. Rodaj için ustanın söylediğine güvenme kılavuzda yazanı uygula. 120 km hız rodaj için çok yüksek. Ayırca 4. viteste 4000 devirde 100 yaptığına emin misin ? Bu hacim için o da çok fazla bir hız. Biraz daha yüksek devirlerdeki titreşim nasıl ? Mesela boştayken 6 - 7 bin devir ?

Selaminaleykum ardslar araniza uzun ugraslardan takipten sonra cok sukur katildim hemen konuya gireyim hero karizmanin hangi rengi guzel alan veya goren ardslar varsa bilgi verirse sevinirim fena taktim kafayi nisan ortalarinda ins. Alcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Oncelikle hayirli olsun Allah kaza bela vermesin insaallah... bende kirmizi dusunuyorum daha dogrusu beyaz sari kirmizi arasindayim yakindan hic gormedim kirmizi nasil hos duruyomu motorun yeni fakat kullaniyosun gidisi durusu rahatligi vs. aktarirsan dusuncelerini sevinirim tekrardan hayirli olsun

Oncelikle hayirli olsun Allah kaza bela vermesin insaallah... bende kirmizi dusunuyorum daha dogrusu beyaz sari kirmizi arasindayim yakindan hic gormedim kirmizi nasil hos duruyomu motorun yeni fakat kullaniyosun gidisi durusu rahatligi vs. aktarirsan dusuncelerini sevinirim tekrardan hayirli olsun[/QUOTE]

teşekkür ederim allah hiçbirimize kaza bela vermesin renk işi zevk işidir kırmızı kendini gösteriyor siyahta güzeldi ama daha önceden 2 motorum siyahtı toz tutunca renk soluk gösteriyor beyazda leke cok oluyor zevk işi silmekle uğraşmak istemedim kırmızı tercih ettim
    tahminim nisan ortasında yada sonlara doğru zam gelebilir 1 kaç yerden duydum

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)