Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Hero Karizma R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Surmedim ama uzerine bindim calistirdim hunk ve karizma evet bariz buyuk karizma ama ben kuryelik yapiyorum suan 2_3 gun icinde ya hunk alcam ya karizma hangisini alayim die dusunuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

Karizmaya yazik mi olur kuryelikte hunk mu alsam ama almisken de biraz iy olsunki uzun yolada gitsin istiyorum hayirlisi kararsiz kaldim ikisi arasinda inceliyorum baya bariz guc farki var ikisi arasinda son gunlerim alcam ins

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    İkisinin arasında 7 kilo ağırlık farkı var Karizma 7 kilo daha ağır ,oturuş pozisyonu daha spor öne doğru fakat insanida yormuyor.

Hunk'un göstergeleri bana gore daha ggüncel bir tasarım fakat ben Karizmanin 3 lu kadran tasarımıni da sevdim , Hunk'un bir artısı da arka frende disk seçeneği mevcut

Sele yükseklikleri hemen hemen aynı Karizma 810mm hunk 800mm aradaki bariz farklerdan biri hunk'un arka teker 100 karizmanin 120 ;)

Karizma biraz daha uzun bir motosiklet ve en güzel artisi 19.5 bg 110-115 e kadar çok güzel hızlanıyor .

Yakıt konusunda bariz farklar olmayacaktır sizin fiziki yapinizda seciminizde önem arz edecektir Hunk daha derli toplu bir motor Karizma daha uzun ve yüksek .

Subra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    yakıt olarak hunk daha iyidir.ama ikiside gider pakete.heronun scooterlerini alma ama.kullananlar pek memnun değiller.70i geçmiyo diyolar geçince yakıtı fondip yapıyomuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

kardeşim arada bin lira fark var fazla düşünme.neyine yazık edeceksin ki?asıl seni heyecanlandıran motoru almazsan yazık edersin...

Motosikleti
    Alıntı Subra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt olarak hunk daha iyidir.ama ikiside gider pakete.heronun scooterlerini alma ama.kullananlar pek memnun değiller.70i geçmiyo diyolar geçince yakıtı fondip yapıyomuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:15 ----------

kardeşim arada bin lira fark var fazla düşünme.neyine yazık edeceksin ki?asıl seni heyecanlandıran motoru almazsan yazık edersin...
    Katılıyorum ikisininde üzerine bin hangisine işte bu diyorsan hangisi sende heyecan uyandirirsa onu al , amacına yönelik olmadığına inanirsan ya da için isinmazsa diğer modelle takas edebilirsin ;)

Ben Dragstar1100 mu alayim Varadero 1000xl mi alayim derken Hero Karizma R aldım ;)

Ben 1.78 boyunda 90 kg Cok tesekkur ederim yorumlariniz icin fiyat farkindan deil aslinda karizma icin cok titresimi var kafa grenajinda sorunlu falan die yorumlar cok oldu hunkta hic olmadi ama benim icimde karizmaya isindi hunk kalipli ama karizma da karizma harbiden bu kafa granaj sorununu sorcam alcagim yere cozerlerse veya cozumu gercekten varsa alirim

Suan kullandigim motor salcano tiger sport modeli 100 luk kesinlikle titremiyo buna titresim denmez felaket bise ☺☺☺ bu motordan sonra karizmadaki bana titresim gelmez ama yinede pek sorun yasmayim istiyorum cunku bu motorum 5 ay oldu alali ama 5 yil katladi omrumu cok sukur isteyen cikti satiyorum alcam hunk veya karizma ins.
    Alan kullanan ardslr cokmu rahatsiz ediyo kafa si karizmanin

Motosikleti
    Ben kafa ziriltisini cozdum önceki mesajında neler yapıldığını da yazdım bana gore tamamen montaj hatası şuan rahatsız olmuyorum sesde neredeyse tamamen kesildi ama benim ustam kendi gayretiyle baya uğraştı .

Titresim olayına gelince ben makinayıaalınca 1 ay kadar süreyle 2014 Hyosung gt250r ile beraber kullandim ki Hyo V motor çift silindirdir titremez aynı gün içinde motor degistirdigimde dahi oh be titremiyor ya da bu titriyor diyemedim 90-100 km hıza kadar hissedilmiyor ( bana gore )
    Şehir içinde aynıggün 200 km karizma kullandım zevkle bindim yiprandigimi hisettemedim fakat herkesin kendi deneyip almasından yanayım ssonuçta tek silindir bir Hintliden bahsediyoruz ;)
    mkitis bunu beğendi.

Evet okumustum ziriltiyla ilgili yorumunu okumustum suan bida okudum baya is gormussunuz hakkimizda hayirlisi bklm alirsam burdan yazarim artik ankaradayim ben burdaki bayi fiyatta inmiyo cankiridan alcam 250 tl fark var oda tlfda gitsem dahada dusururum hrde dusmesede otobusle 18 tl gider motorla 20 tl yakar gelirim

bu fiyata bu motor güç görüntü süper titreşim çok az kafa zırıltısını yaptım zırıltı yok yakıt gerçekten az yakıyo birdaha alacak olsam 150cc asla almam yine bunu alırım
    Red_Whiskers bunu beğendi.

Alıntı Mustafak44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu fiyata bu motor güç görüntü süper titreşim çok az kafa zırıltısını yaptım zırıltı yok yakıt gerçekten az yakıyo birdaha alacak olsam 150cc asla almam yine bunu alırım
    Kafa ziriltisini nasil hallettiniz

Alıntı Ahmet135 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa ziriltisini nasil hallettiniz
    ön rüzgarlık camıyla kafa grenajının birleştiği yere vidaları gevset sağlı sollu lastik fitil koy bitti zırıltı yok

Alıntı Mustafak44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön rüzgarlık camıyla kafa grenajının birleştiği yere vidaları gevset sağlı sollu lastik fitil koy bitti zırıltı yok
    Aldiktan sonra denicem krdsm saolasin

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    arkadaşlar bu motora koruma demirleri çanta demiri ve yan ayak gibi aksesuarları nereden temin edebiliriz?

Alıntı Subra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motora koruma demirleri çanta demiri ve yan ayak gibi aksesuarları nereden temin edebiliriz?
    yan ayak ve ön koruma var ama çanta demiri daha çıkmadı

Ne yani alsam arkaya canta koyamicam mi kuryelik yapcam evet ya arkaya cantayi nasil koycam yer yokki

Motosikleti
    Hero genel merkez ile konuştugumuzda koruma demiri, yan ve arka çanta demirleri, tur camı, ve alt grenaj parçası için çalışmalar ve görüşmelerin sürdüğünü söylemişlerdi.

yan ayaklık hero tarafından gönderilecekti (ücretsiz) servisten aradılar yan ayaklık gelmiş taktırmaya gidecegim.

koruma demiri var fakat başka motosikletler için yapılmış ben Karizmaya yakıştırmadım.

Yalovada bu işi yapan bir çogumuzun bildigi İrfan bey var onunla irtibata geçersek kullanıcı sayısı arttıgında bu aksesuarlar mutlaka gelecektir.

motosiklet uzun ve cüsseli oldugu için bu aksesuarların hepsinin çok yakışacagını düşünüyorum.

ben şahsım adına İrfan Bey'e mesaj attım (irf motor) bir kaç arkadaş daha istekte bulunursa çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacaktır

Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero genel merkez ile konuştugumuzda koruma demiri, yan ve arka çanta demirleri, tur camı, ve alt grenaj parçası için çalışmalar ve görüşmelerin sürdüğünü söylemişlerdi.

yan ayaklık hero tarafından gönderilecekti (ücretsiz) servisten aradılar yan ayaklık gelmiş taktırmaya gidecegim.

koruma demiri var fakat başka motosikletler için yapılmış ben Karizmaya yakıştırmadım.

Yalovada bu işi yapan bir çogumuzun bildigi İrfan bey var onunla irtibata geçersek kullanıcı sayısı arttıgında bu aksesuarlar mutlaka gelecektir.

motosiklet uzun ve cüsseli oldugu için bu aksesuarların hepsinin çok yakışacagını düşünüyorum.

ben şahsım adına İrfan Bey'e mesaj attım (irf motor) bir kaç arkadaş daha istekte bulunursa çalışmalar kısa süre içerisinde başlayacaktır
    Benim sakaryada ki zirve motor hero bayi inde incelediğim karizma da yan ayaklı yoktu ve opsiyonel olduğu söylendi. Eğer ücretsiz olarak takılacaksa bende isteyeyim motosikleti alırken o halde

Motosikleti
    Kesinlikle yan ayaklığınızı isteyin Servisler genel müdürü Serhat Bey yan ayaklıkların Hindindastan gelen motosikletlerin üzerinde olmadığını fakat bunu kendilerinin kullanıcılara hediye olarak verecegini bana iletmişti servisten isteyebilirsiniz

Motoru alacak olan arkadaşlara bilgilendirme yapayım. Motoru alalı 25 gün oldu motor fiyat/performans olarak çok iyi düz yolda 135 yokuş aşağı 140 km hız yaptım şuan 1000 km de. Ama motordaki titreşimden yan ayaklık kendisi açılıyor ve kaç kere düşüyodum ayaklık yüzünden. Lanet olası kafa zırıltısı yüzünden iki tane servise götürdüm ve ikiside yapamadı. Motorun en çok kullanılacak devir aralığında kafası ötüyor resmen ve servis hiçbir çözüm sunmuyor, olacak o kadar diyor fabrikanın gönderdiklerini yapmışlar işte diyor. Hergün cbf kullanıyorum kendi motorumdan inip cbf e binince yok böyle bi rahatlık diyorum resmen titreşim 0 rahatlık bi o kadar tatmin edici. Motorun arka freni hiç bi işe yaramıyor resmen basınca kazıyıp gidiyor sadece. Sanki durdurmak için değil lastiği eskitmek için yapılmış. Ama yine de o paraya alınabilecek bi motor fiyatı ve performansı için. Biraz sürecek ufak bi rahatsızlığım var iyileştikten sonra yine mağduriyetim devam ederse ve ilgisizliklerine devam ederlerse motor ve firma aleyhi için gerekli bütün yollara başvurcam . Herşey lafla olmuyor icraat lazım lafla peynir gemisi yürümez arkasında duracaksın yaptığın işin.

Motosikleti
    TVS Apache rtr 150 edge
    dostum senin motosiklette bi sıkıntı olabilir.yan ayaklık açılacak kadar titreşim yoktu benim kullandığımda.hatta ön grenaj adamlar alelacele toplamış ve altta vida olmamasına rağmen zor duyuluyodu azdı zırıltı yok gibiydi.frenler de iyiydi etkili panik fren yaptım bikaçkez.sadece lastikleri beğenmedim çok esniyodu yolu iyi kavramıyodu.bence sağlam bi servise götür motoru ve fırsat bulursan test motorşarını dene farka bak.

Motosikleti
    Alıntı Osmnnrgz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru alacak olan arkadaşlara bilgilendirme yapayım. Motoru alalı 25 gün oldu motor fiyat/performans olarak çok iyi düz yolda 135 yokuş aşağı 140 km hız yaptım şuan 1000 km de. Ama motordaki titreşimden yan ayaklık kendisi açılıyor ve kaç kere düşüyodum ayaklık yüzünden. Lanet olası kafa zırıltısı yüzünden iki tane servise götürdüm ve ikiside yapamadı. Motorun en çok kullanılacak devir aralığında kafası ötüyor resmen ve servis hiçbir çözüm sunmuyor, olacak o kadar diyor fabrikanın gönderdiklerini yapmışlar işte diyor. Hergün cbf kullanıyorum kendi motorumdan inip cbf e binince yok böyle bi rahatlık diyorum resmen titreşim 0 rahatlık bi o kadar tatmin edici. Motorun arka freni hiç bi işe yaramıyor resmen basınca kazıyıp gidiyor sadece. Sanki durdurmak için değil lastiği eskitmek için yapılmış. Ama yine de o paraya alınabilecek bi motor fiyatı ve performansı için. Biraz sürecek ufak bi rahatsızlığım var iyileştikten sonra yine mağduriyetim devam ederse ve ilgisizliklerine devam ederlerse motor ve firma aleyhi için gerekli bütün yollara başvurcam . Herşey lafla olmuyor icraat lazım lafla peynir gemisi yürümez arkasında duracaksın yaptığın işin.
    Öncelikle motosikletiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın , tüm karizmalar Türkiye'ye orta sehpa ile giriş yaptı yan ayaklık Hindistanda ithal edilen motorların bünyesinde gelmedi. Servis ve bayiler müşteriyi üzmemek adına ellerinde uyan yan ayaklık varsalar onu taktılar bu yan ayaklıkta bulunan yaydan kaynaklanabilir o açılma hiç bir motosikletin yan ayaklığının böyle engebeli, bozuk, düzgün olsa bile banketli yollarımız varken titreşimden açılacagını düşünmüyorum.

Kafa zırıltısı olayı bende de vardır servise götürdüm ustam ugraştı ses gelen yerleri tespit etti şuan ses granajlı bir motor kadar . nasıl çözüldüğünü buradan yazdım özelden numaranızı verirseniz size resimlerini de atarım sorununuz çözülür.

yine cbf 150 kıyaslaması olmuş keşke kullanıcı biraz eleştrisel olsada 10 yıllık 11 küsür beygir makinalar titreşim yok diye ülkemizde ragbet görmese. bakınız Hindistan piyasası adamlar Karizmayı ,Pulsarı ,Tvs yi ;Suzuki ve Yamahanın küçük cc li bizim ülkemize gelmeyen modelleriyle karşılaştırıyor
    neden adamlar piyasada tutunmak adına bu ürünleri piyasaya sürüyorlar bizde öyle bir dert yok zaten 10 yıldır satılıyor makina ( çok sevdiğimiz Cbf de hero teknolojisi bakınız Karizma serisinin ilk motoru cbf 150 zaten daha sonra Hero dan patentini alıp Çinde üretilmeye başlandı hatta ilk çıktıgı yıllarda Hero Honda diye satıldı sonradan Cbf 150 oldu)

ilgisizlik yorumunuza katılmıyorum servisler genel müdürü Serhat Bey beni 1 kere şahsi telefonundan aramak suretiyle 3 kerede mailime cevap vermek suretiyle iletişime geçti.
    bende bir kez fabrikayı aradaım Serhat Beyle konuşmak istiyorum dedim direkt bagladılar 20 dk kafamdaki soruları cevapladı .
    Her zaman yazışmalarınız resmi olsun mail atın , fabrikayı genel merkezi arayın motoru aldığınız servislere bağlı kalmayın.

Titreşim olayına 1200 km boyunca rahatsız olmadığımı aynı anda sizin gibi iki motosikleti kullandığımı belirtmiştim 110 la stabil dahi giderken titreşimden rahatsız olmadım.

Tüm süreçlere başvurun size naçizane bir tavsiyem olacak tecrübeme dayanarak ki daha önce Kuralkan ve Ünitesk motorla uzun bir mahkeme süreci yaşadım o dediğiniz işlerde öyle olmuyor dikkat edin de Hero size dava açmasın (yaşadıklarıma dayanarak söylüyorum içeriği merak edersen özelden yazarım)

Yine katılmadığım bir nokta bu motorların 135 -140 zor yapacagı çünkü dişli oranları şehir içinde seri pratik ve ekonomik olacak şelilde ayarlanmış
    malum video sitesindeki son hız videosunu izlediniz sanırım .

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)