Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba zen ci arkadaslar
    forumun acildigi ilk mes lardan okumaya basladim 40 a kadar okudum ,fakat baktim bitecek gibi degil...125 zn hakkin da ufak tefek kusurlar disin da iyi meslar okudum ,
    kolaycilik olarak gormezseniz 125 zn modelini gecen yildan bu yana kullanan arkadaslar , ozetle bana bu motoru almami tavsiye ederler mi acaba ?
    saygilar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    @kurbağa
    hoşgeldin öncelikle www.zenscooclub.com a göz atarsan motoru bir senedir kullanmış gibi olursun herşey tartışıldı anlatıldı yinede. geçen bir seneyi özetlemek gerekirse bir sefer yolda bırakmasının haricinde( o da yüksek bir hızda yaklaşık 30 cm çukura girdim için buji kablosu çıktı) bir sorunla karşılaşmadım hergünde kullandım kış boyunca yaz boyunca şuanda 10.00 km de nazar değmesin canavar canavar. Bildiğin üzere bu motorlar çin malı biraz kalitesi düşük bunu inkar etmiyoruz ama ne kadar ekmek okadar köfte hesabı fakat verdiğin parayı fazlasıyla çıkarıyor, verdiği zevk de cabası. Diğer arkadaşlarda bana katılacaktır

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kaza Yaptım..

Evet arkadaşlar, tüm gün gezip (Beylikdüzü-İstinye-Taksim-Bostancı), sonunda akşam yemeği ve ufak bir cadde turu için Erenköy'den Bağdat Caddesi'ne indim.

Bağdat Caddesi'nin sıkışık trafiğinde en sağ şeridin bir yanındaki şeritten ilerliyordum. Yolun en sağındaki boşluğa geçmek için bir anlık boşluğu görünce, sağa doğru hamle yaptım. Arkadan gelen arabanın önüne geçtim ancak, o sırada öndeki taksi aniden durunca, sağa kaçacak zamanım kalmadı ve taksiye de girmemek için ani fren yapmak zorunda kaldım. Motorun dengesi bozuldu ve sağa doğru devrilip 1-2 metre sürüklendi, ben de attım kendimi hemen yere.. Motor hafif taksinin arka tamponunun altına girdi.

Ben ayağa kalktım motora bakıyorum, kaldırımdakiler fln geldi hemen yardıma bişeyim var mı diye ve tabiiki motorcular da toplandı hemen, herkes geçmiş olsun diyor bir yandan. Farkında olmadan sağ ayak topuğumun arkasını biraz ezmişim sanırım düşerken motorla, orası hafif şişti ve acıyor, onun haricinde bir şey yok bende neyseki.

Fakat motordaki hasara üzüldüm; gerçi daha da kötüsü olabilirdi süratli olsaydım, Allah korudu.. Klasik olarak: ayna + sinyal, grenajın üst tarafında inceden bir sürtünme çiziği, egzostta inceden bir çizik ve en önemlisi ve beni kahreden, sağ gaz tutacağının (döküm malzeme) çatala bağlantı dibinden kırılması..

Millet sordu, motoru kaldıralım mı, polis fln çağıracak mısınız diye, baktım polislik birşey yok. Taksiye vurmadım zaten, adam ani fren yaptı desek, yine birşey ispatlayamayacağız. Taksiciye dedim abi sen git yoluna. Sonra bi baktım taksici uyanıklık yapmaya çalışıyor, önceden direğe vurmuş arkayı, önceki hasarının tampon kısmına sen vurdun diyo bana, dedim ben senin tamponuna vursam, benim ön çamurluk da far da paramparça olur, ayrıca ben sana çarpmadım, fren yaptım kaydım düştüm, senin altına girdim. Adam baktı yemiyorum, bindi gitti arabasına..

Motorculardan birkaç kişi yardım etti motoru kaldırdık yerden, çektik kenara. Ailesiyle gezen bi hanım abla da sağolsun gitmiş buz almış bir poşete oradaki restoranlardan birinden, ayakkabını çıkart dedi buz koydu ayağıma.. Herkes seferber oldu walla çok duygulandım bu dayanışmadan dolayı..

Sonra başladım kara kara düşünmeye, napcam ben şimdi? Bu saatte, bu şekilde, motoru nereye, nasıl götürcem diye.. O sırada ben nerden kamyonet bulcam da motoru eve taşıycam diye kafa yorarken, yine yanımdaki kazayı gören bir arkadaş, bir arkadaşının pick-up tarzı bir arabası olduğundan bahsetti, onu aradık. Sağolsun çocuk geldi, benim motoru kaldırdık koyduk arabanın arkasına, getirdik eve. O arkadaşlara da sonsuz teşekkürler ediyorum tekrardan.

Şimdilik motor Pazartesi'ye kadar evde yatacak, sonrasında da servisle görüşülüp bir çözüm bulunacak..

canyerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR
    @dreamdark
    çok geçmiş olsun,sende bişe olmaması sevindirici cana gelen mala gelsin abicim
    Can YERLİ
    06 YC 502

talla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BLACK ZN
    @dreamdark
    çok geçmiş olsun abi ucuz kurtulman çok sevindirici etraftaki insanların da hemen yardıma koşmalarına çok mutlu oldm geçen benm de cebmden tel düşmüş tam e5 e çıkıyorum yan yolda arkadaki jeep korna çalıp duruyo hızım 40 falan sora slektör de yakınca bana yaptığnı anladm ve hızımı kestim yanıma geldi ve 200metre geride telimin düştüğünü söledi direk geri döndüm bende ters yönde kaptırdım otobus durağındaki insanlar almışlar telefonu dediler abi sen gelmeseydin biz arayıp getircektik sana çok duydulandım o an .

@siyahus

abi hayırlı olsun yeni cihazın bizi bırakmıycağnı biliyoruz
    [CENTER]34 UVR 93[B][U][/U][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE="2"][B]HATALI DEĞİLSEM ARAYIN[/B][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][/FONT][/CENTER]

Motosikleti
    @dreamdark
    çok geçmiş olsun yaa Sende birşey olmaması sevindirici çok şükür sana birşey olmamış can' ın dediği sana geleceğine mala gelsin çok sükür sende birşey yokk lütfen dikkat edelimm arkadaşlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    125ZN
    @dreamdark
    abi geçmiş olsun. Sen de bir şey olmamasına çok sevindim.

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @ dreamdark
    geçmiş olsun abi. Burnumun dibinde düşüyosun beni aramıyosun :( Çok üzüldüm, motor yapılır takma kafana

@ siyahus
    yawrum tekrar tekrar hayırlı olsun. Dün bindim siyahusun canavarına haaaarika bir motor bende istiommmm !

birazdan yarış başlıyo Massa kafada. Grid alev alev yanıyo. Ferrari bayrağımı astım, sigaram, ferrari çakmağım ve biram hazır, televizyonum açık...
    SYM Wolf 125 Classic

Çok sağolun arkadaşlar, ben de şükrediyorum halime zaten, motoru da yaptırcam bakalım en kısa zamanda. Allah hiçbirimizin başına vermesin..

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    DreamDarkım geçmiş olsun canım kardeşim. Ayağını bi doktora gösterseydin topuguna birşey olmasında .
    Bu arada benim motorun viteslerde problem çıktı , bide yeni egzost takacam , makina alır almaz taktı bana yani :( Ama iyi gidiyo .
    Ayrıca sizi tabi bırakmıcam kovsanız gitmem valla kapıda yatarım De4rwishim sanada teessüf ederim niye kutlamıyon abi bana iyi kazık yemişsin diye
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    @siyahus
    çok üzüldüm umarım ciddi bir problem yoktur abicim. Şanssızlık işte

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    @dreamdark

gecmıs olsun.

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Dreamdark kardeşim çok geçmiş olsun, çok üzüldüm sabah sabah. Ama Allah!tan sana birşey olmamış.

Arkadaşlar dün bizim Bülent'i gördük Taksim'de. Kendini ilim irfana vermiş, ingilizce kursu senin, bilgisayar kursu benim dolaşıp duruyomuş. Herkese çok çok selamı var
    [B]Motor[/B]la Odun Kesilir:queen:

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    @dreamdark
    emrem geçmiş olsun kardeş, büyük geçmiş olsun, sende birşey olmasında makina toplanır...

@siyahus
    hasanım hafta sonu uğrayıp elden kutlayacaktım ama kısmet olmadı
    hayırlı olsun kazasız belasız binesin.....
    sorun çıkar takma fazla kafana yapılır...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    @dreamdark

Geçmiş olsun dostum. Bizim ZN'ler baya bir hafif o yüzden çabuk hızlanıyor.

Bende bu sabah bir megana arkadan geçirdim. 30 küsür bin YTL'lik bir arabanın tamponu bu kadar çürük olur mu Baya bi sıyırmışım tamponı baktım bende hiç hasar yok. Çin malı motorlar dandik diyenlere duyrulur adamcağızda eğer tamponu değiştirecekse 400 YTL eder. Zaten biraz böyle ağır abi bir tipti. Arabadan inerken daha üstüme yürüdü. Hemen sağa çek polis çağırıcam dedi baktım kavga çıkarmak yerine adamcağız kaskodan para koparmaya çalışıyor. Eee yılların esnafı ve halkla ilişkilercisiyim. Hemen piyade tüfeğinin tanımını uyguladım gazla çalışan havayla soluyan şeklinde sakinleşti hatta ben giderken geçmiş olsun dedi Anladğım kadarıyla araba sıfır ve baya bir borcu varmış çünkü ilk sinirini alıp lop etten kıyma çekerken ben ne kadar zor aldım bu arabayı biliyor musun filan dedi Valla üzüldüm bende. Yüzde yüz hata bende o yüzden uğraşmadım paçamı kurtarmaya baktım. İknanın 10 temek kuralında 2 ncisine geçmeden anlaştık el sıkıştık.

Neyse kıssadan hisse şu dur kalk trafiği bana yaramıyor. Birde çapınca hiç beklemediğim kadar ses çıktı bende anlamdım. Son olarakta megana araba almayı düşünüyordum almam ben bu arabadan. Şahinden bir farkı yok.

@siyahus
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorun. Bende regale göz kırpmıştım zamanında baya iyi motor. Ama bu egzosla oynamalar bence motor için hiç iyi olmamış. Zaten bu motorlar orjinal tasarım değil başka daha yüksek hacimli motorların parçaları tek tek teknisyenler tarafından kopyalanıp yapılan yani orjinal proje üzerinden üretilmeyen modeller. Zaten problemler bu noktadan çıkıyor. O yüzden km yaptıkça ya parçalar dağılıyor yada motorlar ölüyor. Çünkü ince işçilik yok. Ama üzülecek şey yok bunda. Olabildiğince orjinal parçalar ile değiştirirsen canavar gibi alet.

@all

Yakıt tüketimine gelince. Evet iyi bir hesap kitap yaptım.
    2.258 km iken 10,89 YTL'ye depoyu fulledim.
    2.371 km iken yani bu sabah 10,52 YTL ile tekrar fulledim.

Sonuçta 10 YTL'lik benzin ile 113 km yapmışım. Hesabım yanlış değilse km başına 10 kuruş filan yakıyor. Matematiğim zayıf değilse böyle olmalı. Her gün ortalama 45-50 km yapıyorum. Fazla yakmıyor gibi geliyor bana ama artçı ile olunca bu rakamlar artıyor. Zaten bunun 10 km civarını artçı ile yaptım.

Benzini BP'den alıyorum ama özellikle yolumu uzatıp Bahçelievlerde bir BP'den alıyorum. Total, Shell ve PO'dan alınca benzin sanki daha çabuk bitiyor gibi geliyor bana. Benzin aldığım yere sordum biz aktarma yapmıyoruz, BP kendi araçları ile benzini getiriyor dediler. Depo temizliği filan yapıyoruz dediler. Çünkü bazı yerlerde depolar hem su çekiyor hemde içleri çok pis olduğu için kirli benzin oluyor. Zaten bizim motor hemen anlıyor. Çekiş düşüyor motor gitmiyor.

Hadi sağlıcakla kalın

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Alıntı Kemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dreamdark

Geçmiş olsun dostum. Bizim ZN'ler baya bir hafif o yüzden çabuk hızlanıyor.
    Kemalcim Dreamdarkin motor Hyosung gt250

BU arada sana da çok geçmiş olsun. Sana birşey olmasın
    [B]Motor[/B]la Odun Kesilir:queen:

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı latifpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemalcim Dreamdarkin motor Hyosung gt250

BU arada sana da çok geçmiş olsun. Sana birşey olmasın

Sağol Latif,
    İstanbul trafiği işte. Dur kalkı sevmiyorum. Birde önümdeki ne zaman durdu bende anlamadım. Tın tın araba kullanıyorlar ya kıl oluyorum. Amma değerli arabası varmış ilk darbeyi benden yedi işte. Tampon fiyatına motor gelir havasını alır işte. Birde bu dünyada öyle abi edasıyla dolanmıyacaksın.

Ya Dreamdark ne zaman Hyolandı Valla dreamdark kardeşim hayırlı uğurlu olsun. Allah başka kaza bela vermesin. Ben zatem msjını okurken amma yol yapmış bizim ZEN'le dedim Ooooo keyiftir şimdi o motorla gezmek tabeee

herkese tekrar teşekkür ederim arkadaşlar..
    walla kemalcim oluyo 2,5 ay fln alalı, keyifli gerçekten de ama biraz zaman alıyor tabi alışması ZN'den sonra, bir de parça fiyatları biraz kalın

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    dreamdark burdanda sana bi geçmiş olsun dilerim
    siyahus geçmiş olsun problemin çözümlenmesi dileğimle
    bu arada bugün kopruden ucuyordum akli olan bu ruzgarda kopruye çıkmaz
    ]

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @ thebarbarian
    sen uçuyosan ben kendimi düşünemiyorum kanatlı orkid misali.

Arkadaşlar; 19 MAYIS'da Ankara için son son çağrı... Konuyla ilgilenenler lütfen benimle irtibata geçsinler..

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler