Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Dalia Beach banada mantıklı gibi geldi.

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    sürücü belgesi olmayan üyelerin geziye katılmaları sürüş açısından ve diğer sürücülerinde zor anlar yaşaması nedeniyle yasaktır bunun örneğini daha önce yaşadık daha önce sarıyere giderken iki arkadaşımızın motorlarını polis bağlamıştı ve geziyi iptaal etmek zorunda kalmıştık zaten gezi bildirisi yayınlandığında bu konuda yazılacaktır..

]

Motosikleti
    " AK "
    emrah we serdar...napıcaz ? bi qörüş bildirin bakiim...ona qöre bizde ufak çapta buluşup takılalım hafta sonu...haber bekliyorum sizden...Grşrz...
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

Motosikleti
    öle tek başınıza takılmak yok yer zaman bildirin belki diğer üyelerdende gelen olur
    ]

Motosikleti
    " AK "
    anadolu yakası bi el kaldırsın bakiiim...hafta içi akşamları için...barbarian seni de bekliyoruz... madem ehliyetsizleri almıon...ohhh olsun kanka

Motosikleti
    hafta içi akşamları karısı çok zor :((((bence siz bir an önce ehliyetlerinizi alın
    ]

Motosikleti
    " AK "
    195 EURO' ya momo kask almam qerek...2 motor parası harcadım minicik şeye walla...hayret bişiii...126 bis yada 1302 parası puahahahahaaa

Motosikleti
    yatırım olmuş senin için güle güle kullan
    ]

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kaza yaptım arkadaşlar.. :(

Bugün öğlen 14:35 civarı işe gitmek üzere evden çıktım ve 1.köprü istikametine yöneldim. Saat 14:50 civarı, köprüye doğru yokuş aşağı yolda, orta şeritten sol şeride geçtim ve herşey bir anda oluverdi zaten.

Trafiğin akış hızında, ortalama 80-90km. hızla sola geçtiğim anda, önümdeki arabanın stoplarının yandığını ve aniden yavaşladığını gördüm. Henüz sola geçiş manevramı yeni bitirmiştim ve tekrar sağa kaçma şansım yoktu.
    Tahminimce; stopların yandığını görüp arabanın yavaşladığını anlamam, benim yeni sollama yapmış olup, hızımın bu ani frenaj karşısında durmaya olanak sağlamasının mümkün olmadığını algılamam ve refleksle frenlere asılmam, sonrasında çarpmanın kaçınılmaz olduğuna dair kendimi hazırlamam.. sanırım bunların hepsi 2 saniyede oldu.. Herşey o kadar ani olduki.. Son hatırladığım, gözümün önündeki son sahne buydu.

Çarpma anını hatırlamıyorum.. Önümdeki arabaya çarpmadan mı düştüm, sonra motor yerde sürüklenirken mi çarptı ya da arabaya çarpıp mı düştüm hatırlamıyorum. Ama benim tahminim, arabanın tamponunun alt tarafındaki ezikten ve motorun kafa grenajının sol tarafındaki izden yola çıkarak, ben ani frenajla kayıp sağa doğru düştüm ve motor da sağa yatarak, arabanın tampona çarparak takla atıp sol yanı üzerine düştü ve yavaşladı, ben de sürüklenerek sol şeride doğru kaydım.

Neyse, Hafızadaki o anlık kesiklikten sonra hatırladığım; düştüğümü anlamam ve sıcak asfaltın üzerinde yuvarlanarak sürüklendiğim ayrıca yuvarlanırken bacaklarımın yanından arabaların geçtiğiydi. Refleksle mi bilmiyorum fakat, yerde sürüklenirken özellikle vücudumu düz tutmaya çalıştığımı, ani bir hareketle bir yerimi kırmamaya çalışarak, yuvarlanmaya ayak uydurduğumu, bir ara kaskımın asfaltta kaydığını hatırlıyorum. En sonundaysa, sırt üstü vaziyette yerde yatarak ellerimi asfalta koyup durdum ve öylece bekledim birkaç saniye (Kırık çıkık ihtimaline karşı önce kendime bir bakayım dedim). Sanırım en az 15-20 metre sürüklenmişim yerde.

Kafamı yerden kaldırıp son durumu algılamaya çalıştım. Omzumdaki ağrı dışında pek birşey hissetmiyordum. Motor benden ortalama 8-9 metre geride, orta şeritte, yan bir şekilde yatıyordu. Yerde hemen hemen 20 metrelik sürüklenme izi vardı. Ben sol şeritteydim.

Ayağa kalktım ve hemen sol şeridin yanındaki refüjlere oturdum, kaskımı çıkardım. Bu arada öndeki çarptığım aracın sahibi de hemen indi yanıma geldi, geçmiş olsun diyerek. O sırada trafik durdu neyse, başka bir zincirleme kaza meydana gelmeden. Muhtemelen zaten emniyet şeridinde bekleyen Trafik polisi de anında yanımızda bitiverdi. Araçları güvenli bir şekilde emniyet şeridine aldık ve biraz soluklandık.

Ben motoru çektirme işi konusunda akıl almak için sırayla herkesi aramaya başladım, haberi alan Erdem(Edy) de hemen yanıma geldi sağolsun.

Polis, telsizle ambulans ve çekici çağırdı, bu arada biz de zabıt tutturduk. Bütün evraklarım tam, ikimiz de alkolsüzdük. Çarptığım aracın kaskosu varmış zaten, adam da iyi bir insandı, bir sorun yaşamadık.

Ambulans geldi, beni ayaküstü bir tedavi ettiler, ağrıyan omzumda kırık olma ihtimalinin düşük olduğu ancak, yine de röntgen çektirmem gerektiği söylendi ve ambulans olay yerinden ayrıldı.

Köprü yoluna ticari ve kapalı panelvan araçların girmesi yasak olduğundan, Trafik Vakfı'nın çekicisini çağırmakta karar kıldık. Ancak güzel yurdumun güzel başbakanı(!) İstanbul'da olduğundan ve çekiciler de yolları temizlediğinden, beklediğimiz çekicinin gelemeyeceğini memur arkadaşlar üzülerek bildirdiler bize..

Sonrasında bir arkadaşımın msj attığı, bir özel çekici numarasına ulaştık ve çekiciyi beklemeye başladık. Neyse çekici geldi ve motoru yükleyip Erdem'in Bostancı Sanayi'deki grenaj ustası Hakan Bey'e bıraktık, yavaş yavaş yaptıracağız artık. Erdem'ciğimle burada ayrıldık, tekrar teşekkürler yardımlarından dolayı.

Motoru bıraktıktan sonra doğru hastaneye gittim. Omzum gerçekten çok ağrıyor arkadaşlar, zorladığım zaman eklem yerine bıçaklar saplanıyor resmen. Yapılan testler ve röntgenler neticesinde kırık olmadığı tespit edildi, ben de rahat bir nefes aldım. Bir jel, bir ağrı kesici, bir kas gevşetici ilaç ve bir de kol askılığıyla ayrıldım hastaneden. Sağ kolunu kullanamamak gerçekten çok fena birşeymiş :( Sanırım bana temiz 2 ay motor kullanmak hayal, şu kol iyice iyileşene kadar..

Motorun Durumu:
    Motor, takla attığı için ve iki tarafta da sürüklenmenin etkisiyle bayağı bir façayı bozdu arkadaşlar.. :(

- Sol grenaj bayağı bir hasarlı.
    - Sağ grenaj işlem ve boyayla kurtarabilir gibi görünüyor.
    - Kafa grenajı değişecek.
    - Aynalar alınacak.
    - Sağ elcik yapılacak.
    - Sağ arka ayaklık alınacak.
    - Devir saati yapılacak ya da yenisi alınacak.
    - Cam kırık değil, bayağı bir çizik, büyük ihtimal siyah cam yaptırırım sanayide.

Sevindirici olan:

- Şaside veya motor-mekanikte hiçbir sorun yok
    - Far sağlam

Sonuç:

- Her ne kadar kazasız bu iş olmuyor desek de, tüm parametreleri değerlendirip, dikkati maximum seviyede tutmak gerek.
    - Fulllllllllllllllllllllllllllllllllll koruma şart, bugün hayatımı kurtardı!
    - Motosikletçi dayanışması bir kez daha kendini gösterdi.
    - Mutlaka kasko yaptırın.
    - Allah kimsenin başına vermesin!

Fotoğraflar:

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Shot at 2007-07-03

Bu da son halim

Shot at 2007-07-03

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    sabah sabah iyi bir haber vermezsinki zaten
    büyük geçmiş olsun, sende birşey olmaması sevindirici olan. motoru yaptırırsın problem değil. hayır arayacağım telefon edeceğim açmayacaksın....
    bizim yapabileceğimiz birşey varsa çekinme....
    gel sana bir tane 125 zn bulalım yine bu motor seni bozdu yavrum....

Motosikleti
    " AK "
    çok büyük qeçmiş olsun...bencede motoru küçült...zewkine binmek daha iyi...

MaD_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva TR125T-19 satıldı hyosung gt250r yolda (:
    Dreamdark çok büyük geçmiş olsun.Geçirdiğin kaza basit bir kaza değilmiş...
    Korumaların tam olması senin için büyük bir avantaj olmuş gerçekten.Cana gelecek mala gelsin boşver.Ağrıların birkaç gün sonra artacak bilgin olsun.
    Çünkü vücut istemdışı hareket ettiğinde(sürüklenme ve çarpmanın etkisiyle)daha sonra mutlaka tahmin edemeyeceğin ağrılar ortaya çıkıyor.
    Tekrar çok büyük geçmiş olsun... Bu aralar kaza haberleri fazlalaştı yine.. Arkadaşlar hep koruma,full koruma...
    Kendinize dikkat edin...

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    motoru değiştirme konusunu latife olarak yazdım sakın ha ciddiye alma
    motor emreye yakışıyor da sanki çok dikkatsiz kullanıyormuş gibi
    1 değil 2 değil illa sana biraz ileri sürüş teknikleri dersimi vermem lazım

Motosikleti
    emre büyük geçmiş olsun ALLAH korumuş sende bişey olmamasına sevindim omuzunda bir an önce iyileşir inşallah sabah sabah üzücü bir haber oldu
    arkadaşlar motorun küçült deyipde hevesini kırmayın ne alakası var motoru küçültmekle kaza geliyorum demez altında ufak bir motorda olabilirdi neyse herşeyden önemli olan full koruma tabiki bu sıcakta mont giyilmiyor ama en azından dizlik eldiven ve kask mutlaka takılmalı emrecim tekrar geçmiş olsun bir şeye ihtiyacın olursa telefonumuzu biliyorsun
    ]

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    ah abicim çok üzülerek, ah ah ah diyerek okudum.
    Büyük geçmiş olsun. Umarım en kısa zamanda omuzun toparlar. Arada bir hızlı gidiyosun diye sana sitem ediyodum ama şimdi sitem ettiğimede üzüldüm olanları okuyunca... Zaten görünen oki bu kez yavaşmışsın ve gerekli özeni ve dikkati gösterdiğine ve çok iyi motosiklet kullandığına her zaman eminim. Büyük şanssızlık... Motor toparlanır abicim hiç üzülme sen.

Tekrar tekrar geçmiş olsun.
    SYM Wolf 125 Classic

latifpolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125zn(satildi:()
    Emrecim diğer başlığa da yazdım ama tekrar edeyim.

Çok çok geçmiş olsun, bence nazar değdi o kırmızı şeytana. Aman kendine dikkat et kardeşim. Yerim motoru sana bişey olmasın.
    [B]Motor[/B]la Odun Kesilir:queen:

arkadaslar bu motoru boyu 1.50 olan bırı surebılır mı ??

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı 28enes28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu motoru boyu 1.50 olan bırı surebılır mı ??
    Zorlanabilir diye düşünüyorum.
    Beat daha iyi bi seçim olabilir.
    1.50 den biraz daha uzun birkaç bayan arkadaşımızın ayaklarının yere zor değdiğini hatırlıyorum.

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @derwish
    sağolasın Barışım, gördüğün gibi aradın ve açtım telefonu, eksik olma, bir ara ileri sürüş eğitimi almak istiyorum senden zaten

@34_AK_027
    Dostum benim zevkim bu tarz motorlar zaten, eee napalım gülü seven dikenine katlanacak, düşüp kalkmadan öğrenilmiyor bu işler, hepsi birer tecrübe.

@MaD_StaR
    Çok sağol mad_star'cım walla gerçekten de basit bir kaza değildi. Korumalar hayatımı kurtardı diyebilirim ve tabiiki önce Allah korudu, arkamdan hızla bir arabanın gelmemesi büyük şanstı..
    Omzum bugün biraz daha iyi ama dediğin gibi vücudumun düştüğümde yere çarpan diğer bölgeleri ve zorlanan kaslar, bugün ağrımaya başladı.

@thebarbarian
    Çok sağolasın Oytun'um, Allah korudu gerçekten de. Birşeye ihtiyacım olursa ilk arayacaklarım sizlersiniz zaten

@darkform
    Sen de çok sağol Barış'ım, kaza işte olunca oluyo maalesef, neyseki ucuz atlattık..

@latifpolat
    Latif'im sorma, bu sefer kocaman bi nazar boncuğu takcam zaten motor yapılınca Bir an önce iyileşip binmek istiyorum kırmızı şeytanıma

akinerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    dreamdark çok çok geçmiş olsun.Allah daha kötü kaza göstermesin.Bi an önce sağlığına kavuşman dileğiyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler