Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    O ses bendede var tamirci sıktı ama yok gene var bide sizin yakıt nasıl ? Benim daha 100 km olmadı depo göstergesi kırmızıda ara ara hızlı kullandım ve sadece şehir içi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Benim 100km gitmiyor bile. Arada 1 depo ile 60 km yaptığım oluyor. 2 kişi araziye çıktığımdan olabilir tabi bu sarfiyat
    Ses kesilmedi bende de. Boşluk var kaliperin bağlı olduğu kolda.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ustam hic durmadan 100 -120 km yol gittinmi şehir dışı sorun çıktımı ? Bu motorla istanbuldan tekirdağa gidicem yaklaşık 120 km ortalama 70 / 80 km hizla gidicem dahada gitmiyo zaten nasıl olur acaba yolda kalırmıyım

Motosikleti
    125 ZNU
    Sanmam yolda kalacağını. Gider arada motor hararet yaparsa gaz yemezse vs. dinlendirirsin. Lastik havalarına bak. Son gazda kullanma motoru. 70-80 e ulaştıktan sonra gazı 3/4 civarında bırak. Gaz kolunu sonuna kadar açma he çok yakar hemde motora zarar verir.
    Bu arada ses gelen ön kaliperi söktüm lastiklerini değiştirdim düzelmedi ses. Ses kaliperden değil de kaliperin tekerlek miline bağlandığı koldan geliyor. Kauçuklar aşınmış çözüm arıyorum şimdi.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ya o sorun bi garip ya freni sıkınca takır tukur yapıyo işte bende anlamadım

Motosikleti
    CB125E(satıldı) - Aranıyor
    arkadaşlar uzun zamandır motor almayı düşünüyordum. Yaşım 25, dizel aracım var ancak ben istanbulun trafik derdinden bıktığım için ve daha eğlenceli olacağını düşündüğü için bu yaz hayalimi gerçekleştirme kararı aldım. Geçtiğimiz hafta gidip a2 ehliyet için kursa yazıldım. Teorik sınava girmeyeceğim ve temmuz sonunda uygulama sınavına girerek, ağustos un 10'u gibi ehlyetimi alacağım. işe servisle gittiğim için genellikle haftasonu kullanacağım. Hiç tecrübem yok bu yüzden scooter almam gerektiğini düşünüyorum ve 125 znu yu beğendim. Genellikle artçı ile gezeceğim, boyum 1.88 ve kilom 88, artçım da 64 kg. Dolayısıyla motorun üzerinde komik durmak istemiyorum. bazı arkadaşlar scooter ın altımda kaybolacağınnı ve çok komik görüneceğini söylüyorlar. Altta resim ekliyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. aynı zamanda 150 kg ile ş.içi(sahil, kadiköy, üsküdar vs.) taşırmı, yoksa 20 km hızı geçmez mi Mutlaka yorumlarını bekliyorum, uzun yazdığımın farkındayım

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı erdallakgull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar uzun zamandır motor almayı düşünüyordum. Yaşım 25, dizel aracım var ancak ben istanbulun trafik derdinden bıktığım için ve daha eğlenceli olacağını düşündüğü için bu yaz hayalimi gerçekleştirme kararı aldım. Geçtiğimiz hafta gidip a2 ehliyet için kursa yazıldım. Teorik sınava girmeyeceğim ve temmuz sonunda uygulama sınavına girerek, ağustos un 10'u gibi ehlyetimi alacağım. işe servisle gittiğim için genellikle haftasonu kullanacağım. Hiç tecrübem yok bu yüzden scooter almam gerektiğini düşünüyorum ve 125 znu yu beğendim. Genellikle artçı ile gezeceğim, boyum 1.88 ve kilom 88, artçım da 64 kg. Dolayısıyla motorun üzerinde komik durmak istemiyorum. bazı arkadaşlar scooter ın altımda kaybolacağınnı ve çok komik görüneceğini söylüyorlar. Altta resim ekliyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. aynı zamanda 150 kg ile ş.içi(sahil, kadiköy, üsküdar vs.) taşırmı, yoksa 20 km hızı geçmez mi Mutlaka yorumlarını bekliyorum, uzun yazdığımın farkındayım
    http://s22.postimg.org/nw6j64ooh/IMG...A0000_Copy.jpg

Boyun uzun olduğu için komik durabilir ama aldırış etme beğendiysen al. Ben 2 kişi 70kg + 70kg 70 - 80 gidiyo dimdik yokuşu çıkıyodu. Rahat rahat trafikte gidiyodum problem olmuyor. Tek problemi direksiyonu (dönüş yapmıyor nerdeyse) ve sele ufak kalıyor bana göre. artıçıyla beraber arada mesafe kalmıyo hele kilolu bi kişi binerse arkana sana çok az bi yer kalıyo kıçının kenarıyla oturuyosun afedersin. Arka sırt desteği çok işe yarıyor buda artısı. amortisörleri arkası iyi ama ön için aynı şeyi söyliyemem en ufak bi çukurdan bile kaçman gerekiyor. Far aydınlatması oldukça yaramaz uzunlarda bile + koltuk altı bagaj ufak tamir alet anahtar lastik yama tornavida felan derken doluyo zaten. Seri bi motor ama 125cc bi zaman sonra yetmiyor gerçekten iki kişi son hız 90 yaptım eğimli yolda 100 kmh. Ama gel gelelim ilgi çekici bir motor. Biraz aksesuarla süslersen baya ilgi çeker... Bi zaman sonra ilgiden sıkılırsın geçici heves diyelim. keyifli sürüşü var ama titreme var. plastiği zamanla kötü kullanımdan hemen dağılabiliyor vsvs. diye gidiyor ama sana kalmış bişey ben olsam almazdım.. Benim görüşlerim bunlar artık kendin karar verirsin alıp almayacağına. ben olsam üstüne bişeyler daha ekleyip 150 cc maxi scooter alırdım paşa paşa gider gelirim ..

Motosikleti
    125 ZNU
    Benim boyumda 192 pek kötü durmuyor motor. 2 kişi nasıl tam bilmiyorum ama tüm motorlarda 2 kişi biraz kötü duruyor ancak 3000km de motorum 2000km artçı ile kullandım hiçbir sıkıntı çekmedim. Hayvani boyutlarda artçı alınca tümseklerde altı yere değebiliyor o yüzden amortisörü uzattım artık değmiyor. Yaklaşık 170kg yükle kullandım 2 kişi. 80 km hızı buluyor yine tek kişide aynı hız zaten fazlasını gitmiyor motor. Motor güze l ben gidonundan sıkıldım
    Resimde ki gibi bir gidon yapacağım motora daha rahat kullanılacak o zaman.

Bu arada fren sesi sorununu çözdüm bu gün. Fren kaliperinin bağlı olduğu 2 yer var. Biri teker miline biride yukarıda çatala bağlanıyor. Orada bağlantı yapılan yerlerin contaları erimiş. Demir demire vurduğundan ses yapıyormuş. Sallayın kaliperi sağa sola sesin nerden geldiğini anlarsınız zaten. Oralara lastik parçalarıyla ses kesmek için conta yaptım. Siyah izole bantla da sıkıştırdım taş gibi oldu sallanmıyor artık.

Bir de freni sökerken yanlışlıkla hidrolik yağını akıttım nasıl doldurulduğunu bilen var mı ayrıntılı açıklayabilecek ?

Motosikleti
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka sırt desteği çok işe yarıyor buda artısı.
    Sirt destegi kismini yukseltmeyi dusunuyorum zaten mutlaka. Artci dedigimde kiz arkadasimla geezecegim genellikle, dolayisiyla arkamda otururken bosluk kalmasa problem olmayacaktir ))) yorumlariniz icin tesekkur ederim.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Artçı olarak kız arkadaşın olursa olur tabi rahat rahat gider iki kişi 70'er kg gidiyoduk bi günde toplam 7 saat gezdiğimiz oldu şehir içi ara ara duraklıyarak gidiyo gene..

Benim motorun yakışı güzel sizinkilere bakılırsa bir depo benzinle 140 km gittim daha bugün bitti benzin. Ön çamurluktan gelen seside buldum işaretli olan arkadaş ufak tefek çukurlarda bile çamurluğa vurup iğrenç bi ses yapıyo bende ona ince bi sünger bağladım şimdilik ses yok :D

http://tinypic.com/r/2zqh9nc/5

Motosikleti
    Alıntı omeruby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim boyumda 192 pek kötü durmuyor motor. 2 kişi nasıl tam bilmiyorum ama tüm motorlarda 2 kişi biraz kötü duruyor ancak 3000km de motorum 2000km artçı ile kullandım hiçbir sıkıntı çekmedim. Hayvani boyutlarda artçı alınca tümseklerde altı yere değebiliyor o yüzden amortisörü uzattım artık değmiyor. Yaklaşık 170kg yükle kullandım 2 kişi. 80 km hızı buluyor yine tek kişide aynı hız zaten fazlasını gitmiyor motor. Motor güze l ben gidonundan sıkıldım
    Resimde ki gibi bir gidon yapacağım motora daha rahat kullanılacak o zaman.
    Gidon yukseltme olayi cok mantikli, olabilirmi diye arastirirken asagidaki ilani buldum. Ancak ben ilk basta gidonu kaknak la yukseltmeyi dusunmustum. Gidon metal mi? Yada kaynak tutar mi acaba?
    Asagidaki ilani da inceleyip uygun mu acaba diye bakabilir misin. Tesekkurler.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...04482509/detay

Motosikleti
    125 ZNU
    Alıntı erdallakgull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yukseltme olayi cok mantikli, olabilirmi diye arastirirken asagidaki ilani buldum. Ancak ben ilk basta gidonu kaknak la yukseltmeyi dusunmustum. Gidon metal mi? Yada kaynak tutar mi acaba?
    Asagidaki ilani da inceleyip uygun mu acaba diye bakabilir misin. Tesekkurler.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...04482509/detay
    Gerek yok hocam o kadar para vermeye uymaz zaten. Bizim motorun gidon çapı diğerlerinden kalın olduğu için uymuyor hiç bir motorunki. Kaynakla yapmak en mantıklısı. Gidonu kaynakla istediğiniz şekle getirebilirsiniz. Kaynak yanıklarını da bir çaydanlık tmircisinden rica edin polisaj yapsın ayna gibi çıkar. Ben yapınca resimlerini atarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

2 Kişi nasıl nasıl görünüğünü sormuştunuz. Sahibindende bir ilanda gördüm bu şekil duruyor.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Boşverin gidonu yükseltmeyi felan zaten tutmaz dağılır bide. Benimde dün akşam akü boşalmış ayaktan çalıştırdım ama gene şarj olmuyo farlar kısık yaniyo sinyaller çalışmıyo korna az çalıyo acaba hella marka korna taktım ondanmıdır direk bağlamıştım yada şarj dinamosundan yada aküdendir hangisinden acaba bi kere daha böyle oldu sonra şarj oldu iki gün binmedim motora oldu. Bu haftada iki gün binmedim dün akşam çalıştırdım marş almadı ilkten bas bas neyse çalıştı gittim geldim saat 22:00 oldu gittim baktım marş basmıyo gene bitmiş ayaktan çalıştırıncada tam şarj etmiyo galiba sönük yanıyo farlar felan

slm arkadaşlar öncelikle herkese kazasız sürüşler bende dün 125 znu alarak aranıza katıldım samsunda da bir kaç arkadaşta gördüm onlarlada tanışıp bir grup kurulabilir dşye düşünüyorum :9 benim sormak istediğim bir şey var motoru yeni aldığım için en başta ne gibi bakım yapmam gerekiyor birde arka firen çok sağlam tutmuyor sizdede öylemi?

canerdnzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 znu
    Hepimize kazasız belasız surusler dıleyerek baslıyorum ılk yazıma 10 gun once kara kızımı alarak katıldım aranıza cok ıstedım cok arastırdım en sonunda alabıldım gercekten muhtesem keyıflı bır motosıklet kendı halınde sessız sakin motosıkletımı 4000 kmde 2011 model olarak aldım cok temızdı ılk olarak bujısıı fıltresını balatalarını hatta benzın pompasına kadar degıstırdım sımdı sadece artık kronıklesen on taraftan gelen ses var sorun olarak bıraz degısıkler yaptım devamıda gelıcek ınsallah yorumlarınızı alayım arkadaslar http://imageshack.us/photo/my-images/442/1ql6.png/

Bu gidondan bende istiyorum bulursam

ajwer06_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125
    merhaba arkadaslar bnde bu gün asya nostalji aldım aynı motor sayılır sanırım. asya bölümünün formunda hiç hareket yok umarım burası daha aktiftir..

merhaba dostlar. 125 znu almayı düşünüyorum. ön taraftan gelen ses meselesi biraz kafamı kurcaladı ama halledilmiş heralde o sıkıntı çıkarmaz da başka kronikleşen sorunu var mıdır bu motorun. titreşim. yağ akıtma vs. beni 3-4 yıl götürür mü ? öğrenciyim bu arada şehir içi kullanım için. ayrıca far sorun sanırım onu çözebilir miyim. iyi bir far takılır mı bu araca aküyü çok emmeyen? bir de yakıt meselesi okudum biraz fakat çok farklı farklı şeyler yazılıyor. bu araç 100 km de zorlamadan kaç lt yakıyor. hepinize teşekkürler

ajwer06_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125
    Alıntı hekimoglu61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba dostlar. 125 znu almayı düşünüyorum. ön taraftan gelen ses meselesi biraz kafamı kurcaladı ama halledilmiş heralde o sıkıntı çıkarmaz da başka kronikleşen sorunu var mıdır bu motorun. titreşim. yağ akıtma vs. beni 3-4 yıl götürür mü ? öğrenciyim bu arada şehir içi kullanım için. ayrıca far sorun sanırım onu çözebilir miyim. iyi bir far takılır mı bu araca aküyü çok emmeyen? bir de yakıt meselesi okudum biraz fakat çok farklı farklı şeyler yazılıyor. bu araç 100 km de zorlamadan kaç lt yakıyor. hepinize teşekkürler
    bende bu gun teslim aldım benimki asya olanı gerçi pek fark yok sadece renk farklı. 25 km yaptım biraz gıcırtı sesleri var ama geçer dediler ik gün olduğu içinmiş. bence şehir içi için çok ideal motorlar oldukçada sempatik ve ilgi çekici insanlar tepkilerini belli ediyorlar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler