Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 125lik yerine 150lik taktırınca son hız 110 km mi oldu? ben zaten 125lik haliyle 110 yapıyorum ama herzaman değil.. zaten motor uçacakmış gibi hissediyorum 100-110 da motor sanki kanatlanıyor. 150 lilikte gördüğün en son hız 110 ise ben de taktırmaktan vazgeçeyim bu sevdadan.
    @ elronds hocam motordan motora farklılık gösterir bence bende bi zamanlar artçımla beraber hafif yokuş yukarı 110km./s. hızı gördüm demiştim ama kimse inanmadı. Bence 150lilik taktırsak bi 115 belki 120 yi görebiliriz, yapabiliriz gibi geliyor

Gerçi dün bişey öğrendim Servisin yaptığı Piston büyütme işi sadece yokuş yukarı çekiş günücü ve ağır çekebilme kapasitesini arttıyormuş yani kısacası torku diyebiliriz. Aynı zamanda Hızında artmasını istiyorsak Pistonlarla beraber Aktarım sisteminide bu eş değer oranda büyütmek gerekliymiş. Sanırım bu işlemi ise Servisler yapamıyor Ancak tam bir bilgim yok sorup öğrenmek lazım nedir ne değildir diye.
    Şuan için şehir dışında olduğum ve Servise gidemediğim için bu merakımı ancak siz arkadaşımlarımla paylaşarak gidermeye çalıştım Bilenler varsa yardımdı olabilirlerse sevinirim.

Ayrıca @elronds hocam bu işi yapsanız yapsanız siz yaparsınız En iyisi gidip Servise sorup öğrenmek herşeyiyle. Doğru ve engin bilgilerinizi bekliyorum bende her forum üyesi gibi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün akşam arkadaşım evine çok yakın bir yerde, yeni aldıgı sarı renk asya 125'i ile kaza yaptı.. garajdan çıkan bir kamyonete çarptı..haydarpaşa numune hastanesine kaldırmışlar..akşam 19:30 dan 22:30'a kadar ameliyat devam etti.. sağ diz kapağı yerinden kalkmış ve doktorun dedigine göre ameliyat zor geçmiş.. arkadaşım spor akademisini yeni bitirdi ve antrenörlüğe başlayacaktı ama artık ayaga dayalı spor yapması neredeyse imkansızmış hatta çok uzun süre koşması bile mümkün değilmiş..eğer kaza esnasında kask olmasaymış muhtemelen şu an cenazesinde olacaktık..... neden bu kadar detaylı anlatıyosun kardeşim bize ne diyenler olabilir ama arkadaşımın ameliyattan sedyeyle çıkıp yarı baygın halde bakışını görünce artık tamam dedim ve forumdaki herkes aklıma geldi....

arkadaşlar hepimiz motor kullanmayı seviyoruz hatta ayrılmaz bir parçamız oldu gibi.. ama bu tutkumuzun bedeli boyle pahalı olmasın.. bir anlık dalgınlıgımız, yaşayacagımız koca bir ömrü etkilemesin.. eger arkadasım kaskın yanında dizlik de taksaydı, şu anda küçük çaplı eziklerle kazayı atlatabilirdi.. ama gelin görün ki hayatı büyük oranda değişime ugrayacak... maddi durumu, en kalitelisini alacak derece iyi ama umursamazlık ve BANA BİŞEY OLMAZ - BEN KAZA YAPMAM düşüncesi nelere mal oluyor....

arkadaşlar lütfen ama lütfen bu işi hafife almayın.. ateş düştügü yeri yakar.. biz öyle bir toplumuz ki yakınımızda bir yerlere ateş düşmedikçe ibret almıyoruz tedbir almıyoruz..

DİZLİK, eldiven, kask, bel koruma parçası, mont ne gerekiyorsa alalım ya da bu tutkumuzdan vazgeçelim.. MOTORUN KAPORTASI İNSANDIR bunu unutmayalım..

çok masraf yapıp da şu an bu malzemelerin hepsini alamayanlar olabilir ama en azından dizlik ve eldiven en önemlilerinden.. kask zaten var..daha düne kadar kask kullanmayı pek sevmeyen ben bile artık bakkala bile gitsem kasksız çıkmam.. ve şehir içinde yapacagım en yüksek hız 50-60 km olur...

arkadaşlarım; lütfen durup biraz düşünelim !! hayatımız bu kadar ucuz olmamalı..
    söyler miziniz bir can kaç para eder..??
    ya da şöyle sorayım;
    2.000 tl bir can eder mi..??

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    ben ön camı taktıktan sonra düz yolda 110 u rahat görmeye başladım, hafif rampa da 120 yi geçiyo dibe dayanıyo çok rahat, köklemeden. dik rampalarda basmaya gerek olmadan 120 görüyo. ama 20 km falan hatalı gösteriyo tabi gösterge. o da ayrı mesele

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 ----------

Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam arkadaşım evine çok yakın bir yerde, yeni aldıgı sarı renk asya 125'i ile kaza yaptı.. garajdan çıkan bir kamyonete çarptı..haydarpaşa numune hastanesine kaldırmışlar..akşam 19:30 dan 22:30'a kadar ameliyat devam etti.. sağ diz kapağı yerinden kalkmış ve doktorun dedigine göre ameliyat zor geçmiş.. arkadaşım spor akademisini yeni bitirdi ve antrenörlüğe başlayacaktı ama artık ayaga dayalı spor yapması neredeyse imkansızmış hatta çok uzun süre koşması bile mümkün değilmiş..eğer kaza esnasında kask olmasaymış muhtemelen şu an cenazesinde olacaktık..... neden bu kadar detaylı anlatıyosun kardeşim bize ne diyenler olabilir ama arkadaşımın ameliyattan sedyeyle çıkıp yarı baygın halde bakışını görünce artık tamam dedim ve forumdaki herkes aklıma geldi....

arkadaşlar hepimiz motor kullanmayı seviyoruz hatta ayrılmaz bir parçamız oldu gibi.. ama bu tutkumuzun bedeli boyle pahalı olmasın.. bir anlık dalgınlıgımız, yaşayacagımız koca bir ömrü etkilemesin.. eger arkadasım kaskın yanında dizlik de taksaydı, şu anda küçük çaplı eziklerle kazayı atlatabilirdi.. ama gelin görün ki hayatı büyük oranda değişime ugrayacak... maddi durumu, en kalitelisini alacak derece iyi ama umursamazlık ve BANA BİŞEY OLMAZ - BEN KAZA YAPMAM düşüncesi nelere mal oluyor....

arkadaşlar lütfen ama lütfen bu işi hafife almayın.. ateş düştügü yeri yakar.. biz öyle bir toplumuz ki yakınımızda bir yerlere ateş düşmedikçe ibret almıyoruz tedbir almıyoruz..

DİZLİK, eldiven, kask, bel koruma parçası, mont ne gerekiyorsa alalım ya da bu tutkumuzdan vazgeçelim.. MOTORUN KAPORTASI İNSANDIR bunu unutmayalım..

çok masraf yapıp da şu an bu malzemelerin hepsini alamayanlar olabilir ama en azından dizlik ve eldiven en önemlilerinden.. kask zaten var..daha düne kadar kask kullanmayı pek sevmeyen ben bile artık bakkala bile gitsem kasksız çıkmam.. ve şehir içinde yapacagım en yüksek hız 50-60 km olur...

arkadaşlarım; lütfen durup biraz düşünelim !! hayatımız bu kadar ucuz olmamalı..
    ya da şöyle sorayım;
    çok üzüldüm geçmiş olsun. Allah kimseye kaza bela yüzü göstermesin.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya da şöyle sorayım;
    Arkadaşınıza geçmiş olsun dilerim. Kaza haberlerini duydukça insan motordan soğuyor. Tam korumasız çıkmamalı ama onlar da nereye kadar koruyabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:14 ----------

Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ elronds hocam motordan motora farklılık gösterir bence bende bi zamanlar artçımla beraber hafif yokuş yukarı 110km./s. hızı gördüm demiştim ama kimse inanmadı. Bence 150lilik taktırsak bi 115 belki 120 yi görebiliriz, yapabiliriz gibi geliyor

Gerçi dün bişey öğrendim Servisin yaptığı Piston büyütme işi sadece yokuş yukarı çekiş günücü ve ağır çekebilme kapasitesini arttıyormuş yani kısacası torku diyebiliriz. Aynı zamanda Hızında artmasını istiyorsak Pistonlarla beraber Aktarım sisteminide bu eş değer oranda büyütmek gerekliymiş. Sanırım bu işlemi ise Servisler yapamıyor Ancak tam bir bilgim yok sorup öğrenmek lazım nedir ne değildir diye.
    Şuan için şehir dışında olduğum ve Servise gidemediğim için bu merakımı ancak siz arkadaşımlarımla paylaşarak gidermeye çalıştım Bilenler varsa yardımdı olabilirlerse sevinirim.

Ayrıca @elronds hocam bu işi yapsanız yapsanız siz yaparsınız En iyisi gidip Servise sorup öğrenmek herşeyiyle. Doğru ve engin bilgilerinizi bekliyorum bende her forum üyesi gibi..
    Bence bahsettiğiniz kadar az bir performans artışı sağlıyorsa motorun orjinalliğine hiç dokunmamak lazım. Rasyonel gelmedi bana.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:17 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blitzkrieg istanbulun hangi semtindesin? istersen beraber dolaşabiliriz ben alalı 3 gün oldu, genelde sahilde biniyorum bende. ama gerçekten cok fazla dikkat etmek gerek.
    herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

hep tek kullandım ama eminin grup gezisi yapmak cok daha keyifli olacaktır
    istanbul anadolu yakasındaki zn kullanıcıları müsait olduğunuzda beraber dolaşalım bir gün anadolu diyorum çünkü avrupa yakasına geçebilecek kadar tecrübeli değilim henüz hepinize saygılar
    Kerem182 hocam ben avrupa yakası avcılar da oturuyorum ve avcılar sahilinde sürüyorum ZN mi. Buralara yolunuz düşerse memnuniyetle gezeriz.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn
    kaza yapan arkadaşımız için çok üzüldüm. :( yine çok şükür hayatta nefes alabiliyor bilincide yerinde...

motora binince herşeyi göze almamız gerekiyor herseyin başlangıç noktası sabır. Kesinlikle araç geçme gibi gayretim olmuyor taaki araçta tel ile konusuyorlarsa daha dikkatli davranmaya çalışıyorum. nezaman bir yol ayrımı görsem kafamdan her olasılığı hesaplar hale geldim. artık eğlenceli gelmeye başladı gerçekten.. Birde motoru aldığımda ehliyetim, kaskım montum vs hiçbirşeyim yoktu. Sırf motorum bu eksiklikleri tamamlayana kadar 2 ay yattı. Arada sırada çalıştırıyordum o kadar. 3 defa düşük çok şükür hepsinde tam korumalıydık. Kask Mont Eldiven Dizlik bende hiçbirşey yokken, artçımda 1 haftalık ağrısı ile kurtardık. Lütfen herşeyiniz tam olsun terçih ederken kaskınızı tam kapalı kask alın yarım kasklar çeneden korumasız oluyor. Dikkat etmek lazım...

Bu arada motorun performansını arttırmakla ilgili olarak masrafı 150 tlyi geçerse yaptırmam, ben bi ara servise sormuştum onlarda tekerin ufak olduğunu fazla önermediklerini söyledi. zaten dikkat ettiyseniz zatın motoru ile aynı, onun tekerleri birazdaha büyük. zaten zatın 150 cc si bizimkine uyuyor. Yinede sorup önerirlerse taktırmayı düşünüyorum. Bu arada bizim motolar ile 80 km yi geçtikten sonra 100 ile uzun süre giderseniz acayip yoruluyorsunuz. durunca da gidiyor gibi hissediyorsunuz. Vibrasyon artıyor...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

çok geçmiş olsun kardeşim....

bu haberleri almak 125zn yi almayanlar için soğtucu olabilir.. Bende henüz almadım ama bu çok farklı birşey.. Kaza adı üstünde.. Yolda yürürken bile insanın başına neler geliyor..

Ama güvenliği , tedbiri maksimum seviyede hızı minimumda gerekir diye düşünüyorum..

Motosikleti
    125 zn
    Büyük geçmiş olsun kaza yapan arkadaşa. Bu motor gerçekten zevk motoru arkadaşlar. Görünüşü bana göre birçok motordan çok çok daha güzel ama
    - Küçük lastik
    - Düşük manevra kabiliyeti
    - Frenler

Bu üç konu beni oldukça korkutuyor doğrusu. Bugün ilk defa arkama 75 kg'lık bir arkadaşımı aldım; motoru kullanmak işkenceye dönüştü, dur kalk bir eziyetti, düşük hızlarda manevra çok zordu. Düşük hızlarda denge diye bir şey yoktu adeta. Frenlerin de ne kadar daha az tuttuğunu gördüm. Evet bir çok avantajı var, fiyatı yedek parçasının ucuzluğu benzin giderleri gibilerinden, ama bir o kadar da dezavantajı var maalesef.

Arkadaşlar başka yerde 150lik karbüratör taktırdım çekişi ara hızlanması düştü. Yarın gidip 125 lik karbüratöre döneceğim 125 lik karbüratörde daha performanslıydı motor tek tekere bile kalkıyordu. Sadece piston ve silindir 150 lik. Çok fark oldumu derseniz motor daha çabuk ivmeleniyor son hızda pek bi fark olmadı olsa olsa 5 km/h zaten bu motorların lastiği küçük olduğu için denge sorunu oluyor yüksek hızlarda. 150 lik silindir kapağı taktırsam çok fark olurmu dedim bu ivmelenme olmaz dedi çünkü yanma odası büyür dedi usta fakat 150 lik karbüratörde neden yavaşladığını çözemedim (başka ustaya taktırdığım için yarın gidip konuşacağım. Bu arada geçenlerde silindir kapağı çatlamış çok yüklendim sanırım :D

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    hocam karbüratör ayarındandır büyük ihtmal, küçük bi ihtimal de karbüratör arızalıdır. mekanik olarak yavaşlaması mümkün değil sanırım, yanma odası ufak kalsa bile daha iyi gitmesi lazım. fazla gelen benzini eksozdan patlama yaparak atar ama gidişi de artması lazım...

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Arkadaşlar herkese merhabalar.Sanırım ağustos başında bende 125 zn ile aranıza katılacağım 3 temmuzda ehliyet sınavım var,25 temmuz direksiyon.Ağustos başında ehliyeti alınca kısmetse ilk motorumu alacağım.Ehliyetim cebimde olsunda.Her şeyin yasal olanı Arkadaşlarım 125 zn'ye hippi motoru diyor.Ama bana tipi çok hoş geliyor.Sanırım biraz işin gırgırındalar Arkadaşlar sizlere danışmak istediğim bir konu var.Bir gün yolda yürürken 125 zn ile bir adam durup bana adres sordu.Bende adresi tarif ettikten sonra ona 125 zn almak istediğimi ve motor hakkındaki düşüncelerini sordum.
    "Çok güzel ama dengeyi ayarlıyamıyorum" dedi.Fakat adamın boyuna baktığımda tahminen 1.80 civarındaydı.Muhtemelen boy meselesi dedim.Sonra trafikte 125 zn görünce dikkat etmeye başladım.Gerçekten de sürenlerin biraz denge problemi var gibi geldi.Ya da ben paranoya yaptım.Kullanan arkadaşlar motorun dengesiyle ilgili bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?Ama ne olursa olsun 125 zn yi alacağım Zaten benim ki hobi amaçlı.Öyle e-5 tarzı trafiklere çıkmayı düşünmüyorum.Oturduğum semt bana yeter.Bir de ben yeni kaydoldum.Daha çözemedim.Sayfa sırasında en son yazana tıklıyorum sistemden atıp,tekrar kullanıcı adı parola istiyor.Neyse zamanla çözerim. Allah kimseye kaza bela vermeden motor kullanmayı nasip etsin...Saygılarımla...

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhabalar...
    Ben bu motorun Asya 125T olanını kullanıyorum....Şu anda motor yağsızlık nedeni ile yatak sardı. Onarılmayı bekliyor.
    2005 yılından bu yana kullanıyorum. Çok rahat bir motor. Özellikle direksiyonu yormuyor. Ama tutuş pozisyonu ve direksiyon genişliği nedeniyle viraj kabiliyeti çok zayıf. Oturma pozisyonu dik oluşu güzel. Ama tüm ağırlığınız arkada olduğu için motorun önü çok oynuyor. Özellikle yüksek süratlerde güven vermiyor. Ben ön cam kullanıyorum ve rüzgarlı havalar hariç büyük oranda direksiyon gezmesini çözdüm.
    PArçaları zor bulunuyor. Özellikle ön fren ve grenaj parçaları. Fren kaliperi diğerlerine göre solda kalıyor. Dolayısıyla her yerde bulunmuyor. göstergeleri ve kırılan diğer parçaları dahil. Ön grenaj alçak. Dolayısıyla uzun boylu iseniz dizlerinizi korumuyor. onun dışında pratik ve şirin bir motor.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    125 zn
    Denge sorunu var biraz yok değil. Ama tek başına sürerken minimumda. Artçı aldığında hissediyorsun sadece Bir de çukurlu yollarda tek başına olduğunda dahi yaşıyorsun denge sorununu.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Slm arkadaşlar.
    Bu topiği neredeyse 1 aydır takip ediyorum. Hemen hemen bütün msjları okudum.
    Motor aşkım bu motor ile başladı ve kursada yazılmıştım daha önce. TEKRAR EDİYORUM MOTOR AŞKIM SADECE BU MOTOR İÇİN. Bu hafta sınava giriyorum. Kısmetse Ağustosun ilk haftası her şey tamamlanıyor ve ehliyetimide elime alıyorum.
    Neyse ikinci el piyasasını yakından takip ederken mondial olmasada bir as 125t buldum. İstediğim renk siyahtı ve tam denk geldi.
    Henüz 1 senelik 1490 kilometrede. Görür görmez aşık oldum motora. Herşey tam istediğim gibi. Hemen aldım. Geçtiğimiz perşembe günü yani.
    Bugün bakıma götürdüm motoru. Aküyü değiştirdim. Jel akü aldım 45tl'ye.
    Servise sordum eksiği gediği nedir bi sorunu varmı diye. Yok çok iyi durumda dedi.
    Motorda fabrika çıkışı alarm ve uzaktan çalıştırma var. Asyaların hepsinde bile bu özellik yokmuş. Bazı serilerinde varmış yalnızca.

tnr hocam senin motora sulanırken bizimde oldu. kısmet işte.
    marka asya ama herşey aynı.

Son olarak hız tutkusundan vazgeçin lütfen arkadaşlar. Bugün işime motor ile geldim e-5 üzerinden. yol boştu bastım 100'ü gördüm sonrası için korktum. Böylesi küçük tekerli motorlarda hız iyi değildir. 80 ideal bir hızdır. 150'yi görsek noolcak. uçar gidersin.

Kaza geçiren arkadaşımızın hikayesini ibretle okudum. Gerçekten çok üzüldüm. Üzücü bir durum. Çok geçmiş olsun kendisine.

Motorun resimlerini en kısa zamanda ekliycem.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    hayırlı olsun ertanos kazasız belasız bin inş.

Motosikleti
    shoother,teknik hoca cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Denge sorunu sanırım motoru tasarlayan mühendislerden.Chopper'a benzetmeye çalışmışlar,direksiyonu geniş bırakmışlar.Ama ben 125 zn yi bu halinle seviyorumVarsın virajları dönerken zorlansın 125 zn'm benim Ertanos bende aynı senin gibi başladım.Sırf 125 zn için ehliyet alıyorum.Aynı gün sınava gireceğiz.Başarılar dilerim.Yeni motorun da hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Güzel günlerde kullanman dileğiyle.Bu arada kaza geçiren arkadaşa çok geçmiş olsun diyorum.İnşallah en kısa sürede iyileşir.

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Ben bu motoru 2005 yılında aldığımda alarmı için ekstra para vermek zorunda kalmıştım. Ama daha sonraları motora takılan alarmlardan para almadılar. asyaların orjinal bir alarmı yok. Zaten alarmından da fayda yok. Ben 1-2 ay kullanıp iptal ettirdim.

Bu motorla ilgili yaşadığım diğer bir tecrübe ise, 5 yıldır çözemediğim uzun yolda yüksek süratte kesilme sorunu idi. Bu motoru aldım alalı 3 defa karbüratör 3 defa benzin pompası (orjinal) sayısız ayar buji beyin v.s. değiştirmeme rağmen uzun yolda 90km ve üzeri bir hızda 5 dakikadan fazla gidememesi idi. Motor birkaç dakika sonunda benzini bitmişçesine stop ediyor, birkaç marş denemesinden sonra çalışıp hiçbirşey olmamış gibi yoluna devam ediyordu. saatte 60km hızı geçmez iseniz 1000km bile gidebilen motor 90km hızlarda ancak 3-5 dakika dayanabiliyordu.
    Bu motorda benzin deposu aşağıda, ayak bölgenizdedir. Benzin, büyük bir vakum pompası ile karbüratöre emilir. Uzun vadede tam gazlarda karbüratörde yeterli emiş sağlanamaz ise bir süre sonrasında pompa karbüratöre benzin pompalayamayıp stop ediyordu. Yei tip bir benzin pompası ile (orjinal olmayan) sorunu çözdüm...Bu motorların (mondiallerde nasıldır bilmiyorum) benzin deposu konumu gereği benzin pompaları sorunludur.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    çok özür dilerim 124 zn yazmışım.125 zn me 10 dakika dolduğu için mesaj değiştirmeye izin vermediler.Galiba benim pc de bir sorun var.giriş yapıyorum,bir konuya giriyorum oturum kapanmış gözüküyor.Neyse...Saygılarımla...

Aprillia mojito ile aynı görünümde

Motosikleti
    125 zn
    öncelikle kaza geçiren arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum. büyük bir ibretle okudum yazılanları ve herkesinde bunları dikkate alması tek temennim. Bu retro scooterlarla ilgili bir kaç site gezerken Honda'nın Joker Modeli'ni gördüm. Biliyorsunuz Honda'nın motor piyasasındaki yerini kaliteli ve sağlam işler yapıyorlar. Benim sormak istediğim bu joker modelini alsam (tabi ki getirte bilirsem) yedek parçada sorun yaşarmıyım? size honda'nın zn ve asia ile 7 farkı bulamıyacağınız fotoğrafını göstermek istiyorum =)

Motosikleti
    125 zn
    Şimdi şöyle ki, hatırlıyorum birkaç arkadaş motorcu tanıdıkları sayesinde Honda shadow scooter parçaları taktırmışlardı kendi mondial modellerine. Bildiğim kadarıyla bu scooter 98-99 yıllarına filan ait. Baktırmak ettirmek lazım, parça sıkıntısı yaşarsan her zaman mondial takabilirsin, bildiğim kadarıyla bütün parçaları uyuyor. Eğer çevrende bu scooter'ın honda parçalarını satan bir yer bulursan zaten hiç düşünme al, hatta bize de haber ver önemli bazı parçalarına honda takalım biz de =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler