Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ertanos kazasız belasız bin inş.
    @tnr selam motorun çok güzel parlıyor maşallah ufak avatar resimde bile ...
    rüzgarlığı taktırmışın nasıl farkını anlayabildin mi?
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar

geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.. amacım buraya gelen herkesin biraz ibret ve tedbir alması.. birbirimizi tanımasak da artık ortak bir noktamız ve bağımız oldugunu düşünüyorum..

arkadaşımın yamaha ybr 125'i ile 3-4 gün civarında bir kaçamak yapıp burhaniye-ayvalık taraflarına gitmeyi planlıyoruz ve kısmetse pazar günü bu planı uygulamayı düşünüyoruz... güzergahımız:::

pazar günü öğleden sonra 16:00 gibi yola çıkıp;

çamlıcadan - gebze eskihisar 55 km
    eskihisardan - yalova topçulara feribot ile geçip
    topçulardan - bursa, balıkesir, burhaniye toplam 335 km

burhaniyeye gidene kadar yaklaşık 400-410 km yapacağız.. bir depo benzin ile tahmini 350 km gidecegimizi hesaplıyoruz..çadırda kalmayı düşünüyoruz..tamamen doğa koşulları yani.. duruma göre oradan izmire geçebiliriz.. halihazırda burhaniye ayvalık garanti gibi.. dua edin kazasız belasız gidip gelelim..

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar

geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.. amacım buraya gelen herkesin biraz ibret ve tedbir alması.. birbirimizi tanımasak da artık ortak bir noktamız ve bağımız oldugunu düşünüyorum..

arkadaşımın yamaha ybr 125'i ile 3-4 gün civarında bir kaçamak yapıp burhaniye-ayvalık taraflarına gitmeyi planlıyoruz ve kısmetse pazar günü bu planı uygulamayı düşünüyoruz... güzergahımız:::

burhaniyeye gidene kadar yaklaşık 400-410 km yapacağız.. bir depo benzin ile tahmini 350 km gidecegimizi hesaplıyoruz..çadırda kalmayı düşünüyoruz..tamamen doğa koşulları yani.. duruma göre oradan izmire geçebiliriz.. halihazırda burhaniye ayvalık garanti gibi.. dua edin kazasız belasız gidip gelelim..
    hocam uzun yolda umarım sorun çıkartmaz senin ufaklık, yamahaya bişey olucağını düşünümüyorum ama bizim motorlarımız gibi hava soğutmalı olan motorlar uzun yol için uygun değil. Umarım kazasız belasız bir problem olmadan gezinizi tamamlayabilirsiniz..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı ilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle kaza geçiren arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum. büyük bir ibretle okudum yazılanları ve herkesinde bunları dikkate alması tek temennim. Bu retro scooterlarla ilgili bir kaç site gezerken Honda'nın Joker Modeli'ni gördüm. Biliyorsunuz Honda'nın motor piyasasındaki yerini kaliteli ve sağlam işler yapıyorlar. Benim sormak istediğim bu joker modelini alsam (tabi ki getirte bilirsem) yedek parçada sorun yaşarmıyım? size honda'nın zn ve asia ile 7 farkı bulamıyacağınız fotoğrafını göstermek istiyorum =)
    Bu motorun parçaları gerçekten 100 de %100 uyumlu olabilir mi? Eşim çok istiyor bu motordan ama etrafta o kadar harap halde görüyorum ki, soğuyorum...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    plakalık o kadar cok titriyor ki, bide tümseklerden geçerken vurup ses cıkartıyor. baktın sıkılıcak bi yeri gevşemesi yok.
    mümkün mü sallatıyı ve sesi kesmek ?

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakalık o kadar cok titriyor ki, bide tümseklerden geçerken vurup ses cıkartıyor. baktın sıkılıcak bi yeri gevşemesi yok.
    mümkün mü sallatıyı ve sesi kesmek ?
    ya üstad motoru aldığın yerden plakanın altına tabla şeklinde reklam panosunuda taktılarmı. o ikisi yani plaka ile o tabla birbirine çarpıp şak şak ses çıkarıyordur. o reklam panosunu iptal et plakayı yalnız bağlamayı dinle.
    yok eğer sadece plaka var ve o ses çıkarıyorsa o zaman bi şey diyemiycem.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:28 ----------

selamlar

dostum sende kendi aracınla çıkacaksın sanırım. biraz riskli olmayacakmı senin için. yolu kısaltmanın bir yolu var. hiç eskihisar topçular yapma.
    profilinde çamlıca yazıyordu ido'nun seferlerine bak; tam emin değilim ama ya pendikten yada yenikapı'dan bandırmaya arabalı feribot seferleri var. yolun epey bi kısalmış olur ve motoruda zorlamamış olursun.
    bu kısalmış yol bile motorunu bayağı bi zorlar tabi ama yinede sen bilirsin.
    merakla bekliyorum gezinin resimlerini ve tecrübelerini.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tnr selam motorun çok güzel parlıyor maşallah ufak avatar resimde bile ...
    rüzgarlığı taktırmışın nasıl farkını anlayabildin mi?
    teşekkür ederim dostum. bauhauss tan boru aparatı aldım onlarla bağladım. bi önceki sayfada da yazdım motor daha rahat hızlanıyo taktıktan sonra.

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim dostum. bauhauss tan boru aparatı aldım onlarla bağladım. bi önceki sayfada da yazdım motor daha rahat hızlanıyo taktıktan sonra.
    tnr hocam sen geçen sayfalarda bahsetmiştin cila olayından. ben bi siteden wd40 adlı ürünü sipariş verdim. bu ürünüde hem grenajlarda koruma maksatlı hemde metal yüzeylerde kısaca hepsinde kullanabiliyormuyuz. ikisi bir arada gibi yani. yoksa senin kullandığın gibi ekstra bi cila almamız gerekiyormu.
    birde kullanım sıklığı ne olmalı.
    acemiliğin gözü kör olsun.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    hocam, wd40 pas sökücü ve yağlayıcıdır. cila değildir. grenajlarda ve metal yüzeylerde parlatıcı kullanman lazım. senede iki kere cila kullansan yeterli tabi eğer motora bakıyorsan ve branda falan kullanıyorsan. yoksa daha sık yapman lazım. wd 40 la paslanan yerleri temizleyebilirsin, parlak metal yüzeylere sıkıp silerek temizleyebilirsin. amortisörlerin ve motorun herhangi hareketli bi yerinin rahatlaması için kullanabilirsin. kesinlikle fren disklerine ve kampananın içine doğru wd40 sıkma frenler tutmaz ...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tnr hocam sen geçen sayfalarda bahsetmiştin cila olayından. ben bi siteden wd40 adlı ürünü sipariş verdim. bu ürünüde hem grenajlarda koruma maksatlı hemde metal yüzeylerde kısaca hepsinde kullanabiliyormuyuz. ikisi bir arada gibi yani. yoksa senin kullandığın gibi ekstra bi cila almamız gerekiyormu.
    birde kullanım sıklığı ne olmalı.
    acemiliğin gözü kör olsun.
    aman @ertanos hocam wd40 ı cila niyetine sürme boyayı attırırsın wd40 pas sökücü ve yağlama amaçlı kullanılıyor. Senin kafan cilayla karışmış @tnr hocamın bahsettiği cila Sonax Hızlı Cila
    Aman hocam yakarsın motorun başını hA

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:39 ----------

@tnr hocam benden hızlı davranmışsınız daha çok yaşıcaksınız valla..

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Allah hepimize mutlu uzun ömürler versin

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)

anladım arkadaşlar sağolun.

Motosikleti
    125 zn
    Alıntı shoother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle ki, hatırlıyorum birkaç arkadaş motorcu tanıdıkları sayesinde Honda shadow scooter parçaları taktırmışlardı kendi mondial modellerine. Bildiğim kadarıyla bu scooter 98-99 yıllarına filan ait. Baktırmak ettirmek lazım, parça sıkıntısı yaşarsan her zaman mondial takabilirsin, bildiğim kadarıyla bütün parçaları uyuyor. Eğer çevrende bu scooter'ın honda parçalarını satan bir yer bulursan zaten hiç düşünme al, hatta bize de haber ver önemli bazı parçalarına honda takalım biz de =)
    bunu getirttirmek biraz zorluycak beni maddi açıdan baya bi ama. gümrük sorunu filan yaşamazsam eğer tabi ki varsa üretimleri devam ediyorsa uğraşıcam. hem dediğiniz gibi bakarsın parçalar uyumludur daha iyi randıman veriyordur. honda - mondial karması bi şey çıkarırız adınada Hondial falan

selamlar

izmir'e gelirseniz misafrim olabilrsiniz arkadaşlar. Bi bira & midye ziyafeti çektirebilirim zn dostlarıma düşünürseniz iletişime geçin derim. facebook : milter86@hotmail.com

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı ilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle kaza geçiren arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum. büyük bir ibretle okudum yazılanları ve herkesinde bunları dikkate alması tek temennim. Bu retro scooterlarla ilgili bir kaç site gezerken Honda'nın Joker Modeli'ni gördüm. Biliyorsunuz Honda'nın motor piyasasındaki yerini kaliteli ve sağlam işler yapıyorlar. Benim sormak istediğim bu joker modelini alsam (tabi ki getirte bilirsem) yedek parçada sorun yaşarmıyım? size honda'nın zn ve asia ile 7 farkı bulamıyacağınız fotoğrafını göstermek istiyorum =)
    honda joker veya honda shadow 50

bu iki motosiklet galiba farklı pazarlarda farklı isimlerle satılıyor. 50 cc diye hatırlıyorum. 125 cc olsa bile motor parçalarının uyacağını hiç sanmam. grenaj parçaları uyabilir yalnız. ama sanmıyorum çinliler ile honda benzer şasiler kullansın. dolayısıyla grenaj baglantı yerleri vs. de uymayacaktır.

dışarıdan taşıt getirtmek astarı yüzünden pahalıya gelen, kırtasiye işi dağlar tutan bir işlem. babam gümrük müşaviri ordan biliyorum.

itinalı kullanılan 2005 model zenler çiçek gibi geziniyorlar ortalıkta. o kadar dert etmeyin, alın bir tane.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    sonax hızlı cila yı bende aldım arkadaşlar.
    kullanmayı tam beceremedim sanırım fazla memnun kalmadım. siz nasıl uyguluyorsunuz ?

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda joker veya honda shadow 50

bu iki motosiklet galiba farklı pazarlarda farklı isimlerle satılıyor. 50 cc diye hatırlıyorum. 125 cc olsa bile motor parçalarının uyacağını hiç sanmam. grenaj parçaları uyabilir yalnız. ama sanmıyorum çinliler ile honda benzer şasiler kullansın. dolayısıyla grenaj baglantı yerleri vs. de uymayacaktır.

dışarıdan taşıt getirtmek astarı yüzünden pahalıya gelen, kırtasiye işi dağlar tutan bir işlem. babam gümrük müşaviri ordan biliyorum.

itinalı kullanılan 2005 model zenler çiçek gibi geziniyorlar ortalıkta. o kadar dert etmeyin, alın bir tane.
    Avare rulman ın fikrine %100 katılıyorum. Bütçeniz uygunsa ve retro görünümlü kaliteli bir scooter arıyorsanız Vespa tercih edebilirsiniz. Servis ve yedekparça açısından hiçbir sorun yaşamazsınız, tabi yüksek bedelleri ödemek kaydı ile Onun içi çiçek gibi bir ZN alın derim.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı Blitzkrieg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avare rulman ın fikrine %100 katılıyorum. Bütçeniz uygunsa ve retro görünümlü kaliteli bir scooter arıyorsanız Vespa tercih edebilirsiniz. Servis ve yedekparça açısından hiçbir sorun yaşamazsınız, tabi yüksek bedelleri ödemek kaydı ile Onun içi çiçek gibi bir ZN alın derim.
    hocam görünmüyorsun?
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam görünmüyorsun?
    Sormayın elronds üstad. İşler yoğun arada kısa kısa bakıp çıkıyorun forma. Keyifiniz yerindedir umarım.
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Motosikleti
    125 Zn
    eyvallah sağolun iyiyiz şükür... şu yağmurlar da bitmedi gitti

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonax hızlı cila yı bende aldım arkadaşlar.
    kullanmayı tam beceremedim sanırım fazla memnun kalmadım. siz nasıl uyguluyorsunuz ?
    hocam güzelce motoru yıkıyorsun. motor yıkandıktan sonra ıslak halde iken grenajlara ve metal yerlere püskürt sonra bir bez ile yay ve üstünde kurumadan sen temiz ve kuru bir bez ile kurula...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler