Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Motoru bugün izmirdeki kawasaki bayisi göçmen motordan satın aldım. İzmir'den Muğlaya getirdim motor güç olarak üzmedi ama sanırım rodajdan mıdır bilmiyorum ama titreşim alt devirlerde hissettiriyor malum rodajda olduğu içinde 4000 den yukarıda çıkamadığım o yol baya yordu beni rodajdan sonda titreşimde azalma oluyormu peki?

mithrelios ve fedos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB500F
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bugün izmirdeki kawasaki bayisi göçmen motordan satın aldım. İzmir'den Muğlaya getirdim motor güç olarak üzmedi ama sanırım rodajdan mıdır bilmiyorum ama titreşim alt devirlerde hissettiriyor malum rodajda olduğu içinde 4000 den yukarıda çıkamadığım o yol baya yordu beni rodajdan sonda titreşimde azalma oluyormu peki?

http://i.hizliresim.com/Xkg6k3.jpg
    3 bin devirde sabit giderken pek titreşim olmasa da vites düşürmeden gaz açınca devir 4 bini geçene kadar bi titreşim oluyor ama o da motorun tek silindir olmasıyla alakalı diye biliyorum.

Motosikleti
    Hepsinde olan birşey yani ?

Motosikleti
    Honda CB500F
    ben sadece kendi motorumu sürdüm. 4200km de şu anda. diğerlerini bilmiyorum. ama uzun yol seyahatlerini dikkate alırsak 80-90 civarı hızlarda devir, 4-5 binden fazla olduğu için titreşim rahatsız edici düzeyde olmuyor. daha yüksek süratlerde ise titreşimden ziyade rüzgar sıkıntı yaratmaya başlıyor.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Yedek parçası çok fazla pahalıymış doğru mu?

Arkadaslar merhaba. Yakın zamanda z 250sl almayı planlıyorum nasipse. Motorla ilgili pek bi sorum yok şimdilik formu takip ediyorum zaten. Ama sormak istediğim z250sl naked bir motosiklet ama ben normal kaskları sevmedigimden dolayı cross kaskı almak istiyorum sizce sacma dururmu gülünç bir durum olurmu yoksa normalmi karsilanir ? Simdiden tesekkurler

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı denizsakızcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba. Yakın zamanda z 250sl almayı planlıyorum nasipse. Motorla ilgili pek bi sorum yok şimdilik formu takip ediyorum zaten. Ama sormak istediğim z250sl naked bir motosiklet ama ben normal kaskları sevmedigimden dolayı cross kaskı almak istiyorum sizce sacma dururmu gülünç bir durum olurmu yoksa normalmi karsilanir ? Simdiden tesekkurler
    Alabilirsin fakat 100 km üzerinde o kaskların siperliği kafaya geri baskı yaptığı için boyun ağrılarına sebep oluyormuş.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

aynen duymştum o durumu. siperliği hava kannallı olanlardan bakmak lazım aslında

Merhaba herkese, bugün bir teyzeye yol vermeye çalışırken durduğum yerde kendi hatamdan dolayı motor sola yattı. Grenajlarda hiç çizik yok fakat motoru kaldırdıktan sonra ilk kez çalıştırmaya çalıştığımda motor çalışmadı. Kontağı kapattım yaklaşık 1-2 dakika bekleyip tekrar çalıştırdım sorunsuz bir şekilde çalıştı. Motorda estetik olarak bir zarar bulunmamasına rağmen birden boşa ve ikiden boşa vites geçişinin zorlaşmış olduğunu farkettim. Sizce motorda büyük bir sıkıntı var mıdır? Herkese iyi günler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı bansheek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese, bugün bir teyzeye yol vermeye çalışırken durduğum yerde kendi hatamdan dolayı motor sola yattı. Grenajlarda hiç çizik yok fakat motoru kaldırdıktan sonra ilk kez çalıştırmaya çalıştığımda motor çalışmadı. Kontağı kapattım yaklaşık 1-2 dakika bekleyip tekrar çalıştırdım sorunsuz bir şekilde çalıştı. Motorda estetik olarak bir zarar bulunmamasına rağmen birden boşa ve ikiden boşa vites geçişinin zorlaşmış olduğunu farkettim. Sizce motorda büyük bir sıkıntı var mıdır? Herkese iyi günler.
    geçmiş olsun, durduğu yerde devrilmeden bir şey olacağını sanmam. Vites geçişlerinin zorlaşmasını hissetmen psikolojik olabilir mi? bi zinciri temizle, yağla, ayarla tekrar bir bak duruma. Zincir yağsız kalınca takır tukur oluyor geçişler.

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, durduğu yerde devrilmeden bir şey olacağını sanmam. Vites geçişlerinin zorlaşmasını hissetmen psikolojik olabilir mi? bi zinciri temizle, yağla, ayarla tekrar bir bak duruma. Zincir yağsız kalınca takır tukur oluyor geçişler.
    Sağolun, bende ilk bindiğimde psikolojik olabileceğini düşünmüştüm ama bariz fark vardı. Bugün servise gittim debriyaj kolunda ufak bi sıkıntı olmuş ondan kaynaklanıyormuş bir dakikada hallettiler.

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı bansheek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolun, bende ilk bindiğimde psikolojik olabileceğini düşünmüştüm ama bariz fark vardı. Bugün servise gittim debriyaj kolunda ufak bi sıkıntı olmuş ondan kaynaklanıyormuş bir dakikada hallettiler.
    Koruma takozu var mıydı motorda? Bir de: motor serbest düşüş mü yaşadı yoksa siz tuttuğunuz için daha yavaş mı yattı?

Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma takozu var mıydı motorda? Bir de: motor serbest düşüş mü yaşadı yoksa siz tuttuğunuz için daha yavaş mı yattı?
    Koruma takozu yoktu. Yaklaşık 50 dereceye kadar tutabildim daha sonra elimden kaçtı yani epey yavaş düştü motor. Zaten asfalt ile motor arasında kaldığım için bi nevi koruma takozu görevi görmüş bile olabilirim.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba Arkadaşlar ,iki hafta önce İstanbul -Çanakkale turu yaptık . 750 km lik bi Marmara turu oldu. Çok keyifliydi .Rahatsız eden tek yönü ise , aynalar yüksek hızlarda fazla titriyor..

Motosikleti
    Honda CB500F
    Kaba etlerinizin durumunu sorsam? Yoksa bir tek ben mi muzdaribim ?

Motosikleti

Biraz renklendirelim.

Birkaç fotoda benden olsun canlansın biraz sayfamız ;D

turkmath ve kazım kazım bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Hayırlı olsun makine yakıyor. Benim yaramazıda caddeye çıkardık sonunda. Benzin seviye sistemi haricinde hiç bir sıkıntısı kalmadı.Benzin göstergesinin full seviye yanıp sönmesi benzin seviye sisteminde arıza olduğuna işaretmiş.Şamandıra problemi dediler.Siparişini verdiğim ön cam ve radyatör korumada gelince motorun eksik birşeyi kalmayacak inşallah.Motoruma kavuştum mondial 180 z one kabusum son buldu Allah tüm kullanıcılarına sabır versin az daha motordan soğuyacaktım

Motosikleti
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun makine yakıyor. Benim yaramazıda caddeye çıkardık sonunda. Benzin seviye sistemi haricinde hiç bir sıkıntısı kalmadı.Benzin göstergesinin full seviye yanıp sönmesi benzin seviye sisteminde arıza olduğuna işaretmiş.Şamandıra problemi dediler.Siparişini verdiğim ön cam ve radyatör korumada gelince motorun eksik birşeyi kalmayacak inşallah.Motoruma kavuştum mondial 180 z one kabusum son buldu Allah tüm kullanıcılarına sabır versin az daha motordan soğuyacaktım
    tşk ederim. bir sorum olacaktı. ön cam 1 tane buldum onunda görüntüsü hoşuma gitmedi nereden sipariş verdiniz link verebilir misiniz?

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç fotoda benden olsun canlansın biraz sayfamız ;D
    http://i.hizliresim.com/A7MmGQ.jpg
    Anahtarlik nereden diyecektim ama buldum:

http://tr.aliexpress.com/item/Free-S...08.4.49.Ybs1SC

Motosikleti
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anahtarlik nereden diyecektim ama buldum:

http://tr.aliexpress.com/item/Free-S...08.4.49.Ybs1SC
    evet doğru adres kargo ücretsiz birde. Türkiye de bu fiyata anahtarlık alamazsın , adamlar bu fiyata birde adrese kadar gönderiyor şaşırtıcı doğrusu.

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)