Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
45. sayfa BirinciBirinci ... 354344454647 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Lastikler ısınınca güzel tutuş sağlıyor güzel lastikler yani;) tabi güzel asfaltta yaptım bunu biliyorum delilik ama Türkiye'de motor sürmek başlı başına delilik :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Alıntı whyknotnow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba,

orjinal dunlop lastiklerle bu motoru lastiğin sıfır çizgisine kadar yatırabilen var mı? ben ne kadar zorlarsam zorlayayım hala 1 parmak boşluk kalıyor lastikte. meraktan soruyorum. ek olarak beraber gezdiğimiz cb500f'in lastikleri neredeyse sonuna kadar gelmişti, virajlarda peşpeşe gittik hep. sanırım bizim lastiklerin sırt açısı da çok fazla, becerebilen virajlarda sürüngen gibi gider bu aletle. ben beceremedim.

https://i.hizliresim.com/A10Yy0.jpg
    Hocam lastikler ısındığında ve güzel zeminde gayet iyi tutuyor.Foto vardıda malesef silinmiş.Ben Soğuk havada sıfır çizgisine kadar yatırdım fakat allaha emanet tutuyor.En ufak gaz açmada arka çok kolay salıyor.Bu arada Egzoz Tigermı? Sesi Nasıl Rahatsız Ediyormu?

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    lastikler ısınınca iyi tutuyor dediniz, ya allah deyip daldım virajlara, hakkaten tutuyormuş egzoz akrapovic,
    ve sesi mükemmel. kesinlikle tavsiye ederim.

Motosikleti
    lastikler ısınınca iyi tutuyor dediniz, ya allah deyip daldım virajlara, hakkaten tutuyormuş egzoz akrapovic,
    ve sesi mükemmel. kesinlikle tavsiye ederim.

http://i.hizliresim.com/PlQGg8.jpg
    akrapovic orjinal mi? orjinal fiyatlar uçmuş alınacak gibi değil de. evet baya iyi yatırmışşın ama genede her zaman güvenip girmesen iyi edersin malum Türkiyede yaşıyoruz virajın ortasında bütün süprizlere açık olmalıyız. Ben lastikleri bitirdim diablo rosso II var onları takınca daha bi güven verdi makina aklınızın bi köşesinde dursun ;)

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akrapovic orjinal mi? orjinal fiyatlar uçmuş alınacak gibi değil de. evet baya iyi yatırmışşın ama genede her zaman güvenip girmesen iyi edersin malum Türkiyede yaşıyoruz virajın ortasında bütün süprizlere açık olmalıyız. Ben lastikleri bitirdim diablo rosso II var onları takınca daha bi güven verdi makina aklınızın bi köşesinde dursun ;)
    aynen orjinal. fiyat biraz tuzlu, taktırdığım yerde önce tiger'ı denedik, sesini ve malzeme kalitesini beğenmedim. akrapovic'i görünce diğerini taktırmak içime sinmedi, dedim 2 - 3 taksit fazla öderim kafam rahat olur, almışken en kalitelisi olsun.

diablo rosso ben de düşünüyorum, çok farkettiriyorsa ben de takacağım. benim lastiklerle 13000 km oldu, siz kaç bin km'de değiştirdiniz?

iyi günler arkadaslar benim 250 sl ım var ama kontak kırıldı orjinali 1800 tl dediler ninja 250 r kontagı olur mu acaba konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabılır mı ? :D
    fearlesboyy bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı oznur.6197 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaslar benim 250 sl ım var ama kontak kırıldı orjinali 1800 tl dediler ninja 250 r kontagı olur mu acaba konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabılır mı ? :D
    Yurtdışında 55 dolar.

İyi bir ustaya sorun,uyumlu ya da çıkma ayarlar mutlaka.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı oznur.6197 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala bulamadıysanz özelden yazın orjınal yarmcı olmaya calısayım

Motosikleti
    aynen orjinal. fiyat biraz tuzlu, taktırdığım yerde önce tiger'ı denedik, sesini ve malzeme kalitesini beğenmedim. akrapovic'i görünce diğerini taktırmak içime sinmedi, dedim 2 - 3 taksit fazla öderim kafam rahat olur, almışken en kalitelisi olsun.

diablo rosso ben de düşünüyorum, çok farkettiriyorsa ben de takacağım. benim lastiklerle 13000 km oldu, siz kaç bin km'de değiştirdiniz?
    Lastikleri 18,000 de değiştirdim ön iyi idi ama arka baya düzleşmişti zaten güçlü olunca alet sarıyordu gaz verince ;) çok değil baya baya farkettiriyor viraj hissi bile acayip güzelleşti. egzoz istiyorum ama polisler nefes aldırmadığı için mecburen orjinal soba borusuna talimiz

z 250 sl yazıyo olur heralde :D ben baktım o kdar bulamadım bilgi için tesekkurler :D

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar, motosikletimle ilgili danışmak istediğim bir konu var. Normal mi, sorun mu anlayamadım açıkçası ve sizin motorlarda da aynısı oldu mu oluyor mu merak ediyorum. Rodaji yeni bitti motorun ikiyuz km falan oldu biteli, hiç zorlamadim motoru ve tamamen kitapciga göre yaptim.Anlik bikac kez sekizbin devirlere yaklastirmanin otesinde hic bisey olmadi.O da 1400km den sonra.Hic bir sorunu da yok stop v.s.

Garip gelen durum şu; dün otobana çıktım, emniyet şeridi dahil tüm devirlerde viteslerde kullandım falan, bin ikibin km kadar daha rodaj yapar gibi dikkatli kullanma niyetim var v.s.hatta. Düz ve tertemiz(belki de motorun gördüğü en iyi yoldu) yolda seyir halinde motosikleti atıyorum ikiden ya da üçten boşa alıp bisiklet gibi kendi haline biraktigimda, şu alt devirlerde olan vuruntulu çalisma benzeri hissiyat oluyor giderken, hiz dustukce daha da iyi anliyorum, bisiklet gibi akıp gitmiyor gibi , sanki böyle küçücuk tümsek lerden geçiyorum gibi bi hissiyat oluyor zıplama vuruntu tarzinda gibi bostayken , hafif bişey fakat garip geldi bana.

Saçma bi ses falan da yok motorda,lastik basinclari tam. Atiyorum beş on kmye inince boşta ki hızım, ikiye alip veriyorum gazı yağ gibi gidiyor o his viteste iken yok. Belki ben yeni farkettim belki yoktu emin değilim denememiştim zaten böyle bir şeyi. .

Bu normal midir, sebebi ne olabilir, servise mi gideyim mi acaba böyle bişeyden dolayı..

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, motosikletimle ilgili danışmak istediğim bir konu var. Normal mi, sorun mu anlayamadım açıkçası ve sizin motorlarda da aynısı oldu mu oluyor mu merak ediyorum. Rodaji yeni bitti motorun ikiyuz km falan oldu biteli, hiç zorlamadim motoru ve tamamen kitapciga göre yaptim.Anlik bikac kez sekizbin devirlere yaklastirmanin otesinde hic bisey olmadi.O da 1400km den sonra.Hic bir sorunu da yok stop v.s.

Garip gelen durum şu; dün otobana çıktım, emniyet şeridi dahil tüm devirlerde viteslerde kullandım falan, bin ikibin km kadar daha rodaj yapar gibi dikkatli kullanma niyetim var v.s.hatta. Düz ve tertemiz(belki de motorun gördüğü en iyi yoldu) yolda seyir halinde motosikleti atıyorum ikiden ya da üçten boşa alıp bisiklet gibi kendi haline biraktigimda, şu alt devirlerde olan vuruntulu çalisma benzeri hissiyat oluyor giderken, hiz dustukce daha da iyi anliyorum, bisiklet gibi akıp gitmiyor gibi , sanki böyle küçücuk tümsek lerden geçiyorum gibi bi hissiyat oluyor zıplama vuruntu tarzinda gibi bostayken , hafif bişey fakat garip geldi bana.

Saçma bi ses falan da yok motorda,lastik basinclari tam. Atiyorum beş on kmye inince boşta ki hızım, ikiye alip veriyorum gazı yağ gibi gidiyor o his viteste iken yok. Belki ben yeni farkettim belki yoktu emin değilim denememiştim zaten böyle bir şeyi. .

Bu normal midir, sebebi ne olabilir, servise mi gideyim mi acaba böyle bişeyden dolayı..
    zincir gerginliği ne durumda? çok gevşek veya çok sıkıysa yapabilir.. zincirdense aynı hafif sarsılmayı viteste sabit devirde (atıyorum 2. vites 8000 devir civarı) de giderken yapıyor olması lazım.

Motosikleti
    ZXr
    Arkadaşlar bu 250Sl'in hava filtresini illa servistenmi satın almak zorundayız? başka bir yerde satılmıyormu?

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Ben servisinde bulmuştum.

Motosikleti
    Bende internetten sipariş verip getirttim bakım zamanı servise götürüp değiştirttim. Kendim yaparım diyorsan da biraz uğraşırsın çünkü deponun sökülmesi gerekiyor. serviste fiyat biraz pahalı olabilir ona göre araştır ilk bence

Motosikleti
    ZXr
    Alıntı ercan_48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende internetten sipariş verip getirttim bakım zamanı servise götürüp değiştirttim. Kendim yaparım diyorsan da biraz uğraşırsın çünkü deponun sökülmesi gerekiyor. serviste fiyat biraz pahalı olabilir ona göre araştır ilk bence
    Hocam Aldığınız yerin linkini atarmısınız rica etsem. Bakımlarını adan zye kendim yapıyorum.Servise pek güvenemiyorum örneğin değiştirdim vs ayar yaptım diyor ama yaptığı ne malum?

Motosikleti
    Ben burdan almadım ama ürün bu burdan alabilirsiniz. Fiyat olarakta ideal.
    http://www.artimmotor.com/urun/kawas...hava-filtresi/
    Sabırsız bunu beğendi.

Motosikleti
    ZXr
    Arkadaşlar Fren hidroliği değişimi yapan oldumu? Servis kitapçığı km dolmaz ise 2 yılda bir değişimi olucağı yazıyor fakat dot 3,4,5.1 olayına girmemişler 250Sl'ler için kaynama noktası farkediyormu? yoksa istediğimiz hidrolik yağını koyabilirmiyiz? bilgisi olan yazarsa memnun olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Arkadaşlar tamamdır fren hidrolik sıvısı kapağın üstünde yazıyormuş yeni öğrenmiş oldum Dot3-Dot4 uyumluymuş.

Merhaba arkadaşlar, arka sehpa için motosiklete takılan vidalardan alacağım. Kimi 8mm, kimi 10mm demiş satıcıların.
    Nedir bunun doğru ölçüsü acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

zincir gerginliği ne durumda? çok gevşek veya çok sıkıysa yapabilir.. zincirdense aynı hafif sarsılmayı viteste sabit devirde (atıyorum 2. vites 8000 devir civarı) de giderken yapıyor olması lazım.
    Teşekkurler, biraz gergin gibi olabilir ama viteste hiç hissetmedim. Yağmur sebebiyle kullanmadım daha sonra, ilk fırsatta bakacağım.

Yok mu vida alan kimse

REKLAM ALANI
45. sayfa BirinciBirinci ... 354344454647 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)