Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    88den kapi acilir 2018 sene sonu yine dolar euro patladigi gibi 100leri goruruz babam. Benim Yamaha'yi birakip avrupalilara gecmeme en buyuk nedenlerdendir bunlar.

Kafa sallayan, sorunlu amortisorlu, mt-07 sele kalitesinden devsirme koltukla motor satarak, ustelik bunu gunumuz fiyatiyla 60 bin liralara vurdurarak kitleyen Yamaha'dan biktim.

Tracer GT en basinda olmasi gereken tracerdi. Simdi degil. Hayatta isim olmaz hele ki getireceklerini dusundugum fiyatlara giderim H2ye falan binerim.

Mesela Mt-07den sonra mt-125 cikardilar, cok guzel karter korumasi ve monoblok frenleri vardi. Ne alaka? Mt-07ye neden monoblok fren ve karter koruma koymadin Yamaha, da bize bi karter korumayi 900 liraya sattin? Sonra Traceri MT-07 selesiyle super tenereden caktigin gostergeyle yaptin. O zaten olmadi. En son simdi GT cikarip halihazirda tracer sahiplerine kufur ettirmekten baska bir sey yapmiyor.

Yamaha gercekten kufur ettiren bir marka, bir Honda oyle degil mesela istikrarlilar en azindan.

Yamahaya dair son sey elimde scooteri kaldi onu da gondereyim diye bekliyorum.

Oh, iyi gomdum.
    doğru söze bir şey diyemiyor insan, fakat avrupalı markaların da servis, bakım ücretlerini düşününce noluyor diyorsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    88den kapi acilir 2018 sene sonu yine dolar euro patladigi gibi 100leri goruruz babam. Benim Yamaha'yi birakip avrupalilara gecmeme en buyuk nedenlerdendir bunlar.

Kafa sallayan, sorunlu amortisorlu, mt-07 sele kalitesinden devsirme koltukla motor satarak, ustelik bunu gunumuz fiyatiyla 60 bin liralara vurdurarak kitleyen Yamaha'dan biktim.

Tracer GT en basinda olmasi gereken tracerdi. Simdi degil. Hayatta isim olmaz hele ki getireceklerini dusundugum fiyatlara giderim H2ye falan binerim.

Mesela Mt-07den sonra mt-125 cikardilar, cok guzel karter korumasi ve monoblok frenleri vardi. Ne alaka? Mt-07ye neden monoblok fren ve karter koruma koymadin Yamaha, da bize bi karter korumayi 900 liraya sattin? Sonra Traceri MT-07 selesiyle super tenereden caktigin gostergeyle yaptin. O zaten olmadi. En son simdi GT cikarip halihazirda tracer sahiplerine kufur ettirmekten baska bir sey yapmiyor.

Yamaha gercekten kufur ettiren bir marka, bir Honda oyle degil mesela istikrarlilar en azindan.

Yamahaya dair son sey elimde scooteri kaldi onu da gondereyim diye bekliyorum.

Oh, iyi gomdum.
    MT07 düşünüyordum tekrar bu yazdıklarınızdan sonra soğudum arkadaş. Nasıl bir öfke selidir bu.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söze bir şey diyemiyor insan, fakat avrupalı markaların da servis, bakım ücretlerini düşününce noluyor diyorsun
    Avrupalilarin Servis bakim ucreti falan tamamen daha once japon kullanip sonra avrupali servisine ugramamislarin hurafesi. Misal tracer'a 5000de bir bakim yapiyorsun diyelim. 20 bin de de agir bakim. Buyurun orijinal Yamaha servisine gidin, 1000den itibaren 20 bin bakim dahil toplayin. 4-5 bini gecer masraf olarak.

Ducati suruyorsan mesela 20 bine kadar yag bile degismiyorsun(yeni modellerde 30 bine kadar). sonra desmo bakimi diye bir sey var, bir kerede 4500luk oluyorsun.

BMW desen yine buyrun deneyin, rutin bakim iscilikleri ve parcalari su an itibariyle japonlardan uygun. Borusan sadece bastan sokuyor, sonra bir problem yok.

Yani korkulacak kisim isletme maliyetiyse, su an sartlar esit?

On arka balatalari orijinal yamaha ya da honda degistirmeye kalkarsan rahat en az 500luk oluyorsun. BMW veya Ducati sahibiysen de ayni hatta suna kefilim 600cc ustunde bmwnin orijinal balata masrafi yine 600cc ustu japonlardan uygun mesela.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    abicim biraz pozitif olun daha motorumu teslim almadan okumayayım şu yazdıklarınızı şaka bi yana yazdıklarına hak veriyorum lakin japonları bahsettiğiniz rakamlardan daha aşağıyada malolabiliyor. parçayı kendin alıp servise gidip sadece işçilik bile ödeyerek yarı yarıya tasarruf edilebiliyor.

Motosikleti
    MT09 Tracer
    Avrupalilarin Servis bakim ucreti falan tamamen daha once japon kullanip sonra avrupali servisine ugramamislarin hurafesi. Misal tracer'a 5000de bir bakim yapiyorsun diyelim. 20 bin de de agir bakim. Buyurun orijinal Yamaha servisine gidin, 1000den itibaren 20 bin bakim dahil toplayin. 4-5 bini gecer masraf olarak.

Ducati suruyorsan mesela 20 bine kadar yag bile degismiyorsun(yeni modellerde 30 bine kadar). sonra desmo bakimi diye bir sey var, bir kerede 4500luk oluyorsun.

BMW desen yine buyrun deneyin, rutin bakim iscilikleri ve parcalari su an itibariyle japonlardan uygun. Borusan sadece bastan sokuyor, sonra bir problem yok.

On arka balatalari orijinal yamaha ya da honda degistirmeye kalkarsan rahat en az 500luk oluyorsun. BMW veya Ducati sahibiysen de ayni hatta suna kefilim 600cc ustunde bmwnin orijinal balata masrafi yine 600cc ustu japonlardan uygun mesela.
    bu zamana kadar hep japon motosiklerine bindim , o yüzden söylediklerim kulaktan dolma bilgiler fakat bu yeni fiyat politikalarıyla birlikte avrupalı markaları düşünür haldeyim. Gerçi euro düşmediği sürece hepsi çok uzak kalıyor, motosiklete 80-100 gibi rakamlar ödemek saçmalık hatta 50 üstü bile saçmalık

Motosikleti
    street triple rs
    ve sonunda tracerime kavuştum. artık aranızdayım güzel geziler yapacağız kendisiyle. lakin bugun a modunda gaz açtığımda bu ne yahu dedirtti bana

ER6iNbay bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Güle güle kullanın, çok güzel bir motor aldınız. Tekeriniz düz bassın.
    engin_deniz bunu beğendi.
    habe habe

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın, çok güzel bir motor aldınız. Tekeriniz düz bassın.
    teşekkürler. bana sürücü pegleri biraz geride gibi geldi nedense. zamanla alışacağım kesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

şu meşhur gagadan taktırmak istiyorum motoruma. steon mu yapıyordu tam hatırlayamadım ama.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    evet doğrudur.
    habe habe

Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar. tracerda servisin garantiden değiştirdiği parçalar nelerdir. sırasıyla yazarmısınız lütfen ? ona göre servisi arayıp aldığım motorda bunlar değişmişmi değişmememişmi diye soracağım. önceki sahibinin bana verdiği servis raporunda garantiden değişen birşeyler var. ama acaba atladıkları birşey varmı diye tekrar yamahaya soracağım.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh

Japon taksit taksit alıyor. Ducati peşin alıyor hocam...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar. tracerda servisin garantiden değiştirdiği parçalar nelerdir. sırasıyla yazarmısınız lütfen ? ona göre servisi arayıp aldığım motorda bunlar değişmişmi değişmememişmi diye soracağım. önceki sahibinin bana verdiği servis raporunda garantiden değişen birşeyler var. ama acaba atladıkları birşey varmı diye tekrar yamahaya soracağım.
    Amortisörle alakalı bir parça vardı ama emin değilim.Bu konuda paylaşılmıştı.

Motosikleti
    street triple rs
    haftasonu güzel havayı değerlendirip tracerla biraz yol yaptık. alışma sürecindeyiz halen. çok zorlamadan ilerliyoruz kendisiyle. A modunu yol açıkken veya trafik dışında kullanıyorum. genel olarak standartta kullanıyorum. B moduda sanırım artçılı kullanımlar için oldugunu biliyorum. yanlışım olabilir. onun dışında yakıt tüketimi hoşuma gitti motorun.sanırım 1 depo ile 300 km civarı yol yapmak mümkün karışık kullanımda. uzun yolda belki daha fazlasınıda yapacaktır. sakin kullanımda tabi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

birde gaga taktıracağım steondan yakın zamanda. birkaç tracer kullanıcısından duydugum kadarıyla gaganın kafa sallamayı biraz durdurdugu yönünde duyumlar aldım. ne kadar dogru ne kadar yanlış bilemiyorum

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Yeni fiyatlar hayırlı olsun.

Tracer 900 62.300 TL olmuş.
    Tracer 900 GT 70.500 TL. İlk tahminde bulunduğum fiyat ile geldi, şaşırdım açıkcası. Tabi yan çantalar hariç fiyat bu.

Eklenen liste budur

Maksimum konfor, cruise control ve elcikler.
    Sorunsuz vites büyütme için Hızlı Vites Değiştirme.(quickshifter)
    Tam Renkli TFT (İnce Film Transistör) göstergeleri.
    Geliştirilmiş yüksek kaliteli gövde tasarımı.
    Gelişmiş ergonomik özellikler ve rüzgar koruması.
    Artırılmış sürücü ve yolcu konforu için yenilenen sele.
    Tam ayarlanabilir arka amortisör.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Ön gaganın pek bir faydası yok kafa sallamasına. Ben beğendiğim için taktırdım ama sürüşte bir değişiklik olmadı. Süspansiyonlarınızı kendinize göre ayarlatırsanız daha etkili bir sonuç alırsınız.
    habe habe

Motosikleti
    MT09 Tracer
    tracer gt iyi de çok para yaw, aklım gidip geliyor

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    çok gerçekten.
    şöyle düşününce, sonradan quickshifter ve hız sabitleyici taktırmak istersen 4000 tl ye yakın bir para gerekiyor ve bunlar orjinal gibi olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

sele altı karbon görünümlü parçalarda çatlak var ise onları değiştiriyorlar. Ben daha Türkiye'de amortisör değiştireni görmedim. Ben talep ettim ama değiştirmediler. Yurtdışında ise çoğu kişinin değişti.
    Birde "camshaft tensioner"(türkçesi tam olarak nedir bilemediğim için yazamadım) ses yapıyorsa onu değiştiryorlar garantiden.
    habe habe

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Arkadaşlar Selamlar Tracer alma arefesindeyim.2016 Model.Alırken Mekanik aksam dışında Tracer'a özel dikkat etmem gereken hususlar varmıdır?
    Birde çıkma lastik olsun pert olsun sorun değil.Kenara köşeye atılmış varsa mesaj atarsanız sevinirim.Teşekkürler.

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni fiyatlar hayırlı olsun.

Tracer 900 62.300 TL olmuş.
    Tracer 900 GT 70.500 TL. İlk tahminde bulunduğum fiyat ile geldi, şaşırdım açıkcası. Tabi yan çantalar hariç fiyat bu.

Eklenen liste budur

Maksimum konfor, cruise control ve elcikler.
    Sorunsuz vites büyütme için Hızlı Vites Değiştirme.(quickshifter)
    Tam Renkli TFT (İnce Film Transistör) göstergeleri.
    Geliştirilmiş yüksek kaliteli gövde tasarımı.
    Gelişmiş ergonomik özellikler ve rüzgar koruması.
    Artırılmış sürücü ve yolcu konforu için yenilenen sele.
    Tam ayarlanabilir arka amortisör.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Ön gaganın pek bir faydası yok kafa sallamasına. Ben beğendiğim için taktırdım ama sürüşte bir değişiklik olmadı. Süspansiyonlarınızı kendinize göre ayarlatırsanız daha etkili bir sonuç alırsınız.
    açıkçası amartisörleri nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum birde selem yüksek kademede. motorumdada özel sele kaplaması yapılmış oda selenin biraz yükselmesini sağlamış. geçenlerde seleyi çıkardım ama düşük kademeye almayı beceremedim bunlarla alakalı yardımcı bir video falan varmı bildiğiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamlar Tracer alma arefesindeyim.2016 Model.Alırken Mekanik aksam dışında Tracer'a özel dikkat etmem gereken hususlar varmıdır?
    Birde çıkma lastik olsun pert olsun sorun değil.Kenara köşeye atılmış varsa mesaj atarsanız sevinirim.Teşekkürler.
    lastiklerle sehpa falanmı yapacaksınız ?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkçası amartisörleri nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum birde selem yüksek kademede. motorumdada özel sele kaplaması yapılmış oda selenin biraz yükselmesini sağlamış. geçenlerde seleyi çıkardım ama düşük kademeye almayı beceremedim bunlarla alakalı yardımcı bir video falan varmı bildiğiniz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

lastiklerle sehpa falanmı yapacaksınız ?
    Eski lastiğiyle satacaktım.Üstünde sıfır lastik vardı.Motorumu sattım.İnşallah yakında güzel bir Tracerla aranızdayım.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski lastiğiyle satacaktım.Üstünde sıfır lastik vardı.Motorumu sattım.İnşallah yakında güzel bir Tracerla aranızdayım.
    Anladım şimdiden hayırlı olsun diyelim

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 303839404142 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)