Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yunus bilgi için çok , çok , çok teşekkürler . Ayrıca Cihat da , ben de Bursa' da olmamıza rağmen ,
    Feys kullanamadığımdan olsa gerek , ismini ilk kez duyuyorum. Eğer Cihat'ın teli mümkün olabilirse ????
    Benimki 535 2304722. Ulasabilirsem sevinirim.

Dönüş yaparsa güncellerim.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Hay Allah razı olsun Yunus.
    Yunus Özbek bunu beğendi.

Motosikleti
    arayışta
    Açıkcası bu durum beni düşündürdü baya sürekli ışıklarda stop etmesi sinir eder insanı bu sibop ayarları aydın da yapacak usta var mıdır bilemedim?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Hay Allah razı olsun Yunus.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı halilimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası bu durum beni düşündürdü baya sürekli ışıklarda stop etmesi sinir eder insanı bu sibop ayarları aydın da yapacak usta var mıdır bilemedim?
    Hayret yani, yaklaşık 70 km mesafede Nazilli Mondial fabrikası dururken senin bizlerden usta sorman
    acaibime gitti.
    bursevi

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İncirli ova da Ahmet usta var servis aynı zamanda.. bir görüş gidersen selam da söyle.. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    2015 model ( 100 - 90 - 18 )evom . 2017 yılında 2016 modelin ön jantını ( 100 - 90 - 19 ) alarak motoruma taktım . Çocuklarım Ataşehir ' de , ben
    Bursa'da oturuyorum dolayısıyla her yıl 4 - 5 ,Bursa - Ataşehir seyahati yapıyorum. Ben gps ile hiç kontrol etmedim . Benim ya9tığım hep ibre ve
    km kontrolü. Her defasında aynı yolu kullanıyorum. Ataşehir - Eskihisar - Topçular - Yalova - Bursa. Her iki jant ile de ayrı ayrı defalarca
    kontrolümde şuna şahit oldum ; 2015 in orj. 18 inç jantı ile 144 km gösterdi. 2016 jantıyla 19 inç ile 133 km gösterdi. O zaman şunu anlıyoruz. 18 jantta sapma ibrede % 10 , gps de % 20. 19 jantaysa ibrede sıfır sapma , gps de ise % 10 şeklinde yaklaşık olarak.
    Evet abim bendeki evo da 2015 model, GPS'te 42 km diyor ekranda 50, ekranda 100 diyor GPS'te 83 yani yaklaşık %17 hata var bu çok büyük bir oran bence. Biraz araştırdım kabul edilebilir sınır hatta üreticiler zaten %5 ila %10 arası bilerek hatalı üretim yapıyorlarmış öğrendiğim kadarıyla.
    Yunus Özbek ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Ali Çimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet abim bendeki evo da 2015 model, GPS'te 42 km diyor ekranda 50, ekranda 100 diyor GPS'te 83 yani yaklaşık %17 hata var bu çok büyük bir oran bence. Biraz araştırdım kabul edilebilir sınır hatta üreticiler zaten %5 ila %10 arası bilerek hatalı üretim yapıyorlarmış öğrendiğim kadarıyla.
    Ben sırf bu sebepden ön jantı büyüttüm. Aslında yaptığımız 9000 km. Lakin bizim saatimizde ,2015 için
    10800 km , 2016 için 9900 km yazacak yaklaşık olarak. 10 bin km için çok fazla bir şey fark etmez. Lakin 50 bin km de 5000 km fazlasıyla 55000 km gösterecektir. Satış esnasındaki rakamı bile etkileyecektir diye düşünürüm. Selamlarla.(
    Ali Çimen bunu beğendi.
    bursevi

Motosikleti
    arayışta
    Hayret yani, yaklaşık 70 km mesafede Nazilli Mondial fabrikası dururken senin bizlerden usta sorman
    acaibime gitti.
    Yanlış anlama ama herhangi bir sıkıntıda fabrikaya mı gidiliyor.Fabrika üretim yeridir. Servislerde fiyatlar yüksek olduğu için düzgün bir ustaya ihtiyaç var.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yanlış anlama ama herhangi bir sıkıntıda fabrikaya mı gidiliyor.Fabrika üretim yeridir. Servislerde fiyatlar yüksek olduğu için düzgün bir ustaya ihtiyaç var.
    Ben 《 hiç çaresini bulamazsan 》 Nazilli sana yakın anlamında söylemiştim. Ayrıca Mithat hocamın önerisi İncirliova nerede bilmiyorum . Lakin yinede Aydın' a çok uzak olacağını sanmıyorum. Ahmet Usta
    Aynı zamanda UMA yetkili servisi imiş. Mustafa Usta evo mu { bütün problemleri halledilmiş olarak } bu akşam teslim edeceğini söylüyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Şimdi haritadan baktım İncirliova Sizin oraya 10 km gibi görünüyor. Mithat Hocam , Ahmet ustanın işinin
    ehli bir insan olduğunu söylemişti.l

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Bizlerin evodaki handikapımız yeni teknoloji bir motosiklet olması. Yani mobilet tamircisine emanet
    edilecek makine değil. O yüzden kaliteli ustayı bulduktan sonra --acaba kaç para alır -- endişesine
    kapılmamak gerek. Selam ve sevgilerle.
    bursevi

Motosikleti
    arayışta
    Anladım sağolun hocam incirliova da usta olması aevindirdi çok yakın bana yalnız bu motoru kullananlar yanlış anlamasın 30-33 bin değer mi ki? Bunun yerine crf250 de alınabiliyor. İkisini kullananlar için sizce ne olmalı düşük km li evo mu 30 bin üstü crf250 mi?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Anladım sağolun hocam incirliova da usta olması aevindirdi çok yakın bana yalnız bu motoru kullananlar yanlış anlamasın 30-33 bin değer mi ki? Bunun yerine crf250 de alınabiliyor. İkisini kullananlar için sizce ne olmalı düşük km li evo mu 30 bin üstü crf250 mi?
    Bence evo mu crf mi sorusundan önce --ben bu motosikleti hangi şartlarda kullanacağım -- konusunun
    belirlenmesi gerekir. Yani ben motorumu tek tabanca kullanacam , ara ara orta araziye girecem, uzun
    yol mu ?hiç işim olmaz diyorsan kesinlikle tercihin CRF olmali. Amma diyorsan ki- ben motoruma atladım
    mi 200 km den aşağisı beni kesmez , bir de arkama artcımı da atarım , yanıma da kamp malzemelerimi de
    yüklerim. Şöyle ağız tadıyla bir tatil- kamp benzeri bir hava değişimi olur şeklinde düşüncelerin varsa
    kesinlikle EVO ya yönelmelisin. Crf arazi için üretilmiş, hem sürücü hem de artçının 30 - 40 km den sonra bir an evvel uzaklaşmak istediği sıfır konforlu bir makinedir. Evo da ise hem sürücü , hem de
    artçı 200 km den sonra , haydi bir 200 km daha yapalım der. Evo da konfor olarak 250 cc de İNAZUMA dan
    sonra 2.sıraya paşalar gibi oturur .250 cc nin Mersedesi inazumadır. Şavrolesi de evo dur.
    Daha geniş bilgi istersen profilimde telim var, günün 24 saati arayabilirsiiz. Sevgilerle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:53 ----------

Bu arada benim evonun teslimi 2 gün daha gecikiyor. Sanırım perşembe kavuşacağım motosikletime.
    Yunus Özbek, Ali Çimen ve halilimo bunu beğendiler.
    bursevi

Motosikleti
    Hocam supap yayı işi ne oldu sizin. Takacakmısınız nc750 nin yayını?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence evo mu crf mi sorusundan önce --ben bu motosikleti hangi şartlarda kullanacağım -- konusunun
    belirlenmesi gerekir. Yani ben motorumu tek tabanca kullanacam , ara ara orta araziye girecem, uzun
    yol mu ?hiç işim olmaz diyorsan kesinlikle tercihin CRF olmali. Amma diyorsan ki- ben motoruma atladım
    mi 200 km den aşağisı beni kesmez , bir de arkama artcımı da atarım , yanıma da kamp malzemelerimi de
    yüklerim. Şöyle ağız tadıyla bir tatil- kamp benzeri bir hava değişimi olur şeklinde düşüncelerin varsa
    kesinlikle EVO ya yönelmelisin. Crf arazi için üretilmiş, hem sürücü hem de artçının 30 - 40 km den sonra bir an evvel uzaklaşmak istediği sıfır konforlu bir makinedir. Evo da ise hem sürücü , hem de
    artçı 200 km den sonra , haydi bir 200 km daha yapalım der. Evo da konfor olarak 250 cc de İNAZUMA dan
    sonra 2.sıraya paşalar gibi oturur .250 cc nin Mersedesi inazumadır. Şavrolesi de evo dur.
    Daha geniş bilgi istersen profilimde telim var, günün 24 saati arayabilirsiiz. Sevgilerle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:53 ----------

Bu arada benim evonun teslimi 2 gün daha gecikiyor. Sanırım perşembe kavuşacağım motosikletime.
    Ali Abi, öncelikle selam ve sevgilerimi iletiyorum.
    Evo'daki konfor görüşlerinin bazılarına ben katılamayacağım. Belki benlik bir durum, bacak boyum biraz uzun ve evo da 30-40 km sonra dizlerim uyuşuyor ve sürekli bacaklarımı bir ileriye uzatma germe ihtiyacı duyuyordum. Bu sanırım ayak pegi ve sele arası mesafe ve açı ile alakalı bir durum. Sele demişken de, orjinal sele kısa mesafelerde çok iyi ama 80-100 km mesafeden sonra artık şaseyi kaba etinde hissetmeye başlıyor insan.

Motosikleti
    Benim de bacak boyum uzun ve belden yukarısı çok kısa. Yinede ,3 kez, 7 ameliyat sonrası, 63-64-65
    yaslarımda , tek kontakla Çesme den (İzmir), Akhisar a (Manisa) 220 km geldiysem, siz gençlerin bunu
    benden çok daha rahat yapmaları gerek. Ve ben yukarıdaki satırları yazarken özellikle 250 cc sınıfi motosikletler içinde diye de belirttim . Yoksa al bir atıyorum KLE 500, veya T.A. ya da bu ve daha büyük yol endurosu, 300-400 km yol yap tek seferde. Ha ayni bel ve bacak sıkıntiları tabi ki ben de
    yaşadım. Amma o da motosikletle yolda olmanın tatlı tuzu , biberi. Saygilarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam supap yayı işi ne oldu sizin. Takacakmısınız nc750 nin yayını?
    Yunus en yakin zaman içinde Bursa dan Atasehire gecmem gerekiyor. Ayrica Mustafa Usta da abi simdilik
    gerek yok deyince ben de fazla üstelemedim. Hevesimi 300 cc lik kitin montajına saklıyorum. 300 lük kiti takmadan önce NC 750 nin 4 adet sibop yaylarını alıp diğer yaylarla değiştirmeyi planlıyorum.
    Not: 20 gündür Bursa'daki evimde yalnız kaldım. Diğer aile bireylerimin hepsi Ataşehir 'de.
    Mubarek ramazanda zor oluyor.
    bursevi

Motosikleti
    300cc kit siparişi verdiniz mi siz?

Motosikleti
    Yunus orayı ne sen sor ,ne ben söyleyim,
    Kaldır artık boş kadehi neyleyim ,
    Şu bizim hesabı gör yavaş, yavas.
    Diyordu AJDA , HANCI isimli şarkıda.
    Şu şimdiki işlemin ödemesini bir halledelim. İSTİKRAZ ı sıfırlayalım . Ha ondan sonra sıra 300 cc ye
    gelecek. 2400 lira emekli maaşıyla bu kadar oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

Kitin siparisini damadıma yaptıracam . Ben ona ayda 500 - 500 öderim.
    Yunus Özbek ve Ali Çimen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ben şu linkten almıştım. Sizde oradan alabilirsiniz. Gümrük için ürünü 20dolar gösteriyorlar. Vergi düşük çıkıyor.
    https://tr.aliexpress.com/item/32885603652.html
    mitmuallim bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkürler Yunus. Kaydı nı aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

Ayrica bu Selahattin Usta hem bana çok yakın. Hemde daha evvelce benim evoya bir kac kez iş yapmışti.
    Fena değil sanatkardir. Arkadasimiz neticede. Belki 300 lük kiti aldığımda ona taktırabilirim. Nc 750
    Nin sibop yaylarini o bulur zaten.

Motosikleti
    arayışta

Abi cevabın için tesekkür ederim. Motoru aydın da şehir içinde ve kuşadasına köye falan giderken kullancam. Yani 100 km mesefa olursa yılda bir uzun yol yaparım oda belki. Rahat olması önemli tabiki. En büyük korkum motorun sağlamlığı 30 bin verip elimizde kalmasın meret. Ayrıca belirteyim ilk vitesli motorum olucak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)