Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Kimse cevap vermiyo ama bişey daha sorayım belki yazan vardır bizim motorların far yapısı bana çok basit geliyo farları BMW GS tipi olan varmı mesela endurolarda örn. Ducati multistrada far yapısı çok şık makineye heybet katıyo ama bizim farlar çok standart kalıyo herhangi bi değişiklik yapılabilirmi bu farlara bilgisi olan varmı
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=906238439552553&set=p.9062384395525 53&type=3&theater&ifg=1
    Az önce face grubunda gördüm faydası olması umuduyla..
    vesselam..

far konusuna gelince
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212773073675959&set=gm.1218619828 284244&type=3&theater&ifg=1

bunun dışında farklı görmedim.
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ali abinin fotoları,çeşmeye giderken yüklü hali ve çantaların son hali.

Hedef_Turan, RoDida, nazım19 ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=906238439552553&set=p.9062384395525 53&type=3&theater&ifg=1
    Az önce face grubunda gördüm faydası olması umuduyla..
    vesselam..

far konusuna gelince
    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212773073675959&set=gm.1218619828 284244&type=3&theater&ifg=1

bunun dışında farklı görmedim.
    vesselam..
    Hocam sağolun ama sayfayı açamıyorum yinede sağolun bakıcam bi yoluna
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli arkadaşlarım, sağolsun Bora Bey (adanalı nikli) benim yerime fotolarımı
    sizlerle paylaştı. Kendisine katkılarından dolayı çok çok teşekkürler ediyorum.
    Sağolsun, varolsun. Kanaatim topcase 45 litre, sidecaseler 25 + 25 = 50 litre ,
    toplamda 95 litre gibi bir bagaj hacmi ortaya çıktı. Yalnız bu olayı Bursa'da ilk
    sorduğum egsozcu 400 liraya yaparım demişti birbuçuk sene önce . Fiyatı çok yüksek
    geldi. Daha başka egsozcular cesaret edemedi . En sonunda 150 liraya egsozu , 50
    liraya da demir tadilatı toplam 200 liraya orjinal üst çantayı sağ çanta haline
    getirdim. En zor kısmı 19 mm boruyu hurdacı , hurdacı dolaştım , 30 cm eski bir
    bisiklet pompası buldum. İki ucunu keserek boru haline getirdim. İlgilenen arkadaş
    Whatsappdan ulaşsın telim profilde ,sağ çantayı tekrar söküp demirlerin ve egsozun
    yapımını paylaşırım. Selamlarla.
    nazım19, odo ve msaltin bunu beğendiler.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal üst çantayı sağ çanta haline
    getirdim. En zor kısmı 19 mm boruyu hurdacı , hurdacı dolaştım , 30 cm eski bir
    bisiklet pompası buldum. İki ucunu keserek boru haline getirdim.
    Ali bey arka tekeri sökmek gerektiğinde egsoz sökülebilir durumda değilmi.?

boru ile ek parça yapmak yerine ;

fotodaki gibi spiral egsoz borusu kullanılsaydı acaba hem estetik hemde egsozu kazan girişinden söküp takmak dahamı kolay olurdu ..
    bursalıali, msaltin ve Hedef_Turan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Maşallah iyi yüklemişsiniz küheylanı
    bursalıali ve msaltin bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Uğur Hocam, arka tekeri sökerken egsozu sökmek gerekmiyor. Egsozu sökmek için de
    akü ile ön dişli arasında ek yerinden sonra 3 adet civata ve somunu gevşetip çıkarılabiliyor. Paylaştığınız spiral egsozu daha önceden de çeşitli araçlarda
    görmüştüm. Ama egsozcunun yanındayken aklıma gelmedi. Bu gün bile değiştirilebilir. Gerçekten daha yakışıklı duruyor. Sevgilerle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Birde egsozda işin içine + 2 adet dirsek eklenince sesde % 20 - 25 gibi bir azalma oldu. Çok da hoşuma gitti, sevemiyorum gürültülü egsozu.
    msaltin ve Hedef_Turan bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx3
    Arkadaşlar birkaç gündür yağ miktarında artış gözlemliyorum. Fazla yagı veya herneyse içindeki iki sefer aldım.Karter havalandırma tapasını çıkartmıstım bir ay öce ondan olabilir diye tapayı taktım. 70 km lik yolda 3cm doldu.Hedarsıda sarmıştım onuda söktüm. Bir 70 km daha gittim. Yine 3 cm doldu. Bu sefer sıvıyı bir beze boşaltım. Çakmala yaktım benzinden yavaşça motorinden hallice yanmaya başladı. Daha 500 km olmuş yağı bu sefer tamamen boşaltıp yeniledim. Anlaşılan karter benzin geliyor. Motorun çalışmasında gidişinde bir farklılık yok. Harareti yükseldi yanlız motorun. Hava filtresin temizledim yağ seviyesindeki yükselmeye bağlı fazla yağı çekmeme rağmen bir miktar yağlandığını gördüm. Sizce neden olmuş olabilir. Sekmanlar ve subplardan olabilir diye düşünüyorum. Ama çekiş kaybı yaşamıyorum. Enjeksiyonda ve benzin pompasında bir problem olabilirmi? Ne dersiniz arkadaşlar..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Yaga karışan benzin ise püskürtme yerine işeme tabir edilen durum oluşmuş gibi.eğer oyleyse fazla gelen yakit yanmaya zaman bulamadigi icin gomlek duvarlarindan asagiya siziyordur....enjeksiyon sistemine temizlik yapılmalı. Gerekirse enjektör değişmeli.
    odo ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx3
    Benzin depolarına dökülen enjeksiyon temizleyiceler işe yararmı direk söküp temizleyeyim mi? Youtube da kalem pil ve balata spreyi maharetiyle temizliyorlar .
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    O temizlik ürünleri belki duzgun çalışan sistemde faydali olabilir.ama püskürtme olayı gerceklesmiyorsa yararı olmaz.
    Onun temizliği ayrı bir cihazda farklı yapılır. Normal değerlerine döndüğünde işlem biter. Olmuyorsa yenisi ile değişir.
    bursalıali ve odo bunu beğendiler.

Motosikleti
    rx3
    Son şansımı deneyeyim dedim bugün. İşten erken çıkıp depoyu fulledim ve würt enjektör temizleyici uygun miktarda ekledim. Bahçede başladım motoru soymaya. Bir hata kodu alayım dedim kontaktan 131 kodunu verdi. Ekzoz manifoltunu söküp temizledim. Yedek oksijen sensörüm vardı onu taktım.Tüm soketleri söküp vd40 ladım. Toplamadan öncede reset attım. Sonra 35 km 7000 devir uştü gazladım eve döndüm. İki santim karter tahliyem yine doldu. Yağ mitarında bir çoğalma izlemedim. Hep aynı yerde kontrol ediyorum yağ çizgisini.Oksijen sensör hatası sonucuda zengin karışım olabilir diye umutlandım şimdi. Malum enjektör 500tl.. Takip edip son durumu bildiririm yine.
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    iyi akşamlar, bugün motorumun zorunlu trafik sigortasını yaptırdım (354 tl , yaş otuz). geçen seneki poliçede motorun modelini "mct 250" olarak girmişlerdi çok sonradan farkına varmıştım. bugün yaptırdığım poliçede de modeli "250 mr destro" olarak girmişler. bizim motorun modeli sigortacıların sisteminde çıkmıyor mu? olası bir durumda sıkıntı çıkabilir diye tahmin ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar, bugün motorumun zorunlu trafik sigortasını yaptırdım (354 tl , yaş otuz). geçen seneki poliçede motorun modelini "mct 250" olarak girmişlerdi çok sonradan farkına varmıştım. bugün yaptırdığım poliçede de modeli "250 mr destro" olarak girmişler. bizim motorun modeli sigortacıların sisteminde çıkmıyor mu? olası bir durumda sıkıntı çıkabilir diye tahmin ediyorum.

ilginç başıma gelmedi sistemde çıkıyor.
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Abiler rodajı düzgün yapmama rağmen bızlanma sorunum var motor ilk zamanlarda 148 görmüştü dahada görürdü korkudan gazlamadım ama geçen gün 141de kaldı eğim aşağı hemde performans kaybı yok gbi makine gazlayınca gidiyo kafa kaldıracak gbi ama hafif subab sesi alıyo gbiyim onun dışında herkeste olan debriyaj tası sesi var sizce subablardanmı bu sorun yan çantaları çıkardığım haldeböyle buranın ustalarına güvenmediğşm için açtırmıyorum makineyi iyi bi ustaya gidicem onun dışında yağ değişimi bakımı temizliğini ben yapıyorum çalışmada vs sorun yok subabları duyuyorum ama çıkı çıkı hafif vuruyo gbiler sorun nedir sizce
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı RoDida adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abiler rodajı düzgün yapmama rağmen bızlanma sorunum var motor ilk zamanlarda 148 görmüştü dahada görürdü korkudan gazlamadım ama geçen gün 141de kaldı eğim aşağı hemde performans kaybı yok gbi makine gazlayınca gidiyo kafa kaldıracak gbi ama hafif subab sesi alıyo gbiyim onun dışında herkeste olan debriyaj tası sesi var sizce subablardanmı bu sorun yan çantaları çıkardığım haldeböyle buranın ustalarına güvenmediğşm için açtırmıyorum makineyi iyi bi ustaya gidicem onun dışında yağ değişimi bakımı temizliğini ben yapıyorum çalışmada vs sorun yok subabları duyuyorum ama çıkı çıkı hafif vuruyo gbiler sorun nedir sizce
    Kırklareli den havsa yakın
    bende edirne de kullanıyorum motorumu
    havsa sanayide aşağıdaki mondial servisini tavsiye ederim.
    RAFET TULBEZ SANAYİ SİTESİ 2 BLOK NO:17 HAVSA/EDİRNE HAVSA 02843361018 02843361018
    bursalıali ve RoDida bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rx3i EVO
    Alıntı utkuozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırklareli den havsa yakın
    bende edirne de kullanıyorum motorumu
    havsa sanayide aşağıdaki mondial servisini tavsiye ederim.
    RAFET TULBEZ SANAYİ SİTESİ 2 BLOK NO:17 HAVSA/EDİRNE HAVSA 02843361018 02843361018

Teşekkür ederim hocam olmazsa o taraflara geliriz artık hem kırklareli civarında bu motoru çook kullanan gördünim hattadün bile gördüm demekki trakyada baya evocu varız
    utkuozan ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Gidon topuzunu söktüm geri takamıyorum
    içten tutmuyor,sadece içerideki contaya sıkışıp kalıyor ve titreşimle boşa çıkıyor.
    bilgisi olan var mı
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)