Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    Aleyküm slm naci abi eyv...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

son olarak 2015 model alacak arkadaşlar vidyoyu izlesin .. 2016 model sorunları bir miktar çözmüş anladığım. iyi forumlar

https://www.youtube.com/watch?v=L8pfA6Vs-1A
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şu motor hakkında dişe dokunur bilgiler verebilecek, öneri tavsiye de bulanacak kimse yok mu ?
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli adammotorsuz , 231 sayfa boyunca rx3i nin ne olup ne olmadığı , eksileri ,artıları anlatıldı.
    Cumhur kardeşimiz yazmıştı bizim dinimizin ilk emri OKU diye. İnsanlara okumak niçin zor gelir demişti.
    Ha Sen okumaya ayıracak vaktim yok diyorsan profilimde telim var bana tel ile ulaş dilimizin döndüğü
    aklımızın erdiği kadar sana cevep vermeye gayret ederiz . Elektronik kullanma özürlü olduğum için telefon
    ile derdimi anlatma bana daha kolay geliyo . Selamlar.
    TURAL53 ve adanalı bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı mezarkabulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son olarak 2015 model alacak arkadaşlar vidyoyu izlesin .. 2016 model sorunları bir miktar çözmüş anladığım. iyi forumlar
    https://www.youtube.com/watch?v=L8pfA6Vs-1A
    Arkadaşım videoyu inceledim. Normalde o video ABD'li CSC-motorcycles firmasının 2014 yılında bu motoru ABD'ye getirdiğinde çektiği tanıtım ve reklam videosu. Biri almış o videoyu ve üzerine eksik yanlış birçok bilgi ekleyerek motoru karalama videosuna dönüştürmeye çalışmış. Evet 2015 modelin bana göre tercih etmememe sebep olacak özellikleri var, örneğin yetersiz renk seçeneği ve jant ebatları, ama bu, motorun kötü ve kalitesiz olduğu anlamına asla gelmez. Kaldı ki 2016 modellerde bence bu eksileri ortadan kaldırdılar. Gerçi bunlar başkaları için de tercih sebebi olmuş olabilir.

Ben bu motoru tam 1 yıldır ve 8500 kmdir kullanıyorum ve çok memnunum. Yakıt 3.5 lt civarı (şehirdışı) ve keyifli bir motor. Sorun yaşadım mı evet. Ama bunun temel sebebi servislerin yeterli düzeyde bilgi sahibi olmamasıydı. Şu an çok şükür sorun kalmadı. Stop etme bile çözümü çok basit bir sorun bence. Ki artık bende hiç yok.

Yukarıdaki önceki mesajlarınızda övgüyle bahsettiğiniz motorlar, biri hariç diğerlerinde size katılmıyorum. Size katıldığım tek motor suzuki dl 250 v-strom. O da muhtemelen bizim rx3'ten en az 10.000 TL daha pahalı gelecek.

Kadırga cross tarzı bir motor, maalesef çok az satıldı. Genel görünüş, hava soğutmalı olması ve bilinmeyen bir firma aracılığıyla olması nedeniyle yıllardır satılmamış, şu an elde kalan eski motorları sıfır diye satıyorlar. Bu ne demek biliyormusunuz? o motoru alır almaz muayene istasyonuna götürmeniz gerekiyor. Aynı durum Türkiyede neredeyse hiç satılmayan spt regal için de geçerli. En yeni modeli 2012 ve sanırım bazı bayilerde hala 2012 modeli sıfır olarak satışa sunuluyor. Yaygın satışı ve yeni modeli olsaydı, kalıplı ve fena sayılmayan bir güzellikte motor olabilir ama, tarzı "naked", enduro değil. Çanta takarak "touring" yapabilirsiniz ama bu onun naked olmasını engellemez. Yani RX3 gibi "enduro-touring" tarzı değil. Sadece bu 2 motorun tipine bakarak bile bunu söyleyebilirsiniz.

Suzukinin örnek verdiğiniz inazuma modelleri ise, kaliteli ve güzel motor olmalarına rağmen, "enduro-touring" sınıfında değiller. RX3'e tek benzer yanları 250 cc motorlarının olması. Kalitesine bir şey demem, sonuçta suzuki, ama RX3 ile aynı sınıfta değiller. Üstelik te RX3 e göre pahalılar.

Honda ralli ise oldukça yüksek ve daha çok cross tarzına yakın bir motor. Biraz enduro-touring yapmaya çalışmışlar ama, selenin yetersiz konforu ve yerden aşırı yüksekliği bunu engellemiş.

Bu çerçevede RX3 ler, "enduro-touring" sınıfında, çok güzel görünüşlü, sürüşü oldukça keyifli, yedek parça sıkıntısı olmayan, belki sadece servis sıkıntısı olan, fiyatı kendi sınıfında oldukça düşük olan, benim gibi 2015-16 modellerini satın almış en az 1500 kişi tarafından beğenilen bir motor. Servis memnuniyeti olsaydı, kanımca 2 yılda en az 2000-2500 tane satarlardı. Bakalım suzuki kaç adet satacak?

Mondial sayesinde Türkiyedeki 250 cc enduro-touring piyasası canlandı. Suzuki v-strom 250 cc, BMW g310 gs, kawasaki 300 gibi alternatif modeller de ülkemize geliyor/gelecek. Ama göreceksiniz, sınıf olarak yaklaşık aynı cc'de olmalarına rağmen, fiyatlar muhtemelen bizim RX3'ü ikiye katlayacak. Bu nedenle kendi sınıfında RX3 pahalı sayılmaz. Haa, bu çinli, bir de pahalı mı olacak derseniz, o zaman 2 çinli parasına bir japon alırsınız. Hem ucuz olsun, ama hem de japon gibi olsun derseniz, bence tercih 250 cc sınıfında japona en yakın kalitede bir motor RX3 olacaktır.
    TURAL53, mezarkabulp, chetaq ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Kıymetli bursalıali abi , yazdığım yazıyı yanlış değerlendirdiğini düşünüyorum.Ben o yazıyı bu konu başlığı altındaki yazıların bir bölümünü okuduktan sonra yazdım.Detaylı bilgi aktarımı yapılmış çok yazı yok malesef ben de birkaç olumsuz özellik görüp bu motoru almaktan vazgeçmek istemiyorum.Ama bir yandan da insan da tereddüt oluşuyor.Benim açımdan bu motora vereceğim rakam bir ciddi para bu yüzden aldıktan sonra üzülmek istemiyorum.Bir de ben bu motoru 1 kere alacağım ve bu motor benim ilk göz ağrım olacak .Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Tekeriniz düz bassın , sağlıcakla kalın.

TURAL53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2 (2007)
    Alıntı adammotorsuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıymetli bursalıali abi , yazdığım yazıyı yanlış değerlendirdiğini düşünüyorum.Ben o yazıyı bu konu başlığı altındaki yazıların bir bölümünü okuduktan sonra yazdım.Detaylı bilgi aktarımı yapılmış çok yazı yok malesef ben de birkaç olumsuz özellik görüp bu motoru almaktan vazgeçmek istemiyorum.Ama bir yandan da insan da tereddüt oluşuyor.Benim açımdan bu motora vereceğim rakam bir ciddi para bu yüzden aldıktan sonra üzülmek istemiyorum.Bir de ben bu motoru 1 kere alacağım ve bu motor benim ilk göz ağrım olacak .Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Tekeriniz düz bassın , sağlıcakla kalın.
    Selamlar, ben de 2016 modelini şubat ayında alan biri olarak ve daha önce 4 yıl sıfır KM MR VULTURE (8000 KM) kullanmış biri olarak, ikinci göz ağrım olan ve yine sıfır KM RX3'ü sana şiddetle tavsiye ederim. Daha 1400 KM de ne anladın diyebilirsin ama bu başlığı hemen hemen baştan sona okumuş biri olarak, kullanıcıların da tecrübelerine dayanarak söylüyorum. Bir de şu motorla uzaktan yakından alakası olmayan motorları kıyaslıyorlar ya işte ona ayrıca gülüyorum. Bu güzelim ENDURO motora bu paraları vermeye çekinenler bence ENDURO motorsuz kalırlar ki emsallerinin fiyatları ortada NACİ abinin de dediği gibi...Bu motoru 0 KM alıp iyi ilgilenilirse uzun yıllar saklanılabilir. Şahsi fikrim o kadar sevildi ki satmaya kıyamayanlar da haylice fazla. 500 KM ve ayrıca 1000 KM (keyfi) yağ değişimi yapmış biri olarak yakıt konusunda bilgi vermesi açısından merak eden arkadaşlara bilgi vereyim... Dün (1 Mayıs) tarihinde şiddetli rüzgara rağmen toplam ağırlıklarımız min. 160 kg ile İstanbul-Tekirdağ günübirlik gittik geldik. 340 KM yolda 77 TL yakmış oldu motor, KM başına 0.22-0.23 krş (litre fiyatı:5.22) hız aralığımız ise 90-120 KM (tabi rodaja uygun dalgalı bir şekilde)
    Sonuç itibariyle benim gibi çoğu insan da bu motoru bir kez alabilir, eli para görür yükseltir vs. ama illede benim motorum, tarzım ENDURO olmalı diye düşünenler alsın abi! Kolay kolay kimseyi üzeceğini de sanmam... Meraklılarını sevindirir, mutlu eder...SAĞLICAKLA KALINIZ!!!
    bursalıali bunu beğendi.
    MONDİAL MR VULTURE (2012-2016) // MONDİAL RX3İ EVO (2017-2019)

mezarkabulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 350 SPT ENDURO
    Kıymetli dostlar.. Sizler için MONDİAL EVO noktasında eksileri ve artıları anlamında bir arştırmaya girdiğimi biliyorsunuz. Bu anlamda son olarak mondiale bir mail attım ve görüşme talep ettim. 3 gün içinde Mondial üst düzey yetkililerinde bir sorumlu dönüş yaptı ve sizlerin merak ettiği olumlu ve olumsuz ( fiyatından tutunda servisine kadar) tüm sorularınıza samimi ve arkası dolu cevaplar verdiler.

Mondialin kim olduğumudahi bilmeden bana dönüş yapmaları çok hoşuma gitti ve ciddi anlamda uzun uzun konuştuk ..

Bu davranışları bana ciddi anlamda güven verdi. Kendilerine nezaketlerinden ve güven verici samimi sohbetleri hasebi ile teşekküreder bu model davranışın diğer firmalara örnek olmasını temenni ederim..

Görüşmelerimin tüm detaylarını aksam saat 21:00 da klup bilinciile paylaşacağım.

Tüm sorularınızın cevapları akşam.. görüşmek üzere.
    Aydin1966 ve maktama bunu beğendiler.

Alıntı TURAL53 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben de 2016 modelini şubat ayında alan biri olarak ve daha önce 4 yıl sıfır KM MR VULTURE (8000 KM) kullanmış biri olarak, ikinci göz ağrım olan ve yine sıfır KM RX3'ü sana şiddetle tavsiye ederim. Daha 1400 KM de ne anladın diyebilirsin ama bu başlığı hemen hemen baştan sona okumuş biri olarak, kullanıcıların da tecrübelerine dayanarak söylüyorum. Bir de şu motorla uzaktan yakından alakası olmayan motorları kıyaslıyorlar ya işte ona ayrıca gülüyorum. Bu güzelim ENDURO motora bu paraları vermeye çekinenler bence ENDURO motorsuz kalırlar ki emsallerinin fiyatları ortada NACİ abinin de dediği gibi...Bu motoru 0 KM alıp iyi ilgilenilirse uzun yıllar saklanılabilir. Şahsi fikrim o kadar sevildi ki satmaya kıyamayanlar da haylice fazla. 500 KM ve ayrıca 1000 KM (keyfi) yağ değişimi yapmış biri olarak yakıt konusunda bilgi vermesi açısından merak eden arkadaşlara bilgi vereyim... Dün (1 Mayıs) tarihinde şiddetli rüzgara rağmen toplam ağırlıklarımız min. 160 kg ile İstanbul-Tekirdağ günübirlik gittik geldik. 340 KM yolda 77 TL yakmış oldu motor, KM başına 0.22-0.23 krş (litre fiyatı:5.22) hız aralığımız ise 90-120 KM (tabi rodaja uygun dalgalı bir şekilde)
    Sonuç itibariyle benim gibi çoğu insan da bu motoru bir kez alabilir, eli para görür yükseltir vs. ama illede benim motorum, tarzım ENDURO olmalı diye düşünenler alsın abi! Kolay kolay kimseyi üzeceğini de sanmam... Meraklılarını sevindirir, mutlu eder...SAĞLICAKLA KALINIZ!!!
    Gerçekten çok teşekkür ederim . Sayenizde bu makine konusunda aydınlandım.Peki siz servis yada yedek parça hakkında görüşleriniz neler ? Herkes motoru aldıktan sonrasının muamma oldugunu söylüyor servis açısından Siz ne diyorsunuz bu konuda ?
    bursalıali bunu beğendi.

TURAL53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER S2 (2007)
    Gerçekten çok teşekkür ederim . Sayenizde bu makine konusunda aydınlandım.Peki siz servis yada yedek parça hakkında görüşleriniz neler ? Herkes motoru aldıktan sonrasının muamma oldugunu söylüyor servis açısından Siz ne diyorsunuz bu konuda ?
    Rica ederim ne demek, anlatılacak şeyler öyle iki üç cümleyle sınırlı kalamaz ben sadece girizgah olsun diye bunları söyledim. Yedek parça konusunda endişen olmasın ki epey sattı bu motor arkasında dururlar, olmadı gerekirse yurt dışından getiririz. Ali abinin de dediği gibi Aliexpres var olduğu müddetçe
    Gelelim servis konusuna, bu konuda ben de fazla olumlu konuşamayacağım ne yazık ki hala çoğu servis ilgisiz, bilgisiz ve cüzdan düşmanı
    Toplasan iki farklı servise girmişliğim vardır. 1. si Avrupa yakasında ismini vermeyeceğim bir servis ; 2. si ise Anadolu yakasında bunun ismini vereyim hadi memnun kaldım. Kadıköy'de Moto Aras Ben de tavsiyeler üzerine gittim ve yine de gideceğim, Avrupa yakasında oturmama rağmen. Her şey RX3İ EVO ile bizim mutluluğumuz için. Onun için gerekirse gezegeni bile yakabiliriz Saygılar, sevgiler ve de hürmetler...
    adammotorsuz ve bursalıali bunu beğendiler.
    MONDİAL MR VULTURE (2012-2016) // MONDİAL RX3İ EVO (2017-2019)

Tekrardan merhaba arkadaşlar , benim bütçem kısıtlı olduğu için 2015 kasasını alacağım kısmetse .Lastiklerin kötü olduğunu ve lastik ebatlarının küçük olduğu için kolay bulunamadığını duydum.Siz değerli kullanıcılar bu konu hakkında ne diyorsunuz ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Tekrardan merhaba arkadaşlar , benim bütçem kısıtlı olduğu için 2015 kasasını alacağım kısmetse .Lastiklerin kötü olduğunu ve lastik ebatlarının küçük olduğu için kolay bulunamadığını duydum.Siz değerli kullanıcılar bu konu hakkında ne diyorsunuz ?
    O eskidendi. Şu an uygun ebatta lastik üretiliyor. Anlas marka lastiğin capra modeline bakınız. Hatta 1-2 sayfa önce link te vermiştim. Kullanıcılardan da olumlu yorumlar geliyor. Bu arada biraz, önceki sayfaları da okuyun lütfen. Orada tüm sorularınızın cevapları var ve defalarca konuşuldu, yazıldı. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım videoyu inceledim. Normalde o video ABD'li CSC-motorcycles firmasının 2014 yılında bu motoru ABD'ye getirdiğinde çektiği tanıtım ve reklam videosu. Biri almış o videoyu ve üzerine eksik yanlış birçok bilgi ekleyerek motoru karalama videosuna dönüştürmeye çalışmış. Evet 2015 modelin bana göre tercih etmememe sebep olacak özellikleri var, örneğin yetersiz renk seçeneği ve jant ebatları, ama bu, motorun kötü ve kalitesiz olduğu anlamına asla gelmez. Kaldı ki 2016 modellerde bence bu eksileri ortadan kaldırdılar. Gerçi bunlar başkaları için de tercih sebebi olmuş olabilir.

Ben bu motoru tam 1 yıldır ve 8500 kmdir kullanıyorum ve çok memnunum. Yakıt 3.5 lt civarı (şehirdışı) ve keyifli bir motor. Sorun yaşadım mı evet. Ama bunun temel sebebi servislerin yeterli düzeyde bilgi sahibi olmamasıydı. Şu an çok şükür sorun kalmadı. Stop etme bile çözümü çok basit bir sorun bence. Ki artık bende hiç yok.

Yukarıdaki önceki mesajlarınızda övgüyle bahsettiğiniz motorlar, biri hariç diğerlerinde size katılmıyorum. Size katıldığım tek motor suzuki dl 250 v-strom. O da muhtemelen bizim rx3'ten en az 10.000 TL daha pahalı gelecek.

Kadırga cross tarzı bir motor, maalesef çok az satıldı. Genel görünüş, hava soğutmalı olması ve bilinmeyen bir firma aracılığıyla olması nedeniyle yıllardır satılmamış, şu an elde kalan eski motorları sıfır diye satıyorlar. Bu ne demek biliyormusunuz? o motoru alır almaz muayene istasyonuna götürmeniz gerekiyor. Aynı durum Türkiyede neredeyse hiç satılmayan spt regal için de geçerli. En yeni modeli 2012 ve sanırım bazı bayilerde hala 2012 modeli sıfır olarak satışa sunuluyor. Yaygın satışı ve yeni modeli olsaydı, kalıplı ve fena sayılmayan bir güzellikte motor olabilir ama, tarzı "naked", enduro değil. Çanta takarak "touring" yapabilirsiniz ama bu onun naked olmasını engellemez. Yani RX3 gibi "enduro-touring" tarzı değil. Sadece bu 2 motorun tipine bakarak bile bunu söyleyebilirsiniz.

Suzukinin örnek verdiğiniz inazuma modelleri ise, kaliteli ve güzel motor olmalarına rağmen, "enduro-touring" sınıfında değiller. RX3'e tek benzer yanları 250 cc motorlarının olması. Kalitesine bir şey demem, sonuçta suzuki, ama RX3 ile aynı sınıfta değiller. Üstelik te RX3 e göre pahalılar.

Honda ralli ise oldukça yüksek ve daha çok cross tarzına yakın bir motor. Biraz enduro-touring yapmaya çalışmışlar ama, selenin yetersiz konforu ve yerden aşırı yüksekliği bunu engellemiş.

Bu çerçevede RX3 ler, "enduro-touring" sınıfında, çok güzel görünüşlü, sürüşü oldukça keyifli, yedek parça sıkıntısı olmayan, belki sadece servis sıkıntısı olan, fiyatı kendi sınıfında oldukça düşük olan, benim gibi 2015-16 modellerini satın almış en az 1500 kişi tarafından beğenilen bir motor. Servis memnuniyeti olsaydı, kanımca 2 yılda en az 2000-2500 tane satarlardı. Bakalım suzuki kaç adet satacak?

Mondial sayesinde Türkiyedeki 250 cc enduro-touring piyasası canlandı. Suzuki v-strom 250 cc, BMW g310 gs, kawasaki 300 gibi alternatif modeller de ülkemize geliyor/gelecek. Ama göreceksiniz, sınıf olarak yaklaşık aynı cc'de olmalarına rağmen, fiyatlar muhtemelen bizim RX3'ü ikiye katlayacak. Bu nedenle kendi sınıfında RX3 pahalı sayılmaz. Haa, bu çinli, bir de pahalı mı olacak derseniz, o zaman 2 çinli parasına bir japon alırsınız. Hem ucuz olsun, ama hem de japon gibi olsun derseniz, bence tercih 250 cc sınıfında japona en yakın kalitede bir motor RX3 olacaktır.
    her kelimesine katılıyorum.bende çok severek kullanmıştım,itiraf edeyim,zaman zaman eksikliğini arıyor,keşke imkamlar müsait olsaydı da,satmayıp 2. motorum olarak kalsaydı demişliğim vardır. belki sis farı gibi enduronun olmazsa olmazı ve plakanın haricinde sonradan takacağınız hiçbirşey yok.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

hgures - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Arkadaşlar, yardımınız ricası ile...

Gösterge panelinde sağ alt köşede motor arızasını gösteren ve motor çalıştıktan sonra sönmesi gereken kırmızı renkli küçük ışığım sönmüyor. Motorun çalışmasında, hızında, seriliğinde, hararetinde, kapanması sırasında hiç bir sıkıntım yok. Her şey normal ama ışık sönmüyor.

Daha önce başına gelen arkadaş var mı?

Tabi ki servise götüreceğim ama yaşadığım yer olan Salihli'de bunu anlayabilecek bir servis olduğunu zannetmiyorum. İzmir'e götürmeyi düşünüyorum ama bu şekilde 100 kusur km yol almak istemiyorum. Ancak son çare olarak İzmir'li arkadaşlara da bu arızayı çözebilecek yetkinlikte servis olup olmadığını sormak isterim. Hangi servisi önerirsiniz?

Sevgi ve saygılarımla...
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    kablolarda açıklılk varsa nemlenme oksitlenme yaparsada bu ışık yanar illa motorda sorun olduğu anlamına gelmez.
    ben mp3 taktıktan çok sonra açık kalan bir kablonun oksitlenmesi nedeni ile bunu yaşadım sonra temizleyıp iyice sardıktan sonra bundan kurtuldum.
    kontak tan aldığım için enerjiyi aklıma kontak ve cevresi geliyor
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı hgures adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yardımınız ricası ile...

Gösterge panelinde sağ alt köşede motor arızasını gösteren ve motor çalıştıktan sonra sönmesi gereken kırmızı renkli küçük ışığım sönmüyor. Motorun çalışmasında, hızında, seriliğinde, hararetinde, kapanması sırasında hiç bir sıkıntım yok. Her şey normal ama ışık sönmüyor.

Daha önce başına gelen arkadaş var mı?

Tabi ki servise götüreceğim ama yaşadığım yer olan Salihli'de bunu anlayabilecek bir servis olduğunu zannetmiyorum. İzmir'e götürmeyi düşünüyorum ama bu şekilde 100 kusur km yol almak istemiyorum. Ancak son çare olarak İzmir'li arkadaşlara da bu arızayı çözebilecek yetkinlikte servis olup olmadığını sormak isterim. Hangi servisi önerirsiniz?

Sevgi ve saygılarımla...
    Motor yan ayaklıkta ve boşta. Kontak anahtarını hızlı hızlı 2 kez açıp kapatın ve aynı hızla 3. yü açın ama kapatmayın. her defasında benzin pompasının devreye girdiğinden emin olun. Sonra, yani üçüncü defa açıp beklerken o kırmızı lambanın kaç defa yanıp söndüğüne bakın. Eğer bir arıza varsa yanıp sönecektir. Yanıp sönmeler 4 grup halinde olacak. Her gruptan diğerine geçişte çok kısa ara verir. Her grupta kaç defa yanıp söndüğünü kaydedin. Eğer 10 kere yanıp sönerse "0" bir kere yanıp sönerse "1", 9 kere yanıp sönerse bu "9" demektir. Bu şekilde her grup için elinizde birer tane olmak üzere toplam 4 ayrı rakam olacak. Bu rakam arızanın kod numarasıdır. Bunu arıza kod sayfasına bakarak ne olduğunu anlayabilirsiniz. Arıza kodları ve bu işlemin yapılışı daha önceki sayfalarda anlatıldı.

Bu da nasıl yapılacağını gösteren video:

https://www.youtube.com/watch?v=UkJ5vu_uSC4

Burada da hem video hem de kodlar var.

http://www.rx3adventure.com/rx3_error_codes.html
    hgures, bursalıali ve nazım19 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Naci Bey,

Sonsuz teşekkürlerimle. Hemen kontrol etmeye gidiyorum sonucu ayrıca yazacağım...

Sevgiler
    Hikmet
    bursalıali bunu beğendi.

naci hocam, hani paylaşmıyorduk bu bilgiyi?

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Aşk olsun Caner Bey ya :-)

Naci bey kodu uyguladım hatta videoya da çektim ki iyi ki de çekmişim, sayarken on kere karıştırdım :-)

Verdiği hata kodu 0850, ilettiğiniz siteye baktım ana sayfada yok ancak jenerik olarak verdiği http://www.obd-codes.com/trouble_codes/ sayfasında hata;

•P0850 Park/Neutral Switch Input Circuit

olarak verilmiş. Boş vites anahtarı giriş devresi sorunu gibi bir ifade...

Ben çok korkmadım hatadan. Ama yine de ve belki de Mondial merkezi ile temasa geçip fikir almakta yarar var gibi.

Ancak ilgi ve desteğinize çok teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naci hocam, hani paylaşmıyorduk bu bilgiyi?

Caner bey, bu arıza tespit bilgisi. ben ve başkaları tarafından defalarca paylaşıldı. reset atma bilgisini paylaşmamı istemediler. ben de maalesef paylaşamadım. Ama o bilgi de yabancı bir forumda mevcut!

Alıntı hgures adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşk olsun Caner Bey ya :-)

Naci bey kodu uyguladım hatta videoya da çektim ki iyi ki de çekmişim, sayarken on kere karıştırdım :-)

Verdiği hata kodu 0850, ilettiğiniz siteye baktım ana sayfada yok ancak jenerik olarak verdiği http://www.obd-codes.com/trouble_codes/ sayfasında hata;

•P0850 Park/Neutral Switch Input Circuit

olarak verilmiş. Boş vites anahtarı giriş devresi sorunu gibi bir ifade...

Ben çok korkmadım hatadan. Ama yine de ve belki de Mondial merkezi ile temasa geçip fikir almakta yarar var gibi.

Ancak ilgi ve desteğinize çok teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle.
    Sevindim önemli bişey olmadığına. Ayrıca sonucu hemen paylaştığınız için de teşekkürler ve selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Belki sadece soketi gevşemiştir ama siz yine de servis veya merkezle bağlantıya geçin. Belki daha sonra önemli sorunlara sebebiyet verebilir. Veya başka bir arıza ortaya çıkar ve siz nasıl olsa o lamba devamlı yanıyor diye farkına varmayabilirsiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i Evo
    Ya evet ya ben de tam, şu reset atmayı da bir öğrensek diyecektim :-)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)