Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    iyi geceler arkadaşlar, bugün yağışlı havada patlak lastik ile uğraştım,arka teker bayağı uğraştırdı beni.sökmesi kolayda takması ne çileli idi,yarımsaatten fazla takmak ile uğraştım,balatayı mili,pulları aynı hizaya getirmek beni yordu bugün.Ben şamrelli olduğu için bu patlama işinden tırstığımdan dolayı tyre prodector sıvısı enjekte etmiştim lastiğe ,sonuç kötü lastiği öyle reklamı yapıldığı gibi tamir etmedi, bir cm vida lastiği patlattı ve hava gitti sıvı geldi ama deliği tıkayıp tamir etmedi, hatta lastikçide hava basınca tamir eder mi diye merak ettim ama etmedi,neyse çelecek çilemiz varmış bugün yağmur ve soğukta.

Asıl kafama takılan şey,teker milini sıktım mı lastik rahat dönmüyor,iki vida var milde biri kısa biri şapkalı,onları birbiri ile kontra yaptım ama mil diğer taraftan çevirince dönüyor önceki motorlarımda mili iyice sıkar şase ile teker sıkışır ama dönmede proplem olmaz dı, endişeliyim yolda giderken şapkalı vidanın gevşeyip düşmesinden.. vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar, bugün yağışlı havada patlak lastik ile uğraştım,arka teker bayağı uğraştırdı beni.sökmesi kolayda takması ne çileli idi,yarımsaatten fazla takmak ile uğraştım,balatayı mili,pulları aynı hizaya getirmek beni yordu bugün.Ben şamrelli olduğu için bu patlama işinden tırstığımdan dolayı tyre prodector sıvısı enjekte etmiştim lastiğe ,sonuç kötü lastiği öyle reklamı yapıldığı gibi tamir etmedi, bir cm vida lastiği patlattı ve hava gitti sıvı geldi ama deliği tıkayıp tamir etmedi, hatta lastikçide hava basınca tamir eder mi diye merak ettim ama etmedi,neyse çelecek çilemiz varmış bugün yağmur ve soğukta.

Asıl kafama takılan şey,teker milini sıktım mı lastik rahat dönmüyor,iki vida var milde biri kısa biri şapkalı,onları birbiri ile kontra yaptım ama mil diğer taraftan çevirince dönüyor önceki motorlarımda mili iyice sıkar şase ile teker sıkışır ama dönmede proplem olmaz dı, endişeliyim yolda giderken şapkalı vidanın gevşeyip düşmesinden.. vesselam..
    Geçmiş olsun. Konu geçmiş sayfalarda ilk olarak açıldığı zaman gerekli açıklamayı yapmıştım. Lastik tamir kitleri yada patlamayı engelleyeceği yada kısmende olsa lastiğin janta oturmasını engelleyeceği söylenen kimyasalların toplamda ve sonuçta yarardan çok zararı vardır. Lastiğin içini her daim kuru ve temiz tutun. Lastik içinde sıvı halde gezen malzemeler balans yapar. Ayrıca lastik ömrünü kısaltır. Bunun yanı sıra motosiklet lastiğine hiçbir şart ve şekilde fitil atılmaz. Sakın atılır demesin şimdi biri çünkü atan aptallar var. Motosiklet lastiğine sadece içten yama atılır. Bu yamanın da hangi özellikte olması gerektiği bellidir. İnternete bu şekilde ararsanız yama fiyatlarını göreceksiniz.

Arkadaşım lastiğinizi lastikçi makinaya bağlayarak mı söktü? Daha sonra balans yapıldı mı ?

Bu iki soruyada cevabınız evet ise sorununuz arka teker rulmanlarından kaynaklanıyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Arkadaşım lastiğinizi lastikçi makinaya bağlayarak mı söktü? Daha sonra balans yapıldı mı ?

Makinada aynı araba lastiklerini değiştirdikleri makinada söktü ve balans ayarı yapmadı.
    Rulman sorunu derken neyi kastedttiğinizi anlamadım ama vidayı sıkınca tekerin sıkışması rulmanın engelleme işlevini tam yapmadığı anlamına mı geliyor ? İlginize teşekkürler..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Geçmiş olsun Mithat kardeş. Bir cm lik vida demişsin. Vidanın çapı mı 1 cm yoksa uzunluğu mu? O formula X denilen jelden ben de koymuştum. Onların iddiası 3 mm'ye kadar olan delikleri onardığı yönünde. Yani vidanın deliği 3 mm'den kalınsa tamir etmeme ihtimali yüksek. Tekrar geçmiş olsun.

[QUOTE=CumhurAYAS;4060476]Geçmiş olsun. Konu geçmiş sayfalarda ilk olarak açıldığı zaman gerekli açıklamayı yapmıştım. Lastik tamir kitleri yada patlamayı engelleyeceği yada kısmende olsa lastiğin janta oturmasını engelleyeceği söylenen kimyasalların toplamda ve sonuçta yarardan çok zararı vardır. Lastiğin içini her daim kuru ve temiz tutun. Lastik içinde sıvı halde gezen malzemeler balans yapar. Ayrıca lastik ömrünü kısaltır. Bunun yanı sıra motosiklet lastiğine hiçbir şart ve şekilde fitil atılmaz. Sakın atılır demesin şimdi biri çünkü atan aptallar var. Motosiklet lastiğine sadece içten yama atılır. Bu yamanın da hangi özellikte olması gerektiği bellidir. İnternete bu şekilde ararsanız yama fiyatlarını göreceksiniz./QUOTE]

Bu sıvı (jel) şamriyel içine sıkılıyor ve serbestçe dolaşmıyor, yüzeye yapışıyor. Dolayısıyla balans yapmıyor. Ben dış lastiği değiştirirken özellikle iç lastiği elimle kontrol ettim. Hiç bir topaklanma yoktu. Siz sanırım tubles lastiklere sıkılan sıvılarla karıştırdınız. Şamriyelli lastiğe zaten fitil atılmaz. İç lastiğe (şamriyele) yama yapılır. Ayrıca tubles lastikli bir motosiklet yolda kalıp lastikçi bulamıyorsa, fitil en iyi geçici çözümdür. Ha sonra lastikçiye gidip gereğini yaptırtabilirsiniz. Ama fitil yolda kalanlar için bence bence bir kurtarıcıdır. Tabi lastik tubles ise.
    bursalıali ve chetaq bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Naci bey boy 1 cm çap ise 3mm den küçük idi.Açıkçası ben bayağı güveniyordum.Başka tedbirler almak durumundayım artık..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Naci bey boy 1 cm çap ise 3mm den küçük idi.Açıkçası ben bayağı güveniyordum.Başka tedbirler almak durumundayım artık..
    Müsadenizle bir şey daha sorayım o zaman. teker hacimlerine göre farklı miktarda doldurulması gerekiyordu. Örneğin ben ön tekere 350 gr, arka tekere 400 gr. döktüm. Bir de tekeri sökmeden önce batan çiviyi çıkarıp şişirmeyi denediniz mi? Eğer siz de böyle doldurup doğru prosedürü izlediyseniz demek ki ürün işe yaramıyor. Ben de sizden gelen cevaba göre satın aldığım yere yazıp ürünlerinin hiç işe yaramadığını söyleyeceğim. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müsadenizle bir şey daha sorayım o zaman. teker hacimlerine göre farklı miktarda doldurulması gerekiyordu. Örneğin ben ön tekere 350 gr, arka tekere 400 gr. döktüm. Bir de tekeri sökmeden önce batan çiviyi çıkarıp şişirmeyi denediniz mi? Eğer siz de böyle doldurup doğru prosedürü izlediyseniz demek ki ürün işe yaramıyor. Ben de sizden gelen cevaba göre satın aldığım yere yazıp ürünlerinin hiç işe yaramadığını söyleyeceğim. Selamlar.
    Naci bey,ben yanlış hatırlamıyorsam 350ml olandan 2 tane satın almış ve ön ve arka tekere birer şişe enjekte etmiştirm.
    evet vidayı sökmeden desöktükten sonrada hava bastım ama hiç faydası olmadı.
    Aslında enjekte ettiğim zaman en azından bir kere deneseymişim fena olmaz imiş,birde dublex lastiklerde daha mı etkili acaba,deneme videoları benim izlediklerim hep dublex lastiklerdi.

Tekerdeki hali
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

veya siz ön tekere bir deneme yapabilirsiniz? ön tekeri söküp takmak daha kolay arka bayağı uğraştırıyor..
    bursalıali ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Mithat bey, şimdi bu ürünün sitesine girdim (www.lastiginikoru.com) ve facebookta ürünün işe yaramadığı bilgisini paylaştım. Lütfen sizde aynısını yapın ki böyle sahtekarlara başkaları para kaptırmasın
    bursalıali bunu beğendi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Buradaki yazılara istinaden bende o köpüklerden almıştım, henüz basmadım, lastik inmiyor zamanla dendi, lastiğe giren vida çiviye karşı etkisiz mi çıktı?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ben de lastik inmiyormuş bilgisine güvenip kontrol etmiyordum. Geçen hafta yaptığım kontrolde lastiklerin 7-8 psi inmiş olduğunu gördüm. Yani firmanın verdiği bilgi tamamen gerçek dışıymış. Benim de 62 TL'm gitmişti bu ürüne. Şimdi yanımda patlayınca şişiren köpükten taşıyorum. Allah gerek etmesin inşallah.
    polo34 ve bursalıali bunu beğendiler.

Bu motoru almak icin dusunenlere sesleniyorum.5 dakika motora binip bir tur atin.artik almak icin dusunmeyeceksiniz.cunku eve gidip parayi ayarlamak icin plan yapacaksiniz
    Verdigi his harika.
    dogueksi, bursalıali ve Tayfun_ bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150, Mondial RX3 i Evo, Pulsar NS 200
    Alıntı onur-boyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motoru almak icin dusunenlere sesleniyorum.5 dakika motora binip bir tur atin.artik almak icin dusunmeyeceksiniz.cunku eve gidip parayi ayarlamak icin plan yapacaksiniz
    Verdigi his harika.
    aynısı bana da olmuştu
    bursalıali bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı dogueksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısı bana da olmuştu
    Goz karartmak daha farkli birsey sanirim. 100-150 sayfa forum okudum, bayiyi arayip motoru hazirlayin dedim. 100 lira kapora yolladim. Ertesi gun gidip karttan 9 taksit cektirdim. Ama pisman miyim? Iyi ki yapmisim
    bursalıali, Tayfun_ ve fentanly bunu beğendiler.

Ben de lastik inmiyormuş bilgisine güvenip kontrol etmiyordum. Geçen hafta yaptığım kontrolde lastiklerin 7-8 psi inmiş olduğunu gördüm. Yani firmanın verdiği bilgi tamamen gerçek dışıymış. Benim de 62 TL'm gitmişti bu ürüne. Şimdi yanımda patlayınca şişiren köpükten taşıyorum. Allah gerek etmesin inşallah.
    Naci bey,lastikleriniz dublex mi ( tubeless) bildiğim kadarı ile o kopükler şambrielli(doğrumu yazdım acaba ) lastiklerde işe yarıyor. Her tip lastik de kullanılıyorlar ise marka yazarmısınız...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Hayır. RX3 ün lastikleri tubles değil, şambrelli. Ben zaten tedbiren taşıyorum onları. Çünkü 62 tl verdiğim formula x adlı jeli lastiklere bastıktan sonra içimde hep "hadi işe yaramazsa" diye bir şüphe vardı. Mithat arkadaşımızın tecrübesi şüphemi doğru çıkardı maalesef. www.lastiğinikoru.com adlı siteden almıştım. İnternetteki videolara da demek ki fazla inanmamak lazım.
    bursalıali bunu beğendi.

Hayır. RX3 ün lastikleri tubles değil, şambrelli. Ben zaten tedbiren taşıyorum onları. Çünkü 62 tl verdiğim formula x adlı jeli lastiklere bastıktan sonra içimde hep "hadi işe yaramazsa" diye bir şüphe vardı. Mithat arkadaşımızın tecrübesi şüphemi doğru çıkardı maalesef. www.lastiğinikoru.com adlı siteden almıştım. İnternetteki videolara da demek ki fazla inanmamak lazım.
    Naci bey, özür dilerim yanlış yazmışım. O köpükler şambrielli lastiklerde işe yaramıyor tubeless lastiklerde işe yarıyor diye biliyorum.Yani sizin lastikler de şambrielli olduğuna göre taşıdığınız patlayınca şişiren dediğiniz köpüğün de işe yaramaması lazım ama benim bilmediğim bir marka bir şey varsa bize de bildirin lütfen
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Kartal56 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci bey, özür dilerim yanlış yazmışım. O köpükler şambrielli lastiklerde işe yaramıyor tubeless lastiklerde işe yarıyor diye biliyorum.Yani sizin lastikler de şambrielli olduğuna göre taşıdığınız patlayınca şişiren dediğiniz köpüğün de işe yaramaması lazım ama benim bilmediğim bir marka bir şey varsa bize de bildirin lütfen
    Benim teyzeoğlu şambrelli lastikte köpük kullandığını ve yolda kalmadığını söyledi. En azından yolda kalmazsak, bir lastikçiye ulaştırması bile yeterlidir benim için.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    https://www.youtube.com/watch?v=L06pS0Uux64

bu amcanın ne dediğini anlamadım ama motorumuza güzel eklemeler yapmış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

2017 modellerde makyaj epeyi iyi gibi..
    bursalıali ve gokangunes bunu beğendiler.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Satış ve takas gibi paylaşımlar için facebook grubunuza bekleriz dostlar 👍 Link : https://www.facebook.com/groups/699730840173148/
    bursalıali bunu beğendi.

gokangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Alıntı rifatyontar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satış ve takas gibi paylaşımlar için facebook grubunuza bekleriz dostlar �� Link : https://www.facebook.com/groups/699730840173148/

Çantalar çok iyiymiş.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)