Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbf150
    tabi onbinlerce satmak istiyorlar sa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu motorun titreşim işine biraz kafa yordum. Megelli'nin anormal titremesi (ki kullanıcıları öyle olmadığı söylüyorlar ama ben de duruduğu yerde ve boştayken aşırı titrediğine şahit oldum) ama aynı motoru kullanan bu modelde titreşim olmaması (en azından bugüne dek titreşim olduğunu söyleyen bir yorum okumadım), bana bazı şeyleri düşündürdü. Bir kere motorun üreticisi Zongshen motorun balansörlü olduğunu söylemiş, teknik özelliklerinde yazmış. Zaten bu teknolojide bir motorda olmaması mümkün değil. Bir benzeri olmayan, sıfırdan tasarlanmış bir motor diye biliyorum. Bence sorun Megelli motorunun alüminyum şasesinin bu motorun yaydığı tireşimlerle rezonansa girmesinden kaynaklanıyor. İşin teorik kısmına hakim olan arkadaşlar ne dediğimi bilirler. Motor belirli bir titreşim mutlaka üretiyor, tek silindirli sonuçta, şasi bu titreşimleri çoğaltarak yayıyor ve sonuçta motorun her tarafı zangır zangır titriyor. Hatta bu yüzden sürücünün kilosuna bağlı olarak titreşimin az veya çok olduğu yorumlarının gelmesi olasıdır. RX3'te ise daha sağlam ve farklı bir şasi var. Bu yüzden titreşimler motor bölgesinde kalıyor ve çok dağılmıyor, peglere aynalara rahatsız edecek seviyede gelmiyor, en azından üzerinde konuşulacak konu olmaktan çıkıyor.

Umarım yanılmıyorumdur da, RX3 titreşim sıkıntısı olmayan bir motor çıkar.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    "Ben mondial pazarlama müdürü olsam, fiyata yazarım 3990$, isteyen alır istemeyen almaz, isteyen kur hesaplar, bende şeklimi koyarım ortaya."

dedim ama

atas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150(50.000km), Suzuki İNAZUMA
    10.000'e 250 cc'nin pazar lideri İnazuma'nın temizi bulunurken 10-11.000'e bu motoru gerçekten 'maceracı' olanlar alacaktır.
    mücahit_89 bunu beğendi.

Bu motosiklet teknik olarak enteresan geldi bana önde 18 inch arkada 15 inch jant çapı ile.. Arkada 15 inch jant çapı olan bir enduro bana tuhaf geldi. Böylede bir örnek daha önce görmedim. Ben sıfır Derbi Terra satın aldım kullandım 125 cc idi gayet kaliteli ve diri bir makineydi tek eksiyi 125 cc oluşuydu onda bile arka 17 ön 21 inch ti.. Bu şu demek aslında amorsitor salınımları bir enduro motordan çok daha kısa ve yetersiz seviyede kalacak. Siz yine çukurlardan geçerken zıplayacaksınız ve darbeleri bir enduro gibi karşılayamayacak.

Kanımca enduro motosiklet daha dayanıklı ve sorunsuz olmalı. Bu nedenle daha önce birçok arkadaşın bu çinlilerden çektiğinden çok farklı bir tablo ve kaliteli bir iş çıkacağını sanmıyorum. Turkiye koşullarına uygun 250/300 cc tek silindir 20 hp+ civarında ve max 170 kg apırlığında bir enduro gerçekten harika olurdu. Ancak "KALİTELİ" olması koşulu ile..
    katilkoala, dyavol-77 ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosiklet teknik olarak enteresan geldi bana önde 18 inch arkada 15 inch jant çapı ile.. Arkada 15 inch jant çapı olan bir enduro bana tuhaf geldi. Böylede bir örnek daha önce görmedim. Ben sıfır Derbi Terra satın aldım kullandım 125 cc idi gayet kaliteli ve diri bir makineydi tek eksiyi 125 cc oluşuydu onda bile arka 17 ön 21 inch ti.. Bu şu demek aslında amorsitor salınımları bir enduro motordan çok daha kısa ve yetersiz seviyede kalacak. Siz yine çukurlardan geçerken zıplayacaksınız ve darbeleri bir enduro gibi karşılayamayacak.

Kanımca enduro motosiklet daha dayanıklı ve sorunsuz olmalı. Bu nedenle daha önce birçok arkadaşın bu çinlilerden çektiğinden çok farklı bir tablo ve kaliteli bir iş çıkacağını sanmıyorum. Turkiye koşullarına uygun 250/300 cc tek silindir 20 hp+ civarında ve max 170 kg apırlığında bir enduro gerçekten harika olurdu. Ancak "KALİTELİ" olması koşulu ile..

Bmw'nin tekerlekleride öyle endurolarıda

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    bakıyorum bakıyorum hoşuma gitmeyen bir şey olsun diye bakıyorum bula bula dişli çapı küçük geldi bence bu tarz bir motor için lastik ebatları da normal arazi şartları değil bozuk yol ve uzun yol için düşünülen bir motor için gayet başarılı bir handycup ı da bu moorla düşmicen üstündeyken 170 kg mazalla motoru 2 kişi üstünden zor kaldırır bide daha öncede modifiye si vardı resim olarak o çelik jantmı ne takmış öğğğğ teljant olsun bmw deki gibi dublex olsun eğer bu özelikle geliyorsa tamam dır bu iş

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakıyorum bakıyorum hoşuma gitmeyen bir şey olsun diye bakıyorum bula bula dişli çapı küçük geldi bence bu tarz bir motor için lastik ebatları da normal arazi şartları değil bozuk yol ve uzun yol için düşünülen bir motor için gayet başarılı bir handycup ı da bu moorla düşmicen üstündeyken 170 kg mazalla motoru 2 kişi üstünden zor kaldırır bide daha öncede modifiye si vardı resim olarak o çelik jantmı ne takmış öğğğğ teljant olsun bmw deki gibi dublex olsun eğer bu özelikle geliyorsa tamam dır bu iş
    Ufak tefek bir kaç kötü yanı var aslinda ama benimde hoşuma gidiyor mesela fren hortumları yurt dışında geneli celik türkiyeye geleninde plastik naylon vs. Cantalari biraz küçük gibi ce ön camı siyah olanlar daha hoş duruyor turkiyeye gelen modeli şeffaf camlı

Motosikleti
    MT-07
    Ya işte hep diyorum vatandaşın hepsini saf sanıyo bu yerli markalar mondialde biliyor 650cc yi o fiyata satamayacağını çünkü amaç BİZDE 650 CC SAIYORUZ DİYE İMAJ YAPMAK , GÜVENMEYİN ŞUNLARA RX3 EDE 7,500 DEN FAZLA VERMEYİN , ESEN KALIN
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı görüşteyim.

O ST1300 çakması 650 lik modelden bir tane bile satamadılar ama akıllanmak yok yola devam derlerse,bu segmentte her şeyin fiyat etiketi en önemli olan yerde Hayabusanın son süratiyle karşıdan gelen kamyona çarpan motorcunun ömrü kadar olur RX3 ün piyasadaki varlığı.

Motosikleti
    ne yani wr125 mi para verelim 10 11 bin lira para yani kıyaslama çok zor bu işte 250 bir enduronun japon fiyatını düşünemiyorum en kötü otomobil sıfır fiyatı oluyor adamlarda bunu kıyaslıyor tabi evet bize gelirken bazı parçaların değişeceği kesin hortumlar para ile değişir korkma öncamını sevmezsen kaplama yap çantalar küçük diyorsunda ya çantasız olsaydı diğer markalar gibi extra dan para verseydin çantalar candır ama bu çantaların çanta kaliteside yoktur onu söyliyeyim ıvır zıvır avadanlık koyabilirsin ki bizim gibi endro croscular için avadanlık candır zincir kopması torna vida cart curt hiç yoktan iyidir candır can dedğim gibi bence dediğin gibi hortum olayı cansıkıcı bizimkilerin üstüde sarımlı onun üstüde plastik kaplı idi belki onlarda sarımlı ve üstü siyah plastikle kaplıdır görüp dokunmadan bir şey diyemiyecem bu motorun çıkış fiyatını söylim ilk sene 12 13 diyecekler baktılar satamıyorlar kampanya diyecekler 10 filan 3 cü sene 8.500 9 binden gidecek hadi bilemedin 8 daha aşasını düşünmeyin ki kaldıki maxi 4000 tl den satıyorlar adamda markasını malını fiyat gamı olarak koruyacak
    katilkoala ve Adem Balkan bunu beğendiler.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Az kaldı arkadaşlar, en geç 1 ay sonra kokusu çıkar. Bundan sonrası tamamen kişiye kalmış. 9Dan fazla vermem diyip alan da olacak, 11,000 eder diyip para denkleştiremeyen de. Şimdi mikrofonu Uğur motora uzatıyoruz ve bekliyoruz. Fiyat hakkında ne konuşsak da burda bi çare değil anlaşılan. Teknik konuda daha fazla araştırma yaparsak açıklanan fiyatın değeri olup olmadığına daha iyi karar veririz.
    Yok bizde 3 aşağı 5 yukarı, bizde 1 aşağı 2-3-4-5-6 yukarı !

Motosikleti
    Cbf150
    Burada senin benim gibi yazan birçok mondial görevlisi var.
    amaç beklentileri yönlendirmek, bizleri istedikleri kıvama getirmek.
    diğer ülkelerdeki satıcıları bizdekilerin de olduğu gibi en az yüzde 25 karı var.....

Motosikleti
    senin gibi derken

Motosikleti
    MT-07
    Seni kastetmemiş tunctepe kardeş, bencede konuda bariz mondialli ajan gibi yorum yapanları görüyorum %100 emin değilim tabi ve gereksiz tartışma çıkmasın diye yazmıyorum
    cenkito bunu beğendi.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Ajan varsa iyiymiş. Arkadaşlar motor 10 numara 5 yıldız. 8 binden aşağı vermeyin ( vermyin de tersten görün )
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    11-12 gibi rakamları telafuz bile etmeyin arkadaşlar, alanı sopayla kovalarım bak :D yav crf al hatta kas biraz daha ikinci el wr250 al gözünüzü seveyim tüketici dayanışması olsun azıcık. Eyvallah memlekette devalüasyon oldu ama şimdiye kadar doları 1,5 tl den getirip itekledikleri mallara saysınlar.
    mücahit_89 ve katilkoala bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence kesinlikle 10 bin altı bir fiyatı olacak. En azından bir süre için. Bakın Destro ne kadardı, bu ondan bieaz yüksek olur.

Motosikleti
    benden helalinden 1000 tl işler 1 lira fazlası olmaz :D
    katilkoala bunu beğendi.

katilkoala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - XL 650v TRANSALP
    Arkadaşlar forumda imza kampanyası oluyomu? Rx3 8500 Olsun adı altında kampanya yapabiliriz
    emc2, umutyucetas ve mücahit_89 bunu beğendiler.
    Yok bizde 3 aşağı 5 yukarı, bizde 1 aşağı 2-3-4-5-6 yukarı !

Motosikleti
    MT-07
    Mondialin iştahını kabarttınız artık 8.500 hayal , mondial hem kendini hem sizi üzecek bu gidişle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)