Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı Concrete adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun dostum güzel günlerde kullanman dileğiyle ;

Bir kaç sorum olacak sizlere motorum 3,500 km de şuan aldığımda bu yana 2,500 ila 3,000 devir aralığında takılma yaşıyorum ? servise sorduğumda kronik bir durum olduğunu söylediler ... yaşadığım olay şöyle ki ; boşta iken yada hareket halinde boşa aldığımda gaz verip bıraktığın zaman devir düşerken 3 bin yada 2,750 seviyesinde yarım yada 1 sanıye kadar takılı kalıp düşmeye devam ediyor ? sizlerde buna benzer bir durum söz konusu mudur ?
    birde boşa aldığımda yada hareket halinde motor çalışması hariç tıkır tıkır gibi bir ses söz konusu benzin deposunun aşağısından geliyor sanki yavaşlayınca geçiyor yada devir düştüğünde ?

şükür stop etme sorunu henüz yaşamadım ama merakla bekliyorum :D

Saygılar herkese
    devir saati öle takılma olması hepsinde var bildiğim kadarıyla ama bir sorun teşkil etmiyor! duyduğunuz tıkırtı sesi sanırım supapların sesi. Ya orasından bu ses şurasından böyle gibi takıntılar yapmayın biraz akışına bırakın nakadar çok pimpiriklenirseniz okadar soğuma gerçekleşir bu sadece rx3 için geçerli değil araba ve bütün motorlar için geçerli... kim diyodu bi ara debriyajı boşta sıkınca bi ses az geliyo bırakınca bir ses yapıyo diyip bunu memleket meselesi yapan bi vatandaş vardı! e normal debriyaj plakası açılıyo kapanıyo kısa tabiriyle haliylede rolantideki sesde ufak değişiklik oluyor! bu benim 2003 model fiesta aracımda da oluyo ama bu yeni arabalarda olmuyo veya başk motorlarda olmuyor! veya oluyor napıcan sesi gidiyomu gidiyor sağlammı sağlam gerisi boş allah başka dert vermesin mesela stop olayı gibi ?
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli Deniz rx3i, biraz gürültülü bir motordur. Hem egzos hemde motoru yönünden.
    Bağırır, çağırır, yinede görevini yapmaya devam eder. Ufak tefek seslere kulak asma,
    artı düşük devri hiç sevmez ,mümkün olduğunca yüksek devir kullanırsan daha rahat
    edersin. Erdo doğru söylüyor. Söylediklerin kafaya takılmaması gereken şeyler. SELAMLAR.
    MANKU bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    merhabalar, perşembe günü motoru fabrikaya götürüyorum.Malum sorun için .. ya herro ya merro..

sormak istediğiniz şeyler varsa ilk el yetkililere sizin adınız sorabilirm..

vesselam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Nazillliye izmit den yalova bursa bandırma manisa .. izmir aydın nazilli rotasıyla gitmeyi planlıyorum..

varsa bi fikri olan söylesin..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    ilk olarak bandırmaya girmiyorsun abi. Bursadan kemalpaşa susurluk balıkesir manisa izmir Aydın Nazilli güzergahın. Yol halen istanbul izmir yolu olması sebebi ile özellikle kamyon trafiği bakımından yoğun olsada duble yolun güzelliği, lakin yinede dikkatli olmak lazım. Haybeye gelecek bir yol değil. Özellikle bornova rampalarında hem dik hem bilmeyen çok savurup şerit değiştiriyor. Almancıların şu döneminde oralarda tam kaza sezonudur herhalde. İnişte aynı şekilde uzun inişler balataları şişirebilir. Lastik havaları her zamanki gibi yakıt tasarrufunun anahtarı.İzmir ve özellikle havaalanı ayrımından sonra geriye kalan yol boştur çok rahat gelirsin. Otobanın ortasında tek bir benzinlik var. girmeden önce yakıta dikkat et. Aydın Nazilli arası yaklaşık umurluya kadar bir inşaat yüzünden yolu allak bullak ettiler seni önce muğla istikametine döndürüp çevre yolunu müteakip Astim organize sanayi içinden Nazilli yoluna çıkarıyor. Buralarda levhaları iyi takip etmek gerekir. Sonrasında Denizli yolu yine duble yol. Fakat burada da köy yollarından ana yola atlayanlar ile sürat meraklısı zengin züppelerinin çok olduğu bir güzergah. Onlara dikkat etmek lazım. Sultanhisar çileği meşhurdur yol boylarında satarlar kasası 20 liradan ama kilo ile verenleri de var. Tadına bak derim. Fabrika sanırım Nazilli girişinde idi zaten. Allah kolaylık versin hayırlı yolculuklar kazasız belasız.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk olarak bandırmaya girmiyorsun abi. Bursadan kemalpaşa susurluk balıkesir manisa izmir Aydın Nazilli güzergahın. Yol halen istanbul izmir yolu olması sebebi ile özellikle kamyon trafiği bakımından yoğun olsada duble yolun güzelliği, lakin yinede dikkatli olmak lazım. Haybeye gelecek bir yol değil. Özellikle bornova rampalarında hem dik hem bilmeyen çok savurup şerit değiştiriyor. Almancıların şu döneminde oralarda tam kaza sezonudur herhalde. İnişte aynı şekilde uzun inişler balataları şişirebilir. Lastik havaları her zamanki gibi yakıt tasarrufunun anahtarı.İzmir ve özellikle havaalanı ayrımından sonra geriye kalan yol boştur çok rahat gelirsin. Otobanın ortasında tek bir benzinlik var. girmeden önce yakıta dikkat et. Aydın Nazilli arası yaklaşık umurluya kadar bir inşaat yüzünden yolu allak bullak ettiler seni önce muğla istikametine döndürüp çevre yolunu müteakip Astim organize sanayi içinden Nazilli yoluna çıkarıyor. Buralarda levhaları iyi takip etmek gerekir. Sonrasında Denizli yolu yine duble yol. Fakat burada da köy yollarından ana yola atlayanlar ile sürat meraklısı zengin züppelerinin çok olduğu bir güzergah. Onlara dikkat etmek lazım. Sultanhisar çileği meşhurdur yol boylarında satarlar kasası 20 liradan ama kilo ile verenleri de var. Tadına bak derim. Fabrika sanırım Nazilli girişinde idi zaten. Allah kolaylık versin hayırlı yolculuklar kazasız belasız.
    Teşekkür ederim ilginize..
    Akhisardan Salihli üzerinden yol 70 km daha kısa olduğu için izmir, aydını görmeden nazilliye ulaşacağım inşaallah..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Sağlıklı ve sıkıntısız sürüşleriniz olsun , nice 10 bin kmlere inşallah....
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı GÖNDEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlıklı ve sıkıntısız sürüşleriniz olsun , nice 10 bin kmlere inşallah....
    İnsan bu kilometreleri gördükçe seviniyor gerçekten. Benim de içimdeki "Çin motosikleti" tabusunu yıkalı 1500 km oldu. İnşallah uzun süreler kazasız belasız sürüşlerimiz olur...
    adanalı, GÖNDEN ve bursalıali bunu beğendiler.

GÖNDEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan bu kilometreleri gördükçe seviniyor gerçekten. Benim de içimdeki "Çin motosikleti" tabusunu yıkalı 1500 km oldu. İnşallah uzun süreler kazasız belasız sürüşlerimiz olur...
    Amin inşallah.
    Ben bugüne kadar hep çinli kullandım, her 2000km bakımını hiçbir zzaman aksatmadım. 150 cc lik arora motor ile iki kişi sinop festivaline gittim. hemen hemen 1300 km falan trabzon-sinop-trabzon. bakarsan bağ olur seni doyurur. bunu bilir bunu yaşarım. herkese hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim Allah'tan....
    adanalı, kdiner, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    100mfh / 100 superboy / arora ym-150-a chopper / Mondial RX3i EVO

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba arkadaşlar,

4200km'de aldığımda 2015 rx3i ile aranızdayım size birkaç sorum var, ilgilenirseniz çok sevinirim.

- Egzoz ciddi anlamda sağ ayağımı yaktı bunu egzoza sarılan yanmaz kumaş ile sarsam bir etkisi olur mu ? 2016 egzozunda bu problem çözüldü mü ?
    - Farın altındaki mercek çalışıyor mu ? Benimki hiç ışık vermiyor ve bana göre aydınlatma yetersiz geliyor.
    - Motor daha 4200km'de olmasına rağmen subap vurma sesi gelmeye başlamış, sizin de başınıza geldi mi ? Çözümü kısa süren birşey mi ?
    - Lastik hava basınçları ne olmalı ?
    - 2015'e uygun kaliteli lastik ne takabilirim ?
    bursalıali bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Daha önce egsoza amyant bez saran 2 kişi gördüm memnun kalmayıp geri söktüler. Evo da.

Farın komple kafa kısmı aşağı ve yukarı ayar yapılabiliyor. Biraz daha yukarı kaldirirsan aydınlatmanın değiştiğini fark edeceksiniz. Bu motorda mercek yok malesef, sadece süs.

Zannediyorum ki dediğiniz subap vurma sesi değil. Hepsinde olan bi şıkırtı var.

Lastikler ön 28 arka 32 olması lazım, yanlış hatırlamıyorsam.

İyi günlerde kullanın, hayırlı olsun.
    Coorai ve bursalıali bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Merhaba. Malum izinler açıldı ben de 2 haftalık izin alıp adanadan yola çıktım. Jant tellerinde gevşeme olmuş. Tarsusta bildiğim bir serviste jant akortu yaptırdım ve gidon yükseltmeyi taktırdım. Çadırım, çantam ve matım arka selede bağlı. Hem de sırtımı yaslayabiliyorum. Önce yaylama geldim (mersin-soğucak). Kısmetse 2-3 gün yaylamda kalıp buradan antalya tarafına gideceğim. Hoşuma giden yerlerde çadır kurup 1-2 gün kalarak bir gezi yapmayı planlıyorum. İnşallah güzel bir gezi olur. Herkese selamlar.
    bursalıali, GÖNDEN ve mitmuallim bunu beğendiler.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Veyis Hocam sağlık ve afiyetle tatilinizi tamamlarsınız inşaallah. Selamlar.

Scream41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yol yapanlar var mı sıkıntı yaşayan titreşim filan ve 2ci el alacam bütçem sıfıra el vermiyo artıları eksileri uzun yol yaptırırmı beni civatası düştü diye yolda bırak az demi??
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veyis Hocam sağlık ve afiyetle tatilinizi tamamlarsınız inşaallah. Selamlar.
    AS. Teşekkür ederim Ali kardeşim.

Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol yapanlar var mı sıkıntı yaşayan titreşim filan ve 2ci el alacam bütçem sıfıra el vermiyo artıları eksileri uzun yol yaptırırmı beni civatası düştü diye yolda bırak az demi??
    Bu konuda sorularınızın tamamına cevap veren paylaşımlar yukarıdaki sayfalarda yapıldı arkadaşım. Tavsiyem mümkünse 2016 model almanız. Selamlar.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    veyis hocam yolunuz açık olsun.sizin sürüş karakterinizi bildiğim için,sizi uzun yolda üzmeyeceğine inanıyorum.eğer sahil yolunu kullanacaksanız,ben daha 2 hafta önce gittim-geldim,3 tünelden geçeceksiniz.yol genellikle sakin ve güzel olmuş.malum şahane manzaralar eşliğinde gideceksiniz.
    bende geçen hafta YEŞİLOVACIKTA kampımız vardı,dönüşte,aydıncık-gülnar üzerinden silifke'ye oradan da adana'ya döndük.aydıncık-gülnar arasında harika virajlar var.eğer silifke-mut-ereğli-akseki-manavgat-antalya yolunu kullanacaksanız,oranında silifke-mut-akseki arası harika yollar ve virajları var.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    veyis hocam yolunuz açık olsun.sizin sürüş karakterinizi bildiğim için,sizi uzun yolda üzmeyeceğine inanıyorum.eğer sahil yolunu kullanacaksanız,ben daha 2 hafta önce gittim-geldim,3 tünelden geçeceksiniz.yol genellikle sakin ve güzel olmuş.malum şahane manzaralar eşliğinde gideceksiniz.
    bende geçen hafta YEŞİLOVACIKTA kampımız vardı,dönüşte,aydıncık-gülnar üzerinden silifke'ye oradan da adana'ya döndük.aydıncık-gülnar arasında harika virajlar var.eğer silifke-mut-ereğli-akseki-manavgat-antalya yolunu kullanacaksanız,oranında silifke-mut-akseki arası harika yollar ve virajları var.
    Teşekkür ederim Bora bey. Güzel haberler vermişsiniz. Tünellerin açılmış olması, en azından aydıncığa kadar yolu bayağı rahatlatmış demektir. Gerçi ben virajları da severim ama, o yol üzerindeki yol yapım çalışmaları ve yol tek şeride indiğinde arkasında kaldığımız araç kuyrukları beni hep sıkıntıya sokmuştur. Amacım antalyaya kadar tamamen kıyıdan gitmek ve hoşuma giden yerlerde çadır kurmak veya pansiyonda kalmak şeklinde gezmek.

Motorumla ilgili zaten eğirdir gezisi sebebiyle 1500 km'yi 1 haftada yaptığımdan ne kadar keyifli olduğunu gördüm. İnşallah bu gezim de kazasız belasız ve keyifle tamamlanır. Amacım antalyadan da devam etmek. Ama ne kadar giderim ben de bilmiyorum. Tekrar teşekkürler.
    bursalıali bunu beğendi.

rifatyontar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3İ EVO
    Sıradan bir gün gezinmece araya yeşillik videosu olsun bu arada benim km 11.000km oldu keyfle binmeye devam inş. Youtube kanalıma abone olursanız memnun olurum
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Malum izinler açıldı ben de 2 haftalık izin alıp adanadan yola çıktım. Jant tellerinde gevşeme olmuş. Tarsusta bildiğim bir serviste jant akortu yaptırdım ve gidon yükseltmeyi taktırdım. Çadırım, çantam ve matım arka selede bağlı. Hem de sırtımı yaslayabiliyorum. Önce yaylama geldim (mersin-soğucak). Kısmetse 2-3 gün yaylamda kalıp buradan antalya tarafına gideceğim. Hoşuma giden yerlerde çadır kurup 1-2 gün kalarak bir gezi yapmayı planlıyorum. İnşallah güzel bir gezi olur. Herkese selamlar.
    Hayırlı yolculuklar dilerim. çadırla ve kendini dinleyerek yol almak insanı dinlendiriyordur muhakkak.. gezi ile ilgili mekanlar ve imkanlar hakkında bilgileri her zaman önemsemişimdir. şimdiden teşekkürler iyi gezmeler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

Alıntı Scream41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hafta içinde 1300 km yolu 2 günde yaptım. 100 km hıza kadar iyi ondan sonra titreşim hissediliyor ama 610 km yi 10 saatte aldım beni yol motor değil de rüzgar fena zorladı..
    vesselam..
    Naci63 ve bursalıali bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Veyis Hocam müsait bir zamanda gidon yükseltmenin fotolarını ve dahi tatil fotolarını
    hararetle bekliyoruz . Diyeceksinizki sen ne içün paylasmiyorsun ? Teknoloji özürlü
    olduğumu evvelce aktarmıştım. Yüzüme gözüme bulaştırıyorum. SELAMLARLA.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Rıfat kardeşim ellerine kollarına sağlık emeklerin için, bir de senin youtube kanalına
    abone olmayı bir becerebilsem. Videolarını her zaman bekliyoruz. KOLAY GELE.
    Naci63 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veyis Hocam müsait bir zamanda gidon yükseltmenin fotolarını ve dahi tatil fotolarını
    hararetle bekliyoruz .
    İnşallah döndükten sonra.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)