Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda aldığımdan beri devir 1750 nin altına hic düşmedi. Sizinkiler daha mı düşük?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:14 ----------

Çeşme suyu hakkında çok haklısınız ama bence benzinlikten safsu almaya gerek yok. Su arıtma cihazları artık birçok evde var. Bundan 2 lt doldursanız uzun süre yeter. Ayrıca bazı marka şişe sular da safsu niteliğinde. Ancak antifiriz kullanımı fikrine katılsam da hangi tür antifiriz kullanacağımı bilmiyorum. Bunun da belirlenmesi lazım. Mesela kırmızı olanlar var bir de sıradan antifirizler var mavi renkli. Ne kullanılacağı kitapta yazmıyor. Servislerin bildiğini de hiç sanmıyorum. Yine biz araştırıp bulmalıyız. Selamlar.
    Saf su sadece h2o dur.Evlerimizde kullandığımız arıtmalar suyun içindeki zararlıları nötralize eder.Arıtmalar eğer safsu üretseydi ve biz içseydik mineral eksikliğinden bir takım rahatsızlıklar oluşurdu. Arıtma mevzuu uzun bence kandırmacadır. Matah bişey olsaydı şişe su firmaları kullanması yasak olmazdı.İçmesuyu da motora konur ise içindeki mineraller sebebiyle kireç yapar motorun ve radyatörün içinde
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2015 MONDİAL RXİEVO/ SUZUKİ DL 650
    Merhaba arkadaşlar en kötü antifirizli silecek suyu koyabilirsiniz ben büyük boy şırınganın ucuna serum hortumu bağladım bu şekilde beyaz kutuya enjekte ediyorum motosiklete taşımasıda kolay.saygılar
    bursalıali ve mitmuallim bunu beğendiler.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

[/COLOR]

Saf su sadece h2o dur.Evlerimizde kullandığımız arıtmalar suyun içindeki zararlıları nötralize eder.Arıtmalar eğer safsu üretseydi ve biz içseydik mineral eksikliğinden bir takım rahatsızlıklar oluşurdu. Arıtma mevzuu uzun bence kandırmacadır. Matah bişey olsaydı şişe su firmaları kullanması yasak olmazdı.İçmesuyu da motora konur ise içindeki mineraller sebebiyle kireç yapar motorun ve radyatörün içinde
    Arıtma ile ilgili nasıl bir tecrübeniz var bilmiyorum ama benim kullandığım arıtma kireci neredeyse tamamen yok ediyor ve bunu da aylar boyu arıtmadan doldurarak kaynattığım çaydanlık veya ketıldan anlıyorum. Arıtma sadece zararlı karışımları değil çok büyük ölçüde kireci de yok ediyor. Zaten suyun tadı da güzelleşiyor. Ama tabi ki safsu saflığında olmaz. Gerçi safsu diye satılanlar ne kadar safsu o da ayrı bir konu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:37 ----------

Alıntı KOBRA62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar en kötü antifirizli silecek suyu koyabilirsiniz ben büyük boy şırınganın ucuna serum hortumu bağladım bu şekilde beyaz kutuya enjekte ediyorum motosiklete taşımasıda kolay.saygılar
    Arkadaşım antifirizli cam suyu içerisinde bir miktar da deterjan olması lazım. Yoksa camı nasıl temizleyecek? Bu nedenle radyatöre koyduğunuz suyun köpürme ihtimali olabilir. <bence yapılmaması gereken bir durum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Bizim motorlarda mavi antifiriz mi kullanacağız? Çünkü kırmızı antifirizler yapı itibariyle bazı motor soğutma sistemlerine zarar verebiliyor. Antifiriz rengini bu nedenle sormuştum.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Naci Abi bana 1500 devirde geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezgingulmez...Stop etme sorunu ile ilgili yanlış hatirlamiyorsam bi arkadasimizin sorunu %98 çözülmüştü ECU Ve oksijen sensörü ile ilgiliydi sanırım ...Çinli mühendisler gelip kontrol etmişler idi .Saygılar.
    Valla ben hatirlayamadim ama bu yolla stop ettirmiyorum. Su siralar sikintim egzos zir zir otmekte. Orjinalini taksam gene ayni oldugu soyleniyor.
    bursalıali ve Naci63 bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sezgingulmez...Stop etme sorunu ile ilgili yanlış hatirlamiyorsam bi arkadasimizin sorunu %98 çözülmüştü ECU Ve oksijen sensörü ile ilgiliydi sanırım ...Çinli mühendisler gelip kontrol etmişler idi .Saygılar.
    son 400 km dir(ecu ve oksijen sensörü değişimi) stop sorunu yok,rolanti devri 1800 /2000 arasında , normal kullanımda jızlı kullanımda sıkışık tarafikte uzun yolda kısa yolda kafam rahatlası be... umarım bir gaha nükzetmez..
    vesselam..
    bursalıali, sezgingulmez ve Naci63 bunu beğendiler.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Kullandığınız arıtma çaydanlıktaki kirece dahi etki ediyosa ne kadar zamandır kullandığınız bilmiyorum fakat İnşallah sağlığınıza zarar verecek kadar sudan almanız gereken mineralleri yoketmiyordur umarım.Safsu arıtma ile değil iyonize cihazlarıyla elde edilir. Saf su içilemez çünkü mikrobiyolojik olarak arıtılmaz ve içinde mineral olmayan suda mikro canlıların üremesi kolaydır.Evinizde arıtma kullanıyorsanız en azından evde kişi başı günde 1 şişe kaliteli madensuyu tüketilmesini tavsiye ederim.Kireç metallere motorlara zararlıdır fakat bizlerin bünyeleri için altın değerinde mineraller barındırır.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    http://www.lastikdeposu.com.tr/anlas...m-2016-pmu6593

2015 kullanan arkadaşlar,nedersiniz bu lastik içün
    bursalıali bunu beğendi.

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada genel olarak mavi yada yeşil olarak satılan antifirizler -25 derece ve ortalama ömrü 1 2 yıl kadardır madeni antifiriz olarak geçer. Kırmızı yada pembeye kaçan antifirizler -40 derece ortalama ömrü 4 5 yıl civarındadır bitkisel antifiriz olarak geçer. Soğutma sisteminde kullanılan antifirizin çeşidi ne olursa olsun kesinlikle sisteme zarar vermez böyle bir ihtimal yok. Hangi antifirizi kullanacağınız sizin kendi seçiminizdir.

Ancak genel olarak yanlış yapılan sistemdeki suyun tamamını bir defada boşaltıp komple antifiriz koymaktır. Bu durumda antifiriz en zayıf olan kauççuk borulardan yada bunların kelepçeleri arasından sızıntı yapar. Bu durumdan kurtulmanın en uygun yolu soğutma sistemi üzerindeki tırnakla birbirine geçen kelepçeleri vidalı kelepçeyle değiştirmektir. Ayrıca su eksildikçe yerini yavaş yavaş antifiriz ile tamamlamak en uygunudur.

Şahsen ben nargile salonlarında kullanılan nargile marpuçu borularından bir tane yan çantaya koydum eksilirse tamamlarım dedim ancak hiç ihtiyaç duymadım şuan yarımın biraz üzerinde. Kalitesiz bir antifiriz yada cam suyu gibi birşey koyarsanız deponun içi boyanır sonra dışardan bakınca seviyeyi anlamakta güçlük çekersiniz. Zaten cam suyu kesinlikle konulmaz sistemde temizlik amaçlı kimyasallar içeren bir suyun gezmesi kesinlikle problem olur.

Eski nesil plastik kaşıklı elektrikli kahve pişirme cezveleri vardı bir milyoncularda var hala çeşme suyunu koy 30 saniyede kaynatır. Neden içinde eski paslı küflü borulardan akan metal artıkları var. Ancak düzgün bir arıtmadan çıkan su aynı makinada 3 5 dakikada zor kaynar. İşte bu elektiriğe tabi tutulduğu zaman kaynamayan su soğutma sistemi için en uygun sudur.

4600 km civarındayım daha motorum yürükende dururkende kesinlikle 8000 deviri görmüş değil geçen sene ağustostan beri kullanıyorum 10 gün önce sol alttaki taliye borusunu kontrol ettim 2-3 cm kadar atık su ve yağ çıktı tıpasını söküp boşalttım.

Göstergedeki saatin ileri yada geri gitmesi, bunun yanı sıra far ampülünün dalgalanması, çalıştırdıktan 2 3 dakika sonra sabit durmayan hararet ibresi, normalden daha sık aralıklarla yada daha uzun aralıklarla yanan sinyaller, ek başka bir sis falan yoksa bir arızaya delalettir. Motorun çalıştırılması yada durdurulması anında yanan farlar, ön-arka frene basılması, viteste durdurma yada çalıştırma, uzun vadede çeşitli elektrik arızalarına yol açacaktır.

Motosiklet ilk çalışmada yüksek bir devirle çalışmaya başlar. 10 15 saniyede olması gereken hale gelir ancak 2 3 dakika kadar kararsız çalışır bu süreyi bekledikten sonra yola çıkmak sağlıklı bir sürüş sağlar.

Şimdi size ilginç bir konu daha açıyorum muhtemelen hepimiz farkındayız ancak çok önem vermiyoruz. Ayrıca 2016 larda durum nasıl bunu merak ediyorum. Bunu iş yerinde kullandığımız 650 dolarlık bir uydu takip, kontrol ve navigasyon cihazı ile de test ettim kendi telefonumun biri ücretli birkaçıda ücretsiz navigasyon yazılımıyla da. 95-100 km gibi hızlara kadar 10 km 105-120 civarında 15 km 120 den sonra 130 a kadar falan 17 18 km fazla gösteriyor. Bir arkadaşım bajajın bir motorunu aldı onlarda da elektronik gösterge var onlarda fazla gösteriyormuş. İlk bakımda cihaza bağlayıp yazılım güncelliyorlarmış bu fark ortadan kayboldu dedi.

Sizde durum nedir hiç bunu kontrol ettinizmi ? facebooktaki gruplarda benim kişisel rekorum 169 diyen bir arkadaşımız var böyle birşey sizce imkanlı mı?

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada genel olarak mavi yada yeşil olarak satılan antifirizler -25 derece ve ortalama ömrü 1 2 yıl kadardır madeni antifiriz olarak geçer. Kırmızı yada pembeye kaçan antifirizler -40 derece ortalama ömrü 4 5 yıl civarındadır bitkisel antifiriz olarak geçer. Soğutma sisteminde kullanılan antifirizin çeşidi ne olursa olsun kesinlikle sisteme zarar vermez böyle bir ihtimal yok. Hangi antifirizi kullanacağınız sizin kendi seçiminizdir.

Ancak genel olarak yanlış yapılan sistemdeki suyun tamamını bir defada boşaltıp komple antifiriz koymaktır. Bu durumda antifiriz en zayıf olan kauççuk borulardan yada bunların kelepçeleri arasından sızıntı yapar. Bu durumdan kurtulmanın en uygun yolu soğutma sistemi üzerindeki tırnakla birbirine geçen kelepçeleri vidalı kelepçeyle değiştirmektir. Ayrıca su eksildikçe yerini yavaş yavaş antifiriz ile tamamlamak en uygunudur.

Şahsen ben nargile salonlarında kullanılan nargile marpuçu borularından bir tane yan çantaya koydum eksilirse tamamlarım dedim ancak hiç ihtiyaç duymadım şuan yarımın biraz üzerinde. Kalitesiz bir antifiriz yada cam suyu gibi birşey koyarsanız deponun içi boyanır sonra dışardan bakınca seviyeyi anlamakta güçlük çekersiniz. Zaten cam suyu kesinlikle konulmaz sistemde temizlik amaçlı kimyasallar içeren bir suyun gezmesi kesinlikle problem olur.

Eski nesil plastik kaşıklı elektrikli kahve pişirme cezveleri vardı bir milyoncularda var hala çeşme suyunu koy 30 saniyede kaynatır. Neden içinde eski paslı küflü borulardan akan metal artıkları var. Ancak düzgün bir arıtmadan çıkan su aynı makinada 3 5 dakikada zor kaynar. İşte bu elektiriğe tabi tutulduğu zaman kaynamayan su soğutma sistemi için en uygun sudur.

4600 km civarındayım daha motorum yürükende dururkende kesinlikle 8000 deviri görmüş değil geçen sene ağustostan beri kullanıyorum 10 gün önce sol alttaki taliye borusunu kontrol ettim 2-3 cm kadar atık su ve yağ çıktı tıpasını söküp boşalttım.

Göstergedeki saatin ileri yada geri gitmesi, bunun yanı sıra far ampülünün dalgalanması, çalıştırdıktan 2 3 dakika sonra sabit durmayan hararet ibresi, normalden daha sık aralıklarla yada daha uzun aralıklarla yanan sinyaller, ek başka bir sis falan yoksa bir arızaya delalettir. Motorun çalıştırılması yada durdurulması anında yanan farlar, ön-arka frene basılması, viteste durdurma yada çalıştırma, uzun vadede çeşitli elektrik arızalarına yol açacaktır.

Motosiklet ilk çalışmada yüksek bir devirle çalışmaya başlar. 10 15 saniyede olması gereken hale gelir ancak 2 3 dakika kadar kararsız çalışır bu süreyi bekledikten sonra yola çıkmak sağlıklı bir sürüş sağlar.

Şimdi size ilginç bir konu daha açıyorum muhtemelen hepimiz farkındayız ancak çok önem vermiyoruz. Ayrıca 2016 larda durum nasıl bunu merak ediyorum. Bunu iş yerinde kullandığımız 650 dolarlık bir uydu takip, kontrol ve navigasyon cihazı ile de test ettim kendi telefonumun biri ücretli birkaçıda ücretsiz navigasyon yazılımıyla da. 95-100 km gibi hızlara kadar 10 km 105-120 civarında 15 km 120 den sonra 130 a kadar falan 17 18 km fazla gösteriyor. Bir arkadaşım bajajın bir motorunu aldı onlarda da elektronik gösterge var onlarda fazla gösteriyormuş. İlk bakımda cihaza bağlayıp yazılım güncelliyorlarmış bu fark ortadan kayboldu dedi.

Sizde durum nedir hiç bunu kontrol ettinizmi ? facebooktaki gruplarda benim kişisel rekorum 169 diyen bir arkadaşımız var böyle birşey sizce imkanlı mı?
    Yazılım için herhangi bir işlem yapılırmı bilmiyorum.Bence yapılması lâzım.İlerleyen zamanlarda bi açıklama yapılır heralde.
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayramdan önce iki hafta izinliydim. bayram dahil 1600 km kadar yol yaptım. 1100 km kadar yanlız yan çantalar full arka 52 lt çanta full, 500 km kadar da aynı yük ve arkada hanımla beraber gezdik kesinlikle selelere müdahale ettireceğim.

Jel koltuk uygulaması çeşitli yerlerde 200-300 tl civarında geziyor ayrıca koltuğun genel fiziksel yapısını da değiştirteceğim. Oturma alanı daha geniş ve düz olacak ancak bir de şöyle bir ürün gördüm fikriniz nedir ?

https://shop.acrmotorcycles.com/seya...ekli-sele-pedi
    bursalıali bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    imdi size ilginç bir konu daha açıyorum muhtemelen hepimiz farkındayız ancak çok önem vermiyoruz. Ayrıca 2016 larda durum nasıl bunu merak ediyorum. Bunu iş yerinde kullandığımız 650 dolarlık bir uydu takip, kontrol ve navigasyon cihazı ile de test ettim kendi telefonumun biri ücretli birkaçıda ücretsiz navigasyon yazılımıyla da. 95-100 km gibi hızlara kadar 10 km 105-120 civarında 15 km 120 den sonra 130 a kadar falan 17 18 km fazla gösteriyor. Bir arkadaşım bajajın bir motorunu aldı onlarda da elektronik gösterge var onlarda fazla gösteriyormuş. İlk bakımda cihaza bağlayıp yazılım güncelliyorlarmış bu fark ortadan kayboldu dedi.

2016 model RX im de bugün sakaryadan dönerken yolda hız kontrol eden panellerden baktım birebir aynı hız idi (87 Km) sanırım 2016 yılında bu fark yok
    birde 6. vites 7500 devirde motor 110 kmyi ancak gördü artçılı ve hafif rüzgarlı yolda tahminim en baba hız 130 civarı olur ve oda zorla sanki..
    vesselam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Alıntı CumhurAYAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayramdan önce iki hafta izinliydim. bayram dahil 1600 km kadar yol yaptım. 1100 km kadar yanlız yan çantalar full arka 52 lt çanta full, 500 km kadar da aynı yük ve arkada hanımla beraber gezdik kesinlikle selelere müdahale ettireceğim.

Jel koltuk uygulaması çeşitli yerlerde 200-300 tl civarında geziyor ayrıca koltuğun genel fiziksel yapısını da değiştirteceğim. Oturma alanı daha geniş ve düz olacak ancak bir de şöyle bir ürün gördüm fikriniz nedir ?

https://shop.acrmotorcycles.com/seya...ekli-sele-pedi
    evet bende aynı görüşteyim öne doğru kayıyorum sürerken ..
    işlem yaparsanız paylaşırsanır fikir verme açısından müteşekkir oluruz.

vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imdi size ilginç bir konu daha açıyorum muhtemelen hepimiz farkındayız ancak çok önem vermiyoruz. Ayrıca 2016 larda durum nasıl bunu merak ediyorum. Bunu iş yerinde kullandığımız 650 dolarlık bir uydu takip, kontrol ve navigasyon cihazı ile de test ettim kendi telefonumun biri ücretli birkaçıda ücretsiz navigasyon yazılımıyla da. 95-100 km gibi hızlara kadar 10 km 105-120 civarında 15 km 120 den sonra 130 a kadar falan 17 18 km fazla gösteriyor. Bir arkadaşım bajajın bir motorunu aldı onlarda da elektronik gösterge var onlarda fazla gösteriyormuş. İlk bakımda cihaza bağlayıp yazılım güncelliyorlarmış bu fark ortadan kayboldu dedi.

2016 model RX im de bugün sakaryadan dönerken yolda hız kontrol eden panellerden baktım birebir aynı hız idi (87 Km) sanırım 2016 yılında bu fark yok
    birde 6. vites 7500 devirde motor 110 kmyi ancak gördü artçılı ve hafif rüzgarlı yolda tahminim en baba hız 130 civarı olur ve oda zorla sanki..
    vesselam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

evet bende aynı görüşteyim öne doğru kayıyorum sürerken ..
    işlem yaparsanız paylaşırsanır fikir verme açısından müteşekkir oluruz.

vesselam..
    Ben baktim ortalama 7 8 km lik bir sapma var o bahsettigin rakamlari goremedim
    bursalıali bunu beğendi.
    Yavaş gitmeyi hızlı hale getirmeyi deneyin

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kıymetli Emre kardesim önce telefonun olmadığı için tel ile bayramını tebrik edemedim. Kusuruma bakma.
    Böbrek problemi ne durumda. Lastik konusunda her zaman yerli malı yurdun malı her kez onu kullanmalı diye
    düşünüyorum. Ancak lastiklerimi 2016 yapmak istiyorum tabi ki UMA bizlere 19 ve 17 jantları getirirse.
    Anlas firması da CAPRA R modelinin üretimine başlarsa.
    Cumhur kardesim bahsettiğin havalı koltuk takviyesini 5-6 sene önce sis farlarını aldığım Moto Güven
    Levent'in kataloglarında görmüştüm, çokta hoşuma gitmişti. Duygusal sebepten alamadım. Benim gibi yaş 61
    kilo 122 boy 1.80 vücudunda 5 büyük ameliyat atlatmış bir ihtiyar için bu koltuk takviyesi olmazsa olmaz. Her eve lazım. Çünkü Bursa'dan Çeşme'ye 4 defa istirahat etmeden gidemedim. Ayrıca km kalibrasyonunda
    senin navigasyon sonucun ile benim km saati neticesi birebir aynı. Zaten daha çok bu sebepten 2016 jant
    istiyorum. Yani sonuçta ben 9000 km yol yapacam. Motorum 10000 km gittin diyecek. Sizler için yarın işbaşı. Hak Teala hepcinize kolaylıklar versin. SELAMLAR.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    RX3i evo
    Alıntı kowboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, bu bayram tatilini fırsat bilerek Rx3i evo ile Ege turuna cıktım. toplamda 2300 km yaptım. 8500 km ile yolculuğuma 02.07.2016 saat 05:20 de başladım ve 09.07.2016 saat 16:15 tarihinde 10800 km de sonlandırdım. görselde gördüğünüz rotayı kullandım ( şehir içi dolaşımlar ve ekle yemediğim ufak tefek yerler km'yi arttırdı.)

Sırasıyla

>İstanbul (yola cıkış)
    >İzmir
    >Urla
    >Çeşme
    >Bodrum
    >Marmaris
    >Altınoluk
    >İstanbul

Rotasını kullandım. Yolculuğum boyunca 120 km/s hızın altına neredeyse hic düsmedım. Max 169 km/s hıza ulaştım motorumla daha önce de 1800 km lik bir yol yapmıştım o zaman olduğu gibi yine kendisine aşık oldum. Çekiş gücü, yol tutuşu, fren performansı beni hiç üzmedi. Sadece Urla'da ön zincir dişlinin somunu dustu ve yolda kaldım motorumu iterken evinden fırlayıp gelen motolastik.com un sahibi olduğunu öğrendiğim fakat adını unuttum (isim hafızam cok kotu adını unuttuğum için kendisinden özür diliyorum.) bir abi sağ olsun çok yardımcı oldu takıp çantasını kapıp geldi ve somun yerine bir pul takıp boru yüzüğü ile sabitledi. Onun sayesinde ertesi sabah sanayiye kadar gidebildim kendisine minnettarım. Ardından Ufuk' un yönlendirmesi sayesinde 16/1 metrik somun yaptırdım tornacıda ve Loctite ile sabitledim. ve yoluma devam ettim.

İstanbul-İzmir otoyolunda Demircan ile Tanıştım ayak üstü hoş bir sohbet ettik. Kendi Rx3i Evo'sunun tamırde oldugunu tamirden cıkana kadar altındaki cbf ile idare etmeye çalıştıgını ve yokuşlarda boğulduğunu söyledi. anlayacaktınız Rx3'e kavusacağı gunu heyecanla bekliyordu.

Yine İstanbul-İzmir otoyolunda beyaz bir İnazuma'sı olan abi ile tanıştım (isim hafızam cok kotu adını unuttuğum için kendisinden özür diliyorum.) bana fındık ikram etti güzel bir sohbet edip kahve içtik.

Altınoluk'a giderken yolda 35 plakalı siyah Fazer'ı olan biri ile bir sure beraber sürdük kırmızı ışıklarda sohbet ettik. acaba radar yedik mi diye sorduk birbirimize. motosiklet festivaline gittiğini söyledi. kendisine iyi eğlenceler diledim ve yollarımızı ayırdık

Yolda karşılaştığım her kasklı motorcuya selam verdim selamlarını aldım. daha birçok motorcu arkadaşla tanıştım yol esnasında ufak sohbetler ettim. harika bir yolculuk geçirdim. uzun yol hakkında kafasında soru işareti olan herkese yola çıkmasını tavsiye ederim. bir kere yola cıkınca gerisi pamuk ipliği gibi geliyor.

Hepinize iyi hafta sonları.
    Çok beğenerek okudum bende antalyadan istanbula geldiğimde aynı duyguları yaşamıştım tabi benimki tur değildi ama motor gitemem demiyor sanırım motorunuz 15 model çünkü 16 modellerde hız olarak 150 km den sonra çok zor dahada gitmiyor gider 160 da görür ama çok zorlamak olur motoru! ha bu arada 3 çanta da bağlı vaziyet de 150 gördüm!ve hafif rampa aşağı..çantalar olmasa muhtemelen 170 kadar yolu var aletin ama çantalar çok etkiliyo sürati bu arada motolastik.com sahini köksal bey olması lazım bildiğim kadarıyla. nice ege turlarına gitmeniz dileğiyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:01 ----------

jant çapı nedeni ile 15 lerde böyle bir sorun var 16 yok bizzat igo primo yazılımı ve yandex navigasyon yazılımı ile denedim sapma yok yoldaki caydırıcı radar 100 km diyosa bende baktığımda 100 gösteriyor gps ölçümünde şöyle bir fark var 4-6km arası gps az gösteriyor yani 4-6 km arası motor fazla gösteriyor ama! bu rx3 için değil sadece tüm araçlarda böyle bir durum var fabrika çıkışı jant lastik ölçüsü orjinal olan 3 farklı araba ile denedim hepsi 6km kadar fazla gösteriyor. Sebebi biryerden duyduğuma göre radara girdiğinizde cezadan yırtma payınız olması için bu şekilde kalibrasyon yapılıyormuş! sonuç olarak 15 sahipleri lastik değiştireceği zaman bence jantlarınıda 16 modele çevirmeler daha sağlıklı olur! 169 km görünürmü 16 model için özelikle! zor!!! çantalar olmazsa ve hafif rampa aşağı belki! oda belki yani!!! arlada 44lük dişli ile yine iyi hız yapıyor bu alet bakmayın hani cbr250 veya r25 gibi minacık dişli yok arkada.. ha ama 44lük dişli farkı arazide çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:28 ----------

jel nakadar sağlıklı bir sonuç veriyor süngere oranla bilmiyorum ama kesinlikle selenin elden geçmesi dediğiniz gibi şart özelikle ön kısmı biraz doldurulmalı belki ön kısma biraz daha fazla sünger takviyesi yaptırılabilir veya daha rahat bi sünger ilede değiştirilebilir 200-300 tl de değer bence çünkü uzun yolda değermiş dedirtiyor linkini paylaştığınız ürün bence gereksiz jel veya daha rahat sünger kafi ve daha hoş olucaktır.
    bursalıali bunu beğendi.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    -dün,yaklaşık 380 km.lik bir sürüş yaptım.yol ve trafiğin durumuna göre,90-125 km.hız aralığında kullandım.her molada da kontrol ettim.bu gezide hiç su eksiltme olmadı.

-benim devir saatim 1750 civarında aldığımdan beri ve ustam bunun böyle kalmasını söyledi,aldığımdan beri hiç stop etme sorunu yaşamadım.

-evet benim motorun km.sini 3 ayrı büyük motorla ölçtüm 9-10 km.lik bir fazla gösterme durumu var.ali ağabey doğru söylüyor,bu nedenden dolayı,sayacımızda doğal olarak o oranda fazla gösteriyor.ha bu benim için hiç problem değil,neden,ekranda 130 yazdığında 120 ile gittiğimi biliyorum.ama sayac satarken sorun olacak.2016 larda jant ebadından dolayı böyle bir sorun yokmuş.bizimkileri ya kalibre etmek lazım yada jantları büyütmek lazım.

-veyis hocam,önceki mesajımda zaman saatinin 20 dk.fazla olduğunu yazmışım,düzeltiyorum 2 dk.tuş azizliği.
    -gelelim sele konusuna;evet bende zaman zaman azıcık daha rahat olsun diyorum.uzun gezilerde kullanmak amaçlı,geçen yıl bu forumda bir arkadaşımızın paylaştığı üründen hemen gittim aldım ve faydasını gördüm önemle tavsiye ederim.paylaşayım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/151052-14tl-ye-airhawk-benzeri-havali-minder-ideenwelt.html

-bu arada,buradaki arkadaşlarımızın herbirinin işleri nedeniyle ayrı ayrı uzmanlıkları olduğu ve bunu yeri geldiğinde bizlerle paylaşmaları oldukça güzel bir durum.bizlerde bilgi sahibi oluyoruz.teşekkürler.zaten böyle forumların amacı da bu olsa gerek.

-emre kardeş,eğer zamanı geldiyse,güzel bir lastiğe benziyor,ön içinde aynı desen/model var mı acaba ?
    bursalıali ve CumhurAYAS bunu beğendiler.

Motosikleti
    sevgili motordaşlarım,az önce serkan beye bir mail attım.sizlerden ricam sizde benzer mailler atarsanız,sanırım dikkate alınacaktır.bu basit parça sorunu hallolacaktır.mailim aşağıdadır.

serkan.yurtal@uma.com.tr

merhaba serkan bey,

biz tr.deki tüm RX3 İ EVO kullanıcılarının ortak sorunu olan ve sizlerden çözümünü acil olarak beklediğimiz,sabit orta sehpa eksikliğimiz.bu parçayı piyasadaki bazı model motorların orta sehpasını,deneme/yanılma yoluyla yapan bazı kişiler var.ancak hiç biri orjinal depil ve oldukça fahiş fiyatlara satmaya çalışıyorlar.normal sıradan orta sehpalar 25-30-35 tl.ye satılıyorken,sözüm ona bu uydurma sehpalara 120 tl.ye satmaya çalışıyorlar.zincir bakımı ve park için önemli olan bu aslında çok basit parçayı bizler UMA'dan almak ve orjinalini kullanmak istiyoruz.LÜTFEN bu konuya bir çare bulun ve bizi bu fırsatçılara yem etmeyin.ADANA 'dan sevgiler.
    iyi çalışmalar.
    onurordek ve bursalıali bunu beğendiler.

Merhabalar,

Sizin dediğiniz konu özelinde Serkan bey ile telefonda görüştüm. Kendisi ve Uma adına bu motorları yurt dışından zongshen markasından ithal ettiklerini ve orjinalinde bu parçanın olmadığını söylediler. Bununla ilgili çok tepki ve dönüş almışlar hepsini yurt dışı ile paylaşıyoruz fakat motora zarar verdiği gerekçesi ile Zongshen üretip eklemiyormuş. Onun haricinde garantisi olmamakla birlikte yan sanayi bulup taktırabileceğimi söylediler.
    Bu durumda belgi çok daha sıkı baskı yapabilirse UMA yetkilileri Zongshen üretip orjinal parçayı gönderebilir. Dediğiniz gibi denemeye devam etmek lazım.
    Saygılarımla,

Motosikleti
    maestro85 kardeş,evet mail attıktan 15 dk.sonra serkan bey banada tel.ile döndü ve aynı şeyleri bana da söyledi.yani şu aşamada başımızın çaresine bizim bakmamız gerektiğini görüyorum.eğer buradaki RX3 sahiplerinden konuya yakın bir arkadaşımız olaki ilgilenirde bizlere yardımcı olabilirse bizleri memnun eder.bakalım bekleyeceğiz.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -dün,yaklaşık 380 km.lik bir sürüş yaptım.yol ve trafiğin durumuna göre,90-125 km.hız aralığında kullandım.her molada da kontrol ettim.bu gezide hiç su eksiltme olmadı.

-benim devir saatim 1750 civarında aldığımdan beri ve ustam bunun böyle kalmasını söyledi,aldığımdan beri hiç stop etme sorunu yaşamadım.

-evet benim motorun km.sini 3 ayrı büyük motorla ölçtüm 9-10 km.lik bir fazla gösterme durumu var.ali ağabey doğru söylüyor,bu nedenden dolayı,sayacımızda doğal olarak o oranda fazla gösteriyor.ha bu benim için hiç problem değil,neden,ekranda 130 yazdığında 120 ile gittiğimi biliyorum.ama sayac satarken sorun olacak.2016 larda jant ebadından dolayı böyle bir sorun yokmuş.bizimkileri ya kalibre etmek lazım yada jantları büyütmek lazım.

-veyis hocam,önceki mesajımda zaman saatinin 20 dk.fazla olduğunu yazmışım,düzeltiyorum 2 dk.tuş azizliği.
    -gelelim sele konusuna;evet bende zaman zaman azıcık daha rahat olsun diyorum.uzun gezilerde kullanmak amaçlı,geçen yıl bu forumda bir arkadaşımızın paylaştığı üründen hemen gittim aldım ve faydasını gördüm önemle tavsiye ederim.paylaşayım.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/151052-14tl-ye-airhawk-benzeri-havali-minder-ideenwelt.html

-bu arada,buradaki arkadaşlarımızın herbirinin işleri nedeniyle ayrı ayrı uzmanlıkları olduğu ve bunu yeri geldiğinde bizlerle paylaşmaları oldukça güzel bir durum.bizlerde bilgi sahibi oluyoruz.teşekkürler.zaten böyle forumların amacı da bu olsa gerek.

-emre kardeş,eğer zamanı geldiyse,güzel bir lastiğe benziyor,ön içinde aynı desen/model var mı acaba ?
    Abi 100/90-18 değil de 90/90-18 var aynı desen.O da olurmu bilmiyorum.
    http://www.lastikdeposu.com.tr/anlas...astigi-pmu6512
    bursalıali bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    aslında bana sorarsan olur emre kardeş.100x90 ile 90x90 arasında bence çok fark yok diye düşünüyorum.
    turkish39 ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)