Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Rx3 Enduro Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    Konig guzel paylasim olmus sagolasin. Sag bacagina gelen sicaklik fandan geliyor durunca sicagi yukari veriyor. Bzi japonlarda da var o. Gidona yukseltici takmak yerine gevsetip biraz yukari alabilirsiniz ayni etkiyi verecektir. On amortisorleri ustundeki vidalardan 3 er tur halinde sikarak (mehmetim sagolsun ogretti) ayarlayabilirsin.
    Fren konusuna gelirsek on fren iyi hos ama arka frende kimse yok. Anca kokleyecende ondada lastiklerin muthisligi devreye giriyor balatalari degistirmeyi deneyecegim bakalim. Sagdan gelen sicaklik icinde bakiyorum bir çare.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CumhurAYAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konig guzel paylasim olmus sagolasin. Sag bacagina gelen sicaklik fandan geliyor durunca sicagi yukari veriyor. Bzi japonlarda da var o. Gidona yukseltici takmak yerine gevsetip biraz yukari alabilirsiniz ayni etkiyi verecektir. On amortisorleri ustundeki vidalardan 3 er tur halinde sikarak (mehmetim sagolsun ogretti) ayarlayabilirsin.
    Fren konusuna gelirsek on fren iyi hos ama arka frende kimse yok. Anca kokleyecende ondada lastiklerin muthisligi devreye giriyor balatalari degistirmeyi deneyecegim bakalim. Sagdan gelen sicaklik icinde bakiyorum bir çare.

yarın bu konu ile ilgili çok güzel bilgiler paylaşacağım hemde çok az maliyetli bir operasyon yaptım
    bursalıali bunu beğendi.

Yan çantaları ruhsata işletebilmemiz için gerekli bir belge varmı? Motorun özelliklerinin yazılı olduğu evrakta orjinal yan çanta olduğuna dair bir ibare yok. Ruhsatı tanzim eden görevli neye göre ruhsata çanta var diye yazacak.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı ozgur42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan çantaları ruhsata işletebilmemiz için gerekli bir belge varmı? Motorun özelliklerinin yazılı olduğu evrakta orjinal yan çanta olduğuna dair bir ibare yok. Ruhsatı tanzim eden görevli neye göre ruhsata çanta var diye yazacak.
    Var var. Uygunluk belgesinin alt tarafında bu yönde bir ifade var. Ruhsatı çıkartırken memuru uyarın mutlaka.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Egzos bacağımı yakarsa :)

günaydın iyi günler diliyorum herkese.

5 cm kalınlığında 30 metre amyant şerit bez 30,00 tl +kdv = 35,40 + kargo 6,00
    ısıya dayanıklı sprey boya = 20,00
    1 paket siyah cırtlı kelepçe = 10,00

http://doganayteknik.com/amyant-serit.html

bu firma toptancı buradan bu amyant şerit bezi kargo ile isteyebilirsiniz. Ancak şunu unutmayın firma toptancı buradan
    ürün alabilmek için bir firma olmanız lazım. Yani size bir firma adı, vergi dairesi, vergi kimlik numarası gerekiyor.
    aynı malzeme perakande, metresi 15,00 tl den satılıyor. Diğer malzemeleri nalburdan aldım.
    bursalıali, maktama, adanalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    3 metre demek istediniz sanırım. Yanız bunu sararsanız egsozun soğutma özelliği ortadan kalkmaz mı? Çünkü silindirin soğutulma görevinin bir kısmı da eksoz yoluyla oluyor diye biliyorum. Kolay gelsin.
    bursalıali bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ömer Kardeşim eline,aklına ,emeğine sağlık.Hiçbir şeyi es geçmeden kalem kalem dökmüşsün. Sağ olasın.Naci Hocam gidon yükseltme aparatı Manisa'dan Erkan Bey'in üretimimidir? Saygılar.

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 metre demek istediniz sanırım. Yanız bunu sararsanız egsozun soğutma özelliği ortadan kalkmaz mı? Çünkü silindirin soğutulma görevinin bir kısmı da eksoz yoluyla oluyor diye biliyorum. Kolay gelsin.
    Hayır aldığım malzeme 30 metre amyant şerit bez. Bu malzeme ısıya dayanaklı zaten egzozdan gelen sıcaklığı engellemek amaç. Gerçi sıcaklığın bir bölümü de radyatörden geliyor ama olsun. Motor bloğundan çıkan egzoz borusunun motosikletin soğutmasında hiçbir rolü yok. Ancak egzoz üzerinde yapılacak olan çapın arttırılması yada azaltılması yada uzatma kısaltma gibi işlemler normal olarak motorun performansını etkiler.
    bursalıali ve adanalı bunu beğendiler.

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    cımhur demek feysteki sendin he :D
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı sezgingulmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cımhur demek feysteki sendin he :D
    evet tüm rx3 gruplarına ve sayfalarına üyeyim
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Basit yoldan gidon yüksetme, tornacıda kolayca yaptırılabilir. 30mm yükseklik, 30mm çap ve ortasında 12mm çapında delik açılacak.

adanalı ve bursalıali bunu beğendiler.

Sibop adaptörüm geldi

Tavsiye ederim 1,49$ arka lastik şişirmek için harika. devamlı takılı kalmasının balans yapabileceğini yada sibop çubuğunu kırabileceğini düşünüyorum. takma sökme esnasında tekniğini uygularsanız normal hava saatinde şişirme sonrası hortumu çektiğin kadar hava sızdırıyor.

http://www.ebay.com/itm/401045512495...%3AMEBIDX%3AIT

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Geçen mecdiyeköy ışıklarda duruyorum geldi bir tane dallama arkadaşımız zor ayakta duruyor "abi siliyim" baktım arkadaşın ayarı bozulmuş "sil kardeşim" dedim. Adamlar haraca bağlamışlar meydanı gündüz gözü kum gibi güvenlik kuvveti oralarda kaynarken. Sildi ön siper camını bende o arada cebimden 1-2 lira bozukluk çıkarıyorum, her zaman taşırım yanımda bozuk para 1-2 lira için daha fazlasını kaybetme riskimizin çok yüksek olduğu bir ülkede yaşıyoruz, baktım telefon kitini kurcalıyor eleman. Bu motosiklet kaskını yaratandan Allah razı olsun bir kafa elemana ulan inip adamı dövmeye devam edeyimmi diye düşünürken ışık yandı. Ondan sonra aldım 10 tane karabina karaköyden süs olanlardan değil orjinal dağcılık malzemesi direk atolyesinden 0,75 kuruş. Bir arkadaştan da şu bankacıların boynuna astığı iplerden aynı ipler kırtasiyede de var oh mis gibi. Engellemez ama en azından geciktirir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Uygunluk belgesi motosikletin trafiğe çıkması için bir makine mühendisi tarafından kontrol edilerek imzalanan bir belge. Genelde motosikleti aldığınız bayi fatura ile bir fotokopisini verir. Verilmezse isteyin. Yeni ruhsat çıkartacaklar bu konuyu trafik tescilde özellikle belirtsin. Mevcut ruhsatlar içinde trafik tescil işlemi yapılıyor.

turkish39, Evoque, adanalı ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    cumhur kardeş,aynı sibop adaptöründen ben aldığımdan beri kullanıyorum ve üzerinde,hiç çıkartmıyorum.balans yapacağını veya bana hissettireceğini düşünmüyorum.bakalım biraz kullanalım,şayet sıkıntı olursa o zaman sadece hava kontrolü yaparken kullanırım.

bu arada,fan ısısı çözümünü merakla bekliyorum.şimdilik sıkıntı yok ama meşhur ADANA sıcakları başlayınca fazlasıyla etkilenebiliriz.
    bursalıali bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Arkadaşlar Mondial sitesindeki online soru-cevap bölümündeki görevliyle yaptığım görüşmeye göre, bakımlar hem bizdeki kitapçığa işlenecek, imza ve kaşe basılacak, hem de mutlaka sisteme girilecekmiş. Benden şase no istedi görevli. Verdim ve sadece montajın sisteme girildiğini bakımın girilmediğinin söyledi. Servisleri uyaracaklar. Bilginiz olsun, siz de bakımdan sonra mutlaka servise sisteme girip girmediklerini sorun. Firma sanırım artık ürünlerinin arkasında iyi duruyor. Çok ilgilendiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Şu an mondial müşteri hizmetlerinden aradılar ve firma ile görüştüklerini, bilginin sisteme mutlaka girileceğini ve durumdan da bölge sorumlusunu haberdar edeceklerini söylediler. Hatta şikayetim varsa hemen başka servise yönlendireceklerini de söylediler. ben yok dedim. Valla ilgi alaka süper. Mondiali ben şahsen tebrik ediyorum. İnşallah hep böyle ürünlerinin ve müşterilerinin arkasında dururlar. Sizleri haberdar edeyim dedim.
    maktama ve bursalıali bunu beğendiler.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    evet arkadaşlar şimdiye kadar 300 km yaptım meşhur stop etme sorunu ile yüzleştik maalisef. bugun hem boşta hem giderken hemde çalıştırdıktan sonra stop etti. şimdi izmitteki servis a) sekot temas sorunu olarak mı?
    b) Akü problemi olrak mı?
    c) oksijen sorunu olarak mı? proplemi algılayacak ve çözümü ne olacak çok merak ediyorum.
    200 km sonra ilk bakıma gittiğimde göreceğiz bakalım.
    detayları paylaşacağım..
    vesselam..
    bursalıali bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    yaz ayının gelmesi ile motosiklet üzerinde çok zaman geçirmeye başladık bunun neticesinde radyatörden gelen sıcaklık hepimizin sorunu olmaya başladı. herkes bir şekilde bu sıcaklığı önleme yolunda kendine göre çözüm arayışında ben daha radikal bir çözüm düşünüyorum. ama önce bu sıcaklığın kaynağı ne ona bakalım.
    1.) egzoz deve boynu yeterli yalıtımı yapamıyor bu sebeple ısıyı dışarı daha fazla veriyormu ? hayır sorun bu değil.
    2.) radyatör fanı çok küçük yetersiz kalıyormu ? evet sebeplerinden biri bu.
    3.) termostat ayarı çok yüksek radyatör suyunun kaynama noktasından çok sonra devreye giriyormu ? evet diğer sorunda bu.
    termostat ayarından anlamıyorum ve orjinalliği ile oynamakda istemiyorum ama bu sorunuda ortadan kaldırmak istiyorum.
    yakında bu konu ile bir paylaşım yapacağım hem radyatör suyu her şart altında sıcakta ve soğukta hep stabil bir derecede kalıcak hemde bu vesile ile motor sıcaklığıda sürekli rolanti sıcaklığında olucak. acaba ütopyamı çok yakında.
    dip not. bizim 1 adet radyatör fanımız 200 tl 2 adet 400 tl fazla oynamanızı tavsiye etmem.
    CumhurAYAS ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar şimdiye kadar 300 km yaptım meşhur stop etme sorunu ile yüzleştik maalisef. bugun hem boşta hem giderken hemde çalıştırdıktan sonra stop etti. şimdi izmitteki servis a) sekot temas sorunu olarak mı?
    b) Akü problemi olrak mı?
    c) oksijen sorunu olarak mı? proplemi algılayacak ve çözümü ne olacak çok merak ediyorum.
    200 km sonra ilk bakıma gittiğimde göreceğiz bakalım.
    detayları paylaşacağım..
    vesselam..
    Her canlı ölümü, her evo stop etme problemini yaşayacaktır üstadım.
    Büyük olasılıkla akü kaynaklıdır, akü değişir sorun çözülür.
    bursalıali bunu beğendi.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı konig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her canlı ölümü, her evo stop etme problemini yaşayacaktır üstadım.
    Büyük olasılıkla akü kaynaklıdır, akü değişir sorun çözülür.
    Abi benim motor da Salı gününden beri serviste. Senin bilgine istinaden sorunun aküden kaynaklanabileceğini söyledim ama servis inatla ateşleme bobini sorunu olduğunu söyledi. Mondial merkez parçayı hemen Salı günü kargoladı ama bu sefer de sağolsun UPS 3 gündür bir parçayı getiremedi

Durumu aktarmaya devam edeceğim, hayırlısı bakalım.
    bursalıali bunu beğendi.
    ride saferide responsiblyride smart

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Evoque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi benim motor da Salı gününden beri serviste. Senin bilgine istinaden sorunun aküden kaynaklanabileceğini söyledim ama servis inatla ateşleme bobini sorunu olduğunu söyledi. Mondial merkez parçayı hemen Salı günü kargoladı ama bu sefer de sağolsun UPS 3 gündür bir parçayı getiremedi

Durumu aktarmaya devam edeceğim, hayırlısı bakalım.
    Hangi servis ?
    bursalıali bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Tavsiye ederim Türkiye Sigorta Bilgi Merkezinin orjinal android uygulaması çok işe yarıyor süper çalışıyor

https://play.google.com/store/apps/d....sbm.ktt&hl=tr
    chetaq ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)