Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Bu Tartışma çok erken. Hele bir yıl geçsin, motorlar 10bin üzerine çıksın, Benelli nin Türkiye satışlarını görelim, Parça durumu ve servis Performansı gözlemlensin, Kullanıcılar heyecanlarını üzerinden atsın...

Tabi ki kusursuz ve muhteşem bir motor değil, endişeler daha çok getiren firmaya Yönelik tabi birde bayilerin verdiği tutarsız bilgiler var...

Öte yandan açılış fiyatı gerçekten yüksek geliyor bize, bakın hak eder etmez diye tartışmıyoruz ayrı bir şey bu...

Kısacası motor bu kadar taze iken bu kadar övgü HAKLI Yada HAKSIZ abartılı ve gerçek dışı geliyor kulağa...

Neyse bu konu uzar giderrrrrrrrrr
    ninja h2 ve hakaninanç bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ayns bu dediklerinin doğru olduğunu inanıyorsan o zaman inazuma kullanıcıları birşey bilmiyormu bu motoru alıyor senin demek istediklerin bu şekilde çünkü kullanmış olabilirsin şuan elinde bulunmadığı için istediğin kadar kötüle ben sallamıyorum ama sen inazuma duke390 dan için sallıyor olabilirsin çünkü onlar kötü tnt 250 çok iyi diyorsun herneyse nedersen de sen motorundan memnunsan senin için iyi ama ben bu motor hakkında endişelerimi herzaman dile getiririm dediklerimin arkasındayım

ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı ninja h2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayns bu dediklerinin doğru olduğunu inanıyorsan o zaman inazuma kullanıcıları birşey bilmiyormu bu motoru alıyor senin demek istediklerin bu şekilde çünkü kullanmış olabilirsin şuan elinde bulunmadığı için istediğin kadar kötüle ben sallamıyorum ama sen inazuma duke390 dan için sallıyor olabilirsin çünkü onlar kötü tnt 250 çok iyi diyorsun herneyse nedersen de sen motorundan memnunsan senin için iyi ama ben bu motor hakkında endişelerimi herzaman dile getiririm dediklerimin arkasındayım
    sen forumda takılmaya devam sen forumlarda inazumaya aşık ol başkalrının sözleri ile falan dolaş buralarda gezinmek ücretli değil bu endişlerle beraber neden benelli bakıyon ki boşver

inazuma al sen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu aradaayns amortisör ve sele konforu ve frenleri sağlamlığı çok iyi inazumanın üstüne motor tanımam sen nedersen de tnt senin için dünyanın en iyi motor olabilir ben hızı severim buna rağmen r25 demiyorum çünkü herşey hız değil tüm kullanım açısından birçok faktör önemli

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Baktığım falan yok almak içinse insanların bilinçli bir şekilde bu motoru takip edip alacak olanlar ona göre karar versinler diye yazıyorum.sen her alacağın motor içinmi konuşuyorsun onu sen biliyorsun fakat bende öyle değil

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Sevgili samimi46 hocam. Size bi sorum olacak. İnsanlik insana yapilir dimi. İste bu yuzden allahta belami versin.

Aramizda okudugunu anlamayan, kendi soyledikleri ile celisen arkadaslar var. Ayns wolf,inazuma,duke200,390 ve tnt250 kullanmis biri olarak benim nazarimda ortadaki son dilim pizzadir, otobusteki son bos koltuktur. Sen anlat ayns ben sabaha kadar dinlerim. Digeride elimde olan tasonun aynisindan cikan 16. Tasodur, isime yaramayan ilan brosurudur. Adam(!) noktalama isareti bile kullanmiyor. Zaten zevkle okumuyorum, iyice okunmaz ediyor yazdiklarini. Dahada sana bisey diyeni yilan soksun.
    Samimi 46, ayns, kara_kule ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ake kendine bela okuma hatta burda kimseye okuma sevmem bu tür davranışlar benim yazılarımı okuma tamam bir sonuç çıkarma ben herzaman kaliteyi uygun fiyata almanın peşindeyim öyle olsa veriridim 14bini bakarım keyfime inazumadan için söylüyorum ama öyle değil işte o işler kazık yemek değil derdim o yüzden ikinci elininde sadece inazuma değil birçok motorda aynı olunca bende almıyorum ve yüksek fiyatları ve kaliteyi eleştiriyorum hepsi bu istesem bugün alırım inazumayı

Motosikleti
    yamaha mt07
    asla saçma faydasız kişilere cvp yok bitmiştir sadece yaşadıkça paylaşım yapıcam

bugun bir arkadaşımın bajajını kullandım yaşadıklarımı aktarmak istedim

bajaj 200 cc olmasına rağmen çok seri benelliden daha seri ''kalkışta''

fakat şunu farkettim bajajda 80 km den sonra motorun hızlanması çok ağır

benellide ise 80 den sonra hızlanma çok daha hızlı ve 6 vites giderken 5 vitese almana gerek olmuyor muhtemelen çift silindir olmasındman kaynaklanıyor

belkide motora daha fazla alıştığım içindir bilmiyorum motor şehir içinde süper kıvrak 185 kg olmasına rağmen

yaşadıkça tecrübelerimi paylaşmaya devam

birde gerçekten tüm samimiyetimle söylemek istedim

benelli benim 7 ci motorum 2 motor hariç hepsi marka motorlardı kaliteydiler

mondial sym inazuma mondial xj6 ktm benelli

fakat hiçbir motoruma bukadar yoldan geçenlerin baktığını görmedim bu kaçıncı oluyor telefonu alıp fotosunu çekecektim

yetişemedim alakasız dayılar alakasız teyzeler abiler ablalar gençler yaşlılar durup motoru seyrediyor yemin olsun

ve bunu takip edip fotoluyacağım

yamaha xj6 ma kimsenin dönüp bakmadığını düşünürsek benelli için alımdaki tercih için bi sebeb te bu olabilir tercih

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Ayns sen bu motoru anlattıkça bir adım daha yaklaşıyorum benelliye. Bir kaç sıkıntı var onlarda fazla kafaya takılacak sorunlar değil.biri malum yedek parça diğeride hızlanması. Zaten 250cc motordan da insan pek bir şey beklememeli. Anlattıklarına göre artıları eksilerini geçiyor bu motorun. Benim beklentim ilk olarak görünüm,ikincisi önümdeki aracı sollarken sıkıntı yapmaması,üçüncüsü ses. Görünüm ve seste sıkıntı yok.sollama olayı nasıl sence üzer mi beni?bu arada ses olayı nasıl memnun musun jx6 kullanan biri olarak ?bide tvs den inip buna bindikten sonra oh be dedirtir mi?

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayns sen bu motoru anlattıkça bir adım daha yaklaşıyorum benelliye. Bir kaç sıkıntı var onlarda fazla kafaya takılacak sorunlar değil.biri malum yedek parça diğeride hızlanması. Zaten 250cc motordan da insan pek bir şey beklememeli. Anlattıklarına göre artıları eksilerini geçiyor bu motorun. Benim beklentim ilk olarak görünüm,ikincisi önümdeki aracı sollarken sıkıntı yapmaması,üçüncüsü ses. Görünüm ve seste sıkıntı yok.sollama olayı nasıl sence üzer mi beni?bu arada ses olayı nasıl memnun musun jx6 kullanan biri olarak ?bide tvs den inip buna bindikten sonra oh be dedirtir mi?

ses olarak egsoz sesi var xj6 da ise satandart motor sesi vardı dolayısı ile bence yan yana gelmez xj6 başka bir dünya benellideki ses sanal bir ses herkezin hoşuna gidiyor ama benim hoşuma gitmiyor sesi

sollamada asla sıkıntı yaşamazsın ben burdan motorun gidişini yavaş olarak söylüyorum fakat motor gidiş olarak rezil durumda değil arkadaşlar

yani motor 140 km ye kadar gayet güzel çıkıyor diğer motorlarladan tek farkı motor 7 bin devirlerde gücünü hissettirmeye başlıyor ve 12 bin devirde kesici devreye giriyor yani gayet güçlü ama aşırı seri bir motor değil

tvs den inince gerçekten oh be dersin bundan 100/100 eminim
    emrb bunu beğendi.

Motosikleti
    XJ6
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ses olarak egsoz sesi var xj6 da ise satandart motor sesi vardı dolayısı ile bence yan yana gelmez xj6 başka bir dünya benellideki ses sanal bir ses herkezin hoşuna gidiyor ama benim hoşuma gitmiyor sesi

sollamada asla sıkıntı yaşamazsın ben burdan motorun gidişini yavaş olarak söylüyorum fakat motor gidiş olarak rezil durumda değil arkadaşlar

yani motor 140 km ye kadar gayet güzel çıkıyor diğer motorlarladan tek farkı motor 7 bin devirlerde gücünü hissettirmeye başlıyor ve 12 bin devirde kesici devreye giriyor yani gayet güçlü ama aşırı seri bir motor değil

tvs den inince gerçekten oh be dersin bundan 100/100 eminim
    Tvsnin şu yönünden aşırı memnunum. Eğer bakımını düzgün yaparsan kişiyi yarı yolda bırakacak motor değil.istediğin kadar limitleri zorla bana mısın demez. Yani tvsye çok güveniyorum nazik motor değil. tabiri caizse eşşek gibi motor.Benellide bunu hissettiriyor mu yoksa nazik 'abi beni fazla zorlama sağım solum belli olmaz' izlenimi mi var?

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tvsnin şu yönünden aşırı memnunum. Eğer bakımını düzgün yaparsan kişiyi yarı yolda bırakacak motor değil.istediğin kadar limitleri zorla bana mısın demez. Yani tvsye çok güveniyorum nazik motor değil. tabiri caizse eşşek gibi motor.Benellide bunu hissettiriyor mu yoksa nazik 'abi beni fazla zorlama sağım solum belli olmaz' izlenimi mi var?
    Motorun sağlanlığını elbette zaman göstericek fakat kalitesi konusunda tartışmak bile istemiyorum gerçekten her detayı çok kaliteli motor

Fiyatı 12 bin tl marka olarak elbette eleştirilebilir ama ödediğin parayı hakeden bir motor

Ve sınıfında bu paraya gerçekten muadili yok marka sı hariç

Kalite donanım

Dohc çift egzantrikli motor

Çelik fren boruları çift disk

Çift silindir ters amortisör

Konfor kalitesi frenler ve harika yol tutuş

Abartmıyorum alıp alınmaması mesele değil ama gerçek bu kullanan herkez benimle hem fikir

Gerisi kişilerin bakış açısına ve tercihine kalır

Motosikleti
    XJ6
    Motorun sağlanlığını elbette zaman göstericek fakat kalitesi konusunda tartışmak bile istemiyorum gerçekten her detayı çok kaliteli motor

Fiyatı 12 bin tl marka olarak elbette eleştirilebilir ama ödediğin parayı hakeden bir motor

Ve sınıfında bu paraya gerçekten muadili yok marka sı hariç

Kalite donanım

Dohc çift egzantrikli motor

Çelik fren boruları çift disk

Çift silindir ters amortisör

Konfor kalitesi frenler ve harika yol tutuş

Abartmıyorum alıp alınmaması mesele değil ama gerçek bu kullanan herkez benimle hem fikir

Gerisi kişilerin bakış açısına ve tercihine kalır

Hafta sonunda kapsamlı bir video bekliyoruz artık.özellikle hız konusunuda gösterin bakalım neymiş ne değilmiş
    ayns bunu beğendi.

ayns. hayatımda hiç motor kullanmadım. bisikleti iyi sürerim dengem iyi. araba da kullanıyorum. başlangıç motoru olur mu sence. günlerce düşündüm parasını hazırladım almaya gittik. giderken arkadaş aldım yanıma. arkadaş son anda beni vazgeçirdi. çok kalıplı. sen bunu süremezsin. başlangıç motoru olmaz dedi. ne dersin. kaslı değilim. cılız biriyim. boyum 176. halen hergün düşünüyorum. ııcız motor alıp al satla uğraşmak istemiyorum.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    Ayns te cevap verecektir ancak bende biseyler soylemek isterim. Bu motoru bi arkadasimda almayi dusunuyor. Ehliyeti gecen hafta aldi. Ben onun icin arastirdim motoru. Gittim gordum. Kullandim. Sonrasinda arkadaşım i aradim ve 2 tane alinca uygun fiyat veriyorlarsa banada al dedim. Geciken gaz tepkisimi dersin alt devirlerde cansizlikmi , iste o motoru acemi icin kullanilir yapiyor. Ancak kilosu agir tarafta. Zayif oldugunu belirtmissin. Ve ilk motorun olacakmis. Kontrol etmen zor olacaktir. Daha hafif ve ucuz bir 2. El motorla baslamni tavsiye ederim.al sati daha hizli olsun. Ogrenince zaten sater o zaman istedigin motoru alirsin. Benim arkadas 110 kilo.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı onırbjkkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayns. hayatımda hiç motor kullanmadım. bisikleti iyi sürerim dengem iyi. araba da kullanıyorum. başlangıç motoru olur mu sence. günlerce düşündüm parasını hazırladım almaya gittik. giderken arkadaş aldım yanıma. arkadaş son anda beni vazgeçirdi. çok kalıplı. sen bunu süremezsin. başlangıç motoru olmaz dedi. ne dersin. kaslı değilim. cılız biriyim. boyum 176. halen hergün düşünüyorum. ııcız motor alıp al satla uğraşmak istemiyorum.
    Dostum bu motoru kullanmadım ama bende 3 ay önce başladım motor kullanmaya.
    İlk motorum msx 125 (hala kullanıyorum). Bir yandan da takip ettiğim iki motordan biri tnt 250

İlk motorunun düşük cc'li hafif motor olması seni çok rahat ettirir.
    Benim önerim temiz kullanılmış ikinci el 125-150 cc 100-120 kg bir motor alıp bir süre binmen.
    Hem acemiliğini atmana faydası dokunur hem de arada motor değiştirmek güzel olacak gibi görünüyor.
    Sadece sana tecrübe katmaz farklı motorlar farklı zevkler, farklı sürüş keyifleri sunar.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Benelli severler günaydın;
    Bu sabah işe giderken depoyu doldurmak istedim,keşek doldurmasaydım çünkü bazı arkadaşların zoruna gidecek Pompaya yanaştığımda 282 km olmuştu doldur dedim merakla bakler iken baktımki 46 da yavaşladı ve 50 tl yi zorla tamaladım.Gün geçtikçe performans ve yakıt açısından mükemmelleşmeye başladı.Haaa bu arada rodaj sonrası olduğu için her zaman belirtiyorum min. devir 7000 max. devir 11500 arasındaki yakıt sarfiyatıdır.Sakin kullanımı siz düşünün

Arkadaşlarım bu arada hafta için talihsiz bir olay ile karşılaştım;ayağı açmaya unutmamdan dolayı motorum yere bir karış kala manetin yandaki duvara çarpması ile kırıldı.Allah'tan motor düşmedi,servise gidip siparişimi verdim 2. gün geldi,bu iki gün motorsuz mu kaldım hayır servisim maneti döküm kaynağı yaptı ve hemen yerine taktı.Sadece bu iki gün süresince bir tanesi siyah diğeri orijinal gezdim.Yedek parça korkusu olan arkadaşlara da feedback olsun.Firma şunu belirtti,yedek parça konusunda unutma olabilir tekrar rahatsız edin çünkü gelen yedek parçaların sisteme girişi ve depolanması gerçekleştiğinde çok yoğun olduklarını belirttiler.
    Bu da belki korku olan kardeşlerime bilgi olabilir.
    ake bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    öncelikle geçmiş olsun. ucuz atlatılmış bir kaza olmuş ;) parça konusuna dönücem

yakıt dediğiniz gibiyse 3,6-3,7 gibi bir değere tekabül ediyor. değerleri litre olarak vermeye çalışalım. 2-3 sene sonra hiç bir anlamı kalmıyor lira olarak verilen bilginin. ben açıkçası küfür ediyorum eski konularda böyle şeyler görünce " be p........ bari benzin kaç para onu yazaydın" arkamızdan konuşturmayalım dimi kimseyi ;) bahsedilen devir aralığında ş.içi kullanım için çok iyi değer diye düşünüyorum. wolf ü o devirde kullansam 3,3-3,4 gibi yakardı zaten.

parça konusunda verilen bilgi çok değerli. demek ki motoru getirdik , işimiz bitti demeyecekler. inşallah böyle devam eder. ayrıca bende şu yazışmayı sizinle paylaşmak isterim.

ben : merhaba. tnt250 ile ilgilenen potansiyel bir müşterinizim. servislere henüz bakım sarf malzemeleriniz ulaşmamış. ne zaman gelecek acaba. ayrıca koruma demiri ve arka çanta demiri gibi aksesuarların satışı olacakmı?

Benelli Türkiye: Merhaba; servislerimize gelen siparişler üzerine tüm istenilen yedek parçalar gönderilmektedir. Aksesuarlarla alakalı çalışmalarımız devam etmekte olup tamamlandığında resmi sayfalarımızdan duyurulacaktır.

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı onırbjkkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlangıçta motorun ağırlığı elbette önemlidir fakat bence denge daha önemlidir ve gaza yüklendiğinde gazın yavaş gelmeside avantajdır bence başlangıç için hiç sorun yaşamazssın tek sorun ne olur yeni başladığın için elinden düşürme vs olabilir grenaj vs gerekli olabilir onuda temin edebilirsin ama biraz daha geç gelebilir diğerlerine göre

Bursada olanlar için çok uyguna orjinali ile aynı aksesuar yapan bir yer var koruma. Demiri çanta demiri ön cam vs vs benelli getirmesede sıkıntı yok
    mysti bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motoru kaldırırken stop ettirirsen çok güzel düşersin, bu şekilde kolunu kıranlar var. Bende Bajaj Pulsar var ilk motorum değil, motoru kaldırırken gazı az verirsem çok kolay stop ediyor enjeksiyon sistemi yüzünden bu sırada motor dik değilse motorun bütün ağırlığı bir ayağıma biniyor 145 kilo ağırlığı zor tutuyorum. Acemi biri ayağını zamanında yere koyamazsa çok güzel devirir 190 kiloluk motoru bu şekilde.
    mysti bunu beğendi.

Motosikleti
    BENELLİ TNT 250
    Yeni başlangıçta motorun ağırlığı elbette önemlidir fakat bence denge daha önemlidir ve gaza yüklendiğinde gazın yavaş gelmeside avantajdır bence başlangıç için hiç sorun yaşamazssın tek sorun ne olur yeni başladığın için elinden düşürme vs olabilir grenaj vs gerekli olabilir onuda temin edebilirsin ama biraz daha geç gelebilir diğerlerine göre

Bursada olanlar için çok uyguna orjinali ile aynı aksesuar yapan bir yer var koruma. Demiri çanta demiri ön cam vs vs benelli getirmesede sıkıntı yok
    Ön cam yaptıralım mı ne dersiniz????

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kaldırırken stop ettirirsen çok güzel düşersin, bu şekilde kolunu kıranlar var. Bende Bajaj Pulsar var ilk motorum değil, motoru kaldırırken gazı az verirsem çok kolay stop ediyor enjeksiyon sistemi yüzünden bu sırada motor dik değilse motorun bütün ağırlığı bir ayağıma biniyor 145 kilo ağırlığı zor tutuyorum. Acemi biri ayağını zamanında yere koyamazsa çok güzel devirir 190 kiloluk motoru bu şekilde.
    Benelli nin kalkış sırasında stop etme ihtimali çok düşük,debriyajı yavaş yavaş bırak kendi kalkıp aynı devirde düz yolda aynı hızda gidebiliyor.Otomatik bir otomobil gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)