Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lianus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etiketlerde Güzel Ne kadar temin ettin.
    Sağol, herhangi bir yere yaptırmadım, mağazadan, arkadaşlardan filan alıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. Geçen hafta TNT 250 motosikletimi İzmir Bornova Aslan Motordan satın aldım. Şu ana kadar herşey çok iyi gidiyor. Nazar değeceğinden endişe ediyorum.Motosikletin teslimi aşamasında Alparslan Usta A dan Z ye tüm kontrollerini o kadar büyük bir titizlikle bıkmadan usanmadan yaptı ki bir ara hiç bitmeyecek sandım. Hiçbirşeyi şansa bırakmadı. Motorun hararetini yükseltip fanın açıp kapatmasını bile kontrol etti.Ayrıca rodaj ve kullanımla ilgili tüm detaylı bilgileri verdi. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Motosiklet geçmişim Honda Transalp ve CBF 150 ile sınırlıyken uzun araştırmalar sonucu bu motosiklete bu forumda geçen bilgi paylaşımını da dikkate alarak karar verdim. Bazı izlenimlerimi amatörce paylaşmak istiyorum. Benim ençok dikkatimi çeken ve burada pek bahsedilmeyen konu motosikletin ağırlık merkezi oldu. O kadar hassas ayarlanmışki denge konusunda artçı ile birlikte dahi çok başarılı diyebilirim. Makine tork canavarı 6. viteste şehir içinde 50 km ile bayılmadan gidebiliyorsunuz. Ses konusuna gelince kendinizi gaz açıp kapatmaktan alıkoyamıyorsunuz. Frenler güvende olduğunuz duygusunu fazlasıyla veriyor. Eksik olarak söyleyebileceğim en önemli konu lastikler daha kaliteli olmalıydı. Zaman içerisinde paylaşımlarıma devam edicem. Herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim. Tekeriniz yere düz bassın.

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Hayırlı, uğurlu olsun, kazasız belasız kullanın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullan inşallah

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sezgin35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. Geçen hafta TNT 250 motosikletimi İzmir Bornova Aslan Motordan satın aldım. Şu ana kadar herşey çok iyi gidiyor. Nazar değeceğinden endişe ediyorum.Motosikletin teslimi aşamasında Alparslan Usta A dan Z ye tüm kontrollerini o kadar büyük bir titizlikle bıkmadan usanmadan yaptı ki bir ara hiç bitmeyecek sandım. Hiçbirşeyi şansa bırakmadı. Motorun hararetini yükseltip fanın açıp kapatmasını bile kontrol etti.Ayrıca rodaj ve kullanımla ilgili tüm detaylı bilgileri verdi. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Motosiklet geçmişim Honda Transalp ve CBF 150 ile sınırlıyken uzun araştırmalar sonucu bu motosiklete bu forumda geçen bilgi paylaşımını da dikkate alarak karar verdim. Bazı izlenimlerimi amatörce paylaşmak istiyorum. Benim ençok dikkatimi çeken ve burada pek bahsedilmeyen konu motosikletin ağırlık merkezi oldu. O kadar hassas ayarlanmışki denge konusunda artçı ile birlikte dahi çok başarılı diyebilirim. Makine tork canavarı 6. viteste şehir içinde 50 km ile bayılmadan gidebiliyorsunuz. Ses konusuna gelince kendinizi gaz açıp kapatmaktan alıkoyamıyorsunuz. Frenler güvende olduğunuz duygusunu fazlasıyla veriyor. Eksik olarak söyleyebileceğim en önemli konu lastikler daha kaliteli olmalıydı. Zaman içerisinde paylaşımlarıma devam edicem. Herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim. Tekeriniz yere düz bassın.http://i.hizliresim.com/2ZqPWq.jpg
    hocam selam hayırlı olsun kazasız belasız ;) toplamda ne kadara maal oldu ?
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Trafik islemleri ve sigorta dahil 14500 i buldu

umtuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tesekkurler,
    Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Hayırlı Bayramlar Arkadaşlar
    Bayramda gezerken artık lastiğin kabak tadı vermeye başladığını bariz olarak hissettim canımı bayağı sıktı :(
    Max.650 tlye hangi çift lastiği alabilirim??
    Mitas sport force düşünüyorum ama sizlerin de tavsiyelerini bekliyorum
    Motorun Tam olarak orjinal lastik ölçüleri nedir yük ve hız endeksli olani yani??120 150 takmayı düşünüyorum sorun olmaz herhalde Acaba ön arka farklı marka lasikler olsa sorun olur mu Kafamda deli sorular???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Bayramlar Arkadaşlar

Bayramda gezerken artık lastiğin kabak tadı vermeye başladığını bariz olarak hissettim canımı bayağı sıktı :(
    Max.650 tlye hangi çift lastiği alabilirim??
    Mitas sport force düşünüyorum ama sizlerin de tavsiyelerini bekliyorum
    Motorun Tam olarak orjinal lastik ölçüleri nedir yük ve hız endeksli olani yani??120 150 takmayı düşünüyorum sorun olmaz herhalde Acaba ön arka farklı marka lasikler olsa sorun olur mu Kafamda deli sorular???
    Miras sport force kullanıyorum oldukça memnunum hiç sorun yaşadım ebat olarak 160/60/17 ve 120/60/17 kullanıyorum ön lastik için 110/70 de kullanabilirsin

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Nereden ne kadara aldınız??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Fat!h33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden ne kadara aldınız??
    Mitas'inHadımköy de ana bayii vardı fuarda kartlarını almıştım.
    0212 882 4284 ara lastik almak istediğini şöyle satış danışmanı bağlıyorlar onunla biraz pazarlık yap. ben 660 TL aldim .kargoya verdiler ertesi gün elimdeydi

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Sezgin35 hayırlı uğurlu olsun, kazasız iyi günlerde kullan dostum.

Yorumların arasında tork canavarını görünce şaşırdım
    Bunu ilk diyen sen olabilirsin : )

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Herkese selamlar. Aranıza yeni katıldım. Geçen hafta TNT 250 motosikletimi İzmir Bornova Aslan Motordan satın aldım. Şu ana kadar herşey çok iyi gidiyor. Nazar değeceğinden endişe ediyorum.Motosikletin teslimi aşamasında Alparslan Usta A dan Z ye tüm kontrollerini o kadar büyük bir titizlikle bıkmadan usanmadan yaptı ki bir ara hiç bitmeyecek sandım. Hiçbirşeyi şansa bırakmadı. Motorun hararetini yükseltip fanın açıp kapatmasını bile kontrol etti.Ayrıca rodaj ve kullanımla ilgili tüm detaylı bilgileri verdi. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum. Motosiklet geçmişim Honda Transalp ve CBF 150 ile sınırlıyken uzun araştırmalar sonucu bu motosiklete bu forumda geçen bilgi paylaşımını da dikkate alarak karar verdim. Bazı izlenimlerimi amatörce paylaşmak istiyorum. Benim ençok dikkatimi çeken ve burada pek bahsedilmeyen konu motosikletin ağırlık merkezi oldu. O kadar hassas ayarlanmışki denge konusunda artçı ile birlikte dahi çok başarılı diyebilirim. Makine tork canavarı 6. viteste şehir içinde 50 km ile bayılmadan gidebiliyorsunuz. Ses konusuna gelince kendinizi gaz açıp kapatmaktan alıkoyamıyorsunuz. Frenler güvende olduğunuz duygusunu fazlasıyla veriyor. Eksik olarak söyleyebileceğim en önemli konu lastikler daha kaliteli olmalıydı. Zaman içerisinde paylaşımlarıma devam edicem. Herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim. Tekeriniz yere düz bassın.http://i.hizliresim.com/2ZqPWq.jpg
    Hayırlı uğurlu olsun. Makina gerçekten Tork canavarı
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Hayırlı olsun ilk deneyimin ama yazdığın herşey de haklısın. Tekerine taş değmesin

Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Evet zannediyorum sizde de aynı motor var. Benim kastettiğim motosiklet yüksek viteslerde dahi yığılmadan düşük süratlerde rahatça gidebiliyor ve gazı açtığınızda devirlenebiliyor. Mesela ben motosikleti izmirden almıştım. Manisaya gelirken Sabuncubeli rampasını 6. viteste 80-110 arası süratte viteş düşürmeden çıktım.Tabiki motosikletin üzerinde tek başımaydım ve ben 85 kiloyum. Buna isterseniz tork değil beygir gücü deyin. Ben o şekilde izah etmeye çalıştım.Dedim ya amatörce yorum....

Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Evet zannediyorum sizde de aynı motor var. Benim kastettiğim motosiklet yüksek viteslerde dahi yığılmadan düşük süratlerde rahatça gidebiliyor ve gazı açtığınızda devirlenebiliyor. Mesela ben motosikleti izmirden almıştım. Manisaya gelirken Sabuncubeli rampasını 6. viteste 80-110 arası süratte viteş düşürmeden çıktım.Tabiki motosikletin üzerinde tek başımaydım ve ben 85 kiloyum. Buna isterseniz tork değil beygir gücü deyin. Ben o şekilde izah etmeye çalıştım.Dedim ya amatörce yorum....
    Takılma kardeş Aynı şey sayılır Makina'nın tork'uda beygir gücü de yüksek kimsenin kimseye bir şey kanıtlamasına gerek yok.

Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol, herhangi bir yere yaptırmadım, mağazadan, arkadaşlardan filan alıyorum.
    Arkadaşlar kargoyla felan gönderim yapıyorlar mı ?

Motosikleti
    Peugeot Speedfight 4 125
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kargoyla felan gönderim yapıyorlar mı ?
    Herhangi bir ürün içinden çıkan çıkartmalar bunlar 1-2 adet vardı ellerinde, promosyon yani gönderim yapmazlar.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Benelli'nin İtalya merkezli aksesuar mağazasını inceleyin arkadaşlar, çok güzel ürünler var.

http://www.benellishop.it/index.php/...ml?___store=en

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı lianus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir ürün içinden çıkan çıkartmalar bunlar 1-2 adet vardı ellerinde, promosyon yani gönderim yapmazlar.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Benelli'nin İtalya merkezli aksesuar mağazasını inceleyin arkadaşlar, çok güzel ürünler var.

http://www.benellishop.it/index.php/...ml?___store=en
    Fiyatlarıda çok güzel birde bunlara İtalya'dan Türkiye'ye kargo ücreti eklenirse heralde 3 5 aksesuar için yüklü bir miktar ödeme yaparız ama yinede güzel inş bayilerede zamanla gelecek.

http://www.benellishop.it/index.php/...treet-tnt.htmlOrjinal Benelli mont ne dersiniz arkadaşlar ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)