Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    selam arkadaşalr 170.lik lastik bizim motora fazla gelmez mi yahu ? 600 lük makinelerin çoğun da 170 lik lastik var bana bayar ve yorar gibi geliyor açıkcası.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Muhakkak olacaktır yakıta hıza etkisi. Ama görünüşte tutuşta önemli etkenler

Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşalr 170.lik lastik bizim motora fazla gelmez mi yahu ? 600 lük makinelerin çoğun da 170 lik lastik var bana bayar ve yorar gibi geliyor açıkcası.
    Muhakkak yüksek km yapıldığında motoru bir hayli yoracaktır yakatta zaten anında fark eder motor ömründen bile yer yani orjinal ebatta yakın taktırmakta fayda vardır. @serdar35 Benelli vlm 150 hakkında daha detaylı bilgin var mı ?

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Benelli 150 vml tasırımı ve motor üretimi italyada yapılıp parçaları kuba (rks) tarafından çinde üretilir. Fakat her ülkede benelli adı ile satılmıyor.türkiyedeki versiyonu tamamen çinde üretimi gerçekleştirilen rks titanic modeli adı altında satıldı.tasarım sadece benelliye ayit Türkiye versiyonunda.ben kullanmadım arkadaşımda var.ben tnt 25 aldığımda yanyana durdum bir baktımki çizgiler çok benziyor zaten ortaklığını biliyordum. Biraz araştırınca avrupada ve hindistan malesia benelli 150 türkiyede ucuz olsun diye rks olarak girmiş.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı Serdar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli 150 vml tasırımı ve motor üretimi italyada yapılıp parçaları kuba (rks) tarafından çinde üretilir. Fakat her ülkede benelli adı ile satılmıyor.türkiyedeki versiyonu tamamen çinde üretimi gerçekleştirilen rks titanic modeli adı altında satıldı.tasarım sadece benelliye ayit Türkiye versiyonunda.ben kullanmadım arkadaşımda var.ben tnt 25 aldığımda yanyana durdum bir baktımki çizgiler çok benziyor zaten ortaklığını biliyordum. Biraz araştırınca avrupada ve hindistan malesia benelli 150 türkiyede ucuz olsun diye rks olarak girmiş.
    Rks titanic 150-s'ten söz ediyorsun değil mi bende az önce fark ettim yorumlarda inceledim biraz dediğin doğru görünüyor.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Evet titanic s. Yani bu ortaklık kubanın ve rks nin satışlarını inanılmaz derecede etkiledi.tabi benellininde işine geldi iflasın eşiğindeyken kurtardı kendini. Tasarıma karşılık üretim desteği aldı

gezgin41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet titanic s. Yani bu ortaklık kubanın ve rks nin satışlarını inanılmaz derecede etkiledi.tabi benellininde işine geldi iflasın eşiğindeyken kurtardı kendini. Tasarıma karşılık üretim desteği aldı
    Bu konuşulanların gerçeklik payı var ise ki var görünüyor benelli uygun fiyattan mal göndermeye devam edecektir buda italyan çizgilerinin daha yaygın bir şekilde satılması anlamına gelmiyor mu ?

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuşulanların gerçeklik payı var ise ki var görünüyor benelli uygun fiyattan mal göndermeye devam edecektir buda italyan çizgilerinin daha yaygın bir şekilde satılması anlamına gelmiyor mu ?
    Zaten kubanın asıl amacı alışılmış çizgileri aşıp farklı tasarımlarla piyasaya girmek.aynen desiğin gibi italyan tasarımı ve yanında ucuz fiyat demek.kuba artık çin malı ibaresi üzerinden kalkmasıiçin elinden geleni yapıyor. Açın kubanın modellerine rks nin modellerine tabi yeni versiyonlarına kimse görünüşte bu ürün çin malıdır demiyor. Aaa bu çin miymiş diyor.benelliyi bünyesine kattı italyan tasarımını ucuza piyasaya sürüyor.şuda var benellinin motoru italyan tasarım italyan ama plasyik parçaları çindir. Ama bu kaliteden ödün vermemişler çok menmunum.bu arada ben dolar uçmadan önce aldım 9500 e şimdi 10500 diyorlarki bu kalitede bu fiyata imkanı yok araç alamazsın.telden yazıyorum yazım hatalarımı lütfen affedin arkadaşlar
    ...garip... ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benelli TNT 25 için sitesine Euro 4 (ABS) diye bir ibare koymuşlar. Galiba 2017 modeller bu şekilde ABS'li gelecekler.

Motorun lastik ebatlarına dikkat etmemiştim. Gerçekten de arka lastik bulmak imkansız gibi bir şey. Fransa sitesine baktım 150/60/-17 ile satıyorlar. Bizimkiler motor maliyetinden 100 TL kar edeceğim diye milleti kıvrandırmayı tercih etmişler. Servislere soran var mı ? Arka lastiği 150 yapınca garanti bozulur diyen servis çıkıyor mu ? Çıkarsa ağzına kürekle vurmak gerekir.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli TNT 25 için sitesine Euro 4 (ABS) diye bir ibare koymuşlar. Galiba 2017 modeller bu şekilde ABS'li gelecekler.

Motorun lastik ebatlarına dikkat etmemiştim. Gerçekten de arka lastik bulmak imkansız gibi bir şey. Fransa sitesine baktım 150/60/-17 ile satıyorlar. Bizimkiler motor maliyetinden 100 TL kar edeceğim diye milleti kıvrandırmayı tercih etmişler. Servislere soran var mı ? Arka lastiği 150 yapınca garanti bozulur diyen servis çıkıyor mu ? Çıkarsa ağzına kürekle vurmak gerekir.
    2017 çıkışlı araçlar euro4 abs ve pilot lastikle gelecek miş. Leoncino gelecekmi diye arayıp sorduğumda hayır busene değil seneye gelecekmiş tek 502 250r diğer modellerin hepsinide euro4 lastik pilot ve abs olacakmış ama tasarım gene aynı. 150 ebat lastik bozacağını sanmam dediğin gibi avrupa da 150 hatta 160 ebatla satılıyor bu model. Bozsa orda neden satılsın sanmam

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    hayırlı akşamlar arkadaşlar güncel yakıt tüketimi değerlerinizi yazarmısınız benim gbi makinayı merak edip almak isteyenler var bilgimiz olursa sevinirim

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı kara_kule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı akşamlar arkadaşlar güncel yakıt tüketimi değerlerinizi yazarmısınız benim gbi makinayı merak edip almak isteyenler var bilgimiz olursa sevinirim
    Alalı 1 ay oldu rodajdayım hala bitmedi şehir içi kullanıyorum agresif kullanıcı değilim fakat dur kalk tabi çok oluyor dalayısı ile.17 lt deposu var ilk aldım fullesim 71tl ye fullendi tam anlamıyla 288 km yaptım.rodajı biten arkadaşlara sormak net fikir verecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Özür dilerim 283 km ilk aldığımda 5km test için kullanılır onu unutmuşum.ortalama 40krş galiba hesaplanırsa

kara_kule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    Alalı 1 ay oldu rodajdayım hala bitmedi şehir içi kullanıyorum agresif kullanıcı değilim fakat dur kalk tabi çok oluyor dalayısı ile.17 lt deposu var ilk aldım fullesim 71tl ye fullendi tam anlamıyla 288 km yaptım.rodajı biten arkadaşlara sormak net fikir verecektir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:00 ----------

Özür dilerim 283 km ilk aldığımda 5km test için kullanılır onu unutmuşum.ortalama 40krş galiba hesaplanırsa
    sizin yakaladığınız değer bana biraz fazla gibi geldi,yanılmıyosam çift silindir olan modelinden bile fazla bi tüketim bu

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Güzel yakıyor, acımıyor.
    Hiç az yaktırmaya çalışmadım, çalışamadım.
    Şehir içi ışıklarda ilk kalkarak, 6000 devrin altına inmeden kullanıyorum genelde. 4.5Lt/100km civarında yakıyorum.
    Şehir dışı genelde 120km/h'in altına inmeden, 8000 devir civarı 4.2Lt/100km yakıyor.
    Rodajda 6000 devri geçmeden kullanırken de 3.7Lt/100km yakıyordu.

Ben gereğinden fazla yaktığını düşünüyorum. Ya benim sürüşümde, ya benim motorda ya da genel olarak TNT25'te bir sorun var.
    250cc'lik motor, normal kullanımda şehir içi 4Lt'yi geçmemeli bence.

Not: 90 kiloyum.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Yanlız rodajda şehir içi tüketimi mutlaka fazla olur oyüzden rodajı bitene sormak mantıklı olur dedim.ben şu anda 6000 inin üstüne 1 defa bilemedin 2 defa çıkmışımdır oda zorunluluktan.zaten az yakıyor demiyorum 78 kiloyum bu motor emsallerine göre zaten ağır benzinde dez avantaj ama rüzgarda avantaj olarak görüyorum.ful depo ile 330 km gideni duydum ama görmedim.trip seçeneğinden bi arkafaş eklemişti tnt 25 330km göstermişti.ama hangi şartlarda artçı varmı kilo ne düzmü yol yada agresifmi kullanfı bilemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

@pea bu arada sen lastikleri değişmiştin galiba yanlış hatırlamıyorsam dün muhabbetini yapıyorduk. Şervis garanti dışı bırakıyor mu? Bir bilgin var mı? O iki hıyar yüzünden garanti dışı bile bıraksalar canımdan önemli değil koydum kafamada değiştireceğim lastikleri ondan soruyorum

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Hangi servis o ya? Yok öyle bir şey.
    BN251(Avrupa modeli) kullanıcı kitapçığında lastik boyutu olarak 140/60 ya da 150/60 yazıyor. Hindistan'da premium versiyonu Metzeller 150/60 ile satılıyor. Benelli Türkiye kullanım kılavuzuna 150/60 yazmadığı için lastiğin motoru bozacak hali yok ya.

Bu lastiklerle 2 farklı serviste garantiden parça değişimi yaptım. İkisi de "iyi yapmışsın, orijinaller çok riskli" demişti.

Sen gene de Benelli Türkiye'ye mail at. Bana şu servis böyle böyle dedi, bu işin aslı nedir diye sor. Servisin de kulağını çekmelerini iste.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi servis o ya? Yok öyle bir şey.
    BN251(Avrupa modeli) kullanıcı kitapçığında lastik boyutu olarak 140/60 ya da 150/60 yazıyor. Hindistan'da premium versiyonu Metzeller 150/60 ile satılıyor. Benelli Türkiye kullanım kılavuzuna 150/60 yazmadığı için lastiğin motoru bozacak hali yok ya.

Bu lastiklerle 2 farklı serviste garantiden parça değişimi yaptım. İkisi de "iyi yapmışsın, orijinaller çok riskli" demişti.

Sen gene de Benelli Türkiye'ye mail at. Bana şu servis böyle böyle dedi, bu işin aslı nedir diye sor. Servisin de kulağını çekmelerini iste.
    Yok ben demedim az önce bir arkadaş varmı böyle birşey diye sorduda sen değiştiren olarak sana sormak istedim. Teşekkür ederim
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    en son ne kadar yaktığıma baktığımda yazdı. 380 km yapmıştım.

Depoyu geçen hafta yine fulledim yağmurdan zaman bulursam binebilirsem kaç km gittiğimi yine yazarım.

Ki kış şartlarında motorun ısınması için daha fazla bekletiyorum bu da daha fazla yakmasına sebep olacaktır.

2017 yılında gelecek olan modelleirn lastiğinde sıkıntı yok ama şuanki modelleri 150/60 takılabilir 170'lik taktıranda var ama motoru yorar fazlasıyla 150/60 candır
    oialdemir bunu beğendi.

Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 yılında gelecek olan modelleirn lastiğinde sıkıntı yok ama şuanki modelleri 150/60 takılabilir 170'lik taktıranda var ama motoru yorar fazlasıyla 150/60 candır
    Kaliteli lastik takılacağı için fiyat artar ama iki defa lastik almaktan iyidir değişimle beraber cebimizden fazla para çıkıyor zaten. Umarım ABS'siz seçenek alternatif olarak getirilmeye devam eder yoksa sadece ABS'den dolayı bin lira gibi bir fiyat artışı olacak bide euro4 için maliyet artıyor buna bağlı bizede maliyet yükseliyor. Hadi hayırlısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)