Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bugünkü yağmurda eve gelebildim

Yol boyunca tek korkutan yer, evin yakınlarındaki parke taşlı dik yokuş oldu. Çıkarken biraz sağa sola kaydı gibime geldi, taşlar yamuk olduğu için öyle hissetmiş de olabilirim.
    Ani fren yapmamı gerektiren bir şey olmadı, o yüzden ona yorum yapamıyorum.
    Şerit çizgilerinde, virajlarda, yüksek hızlarda da hiç sorun olmadı.
    (Bu yorumlar Brezilya üretimi Rosso 2 için yapılmıştır. Orijinal lastiklerle sakın ama sakın denemeyin!)

Ama vizör ve buğu sorunu çok korkuttu. Önümü göremiyordum, mecbur vizör açık sürdüm. İlk fırsatta pinlock camı almalıyım.
    oialdemir ve ...garip... bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yol boyunca tek korkutan yer, evin yakınlarındaki parke taşlı dik yokuş oldu. Çıkarken biraz sağa sola kaydı gibime geldi, taşlar yamuk olduğu için öyle hissetmiş de olabilirim.
    (Bu yorumlar Brezilya üretimi Rosso 2 için yapılmıştır. Orijinal lastiklerle sakın ama sakın denemeyin!)

Ama vizör ve buğu sorunu çok korkuttu. Önümü göremiyordum, mecbur vizör açık sürdüm. İlk fırsatta pinlock camı almalıyım.
    Anlasilan İzmir'desin ben sabah hava durumuna bakip garaja kapattim ki Allahtan kapatmisim birasi sel basti

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Güzel yakıyor, acımıyor.
    Hiç az yaktırmaya çalışmadım, çalışamadım.
    Şehir içi ışıklarda ilk kalkarak, 6000 devrin altına inmeden kullanıyorum genelde. 4.5Lt/100km civarında yakıyorum.
    Şehir dışı genelde 120km/h'in altına inmeden, 8000 devir civarı 4.2Lt/100km yakıyor.
    Rodajda 6000 devri geçmeden kullanırken de 3.7Lt/100km yakıyordu.

Ben gereğinden fazla yaktığını düşünüyorum. Ya benim sürüşümde, ya benim motorda ya da genel olarak TNT25'te bir sorun var.
    250cc'lik motor, normal kullanımda şehir içi 4Lt'yi geçmemeli bence.

Not: 90 kiloyum.
    Bence yakıt tüketiminde bir sorun yok. 6 bin devirin altına inmiyorum diyorsun, yani sürekli düşük viteste geziyorsun. Bu durumda yakıt tüketimi yüksek olacaktır. Uzun yolda da durum aynı, 120 km/saat az bir hız değil.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli lastik takılacağı için fiyat artar ama iki defa lastik almaktan iyidir değişimle beraber cebimizden fazla para çıkıyor zaten. Umarım ABS'siz seçenek alternatif olarak getirilmeye devam eder yoksa sadece ABS'den dolayı bin lira gibi bir fiyat artışı olacak bide euro4 için maliyet artıyor buna bağlı bizede maliyet yükseliyor. Hadi hayırlısı.

Rosso II satın alan herkes tarafından önerildi michlen pilot street alan arkadaşlarda memnun olduğunu söylendi duyduğum kadarı ile 2017 modeller mıchlen ile gelecek

Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso II satın alan herkes tarafından önerildi michlen pilot street alan arkadaşlarda memnun olduğunu söylendi duyduğum kadarı ile 2017 modeller mıchlen ile gelecek
    2017 Kataloğunu gördüm ben PIRELLİ markası ile gelecek ölçüleri hatırlamıyorum.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Valla banada servis pilot serisi demisti hepsi ayri konusuyor desene

Motosikleti
    Mondiak Rx3i Evo
    Merhabalar arkadaşlar
    Geçen hafta bende sizin buradaki yorum ve tecrubelerinize dayanarak ikinci el tnt 25 satın aldım. 10000 km de ilk iş olarak lastikleri değiştirdim . Michelin pilot street iyiki değiştirmişim tam yağmurlara denk geldik.
    Arkadaşalar benim bi sıkıntım var . Aldığım yer yetkili servis gozukuyor. Tüm bakımları orda yapılmış. Motor temiz gidişi duruşu yolda güven verici bi problemim yok motoru sevdim . Motoru denerken motorda bi stop etme sorunu vardı test ederkende 5 dk da her rolantiye bıraktıgımda stop etti. Bunun motor beklediginden olabilecegi soylediler ve bakıma aldılar yazılım flan her ne yapılacaksa yaptılar. Motoru normal çalışır şekilde teslim aldım eve geldim problem yoktu. Ertesi gün çalıştırıp ısınsın diye rolantide beklerken 2 dk sonra kadar kendi stop etti ve surekli rolantide stop etme olayı devam etti. Tekrar gittim aynı şekilde servie aldılar 2 saat kadar sonra aldım denedim tam gaz yapıp bıraktım durdum kalktım her şekil stop etsin diye ugrastım tamam guzel dedim bastım geldim. Ertesi gun yine aynı hikeye stop etme devam. Ayrıca rolantiyi ayarlıyamıyor gibi dalgalanıyor rolanti. Boyle bişeyle karşılasan var mı yardımlarınızı bekliyorum arkadfaşlar. Aldığım yere gidicem bi iki gune tekrara ona gore bende bişeyler soyluyum boyle bişey yasayan varsa. Video yuklemeyi deniycem hemde gormuş olursunuz olayı.Youtube yüleyebildim oradan bakarsanız sevinirim.
    https://youtu.be/pOZFoB2pb_Q burdan izleyebilrsiniz.

Motosikleti
    @msbayram
    Merhabalar, hayırlı olsun motorunuz
    Sorununuz büyük olasılıkla oksijen sensörü. Bende de aynı sorun vardı, yokuş aşağı rölantide tık diye stop ediyordu. Motor ısınırken gaz verip kestiğimde de bazen stop ediyordu. Oksijen sensörü garantiden değişti, sorun kalmadı.
    Oksijen sensörü değiştikten sonra aküyü ya da bujiyi de kontrol edin. Bu kadar geç marş almaması lazım(yeni stop ettirmediyseniz tabii).

Servis sorun çıkarırsa, garantiyle uğraşmak istemezse önce Benelli Türkiye'ye şikayet edin, sonra Şirinevler Vale Moto'ya uğrayın

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Alıntı msbayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar
    Geçen hafta bende sizin buradaki yorum ve tecrubelerinize dayanarak ikinci el tnt 25 satın aldım. 10000 km de ilk iş olarak lastikleri değiştirdim . Michelin pilot street iyiki değiştirmişim tam yağmurlara denk geldik.
    Arkadaşalar benim bi sıkıntım var . Aldığım yer yetkili servis gozukuyor. Tüm bakımları orda yapılmış. Motor temiz gidişi duruşu yolda güven verici bi problemim yok motoru sevdim . Motoru denerken motorda bi stop etme sorunu vardı test ederkende 5 dk da her rolantiye bıraktıgımda stop etti. Bunun motor beklediginden olabilecegi soylediler ve bakıma aldılar yazılım flan her ne yapılacaksa yaptılar. Motoru normal çalışır şekilde teslim aldım eve geldim problem yoktu. Ertesi gün çalıştırıp ısınsın diye rolantide beklerken 2 dk sonra kadar kendi stop etti ve surekli rolantide stop etme olayı devam etti. Tekrar gittim aynı şekilde servie aldılar 2 saat kadar sonra aldım denedim tam gaz yapıp bıraktım durdum kalktım her şekil stop etsin diye ugrastım tamam guzel dedim bastım geldim. Ertesi gun yine aynı hikeye stop etme devam. Ayrıca rolantiyi ayarlıyamıyor gibi dalgalanıyor rolanti. Boyle bişeyle karşılasan var mı yardımlarınızı bekliyorum arkadfaşlar. Aldığım yere gidicem bi iki gune tekrara ona gore bende bişeyler soyluyum boyle bişey yasayan varsa. Video yuklemeyi deniycem hemde gormuş olursunuz olayı.Youtube yüleyebildim oradan bakarsanız sevinirim.
    https://youtu.be/pOZFoB2pb_Q burdan izleyebilrsiniz.
    Merhaba Motorun hayırlı uğurlu olsun. Yazılım güncellemesi yaptırdın mı.
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Aynı sorun bende de var şuan. daha önce yaklaşık 12.000 km bu sorunu yaşamadım, tek marşta gaz vermeden çalışıyordu, boşa aldığımda çok nadir stop ediyordu. Son tamir bakımdan sonra motorum da bu sıkıntı oluştu yazılım ve oksijen sensörü değişimi oldu yine aynı düzelmedi.Gaz vermeden çalışmıyor ve motor sıcaklığı iki cizgi seviyesine gelene kadar bazen kendi haline rolantide bekletiyorum bazen hafif gaz veriyorum yoksa yine stop ediyor bu şekilde uğraşıyorum.motor ısınınca rolanti oturuyor ama nerdeyse her trafik ışığında motor stop ediyor boşa almaya gör alışkanlık yaptım artık boşa alınca fren gaz yapıyorum bıktırdı. en kısa zamanda mehmet ustaya uğrayıp düzelttiricem inşallah.

Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var şuan. daha önce yaklaşık 12.000 km bu sorunu yaşamadım, tek marşta gaz vermeden çalışıyordu, boşa aldığımda çok nadir stop ediyordu. Son tamir bakımdan sonra motorum da bu sıkıntı oluştu yazılım ve oksijen sensörü değişimi oldu yine aynı düzelmedi.Gaz vermeden çalışmıyor ve motor sıcaklığı iki cizgi seviyesine gelene kadar bazen kendi haline rolantide bekletiyorum bazen hafif gaz veriyorum yoksa yine stop ediyor bu şekilde uğraşıyorum.motor ısınınca rolanti oturuyor ama nerdeyse her trafik ışığında motor stop ediyor boşa almaya gör alışkanlık yaptım artık boşa alınca fren gaz yapıyorum bıktırdı. en kısa zamanda mehmet ustaya uğrayıp düzelttiricem inşallah.
    Arıza büyümedne baktır dostum İstanbul'da Mehmet usta harika gidiyor bir süredir İnşallah her servis öyle olur zamanla
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondiak Rx3i Evo
    Motor yeni stop etmisti ondan biraz gec mars aldi. Son kez aldigim yere goturucem bi gelisme olmazda direk sikayet edicem hatta bugun tam ediyordum son anda son bi kez gidiyim dddim. Yazilim guncelleme yaptilar gittigimde bakalim bi iki gun icinde tekrar gidip ya onlar cozcek ya ben sikayet sonrada vale moto ya surcez dedigin gibi. Zaten vale yakin bana su sorun cozulsun oraya bakima gidicem. Ordada merak ettigim bi konu var yag degisiminde hangi yagi kullaniyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

12000 km cok dayanmissin valla ben ise giderken sinirleniyorum. Ara gazi vermekten bilegjm agridi

Motosikleti
    @msbayram
    Vale Moto genelde Ipone ya da Repsol yağ kullanıyor.
    İstersen Motul ve Castrol de var ellerinde.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    12.000 km sorunsuz kullandım yanlış anlamışsın son 200 300 km.dir bu durum var bende.Bence direkt mehmet ustaya git hiç başını ağrıtma derim.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Valla sulur bende oyle bir sorun yok ilk aldigimda bir kere yapti direk servis yazilim uncellediler ve sukur birdaha olmadi. Ama tahminimce sensor arizasi gibi gorunuyor.insallah duzelir de sevkin kacmasin yoksa cok zevkli bir motor.ozellikle 1 ve 2. Vitesin torku cok yuksek

Motosikleti
    Mondiak Rx3i Evo
    Sizin tecrubelerinizden duzelecegine inaniyorum. Motordan soguma gibi bi niyetim yok sevdim iyi uyum sagladik kendisiyle insallah daha mutlu devam edicez yolumuza.
    zafer6n bunu beğendi.

Motordan soğur mu insan arkadaş bakarsan gül olur bakmazsan diken TNT25'ten sonra hedef tornado 302r ne manyak bi motora benziyor

Motosikleti
    Benelli tnt25
    Alıntı motokeyf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan soğur mu insan arkadaş bakarsan gül olur bakmazsan diken TNT25'ten sonra hedef tornado 302r ne manyak bi motora benziyor
    Valla tnt25 e daha doymadim benimde hedefim leoncino insallah bu sene gelir
    Gelene kadarda tnt25 ime doyarim
    oialdemir ve Akhunturk bunu beğendiler.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı msbayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin tecrubelerinizden duzelecegine inaniyorum. Motordan soguma gibi bi niyetim yok sevdim iyi uyum sagladik kendisiyle insallah daha mutlu devam edicez yolumuza.
    Düzelir dostum dert etme 1 yıl gibi bir süre oldu motor piyasaya çıkalı bence bu sene en çok satılan motorda budur (kendi sınıfında) kronik bir arızası çıkmadı yazılım dışında.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    yeni gelecek olan modeller için lastik hakkında net bilgisi olan var mı bayilerle falan muhabbeti olan arkadaşlar kesin bilgi verirse sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)