Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Çok geçmiş olsun üşenmeyip her araca bip yapmak lazım yolun sağından kaçarken,maalesef bilinçsiz çok.
    bakım ve verdiğiniz ücret çok uygun ve ilgileri takdir edilesi. bende de yakıt ve titreşim artmıştı bujiden şüphe ediyordum sayenizde bende neticeye varmış oldum.
    vale motor servis olayında tek olacak bu gidişle helal olsun adamlara, ilk bakımda çok kızmış olsamda sonrasında profesyonel bir servis olma yolunda çok ilerlediler.
    depoya serilen malzemenin adı nedir ?
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı zafer6n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun üşenmeyip her araca bip yapmak lazım yolun sağından kaçarken,maalesef bilinçsiz çok.
    bakım ve verdiğiniz ücret çok uygun ve ilgileri takdir edilesi. bende de yakıt ve titreşim artmıştı bujiden şüphe ediyordum sayenizde bende neticeye varmış oldum.
    vale motor servis olayında tek olacak bu gidişle helal olsun adamlara, ilk bakımda çok kızmış olsamda sonrasında profesyonel bir servis olma yolunda çok ilerlediler.
    Teşekkürler. Evet bujiden kaynıklıdır büyük ihtimalle. Dün değişimden sonra 100KM'den fazla yol yaptım. Titreşim de yakıt da normale döndü. Depoya serilen malzeme adını bilmiyorum maalesef. Ben titreşim mevzuunu söyledikten sonra Mehmet usta arkadan direkt aldı geldi. Sanırım hazır şekilde duruyor bu ellerinde, şikayete göre takıyorlar.
    zafer6n bunu beğendi.
    Yarın olmayacak gibi kullanırsan yarın olmaz.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Paketlemeden çıkan çizilmeyi önleyici parçaları atmamış kullanmışlar gibi geldi bana..

Alıntı Emreerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar

Bir de dün 7000 bakımı için Vale Moto'ya gitmiştim. Onun hakkında biraz bilgi vereyim;

Öncelikle yağı boşaltıp, yağ filtresi ve yağ değiştirildi.

http://i.hizliresim.com/vZ24Lr.jpg

Koltuklar söküldü, Depo çıkarıldı. Son zamanlarda motor çok yakıyordu ve titreşim artmıştı. Mehmet usta bujinin normalde 10000KM de değişmesi gerektiğini söyledi. (Kullanım kitapçığında 7000 ve 13000 yazıyor) Ancak benim şikayetlerimi duyunca bi bakalım dedi. Depoyu söktü, alt kısımdan bujiyi çıkardık, baktık. Bakmaz olaydık Tamamen bitmiş. İlk kez bu kadar erken bittiğini görüyorum dedi.

http://i.hizliresim.com/VEnYLj.jpg
    http://i.hizliresim.com/lEG1yg.jpg
    http://i.hizliresim.com/oEW7ZR.jpg

Depo kısmında ve ön kafadan gelen sesler, zırıltılar sebebiyle depoya aşağıdaki işlem uygulandı. Ön kafa da sökülerek çift taraflı bant ile sabitlendi.

http://i.hizliresim.com/ZYBdVo.jpg

Yağ olarak Motul koyduk 10-40.

Hava filtresinde problem yoktu. Değişmesine gerek olmadı, yalnızca hava tutularak temizlendi. Toplamda 155 TL ücret ödedim.

http://i.hizliresim.com/PQWMod.jpg

Evim Pendik'de. Sırf Mehmet Usta için hem 4000 hem bu 7000 bakımına Şirinevler'e gittim. Trafikte ne kadar yorulsam da, en azından gözüm arkada kalmıyor.
    şirin evler en iyisi kesinlikle içerdeki arkadaşlarda, bayiliğin sahibide z 700 ü olan çok iyi insanlar

Motosikleti
    benelli tnt 25
    çok geçmiş olsun emreerol. bende motoru başka yerden aldım servise vale motoya gidiyorum Mehmet usta gerçekten yakınen sorunlarımızla ilgileniyor.
    diğer servislerin bir çoğunda ciddi sıkıntılar yaşandığına dair arkadaşlar bahsetmişti.
    ...garip... ve Emreerol bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Bugün saçma sapan bir kaza yaptım. Görüntüler aşağıda arkadaşlar.

https://www.youtube.com/watch?v=DrkoQ9gwXgU
    Geçmiş olsun kardeş dangalaklığın bu kadar adamın umurunda bile değil bide jet gibi diyor hız 15 lan koşan adam daha hızlıdır.
    Emreerol bunu beğendi.

Teşekkürler arkadaşlar

Bir de dün 7000 bakımı için Vale Moto'ya gitmiştim. Onun hakkında biraz bilgi vereyim;

Öncelikle yağı boşaltıp, yağ filtresi ve yağ değiştirildi.

http://i.hizliresim.com/vZ24Lr.jpg

Koltuklar söküldü, Depo çıkarıldı. Son zamanlarda motor çok yakıyordu ve titreşim artmıştı. Mehmet usta bujinin normalde 10000KM de değişmesi gerektiğini söyledi. (Kullanım kitapçığında 7000 ve 13000 yazıyor) Ancak benim şikayetlerimi duyunca bi bakalım dedi. Depoyu söktü, alt kısımdan bujiyi çıkardık, baktık. Bakmaz olaydık Tamamen bitmiş. İlk kez bu kadar erken bittiğini görüyorum dedi.

http://i.hizliresim.com/VEnYLj.jpg
    http://i.hizliresim.com/lEG1yg.jpg
    http://i.hizliresim.com/oEW7ZR.jpg

Depo kısmında ve ön kafadan gelen sesler, zırıltılar sebebiyle depoya aşağıdaki işlem uygulandı. Ön kafa da sökülerek çift taraflı bant ile sabitlendi.

http://i.hizliresim.com/ZYBdVo.jpg

Yağ olarak Motul koyduk 10-40.

Hava filtresinde problem yoktu. Değişmesine gerek olmadı, yalnızca hava tutularak temizlendi. Toplamda 155 TL ücret ödedim.

http://i.hizliresim.com/PQWMod.jpg

Evim Pendik'de. Sırf Mehmet Usta için hem 4000 hem bu 7000 bakımına Şirinevler'e gittim. Trafikte ne kadar yorulsam da, en azından gözüm arkada kalmıyor.
    Bayağı fotoğraf çekmişsin bazı servisler fotoğraf çekilmesine bile izin vermiyor belli ilgilenmişler. Aynı bujiden mi taktılar yoksa daha iyi birşeyler önerdiler mi ? 4000 bakımında değiştirilmesi gerekir o zaman.

Teşekkürler. Evet bujiden kaynıklıdır büyük ihtimalle. Dün değişimden sonra 100KM'den fazla yol yaptım. Titreşim de yakıt da normale döndü. Depoya serilen malzeme adını bilmiyorum maalesef. Ben titreşim mevzuunu söyledikten sonra Mehmet usta arkadan direkt aldı geldi. Sanırım hazır şekilde duruyor bu ellerinde, şikayete göre takıyorlar.
    Takılan buji hakkında bilgi verebilir misin mevcut bujinin aynısından mı takıldı yoksa farklı bi marka mı ? Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Bugün saçma sapan bir kaza yaptım. Görüntüler aşağıda arkadaşlar.

https://www.youtube.com/watch?v=DrkoQ9gwXgU
    Çok geçmiş olsun adamın tipinde meymenet yok jet diyor bide. her araca korna çalmak lazım sağdan giderken yoksa bizlere yol yok arkadaş.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    @Emreerol
    Öncelikle geçmiş olsun Adamda ne sinyal var, ne aynaya bakmak. Bir de üste çıkarlar. Bunun gibi ne yapacağı belli olmayan araçları hızla geçmeyi tercih ediyorum ben. Yavaşlayınca risk artıyor gibi.

Bakım fotoğrafları için de teşekkürler. Benim motora da ya buji değişimi ya da subap ayarı gerekiyor. Toplam fiyattan anladığım kadarıyla buji ucuzmuş. Demek ki "Biz İtalyan'ız!!!" diye yüksek fiyattan özel ürün satmıyor Benelli. Diğer parçalarda biraz öyle yapıyor da...

@zafer6n
    Serilen malzeme şilte gibi duruyor. Parkecilerde, hırdavatçılarda bulunur. Ucuz bir şey. Bunu akıl edip, müşterilerin motoruna uygulamak paha biçilemez

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Arkadaşlar,

Buji'nin marka/modeline hiç dikkat etmedim açıkcası. Mehmet ustayı bi arayıp sorabilirsiniz. Her sorunuza cevap verecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Bir de,

Yarın İstanbul'da olanlarla bir toplansak mı havalar da bozmadan? Gelebilecek olan var mıdır?

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Arkadaşlar,

Buji'nin marka/modeline hiç dikkat etmedim açıkcası. Mehmet ustayı bi arayıp sorabilirsiniz. Her sorunuza cevap verecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Bir de,

Yarın İstanbul'da olanlarla bir toplansak mı havalar da bozmadan? Gelebilecek olan var mıdır?
    Saat uyarsa ben gelebilirim sanırım.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saat uyarsa ben gelebilirim sanırım.
    Pazar müsaitliğiniz daha rahat olursa Pazar görüşelim

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Emreerol
    Öncelikle geçmiş olsun Adamda ne sinyal var, ne aynaya bakmak. Bir de üste çıkarlar. Bunun gibi ne yapacağı belli olmayan araçları hızla geçmeyi tercih ediyorum ben. Yavaşlayınca risk artıyor gibi.

Bakım fotoğrafları için de teşekkürler. Benim motora da ya buji değişimi ya da subap ayarı gerekiyor. Toplam fiyattan anladığım kadarıyla buji ucuzmuş. Demek ki "Biz İtalyan'ız!!!" diye yüksek fiyattan özel ürün satmıyor Benelli. Diğer parçalarda biraz öyle yapıyor da...

@zafer6n
    Serilen malzeme şilte gibi duruyor. Parkecilerde, hırdavatçılarda bulunur. Ucuz bir şey. Bunu akıl edip, müşterilerin motoruna uygulamak paha biçilemez
    Şilte zaten parkeyi sabitlemek için kullanılır ama o ustanın bunu bilmesi uygulaması dediğin gibi paha biçilemez bir başarı

Pazar müsaitliğiniz daha rahat olursa Pazar görüşelim
    Güya ramazan bayramından sonra herkes bi toplanacaktı ama kimseden ses soluk çıkmadı İstanbul'da olsam çoktan herkesin numarasını almış grup kurmuş ayda bir organizasyon yapardım.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    Buluşma olayı güzel olur bencede birileri organize etsin gideyim diye bekliyorum hep yarın çalışıyorum pazar grup gezisine gidiyorum. isteyen gruba üye olup katılabilir 3 tnt vardı 1 tanesi sattı diğer arkadaş da gelecek muhtemelen.güzel ve seviyeli bir grup katılmak isterseniz eküriler motosiklet grubu facebooktan bulup istek gönderebilirsiniz.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Buluşma olayı güzel olur bencede birileri organize etsin gideyim diye bekliyorum hep yarın çalışıyorum pazar grup gezisine gidiyorum. isteyen gruba üye olup katılabilir 3 tnt vardı 1 tanesi sattı diğer arkadaş da gelecek muhtemelen.güzel ve seviyeli bir grup katılmak isterseniz eküriler motosiklet grubu facebooktan bulup istek gönderebilirsiniz.
    Bende geleyim dedim de kapandı mı acaba etkinlik için alımlar? Bir de sen TNT25 ile mi geleceksin? Tek, tek silindir 250 ben olmayayım büyüklerin arasında.
    ...garip... ve zafer6n bunu beğendiler.

Gronax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 L
    Bende geleyim dedim de kapandı mı acaba etkinlik için alımlar? Bir de sen TNT25 ile mi geleceksin? Tek, tek silindir 250 ben olmayayım büyüklerin arasında.
    Ben zorlayınca 145km/h görüyorum

Gidilecek yere göre ben de düşünebilirim. Ben kendi aramızda ufak bir tanışma toplantısı yaparız diye düşünmüştüm.
    zafer6n bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Alıntı Gronax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zorlayınca 145km/h görüyorum

Gidilecek yere göre ben de düşünebilirim. Ben kendi aramızda ufak bir tanışma toplantısı yaparız diye düşünmüştüm.
    Aslında bende kendi aramızda istiyorum ancak kimseden ses çıkmıyor. Her hafta buluşalım diyorum, yaz bitti, kimseyi göremedik.

Motosikleti
    er6n , tnt 25
    hayır birçok 250 var 125 cc de var ve bayan sürücüler de olduğu için grubu 2 ye ayırıyorlar 100 120 km ile gidecekeler ve daha üst hızda gidecekler şeklinde. ben ilk gezide yavaş gruba katıldım sıkıldım ikincisinde hızlı gruba katıldım gayette peşlerinden gittim sorun olmadı. etkinlik açık üye olup hemen gidiyorumu işsretleyebilirsin. gezi hakkında bilgi grup sürüşü vs herşey yazılı grup sayfasın dagelmene çok sevinirim ayrıca müsait olan herkes katılsın isterim.bizim makinelere tork canavarı deniyor grup içinde namı var yani motorlarımızın endişeye mahal yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:01 ----------

Geliyor olmana sevindim Emre pazar günü görüşmek üzere

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Gronax seni de bekliyoruz , grup ve gezi gayet güzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)