Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benelli TNT 25 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6)Artçının bastığı ayaklık (adını bilmiyorum) çok titreşim ve ses yapıyor. Nasıl çözüm önerirsiniz?

Arkadaş, arka peglerin ses yapmasından bahsetmiş.
    Yaklaşık 1,5-2 sene falan oldu. Bakırköy devlet hastanesinin önünde 9000km.de bir TNT25 de dikkatimi çekmişti, belki arkadaşta buradadır diye yazdım.
    Resmen yuvası aşınmış ve boşluk yapmıştı. Titreşimden aşınmış olabilir.
    Çok mu artçı alıyorsun diye sordum, yok dedi. 9Kkm. de şaşırmıştım.
    Pegleri çıkartıp kenarlarına kauçuk conta gibi birşey atılsa acaba işe yarar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pegleri çıkartıp kenarlarına kauçuk conta gibi birşey atılsa acaba işe yarar mı?
    Kauçuk dayanır mı bilmem de, Polyamid-Delrin gibi dayanıklı plastiklerden pullar görmüştüm.
    Bunlar olabilir;

Benim YBR de rölantide, pegi kapattığımda dayandığı yere çarparak ses yapıyor, yayı sıkı, yuvada boşluk yok. Açıyorum ses kesiliyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kauçuk dayanır mı bilmem de, Polyamid-Delrin gibi dayanıklı plastiklerden pullar görmüştüm.
    Bunlar olabilir;
    http://polyamidcivata.com/prodgfx/201.jpg

Benim YBR de rölantide, pegi kapattığımda dayandığı yere çarparak ses yapıyor, yayı sıkı, yuvada boşluk yok. Açıyorum ses kesiliyor.
    Benim RKS'de de arka pegler nedendir bilinmez gevşemişti. Yoldayken sürekli açılıyordu. 2 tarafa da metal pul attırdım, şimdi iyi oldu.

Arkadaşlar motoru yeni aldım 6500km de titreşim sorunu vardı bilye değiştirdik büyük ölçüde çözülde fakat forumda kimse ciddi manada rahatsız olmasada bu motorda titreşim var hatta benim bilye değiştikden sonra sadece benim motordamı var diye bu motoru uzun zaman kullanmış usta bir motorcu arkadaşa gösterdim oda normal dedi bu motorlarda titreşim var dedi. sadece zinciri yakın zamanda yenilersen daha iyi olur dedi.

bende çinli motor var mondial 150mr vulture inanın onda bu kadar titreşim yok TNT 25 ön amortisörleri çok güzel bide titreşim olmasa.

Titreşimle ilgili motor bağlantı noktalarını sıkıp titreşim azaltan varmı veya estra kauçuk veya benzeri pul koyup titreşimi azaltan kimse varmı aramızda...
    pea bunu beğendi.

Alıntı motorfix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru yeni aldım 6500km de titreşim sorunu vardı bilye değiştirdik büyük ölçüde çözülde fakat forumda kimse ciddi manada rahatsız olmasada bu motorda titreşim var hatta benim bilye değiştikden sonra sadece benim motordamı var diye bu motoru uzun zaman kullanmış usta bir motorcu arkadaşa gösterdim oda normal dedi bu motorlarda titreşim var dedi. sadece zinciri yakın zamanda yenilersen daha iyi olur dedi.

bende çinli motor var mondial 150mr vulture inanın onda bu kadar titreşim yok TNT 25 ön amortisörleri çok güzel bide titreşim olmasa.

Titreşimle ilgili motor bağlantı noktalarını sıkıp titreşim azaltan varmı veya estra kauçuk veya benzeri pul koyup titreşimi azaltan kimse varmı aramızda...
    1500 kmlık uzun yol yaptım titreşiminden rahatsız olmadım
    aorer bunu beğendi.

Motosikleti
    Benelli tnt 25
    Arkadaşlar tnt 25 ile 18 gündür yoldaydım; Akdeniz, Ege ve Karadeniz ağırlıklı olmak üzere 26 ili görme fırsatım oldu. Tam olarak 4.950 km yaptım bu 18 günde. Beni hiç üzmedi motorum sağolsun. Titreşiminden rahatsızlık duymadım. Zaten bir buçuk yıldır kullanıyordum.
    oialdemir, Guy Fawkes ve aorer bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arkadaşlar merhaba. Bugün 3.250 km de Tnt 25 motorumla sargı problemi yaşadık. Forumda bu problem çok konuşuluyordu ama bu kadar erken başıma geleceğini tahmin etmiyordum ve bu arada motor 2016 2.seri yani üretim yılı farketmiyor bence bu sargı olayında . Aküyü şarj ettim sargı yandığını anlayınca Kartaldan Kozyatağı na kadar gidebildim. Allahtan orda da tam e5 kenarında bir akücü denk geldi orda da şarj ettikten sonra Vale Motoya kadar gidebildim. Mehmet Usta siparişini veririz 2 3 güne halledilmiş olur dedi . Aynı zamanda göstergedeki saat de bozuldu , sargıdan dolayı stop ettiği saatte kalmış aküyü tekrar şarj edince 2 saat geride kaldığını farkettim onun sebebini çözemedim.

Sizinle bu anımı paylaşmak istedim. Umarım başkalarının başına gelmez herkes benim kadar şanslı olmayabilir . Çünkü kozyatağında 140 ile falan gidiyordum yetişebilmek için 140 ile sol şeritte stop eden bir motor düşünün , büyük sıkıntı atlattım şimdilik . Genel olarak motorumdan çok memnunum ama bu kadar erken sargı yanması canımı sıktı sadece . İnşallah başka bir arıza çıkmadan düzelir ve tekrar etmez .

Herkese iyi sürüşler, tekerinize taş değmesin.

Alıntı melihefe34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Bugün 3.250 km de Tnt 25 motorumla sargı problemi yaşadık. Forumda bu problem çok konuşuluyordu ama bu kadar erken başıma geleceğini tahmin etmiyordum ve bu arada motor 2016 2.seri yani üretim yılı farketmiyor bence bu sargı olayında . Aküyü şarj ettim sargı yandığını anlayınca Kartaldan Kozyatağı na kadar gidebildim. Allahtan orda da tam e5 kenarında bir akücü denk geldi orda da şarj ettikten sonra Vale Motoya kadar gidebildim. Mehmet Usta siparişini veririz 2 3 güne halledilmiş olur dedi . Aynı zamanda göstergedeki saat de bozuldu , sargıdan dolayı stop ettiği saatte kalmış aküyü tekrar şarj edince 2 saat geride kaldığını farkettim onun sebebini çözemedim.

Sizinle bu anımı paylaşmak istedim. Umarım başkalarının başına gelmez herkes benim kadar şanslı olmayabilir . Çünkü kozyatağında 140 ile falan gidiyordum yetişebilmek için 140 ile sol şeritte stop eden bir motor düşünün , büyük sıkıntı atlattım şimdilik . Genel olarak motorumdan çok memnunum ama bu kadar erken sargı yanması canımı sıktı sadece . İnşallah başka bir arıza çıkmadan düzelir ve tekrar etmez .

Herkese iyi sürüşler, tekerinize taş değmesin.
    motorunuz 1 2 3viteslerde de trafiktede stop ettigi oluyormuydu.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Evet oluyordu , bu sebepten Tuzla Üçerlere götürmüştüm 1 hafta önce motor sağlam niye getirdin dediler . O zaman adam akıllı ilgilenmiş olsalar , bugün sıkıntı çekmezdim muhtemelen .

aorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Arıza sonrası serviste aynı sargı takılıyor ise arızanın tekrarı mümkün olabilir, sargı değişiminden sonra ikinci defa bu arızayı yaşayan var mı aramızda?

Henüz 800 Km deyim,sürüş sırasında debriyajı sıktığımda stop etmesinin dışında bir sorun yaşamadım. Yoğun olmam sebebiyle hala servise gidip baktıramadım. Herkese güvenli sürüşler..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı aorer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıza sonrası serviste aynı sargı takılıyor ise arızanın tekrarı mümkün olabilir, sargı değişiminden sonra ikinci defa bu arızayı yaşayan var mı aramızda?
    ..
    Yukarıdaki soruyu değişik bir şekilde ben de sormuştum, hala cevap bulamadım.
    aorer bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250

Bizim motorla Yunanistan Yapmış bir arkadaş. Sanırım foruma üye
    aorer ve cakyol bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    İşte bu sorun sargı probleminin başlangıcı. Bende de debriyaj sıkınca stop etme ile başlamıştı 1 ay sonra yolda kaldım .
    aorer bunu beğendi.

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Bugün Mersin çarşı da tnt25 gördüm. İlk kez kendi motorum dışında (ki kendi motorumu da canlı görmeden Maraş'tan satın almıştım ) bir tnt25 e denk gelince gereksiz bir gülümseme oldu bende forumda mıdır acaba o arkadaş _?

Alıntı aorer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Henüz 800 Km deyim,sürüş sırasında debriyajı sıktığımda stop etmesinin dışında bir sorun yaşamadım. Yoğun olmam sebebiyle hala servise gidip baktıramadım. Herkese güvenli sürüşler..
    ben ikinci el aldım motoru sargısı mehmet ustada değişmiş aldıgımdan beri stop ediyor motor aküyü ölçtüm normal rolantide de akü sarj oluyormu diye ölçtüm oda oluyor 13.80lere çıkıyor en çok bende 3ten 2ye veya 2ten 1e vites düşürürken oluyor bazende nadir rolantide oluyor eğer vites küçültülken gaz verirsen bazen olmuyor. motor 6800km de mehmet ustaya gidicem hafta içi anadolu yakasında dogru düzgün servis yok diğer servis bile mehmet ustaya git diyo motor gidicek durumda olmasa yandı anadolu yakasındakiler veya mehmet usta hastalansa bi süre iş yapamasa inanın benelli şikayetleri artar kaç kişiyle görüştüysem mehmet ustaya gidiyoz diyo bide 50km mesafe olmasa her gün giderdim

Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı motorfix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ikinci el aldım motoru sargısı mehmet ustada değişmiş aldıgımdan beri stop ediyor motor aküyü ölçtüm normal rolantide de akü sarj oluyormu diye ölçtüm oda oluyor 13.80lere çıkıyor en çok bende 3ten 2ye veya 2ten 1e vites düşürürken oluyor bazende nadir rolantide oluyor eğer vites küçültülken gaz verirsen bazen olmuyor. motor 6800km de mehmet ustaya gidicem hafta içi anadolu yakasında dogru düzgün servis yok diğer servis bile mehmet ustaya git diyo motor gidicek durumda olmasa yandı anadolu yakasındakiler veya mehmet usta hastalansa bi süre iş yapamasa inanın benelli şikayetleri artar kaç kişiyle görüştüysem mehmet ustaya gidiyoz diyo bide 50km mesafe olmasa her gün giderdim
    Vallahi öyle. Üçerler motor var tuzlada hiç samimi değiller güven vermiyor. Aradım sargı için 2 haftayı bulur sipariş vermemiz lazım dedi . Mehmet Usta 1 2 güne getiririm dedi . Anadolu yakasına acilen işi bilen bi servis açmaları lazım yoksa işimiz zor dediğiniz gibi .

Akü zaten şarj ediyor başlarda problem yok ama daha sonradan sargı komple bitince aküden yemeye başlıyor motor . Sargı değiştiğinden emin misiniz ?

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    Tnt ye yeni jant şeridi aldım (: beklediğimden daha iyi oldu (:

kdiner, aorer ve cakyol bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA SPACY, BENELLİ TNT 25,Honda PCX 125
    15 mart ta pendikten kalktım Mehmet ustaya gittim.sargiyi değiştirelim dedi garanti den. 30 mart dan beri de parça geldi mi diye arıyorum cep telini telefon öğlen 1 e kadar kapali., mesaj atiyom watsup dan geri dönen yok.2 kere actilar teli mehmet usta banka da , yok şurada gitti... bugun artık, bıraktım işi gucu dayanamadım atlladim motora. Gidiyorum. Sonucu akşama yazarim. Ama bu iş Mehmet usta , Ahmet ustaya la olacak iş değil arkadaş.Mehmet usta işi bıraksa yada bişi olsa Allah vermesin biz ne yapacaz.boyle kurumsallık olmaz. Bu motorlarda piyasa da tutulmaz.
    pea bunu beğendi.

Alıntı ScooterMan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 mart ta pendikten kalktım Mehmet ustaya gittim.sargiyi değiştirelim dedi garanti den. 30 mart dan beri de parça geldi mi diye arıyorum cep telini telefon öğlen 1 e kadar kapali., mesaj atiyom watsup dan geri dönen yok.2 kere actilar teli mehmet usta banka da , yok şurada gitti... bugun artık, bıraktım işi gucu dayanamadım atlladim motora. Gidiyorum. Sonucu akşama yazarim. Ama bu iş Mehmet usta , Ahmet ustaya la olacak iş değil arkadaş.Mehmet usta işi bıraksa yada bişi olsa Allah vermesin biz ne yapacaz.boyle kurumsallık olmaz. Bu motorlarda piyasa da tutulmaz.
    ......
    sonuç?

Motosikleti
    HONDA SPACY, BENELLİ TNT 25,Honda PCX 125
    Biraz bekleyeyim , emin olayım dedim ama sonuc kısaca olumsuz yine galiba. benden önceki sahibinde yatmış, motor a görevi icabı binememis.bin km bakımından geceli 2 sene olmus , km de 3 bin olmuş tu mehmet usta bakimini yapalim dedi.tmm dedim yapalim. Sargı zaten değişmiş yeni tip dedi.
    Sonra bir kaç sensör değiştirdi.buji , yağ filtreler değişti tmm ins oldu dedi.
    İlk veriler şöyle
    İlk çalışma da yine gaz istiyor yada çok uzun marş, mecburen gaz vererek calistirdim. Şirin evlerden Pendik e geldim. Gidiş hakketen değişti ama esas sorun yine stop etti giderken vites değişiminde, evin önüne geldim. Boşta bekledim 5 dk. Çalıştırdığım da gaz vererek çalıştı yine , 1 dk sonra stop etti. Bir daha çalıştırdığim biraz çalıştı yine stop etti. Orada bir kaç arkadaşa denk geldim oluyor ara sıra bize de dediler. Ben mi büyütüyorum çok gözümde, Ama giderken stop etmesi kabul edilebilir bişi değil.Cana mal olur . Havalar düzeldi. Bir kaç gün yoğun surecem motoru. Baktım yine ayni sorunlar devam ediyor, satacam mecburen. bu yaz da honda spacy e devam edeceğim artik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Yazmayı unuttum ilave edeyim. Sağ olsun Mehmet usta kendi cep nosunu verdi, olursa bir sıkıntı buradan ara dedi.kendisinin samimiyetini ve özverisini tebrik ediyorum.biraz konuştuk.ustam dedim bu iş sadece seninle olmaz hele ki İstanbul'da hiç olmaz.Anadolu yakasında anlayan servis yok.Gecenlerde Van daki servisten motor geldi dedi.yaptik gonderdik. Adamlarda galiba 4 tane marka var. Ama benelli den iyi anlayan usta Tüm türkiye de iki elin parmağindan az var.Teşbihte hata olmaz.Honda da sadece Honda var, bir sürü de model var ama servis çok, servisteki usta sayısı çok, gözünün önünde motor yapıyorlar. Mehmet ustada da sağolsun servisin icindesin ....
    Sonuç olarak yeterli sayida, donanim da ve uzman servis ağı olmadıkça markanın geleceği ve motorun piyasası olmuyor ve benellide de olmayacak zannimca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)